Saba tümerle bu gece

atxixka81

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2007
2.411
4
Saba Tümer Kimdir
1970 Doğumlu tv sunucusu Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Birçok tv
programına imza atmıştır. Ege tv Skytürk Ntv Show tv Star tv Habertürk gibi ulusal yayın
yapan kanallarda birbirinden güzel programlar ve haber spikerligi yapmıştır
Aldığı eğitimle yetinmemiş sunuculuk konusunda özel dersler almıştır. Kariyerinin sayfaları
arasında Nstyle dergisinde yazarlığıda bulunmaktadır.
Çalıştığı ünlü isimlerden bazıları; Reha Muhtar, Serdar Akinan, Okan Bayülgen, Pakize
Suda, Cem Özer olarak sayılabilir.
Haber sunuculuğu yaptığı dönemlerde de çok büyük ilgiyle izlenmiştir. Haberleri sunarken
mecburen takındığı ciddi tavırları şimdiki programında tamamen rahat ben buyum dercesine
zıt bir şekilde kendini göstermektedir.
Bir kısım tarafında ha ha ha hi hi hi tarzı programları sunduğu söylensede kendisi son derece
profesyonel ve güleryüzlüdür. Ben şahsen çok seviyorum kendisini
Habertürk te sunduğu Saba Tümer ile Bu Gece programı seyirlik zevkli komik güncel ve çokta
güzel programdır. Konuklarıyla beraber bize eğlenceli bir gece yarısı seyirliği sunmayı başarmıştır.
Saba Tümer ile Bu Gece Dedikodu ve magazin içerikli bir programdır. 2004′ten sonra yayına başlamış
olan program geniş bir izleyici kitlesine sahiptir. Özellikle bayanların günün modasını Saba Tümer’den
takip ettikleri yarın ne giysem sorusuna geceden izledikleri programıyla karar verdikleri bilinir
Çok gülsede çok seviyeli bir program yapmaktadır nerde nasıl hareket davranması gerektiğini çok iyi bilir
Saba Tümer. Canlı yayınlanan programının sabaha kadar sürmesini isteyenlerin sayısıda az değildir.
Saba Tümer seviliyor çünkü; izleyici, Pakize Suda ile yaptığı programda, sanki iki yakın dostun sohbetine ortak olmuş gibi hissetti. Program içersinde verilen hediyeleri, sohbet aralarında yapılan itirafları, şakaları, övgü ve tepkileri samimi buldu.

Saba Tümer seviliyor çünkü; izleyicinin sıkılıp kanal değiştireceği anlarda bile, konuğunun bahsettiği şeyi eğlenceli bir hale getirebiliyor.

İzleyici onun, içten kahkahasını, "lütfen programda ağlamayın, yoksa ben de ağlarım" demesini ve yayından çıkarken gerçekten de ağlamasını, bir programında ağırladığı konuğunun bahsettiği ve kendisinin de ilgi duyup sevdiği ve her fırsatta bambaşka konularda konuşmak üzere stüdyoya davet ettiği konuklarına "bu kuantum fiziğiyle alakalı değil mi?" diye sormasını, Binbir Gece temasının konu edildiği bir organizasyon görüntülenirken "peki orada kaç tane deve var?" diye sorup durmasını, eskiden postaların nasıl dağıtıldığını anlatan yetkili "bu posta çantaları da at ve eşşeklerle dağıtılıyordu" dediğinde "o çantalar at ve eşşek derisinden mi yapılıyordu?" diye sormasını samimi, saf ve doğal buluyor.

Yoksa bir sunucu, hemen hemen her konuğa "zamanımız doldu ama sizi mutlaka tekrar konuk etmek isytiyoruz" dediğinde izleyici "neden? konuk mu bitti?" diye düşünüverebilir, oysa söz konusu Saba Tümer olduğunda her konuya ve konuğa defalarca bile olsa hazır gibi hissediyor kendini. ("Gibi" dedim dikkat, çünkü Saba Tümer bu söylediğinde de ciddiymiş! Aynı konukları tekrar tekrar almaya başladı gerçekten de. Yapmayınız Saba Tümer, etmeyiniz Saba Tümer. Bari aradan hiç değilse bir kaç ay geçsin ne olur..)

Herneyse, sonuç olarak izleyici biliyor ki, Saba Tümer'in sunduğu programda mutlaka işine yarayabilecek bilgiler ve onun güleryüzüyle dolduracağı bir ekran olacak karşısında. Bu da işte Saba Tümer'in kendine has sırrı ve ışığı
a.s.

'KULLANMIYORUM, BIRAKTIM'

Saba Tümer’e konuk olan Nalan bu sözleri ne için söyledi?

Yeni albümü Demode ile beğeni toplayan güzel şarkıcı bir seyircinin “6 kere numara değiştirmişsiniz bir de ‘aramadın’ diye şarkı yapmışsınız” sözleri üzerine şu açıklamayı yaptı: “Ben zaten cep telefonu kullanmayı bıraktım. 2 yıldır kullanmıyorum. Artık unutkanlık yapmaya başlamıştı. Bir de çok bilinçlendim telefon konusunda ve karar verip bıraktım. Bir bağımlılık gibi resmen cep telefonu. Bırakırken bir bağımlılıktan kurtulur gibiydim ve tam bir yılda kurtuldum o alışkanlığımdan.”

ben de çoğu zaman severek izliyorum programını.....teşekkürler paylaşım için....

programı bende takip etmeye çalışıyorum.sohbetleri içtenliği beni ekrana bağlıyor.

bende bazen abartılı buluyorum ama samimi sohbetler oluyor genelde akşam izleyemedim biraz izlyebildim recep ivedikte babannesini oynayan bayan vardı değişik konuklar ağırlıyor çok hoşuma gidiyor

Anket

Dizilerin En Güzeli Kim ?

Aslı Tandoğan - Dudaktan Kalbe
Ayça Varlıer - Son Bahar
Ayçin ınci - Benim Annem Bir Melek
Aysun Kayacı - Gece Gündüz
Beren Saat - Aşk-ı Memnu
Bergüzar Korel - Binbir Gece
Berrak Tüzünataç - Elveda Rumeli
Ceyda Düvenci - Binbir Gece
Demet Evgar - 1 Kadın 1 Erkek
Deniz Çakır - Yaprak Dökümü
Dolunay Soysert - Benim Annem Bir Melek
Ekin Türkmen - Küçük Kadınlar
Fahriye Evcen - Yaprak Dökümü
Funda Eryiğit - Canım Ailem
Gamze Özçelik - Arka Sokaklar
Hatice Şendil - Kurtlar Vadisi
Ipek Erdem - Elveda Rumeli
Ipek Özkök - Gece gündüz
Melisa Sözen - Bir Bulut Olsam
Meltem Cumbul - Aşk Yakar
Merve Sevi - Doktorlar
Nez - Sıkı Dostlar
Ozgü Namal - Benim Annem Bir Melek
Ozge Özberk - Yol Arkadaşım
Ozge Özpirinçci - Melekler Korusun
Pelin Karahan - Kavak Yelleri
Pelin Sönmez - Akasya Durağı
Rojda Demirer - Melekler Korusun
Seda Akman - Annem
Selen Seyven - Doludizgin Yollar
Selin Demiratar - Adanalı
Senay Gürler - Avrupa Yakası
Serenay Sarıkaya - Adanalı
Sinem Kobal - Selena
Tuba Büyüküstün - Asi
Vildan Atasever - Gece Sesleri

Saba Tümer, özel hayatında neşeli bir insan olduğunu söylüyor. Ekrandaki neşeli tavırları ise sanal ortamlarda (sözlük - forum karışımı oluşumlarda ya da tv forumlarında ve köşe yazılarında ) bazen övülüyor bazende "aşırı samimi" ya da tam tersi "aşırı soğuk" bulunarak eleştirilebiliyor. Bunların dışında kendi evini ve uykuyu çok seviyor. Ailesine düşkünlüğü ile biliniyor. Öğrencilik hayatında muhasebe, istatistik, hukuk derslerini sevmediğini her fırsatta belli ediyor

Saba Tümer soğukta bulsam bazen çok samimi geliyor bazen konuklarını beğenerek izliyorum ne bileyim güzel bir program yinede hoşuma gidiyor

Erkekler daha önce de ıssızdı!

Issız Adam'ın gerçek sevgilisi konuştu

Issız Adam filminin oyuncusu Cemal Hünal'ın sevgilisi Lale Cangal Vatan Gazetesi'ne konuştu: Cangal “Erkekler bu filmden sonra sevgililerini 'Ben ıssız adamım'diyerek terk etmeye başlamışlar. Ne diyorsunuz” sorusuna “Erkekler zaten Issızdılar. Issız Adam sadece bir filmdi. Herkes filmden çok etkilendi” cevabını verdi. Cangal, filmdeki Alper karakterinin kadınların etkileneceği bir karakter olduğunu belirterek “Kadın aşık oluyor, bence Alpen gayet iyi bir karakter. Yemek ve müzik zevki var. Bağlanmaktan korkuyor ama sadece erkekler değil, kadınlar da bağlanmaktan korkar” dedi. Mahsun Kırmızıgül'ün çellist sevgilisi Mine Cangal'ın kız kardeşi olan Lale Cangal, Borusan Filarmoni Orkestrası'nda keman çalıyor. Keman eğitimine 11 yaşında başlayan genç müzisyen, aynı zamanda “Dudaktan Kalbe” dizisinde rol alıyor.

TİYATRO SAHNESİNDE ÇIRILÇIPLAK KALACAK!

Tiyatroda 70 yılı deviren Tekin Akmansoy'un jubilesini yapacağı oyunda, Akasya Asıltürkmen, sahneye çıplak çıkacak! Sanatta 70'inci yılını dolduran Akmansoy'un jübilesi için, 40 yıl önce rol aldığı 'Göktaşı' adlı oyun yeniden sahnelenecek. Günaydın'dan Yüksel Aytuğ, köşesinde bu oyunda, Auguste'yi canlandıran Akasya Asıltürkmen'in bir ressama poz verdiği sahnede çırılçıplak olacağını yazdı. Genç oyuncu, bu sahneyi canlandırırken üzerinde beline bağladığı eşarptan başka bir şey olmayacak. Cemal Reşit Rey'de, 2 Nisan akşamı gösterilecek olan bu oyun Devlet Tiyatroları'nda ilk kez sahnelendiğinde, aynı rolü oynayan Gülseren Morgan, sadece sırtını açıkta bırakan bir giysi giymişti...
saba tümere konuk olan tekin akmansoy ozan orhonla görüşüp görüşmediği konusundaki soruya onu hiç affetmeyeceğini açıkladı hep yanlış yaptığını yetenekli olduğu halde düzgün yaşayamadığını o yüzdende affetmeyeceğini açıkladı

Hangi diziyle parladılar?Türkiye’deki dizi enflasyonuyla birlikte ekranı yeni yüzler, yeni yetenekler sardı... Her geçen gün hayran kitleleri artan genç oyuncular, oynadıkları karakterlerle adeta izleyenleri büyülüyor...
Kimi oynadığı ilk dizide, kimi ise birkaç projeden sonra şöhretin kapısını aralıyor. Her hafta evlerimize konuk olan genç yetenekler oynadıkları hangi dizilerle şöhreti yakaladı?

Tuba Büyüküstün
Modellik yaptığı dönemde güzelliğiyle dikkat çeken Tuba Büyüküstün oynadığı “Çemberimde Gül Oya” dizisiyle şöhreti yakaladı. Ardından “Ihlamurlar Altında” dizisiyle şöhretini pekiştiren Büyüküstün, şimdilerde oynadığı “Asi” dizisiyle göz dolduruyor.

Melisa Sözen
“Bana Şans Dile” adlı diziyle oyunculuğa merhaba diyen Melisa Sözen’in yıldızı geçtiğimiz sezon oynadığı “Bıçak Sırtı”yla parladı Sözen bugün-lerde “Bir Bulut Olsam” adlı dizideki Narin karakteriyle dikkat çekiyor.

Engin Akyürek
“Türkiye’nin Yıldızları” adlı yarışmada dereceye giren ardından “Yabancı Damat” dizisiyle televizyon dünyasına adım atan Engin Akyürek, daha sonra “Kara Yılan” dizisinde rol aldı. Akyürek bugünlerde başrolünü oynadığı “Bir Bulut Olsam” dizisindeki Mustafa karakteriyle adından söz ettirmeye başladı.

Gökçe Bahadır
Televizyona “Hayat Bilgisi” dizisindeki “Törpü” rolüyle adım atan Gökçe Bahadır, ardından oynadığı “Yaprak Dökümü”ndeki Leyla karakteriyle şöhreti yakaladı.

Kıvanç Tatlıtuğ
Uzun yıllar podyumda yer alan Kıvanç Tatlıtuğ oynadığı “Gümüş” dizisiyle şöhreti yakaladı. Ardından “Menekşe ile Halil” dizisinde rol alan Tatlıtuğ şimdilerde oynadığı “Aşk-ı Memnun” dizisindeki Behlül karakteriyle şöhretini pekiştirdi.

Ezgi Mola
Çocuk yaşta “Karate Can” adlı diziyle oyunculuğa adım atan Ezgi Mola’yı “Unutma Beni”ve ardından “Hırsız Polis”te izledik. Dizilerde evde kalmış kız karakteriyle dikkat çeken Mola, son olarak oynadığı “Canım Ailem” dizisindeki Feride karakteriyle şöhreti yakaladı.

Özge Özpirinçci
“Cesaretin Var Mı Aşka” adlı diziyle yıldızı parlayan Özge Özpirinçci, güzelliği ve oyunculuğuyla dikkat çekti. Özpirinçci bugünlerde “Melekler Korusun” adlı dizide İpek karakterini canlandırıyor.

Serkan Altunorak
“Ayrılsak da Beraberiz” adlı diziyle televizyona geçiş yapan Serkan Altunorak “Yağmur Zamanı”, “İmkânsız Aşk” gibi dizilerde rol aldı. Tiyatro sahnesinde de yer alan Serkan Altunorak oynadığı “Melekler Korusun” dizisinde Erkan karakteriyle dikkatleri bir anda üzerine çekti.

Deniz Çakır
Daha önce birçok dizide rol alan Deniz Çakır’ın şansı da “Yaprak Dökümü” dizisiyle döndü. Ekranın “kötü kadını” olarak nam salan Deniz Çakır, dizide oynadığı Ferhunde karakteriyle dikkatleri üzerine çekti.

Selin Demiratar
Oyunculuğa “90-60-90” adlı diziyle merhaba diyen ardından “Koçum Benim”, “Lise Defteri” gibi dizilerde rol alan Selin Demiratar, şöhreti “Acı Hayat” dizisiyle yakaladı. Demiratar şimdilerde “Adanalı” dizisinde bir polis olarak izleyici karşısında.

Dağhan Külegeç
Uzun yıllar yardımcı yönetmenlik ve reji asistanlığı yapan Dağhan Külegeç oynadığı “Lise Defteri” ve “Hırsız - Polis” dizilerinde dikkat çekti. Külegeç “Kavak Yelleri” dizisindeki Efe karakteriyle şöhreti yakalayanlar arasına girdi.

Vildan Atasever
“Kadın İsterse” adlı komedi dizisinde Hülya Avşar’ın kızını canlandıran Vildan Atasever, performansıyla göz doldurdu. “İki Genç Kız” “Kader” ve “Osmanlı Cumhuriyeti” filmlerinde oynayan Atasever, bugünlerde “Gece Sesleri“ adlı dizide Aslı rolüyle izleyici karşısında.

Mehmet Akif Alakurt
“Best Model of Turkey” ve “Best Model of the World” yarışmalarında birinci olduktan sonra “Hacı” dizisiyle oyunculuğa adım attı. “Sıla” dizisindeki Boran Ağa karakteriyle şöhreti yakalayan Alakurt, şimdilerde “Adanalı“ dizisinde Maraz Ali karakteriyle seyirci karşısında

Saba Tümer'e bu sözleri pahalıya patlayabilir!

Saba Tümer, canlı yayında köşe yazarlarını eleştirdi.

24 Nisan 2009 / 15:KK24:08
Televizyon Gazetesi

Habertürk'te 'Saba Tümer'le Bu Gece' programına Cihat Tamer ve Tulu Çizgen'i konuk eden Saba Tümer, sohbet sırasında söylediği bir sözle dikkatlerimizi çekti.

Türkçe ifadelerin, kelimelerin kısaltılarak ve aslından farklı olarak kullanılmasının eleştirildiği sırada Saba Tümer, "O kadar çok insan yanlış kullanıyor ki, bazen bir bakıyorum ben de yanlış kullanıveriyorum. Kulak alışkanlığı maalesef" dedi.

Tulu Çizgen, "Doğruyu konuşursak bizi anlamayabilirler" derken, Cihat Tamer, bu yozlaşmanın sebebinin gençler olduğunu söyledi.

Özellikle 'ya' sözünün çok kullanıldığına değinen Çizgen, "Hiç hoş bir şey değil" dedi.

Tulu Çizgen'in bu eleştirisinin hemem üstüne Saba Tümer'in, şu ifadelerinde 'ya'yı kullanması ve köşe yazarlarını kızdıracak sözler söylemesi, dikkatlerimizden kaçmadı:

"Mesela bir çok köşe yazarı da televizyonlara çıkıp yorumlar yapıyorlar ya, onların da ne kadar kötü konuştuğuna bazen şahit oluyorum. Bir sürü insan, sanki koyun sürüsü."

Televizyon Gazetesi

ÜNLÜ SANATÇI PERıHAN SAVAŞ, ıLK EVLıLıĞıNı 13 YAŞINDA YAPTIĞINI AÇIKLADI!... PEKı KıMıNLE?

25/4/2009 11:45

Perihan Savaş, 13 yaşındayken, askeri okulda okuyan 22 yaşındaki bir gençle evlendiğini ve 6 ay sonra ayrıldıklarını söyledi. Saba Tümer'in programına konuk olan Savaş, evlenme nedenini şöyle açıkladı: Tiyatroyu bırakmamı istedi "Annem çok tutucu bir kadındı. Mesela ince çorap giydirtmezdi, makyaj yaptırtmazdı, kaşlarımı aldırtmazdı. Bana böyle bir şey teklif edilince, 'Ben şimdi ince çorap giyeceğim, makyaj yapacağım, arkadaşlarımla sokağa çıkabileceğim' diye düşündüm. Ama hiç öyle bir şey olmadı. Annem despot gibi başımdaydı." O dönemde tiyatro okuluna devam ettiğini söyleyen Perihan Savaş, nikahlandıklarını belirterek, "Ancak düğün olmadı, ailelerimizle oturmaya devam ettik. Almanya'ya gitmeyi planlıyorduk. Bana tiyatroyu bırakmamı söyleyince benim için bu evlilik bitti" dedi.

bende programı severek izliyorum!a.ssamimi geliyor sohbeti ve baymıyor!...:1rolleyes:

izliyorum hazır cevapları ve doğal tepkiileri.. ayrıca şok olunca belli edip şaşırması
doğal geliyor...

evet aslında bence gece de aldığı konuklarla neden 2 saat sohbet etmıyorki...

bazı konuklara ben daha izlemeye doymadan gidiyorlar...
bence 2 konuk alabilir ama 2 saat konuşsa daha ıyı olurdu.. 1 saat kısa...

Dün gece çok güzeldi program. hihoyyyt
ızmir'den canlı yayın yaptılar.
Çok eğlendim ben izlerken.

X