Saat 10 bucuga kadar bu konuyu cozmemiz lazım, yardım S.O.S.

redvelvetcake

Ne mutlu Türk'üm diyene!
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2010
11.071
11.544
Kızlar merhaba. Konuyu arkadasımın sevgilisi ile problemi icin acıyorum. Arkadasım ve bu cocuk 2 senedir cıkıyorlar gecen hafta yıl donumlerini kutladılar. Yıldonumu gununden 2-3 gun once kavga etmisler sebebi cocugun eski sevgilileri. Çocuk kızdan once cok fazla sevgilisi nisanlısı sözlusu flörtu kız arkadası olan aynı anda bes kızla falan cıkan ama senelerce de aynı kızla irtibat halinde olan eski sevgilisi ile obsesif bir iliskisi olan biri, benim arkadasım ile arkadasken bunlar cocuk hep o kızı anlatır dert yanarmıs, iste benden 4 kere cocuk aldırdı bilmem ne hayatım mahvoldu o kız yuzunden ama kopamıyorum da cok hastalıklı iliskimiz var falan diye arkadasıma anlatırmıs. Neyse bu cocuk ve arkadasım sevgili olduktan sonra da hep bu kızla cocugun konusması, gorusmesi, gizli mesajlasması (o kız da su an evli cocuklu) kopamamaları sebebi ile defalarca ayrıldılar. En son sefer de yine mart ayında sanırım ayrıldılar ama sonra barıstılar ve o zamandan beri kötü degildi araları, hic o kızın veya baska eski sevgililerin konusu gecmiyordu.

Simdi gecen hafta bu yıldonumu gununden once bu cocuk arkadasıma eski laptopunda buldugu resimleri atmıs, bak ne kadar zayıfmısım bilmem ne fotograflar buldum sana atmak istedim demis, gonderdigi fotograflar da o eski kız ile cekilmis fotograflar, cekim falan yapmıslar kostumlu (anladınız siz ) onları gondermis arkadasıma. Arkadasım da demis ki sen kafayı mı yedin benimle dalga mı geciyorsun sen ne bicim insansın bende travma oldu bu kız senin yuzunden vs vs kavga gurultu. Cocuk da demis ki demek ki sende sorun var ben kendimi gonderdim sen o kıza takık oldugun icin onu gordun fotograflarda ben baska amacla gonderdim falan sacma bir acıklama yapmıs. Sonrasında da konusmamıslar 2-3 gun sonra yıldonumu ve cocuk kutlamamıs. Cocuk da su an ailesinin yanına baska bir sehre gitti arkadasım burada yalnız yasıyor. Çocugun bir isi oldugu icin degil öylesine gitti yani. Bekledik ki gelir yıldonumu oldugu gun ama gelmeyi bırak aramadı bile :/

Simdi arkadasım diyor ki sen mesaj at, sanki benim haberim yokmus gibi X cok uzgun gecen gun gordum iste hic boyle gormemistim konusmuyormussunuz bir suredir noldu, sen gel istersen yanında ol surpriz ayarlamak istersen ben yardımcı olurum sana, söz ben ona soylemem aramızda kalır konustugumuz falan diye mesajlar at dedi. Benim bu cocukla hic muhabbetim yok bu arada, instagramdan bile takiplesmiyoruz, numarası da yok, hani senin yaptırdıgın belli olur dedim ama olsun sen benim haberim yokmus gibi yaz dedi o anlamaz dedi ama onun yazdırdıgı %100 belli olur bence yapmayalım ama sen istiyorsan yazarım ben yine de dedim. Bir fikir bir yol dusunelim dedim.

Benim aklıma bir sey gelmiyor, sizlere danısayım dedim, onların iliskileri biraz degisik ayrılma gibi bir dusuncesi yok arkadasımın, ama cocuk bir haftadır yazmıyor aramıyor hicbir sey yok yani. Bugun 8. gün oldu sessizliğin. Ne yapılabilir sizce? Bana dedi ki saat 10 bucuk gibi mesaj atarsın. Ben de size sorayım dedim o saate kadar belki arkadasımı vazgecirir daha mantıklı bir sey buluruz diye

iste benden 4 kere cocuk aldırdı bilmem ne hayatım mahvoldu o kız yuzunden ama kopamıyorum da cok hastalıklı iliskimiz var falan diye arkadasıma anlatırmıs
Çocuk arkadaşınıza böyle dermiş ve arkadaşınız marifet gibi dinlemiş ve yetmemiş sevgili mi olmuş?
Devamını okumadım bile

Arkadaşınız takıntı konusunda sevgilisini geçer. 4 kere çocuk aldırdım deyip anlatmasına rağmen nasıl midesi almış da hala sürpriz bekliyor anlamadım. Siz de bunu destekliyor musunuz gerçekten? Arkadaşınıza iyilik yapmak istiyorsanız gözünü açın da bulaşmasın adama daha fazla "mantıklı" olan şey bu zaten. Ama arkadaşınız da kaşınıyor belli ki, hiç mi gururu yok anlamadım ki aldatılmaya doyamamış barışmak istiyor. Ya da barıştırıp da aradan çekilin en iyisi. Başınızı yakmayın. Yazık günah

O arkadaşınıza söyleyin bu adama harcadığı zamana yazık . Siz de iyi dostsaniz bu saçmalığa alet olmayın.
Ben de bu konuları anlamıyorum siz en yakin arkadaşı ikna edememissiniz burada tanımadığı insanların lafiyla mi vazgeçecek. Arkadasta yaşlar kaç

yok vazgecmesi icin diil de, bir yol bulayım da yanıma gelsin özür dilesin aklını basına alsın istiyor. 29/30 yaslar

Banlanmam inşallah.
Bence arkadaşınızın zekasinda bir problem var. Kesinlikle normal bir insan değil. Hala da bu adamin peşinde kendini küçük düşünüyor.
İki yıllık ilişkinin iki yıllık ilişkin olduğuna emin misiniz? Bence adamın bir iliski içinde olduğuna dair fikri yok. Bu yüzden adama göre bir yıl dönümü falan da yok ortalikta
Bence hala kaç yıllık ,herşeyini anlattığı kız kankasi arkadaşınız onun. Arasıra duygusal yakinlik gösteriyorsa da friends with benefits durumlarindandir, arkadaşınız kendi kendine gelin güvey olmuş
Siz siz olun bunların arasına girmeyin, belli ki normal insanlar değiller. Arkadaşınızın dediği şeyi de yapmayın ya, sanki çocuk acıyacak da daha mı çok sevecek? Üzülene acıyacak merhametli biri olsa 4 bebeğin canını aldirtirirken acirdi da hiç yoktan kondom kullanma gayreti içinde olurdu.
Hala bu adami isteyen arkadaşa her şey mübah. Demek ki kendini sevmiyor. Ben senin yerinde olsam ve bu tarz bir arkadaşım olsa ayrılık zamanı destek falan olmaz türlü bahanelerle ondan uzak kalırdım. Kendi basina çözsün problemini,düzelince gelsin arkadaşlığımız devam etsin :) yıllar bana bunu öğretti. Sen ne dersen de, ne kadar destek olursan ol o zaten nihayetinde erkek arkadasina kosacak. Seni de stres ettigiyle kalacak.
Herkesin kendi hayatı, hiiiiicc müdahil olma

Hastanede serumlu foto atsın. Siz de mesaj atın senin yüzünden hastanelik oldu diye.

yok vazgecmesi icin diil de, bir yol bulayım da yanıma gelsin özür dilesin aklını basına alsın istiyor. 29/30 yaslar
Aklını başına alması gereken kişi arkadaşınız.

Adam gelse ne olacak ki?

Aldatmış, sevmiyor hatta dalga geçiyor kendisiyle.

Yerinizde olsam böyle saçma adinat ilişki bile denmeyecek şey için hiçbirsey yapmazdim.

Siz iyimisiniz? Bırakın karışmayın 2 dengesizin ilişkisine ... yaş kaç diye sormicam ama emin olun 15 yaşındaki ergenler bile yapmıyor benim yerime mesaj at olayını..birde arkadaş seçimleri önemlidir dikkat ederek arkadaş seçin..hastalıklı insanlar başınızı yakar...benden size dostane bir tavsiye

ya kızlar yorumlarınıza aşırı güldüm ben de kendisine bu iliskinin basından beri olmayacagını, sacmaladıgını, ayrılması gerektigini on yüz bin milyon kere söyledim.. ama bir sey degismedi, ben ne diyebilirim ki artık, herkesin kendi iliskisi en neticesinde. herkes kendi yaptıgı secimlerin sonuclarını yasıyor bu hayatta. arkadasım cocugun gelip özür dilemesini, hatasını kabul etmesini, aklını basına almasını, gelmesini sürpriz yapmasını falan istiyor yani. 8 gundur yazmıyor, bu sessizligine son vermesini artık aramasını, kalkıp istanbula donmesini istiyor. hani yazmayan adama ne yapabiliriz babında actım konuyu ben. yorumlarınıza tek tek tesekkur ederim ama, her birinizin haklı oldugunun da farkındayım ben de aynı seyleri senelerdir soyluyorum kendisine zaten

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…