Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Sa kran iin zmnz varm arkadalar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Nagihan

kızıma kavuştum şükür
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
6.045
44
arkadaşlar ben 1yıldır saçkıranla savaşıyorum ordan kapanıp başka yerden açılıyor kafamı jiletle kazıdık geçen yaz gene aynı hala açılıyor denmediğim şey gitmediğim doktor kalmadı çok çaresizim.....................

saç kıran nedir çok iyi bilmem ama çamtrebent yılan yağı ve badem yağını bi şampuanla karıştırıp saçlarını öyle yıkamayı denesene
saçların çabuk uzamasına gür çıkmasına ve dökülmeyi azaltmasına yardımcı oluyo
sanırım saç kıran bi hastalık onun için ne yapmalı çok bilmiyorum ama netten baktıgım kadarıyla ışın ve ilaç tedavisi uygulanıyomuş

arkadaşlar ben 1yıldır saçkıranla savaşıyorum ordan kapanıp başka yerden açılıyor kafamı jiletle kazıdık geçen yaz gene aynı hala açılıyor denmediğim şey gitmediğim doktor kalmadı çok çaresizim.....................

Canim ayni sorun abimdede oldu,dr un veridigi ilac care olmadi ,,,,
Yasli bir teyze allah razi olsun,sarimsagi yagda kavurun kafasina surun dedi...Bir ay icinde sac gelmeye basladi cok sukurr bir daha olmadi o problem,hem olsada caresini bulmustuk artik...
Dene derim,,,kavurr ilikken surr,mecbursun evde oturmaya o kokuyla :roflol:
Gecmis olsunn...

Erkek kardeşimde de sakalında çıktı önce,sonra yer yer saçına sıçradı..Ama bir cildiyecinin verdiği losyon ile (en az 6 ay filan kullanmak lazım belki daha fazla) sorunu halledildi...
Fakat ecz.de yaptırılan bir losyon 250tl civarında idi.
Minoxidil 1,5 sol 2 tüp.
Acnelys krem 1 tüp
Momecon losyon 4 tüp
Finacen gel 1 tüp

sabah akşam pamuk ile dökülen kısımlara sürülecek
Fakat öyle şakır şukur değil makul miktarda..

Geçmiş olsun..ılaç isimlerinde belki harf hatası olabilir fakat ecz.lar anlarlar.

arkadaşlar hepnize teşekkür ederim artık aydada bakamıyordum biraz uzadı saçım birde açığım kazıyınca kapandım şimdi biraz tokalarla kapatıyorum şimdi önden açılmaya başladı arkalarım kel hiç yok saç

yaklaşık 1 ay önce saçkıran olduğumu farkettim.Bundan 5 yıl önce aynı şey kızkardeşimin de başına geldi.Gitmediği doktor kullanmadığı ilaç kalmadı ama sonuç gittikçe kötüye gidince bir arkadaşının tavsiyesi ile bir beye gitti.Bu bey aynı zamanda bir sünnetçi.Kardeşime uyguladığı yöntemle söylediği gibi 1 ay sonra saçları beyaz ve gri olarak çıkmaya başladı.Sonrasında da o saçlar uzadı ve şimdi eskisinden daha gür saçları var.Ben bu rahatsızlığı kendimde farkedince hiç doktora falan gitmedim.Direk bu beye telefon açıp randevu aldım ve gittim.önce bir baktı.Kendisinin tedavi edip edemeyeceği bir konumu onu inceledi.Ve bana sizi tedavi edebilirim dedi.Bir ilacı var.Önce bunu sürüp 5 dakika kadar bekliyor.Saç dibiniz bembeyaz olursa kendisinin tedavi edebileceği ortaya çıkıyor.Şükür ki bende saç dibi bembeyaz oldu.daha sonra aynı ilacı saç dibime bastırarak yaydı.Yaklaşık 2-3 saat bir yanma oluyor.sonra geçiyor.Ve o alan önce renk değiştirip kabuk tutuyor.Bu kabuk 2-3 hafta içinde düşüyor.Kabuk üzerindeki yeni çıkan saçlarda bu kabukla düşüp gidiyor.Bunu görünce sakın üzülmeyin:) yenisi mutlaka geliyor.önemli olan saç köklerinizin ölmediğini görmeniz.

Ve lütfen bu tedavi sırasında başka yerlere de atarsa üzülmeyin.Bu olabilecek doğal bir sonuç.Bulaşıcı çünkü.Ama tedaviye aynı şekilde devam edildiğinde yeni saçlarınızla karşılaşıyorsunuz.Şimdi bu beyin telefonunu ve adını yazacağım.İnşallah benim şifa bulduğum gibi sizlerde şifa bulursunuz.

Zülfü ya da ismail Tepedelen (2 kardeş bu beyler)

Zülfü Cep:0532 773 70 34
İsmail Cep:0532 637 91 35

İş yeri tel: 0232-459 13 27 (İzmir)

yanlız bi sorun war!!neden beyaz gri çıkıyor ki saçlarınız.benm babam da 2 defa oldu.annem her akşam o bölgeye sarımsakla sürte sürte yara yaptı we yaranın kabuğunun altından yeni saçları çıktı geyette kendi rengindeydi..bence bu beyin ilacının içinde saç beyazlatan bişey war..kendide çözememiş..eğer isteyen olursa annemden ince ayrıntılarını öğrenebilirim..

hı birde üniversiteden bi arkadaşımın sakalımda çıkmıştı..doktora gitti epey yayıldı 1 yıl içinde..bence en ii çözüm sarımsak..o da yazın yapıcam üniversitede olmuyor demişti..

ezzoo başlangıçta saçlar beyaz ya da gri olarak çıkıyor.ama bu saçlar o sırada en fazla 3-4 mm uzunluğa varana dek yani saçlar henüz güçsüzken bu renk oluyor.daha sonra saçın sarı ise sarı kızıl ise kızıl kahve ise kahve siyah ise siyah olarak uzuyor.yani saçlarının arasında tutam tutam beyaz ve gri saç olmuyor:))))sanırım yanlış anladın cümlemi

nedense şu sarımsak bir eşime iyi gelmedi..eşim 7 yıldır çekiyor.iğne kullanıyor şu an.birde tıp fakültelerinde lazer tedavisine de gitmişti..stresten sanırım hep çıkıyor ve dökülüyor

Sarımsak bir işe yaramıyor arkadaşlar....
Sizinkiler hafif cinstenmiş demekki hemen çıkmışlar....
Eşim yıllarca savaştı saçkıranla...
Başında ve tüm vücudunda öbek öbek saçlar kıllar döküldü....
Neler denemedik ki...
Sarımsak...
Jiletle kazıyarak kanatarak sürmedik mi.. Bezle ovrak kanatıp mı sürmedik... Kavurarak mı sürmedik.. Neler neler...
BU arada başka birsürü doktorlara da gidiyoruz tabiii...
En son Kolsuz agoptan aldığımız randevu günü geldi ve bir hafa sıonra eşimin saçları eskisinden de gür bir şekilde çıktı... Kendisi bizden birkaç ilaç istedi br tanesi Almanyadan onları kendi kafasına göre az yada çok karıştırarak bir losyon yaptı...
Oldukça pahalıya mal oldu ama saçlar geri geldi....

Bu arada kolsuz agoptan randevu alabilmek biraz zor.. Hatta alsanız bile 1-2 ay sonrasına veriyorlar...
O yüzden öğrencisini deneyebilirsiniz
O da Sarkis BARIS - Zeytinburnu Ermeni Hastanesinde...

Sarımsak bir işe yaramıyor arkadaşlar....
Sizinkiler hafif cinstenmiş demekki hemen çıkmışlar....
Eşim yıllarca savaştı saçkıranla...
Başında ve tüm vücudunda öbek öbek saçlar kıllar döküldü....
Neler denemedik ki...
Sarımsak...
Jiletle kazıyarak kanatarak sürmedik mi.. Bezle ovrak kanatıp mı sürmedik... Kavurarak mı sürmedik.. Neler neler...
BU arada başka birsürü doktorlara da gidiyoruz tabiii...
En son Kolsuz agoptan aldığımız randevu günü geldi ve bir hafa sıonra eşimin saçları eskisinden de gür bir şekilde çıktı... Kendisi bizden birkaç ilaç istedi br tanesi Almanyadan onları kendi kafasına göre az yada çok karıştırarak bir losyon yaptı...
Oldukça pahalıya mal oldu ama saçlar geri geldi....

Bu arada kolsuz agoptan randevu alabilmek biraz zor.. Hatta alsanız bile 1-2 ay sonrasına veriyorlar...
O yüzden öğrencisini deneyebilirsiniz
O da Sarkis BARIS - Zeytinburnu Ermeni Hastanesinde...

maliyeti daha net belirtebilirmisin..

ben de 10 yıldır saçkıranla mücadele ediyorum. tam geliyor bikaç ay sonra başka bir yerden tekrar dökülüyor. allah kimsenin başına vermesin çok kötü bir şey. sanırım altta yatan sebebi bulup tedavi etmediğim sürece bu durum çözülmeyecek

X