Sabır taşı olsa çatlarmıydı yoksa artık bişeyler yapmalımıyım?

Ancak birinin işe girmesine engel olmuşsun. Bu insaniyet namına doğru bir durum mu?
Ya sen içinde bulunduğun durumu dışarıdan göremiyorsun, ya da öyle bir dalmışsın ki olaya sen tamamen iyi niyetinin kurbanı olmuş gibi yazıyorsun. Karar veremedim.

Bakın ilk başvurduğunda ben hiç bir şekilde müdahale etmedim. Alınmadı.
Daha sonra ayrıldılar
Aradan 1,5 ay geçti hala arıyor ve bekliyordu.
Sonra dediki, ben çok bunaldım evlenicem, iş için konuşucam - ha yine alınmayabilirdi bu başkanın takdiri
Ben o zmn bana bir hafta süre ver istifa edeyim dedim
Sizce buna hakkım yokmuydu?
Hem dünyada her yer bittide evlenmeleri için tek şart burada işe başlamasımıydı?
ztn bitmiş tükenmiş bir ilişki emin olun yanındaki insan çok fazla hata yaptı ona.
emin olun istese ona en azından iş bulurdu.

Son düzenleme:
Bakın ilk başvurduğunda ben hiç bir şekilde müdahale etmedim. Alınmadı.
Daha sonra ayrıldılar
Aradan 1,5 ay geçti hala arıyor ve bekliyordu.
Sonra dediki, ben çok bunaldım evlenicem, iş için konuşucam - ha yine alınmayabilirdi bu başkanın takdiri
Ben o zmn bana bir hafta süre ver istifa edeyim dedim
Sizce buna hakkım yokmuydu?

He sen tercih yaptırdın. ”ya o, ya ben” gibi.
Bunu blöf yapmadıysan yani gerçekten niyetinde samimi olarak ayrılabilecek cesaretin varsa eyvallah ama onun işe alınmasını engellemek için yapılmış bir blöfse zaten adalet bir şekilde yerini bulur.

He sen tercih yaptırdın. ”ya o, ya ben” gibi.
Bunu blöf yapmadıysan yani gerçekten niyetinde samimi olarak ayrılabilecek cesaretin varsa eyvallah ama onun işe alınmasını engellemek için yapılmış bir blöfse zaten adalet bir şekilde yerini bulur.

Evet böyle gözüküyor ama amacım olayların çirkinleşmesini engellemekti.
ztn bu amirin takdiri, alsa ağustos ayında alırdı, alacak olsa, sonrasında babası hesap sorduğunda illa iş istiyorsa şuraya git diyorum gitmiyor gene göndereyim ben istediğimi istediğim zmn alırım demezdi. bunu seçime 20 gün kala hiç demezdi. bunu bana anlatan insanlarda bi tuhaf belediyede ne var demezdi, göndereceği fabrikada buradan iki kat maaş alacaktı. ilahi adalet asla şaşmaz, bunun benim kulağıma dönüp dolaşıp gelmesi bile ne olduğunu göstermiyormu ?

aslında çok çekinerek yazıyorum, çünkü yaşadıklarımın en büyük sorumlusu benim. öyle alışılagelmiş bişey değil, kolay anlaşılacak bişey değil bu konu.

2012 mart ayında başlayan bir hikaye, kabak tadı veren mide bulandıran fazlasıyla hata içeren ve bir türlü bitmeyen.
ayrıntıların olduğu bir sürü konu bulabilirsiniz, daha öncede onunla ilgli çok konu açmıştım.
defalarca bana yaklaşmaya çalıştı defalarca sorguladım hoşlandı ama yaklaşmadı hep kaçtı aslında sadece zor zamanlarında iyi niyetimden yara bandı yapmıştı kendine.
Ben en başında bişeyler hissetmiyordum veya öyle düşünüyor kabul etmiyor güvenmiyordum bilmiyorum, o kdr çok şey yasandıki hangisi ne zmn oldu hatırlamıyorum bile.
Olabildiğince özet geçip son döneme ağırlık vermeye çalışacağım.
İlk tanıştığımızda çok hızlı gelişen bir arkadaşlıktı fakat o dönem kız arkadaşı varmış, ben öğrendiğimde tepki göstermiştim, dönem dönem bu sebepten konuşmadık dönem dönem barıştık bana kız arkadası varken yok demesinin tek sebebi ondan hoşlanmamı istemesiydi, bunun açıklamasını çok sorguladım ayrıntılar ile boğulmak boğmak istemiyorum ama 2013 şubat mart ayına kdr bu konuyu tam anlamıyla çözemedik.
Şimdi anlıyorumki ztn onun yapısı temiz ilişkilere ters, ztn o çözmek istememiş.
Sonrasında ilişkisi bitti, biz bir kaç uzaktık tekrar yakınlaşmaya başladı, en başındaki gibi.
Ben şaşkındım güvenmiyordum.
Haklı çıktım.
Geçen yıl tamda bugün, eski sevgilisi ile barıştığını ögrendim.
Bir şekilde lafı dolandırıp sordum, yine yok öyle bişey dedi bingo!
o gece sabaha kdr herşeyi düşündüm, dogruları yanlışları eksileri nedenleri.
sabah bir mail attım, tabiki anlamadı.
Bırak zaman çözsün dedim, bakalım MEVLAM NEYLER..
Bir hafta sonra eski sevgilisi numaramı ayrıntılardan görüp beni aradı, birsürü hakaret etti
O beni başka numaradan aradı, ztn bıkmıştım ayrılırız bu gece herhalde dedi.
Ve benim için çok zor günler başlamış oldu.
Her gün belediyeye gelirde kavga eder diye korktum.
Hiç bi şekilde cevap vermemiştim.
Kız hırsını alamamıştı, onunda suçu yoktu ve ben hiç birine bulaşmak istemiyordum.
Ayrılırım diyen insan boy boy fotolar paylaşıyor mutlu mutlu geziyordu
Aradan bir ay geçti belediyeye iş başvurusu yaptı.
Ben şok oldum
Çünkü onun tek bir lafı ile işe başlayabilecek konumdaydı.
Başlamadı, o devreye girmedi.
Aradan zaman geçti, ben yaşananları üstüme almamış neşemi bozmamıştım.
Bu arada aynı ortamdaydık ve ben adım adım herkesi işliyor dostlar ediniyordum.
Ev ziyaretlerine başladık, pikniklere gezmelere gittik.
Artık bana saçma sapan şakalar yapmaya ugraşan tip gitmiş, evde kaldın başımıza kaldın diyen tip gitmiş sessizce hayran hayran beni izleyen biri gelmişti
o arada ben biri ile görüşmeye başladım, ama yapamadım ona bir adım daha yaklaşmıştım ama yapabileceğim hiç bişey yoktu.
aradan çok zaman geçmedi, eylül ayının sonu gibi ayrıldılar.
Ayrıldığı akşam beni aradı ağladı ağladı ne düşündüysem ne yaşadıysam ne hissettiysem söyledi yanılmadığımı düşünmüştüm doğru yaptığımı düşünmüştüm.
O akşam dost oldum, ihtiyacı olduğu şekilde davrandım.
Sonraki bir ayda zordu, kız her gün iş yerinin önünde bekliyordu ben arka kapıdan çıkıyordum suçlu gibi, her gün arıyordu.
bir gün yoruldum işe aldırıcam evlenicem hemen dedi, ben anında istifa ederim senin mutsuzluğunu izleyemem dedim vazgeçti.

ne ihtiyacım varsa koşmaya başladı, ailemle tanıştı kardeşimle ortak planlar yaptı inş hep mutlu olacagız ben hep yanınızda olacağım demeye başladı aralık ocak aylarında her hafta görüştük işimiz yoksa öylesine iş varsa iş bittikten sonra hsonları bişeyler yaptık.
Hatta aralık başında biri yanıma gelip bize kahve içmeye geleceklerini söyledi, ama sonra ses çıkmadı. Meğer kastettiği istemeye gelmekmiş, kendi onaylamış sonra yazı bekleyelim abi demiş
- biz mart ayında seçim atlattık ve canımız burnumuza geldi cok yogun çalıştık küçük bir yer olduğu içinde beklemek zorundaydık, her türlü izin durdurulmuştu.
Ben onun yorgunluğunun farkındaydım, ve sadece anı yaşadım sorgulamadım şekillendirmedim kurcalamadım.
Sonra şubat ayının başında bir anda selam sabah kesildi, iş yerinden biri ile yaza ciddi adımlar atacagını söyleyen insan, benimle ilgili cok olumlu düşündüğünü soyleyen insan aynı hafta selamı sabahı bıcak gibi kesti.
bu arada benim farkında olduğum durumlar vardı ve ben onunla bir gelecek kurmaktan vazgeçiyordum, ve tıpkı geçen yaz olduğu gibi ilişkiyi çevirmeye çalışıyordum. çünkü aynı ortamdaydık ve geziyor eğleniyorduk cok fazla şey biliyordum ve olabilecekleri kestiriyordum.
olmadı yapamadım çözemedim tek istediği susup kenara çekilmemdi ne yapsam suç oldu varlığım batar oldu çünküüü...
Şimdi hikayeyi biraz geri saracağım.
kasım ayının ortasında bir gün facebookta ilişkisi var yaptı, sordum sorduk yok öyle bişey eski sevgilime inat dedi
ama değildi ve eski sevgilisi de değildi, arkadaşının iş yerinde çalışan 20 yaşında 10 yaş küçük bir kızdı. ona daha önce açıldğını çok sevdiğini peşini bırakmadığını biliyorduk, çok saf ne dersem diyeyim kızmıyo küsmüyo ne desem yapıyor diye ara ara anlatırdı.

bir gün benimle görüştüyse, ertesi gün kız yer bildirimleri yaptı, ona sorduğumda il dışındayım dedi ama iş yerinde sabah kimseye dünde şuraya gittim demedi asla açık vermedi.
ben artık şubat ayına doğru şüphelerimde haklı olduğumu görmüştüm ve yukarıda dediğim gibi ortam bozmadan tatsızlık cıkmadan sıyrılmaya çalışıyordum.
seçim bitti, izne çıktık geldik hiç bişey değişmedi.
mayıs ayında bir akşam otururken apar topar kalktı gitti
kız intihar etmiş evlenmeyecek diye.
hepsi ben istemeden karşıma çıkıyor puzzle gibi birleşiyordu.
haziran başında oda arkadaşlarımla evleniyorum diye konuşmaya başlayınca whatsapptan yazdım, ve beni çok üzen o cümleleri sıraladı
"ben çok mutluyum, evlenince herşey cok daha güzek olacak..
sen aklındakini yaşadın yeter artık hayatıma saygı duymayı ögren ben seninle sadece dertleşiyordum sana laf anlatmaktan bıktım.
beni delirtme konuşursam kalbini kırarım sus işine bak..
hakkını öbür tarafta öderiz tamam tamam.. "

ben sadece hakkımı ödeyemeyzsin yapma rabbim biliyo neler olduğunu deme öyle üzülürsün dedim

ertesi hafta heryerde mutluluğunu anlatmaya başladı biz 6 aydır birlikteydik ztn dedi

herkes şok oldu özellikle kışı birlilkte geçirdiğimiz aileler.

herkes ona yanlış yaptığını söyledi, üstelik kız ile ilgili çok farklı şeyler dolandı ve hala benimle kıyaslıyorlar hala konuşuyorlar

ramazana iki gün kala söz kesti, artık tüm iftarlara birlikte geliyorlar.

toplu olanlar neysede dün akşam benim çok samimi olduğum bir eve getirecekmiş, üstelik gelip gelmeyeceğini söylemiyormuş bile, ne farkederki siz gelecek diye düşünün , biz en özel misafiriniz bize ozel masa isteriz diye dalga geçiyor.

beni uyardılar, çok kızdılar, gel dediler ama gitmedim nispet yapmasına izin vermeyecegim

ztn kız beni gördüğü yerde dik dik bakıyor eminimki onada anlattı kurtulamıyorum diye, nasıl gideyim ben..

çok canım yanıyor, gözümün yaşı dinmiyor.

işe gidiyorum densiz insanlar karşıma geçip onun isminin geçtiği şarkıları söylüyorlar, onu seviyor diye..

başkanla konuşsam tayin istesem, ama o zmn aynı seviyeye düşeceğim, ben konuşup onu rezil etmek istemiyorum.

beklesem ben çok yıprandım ben orada bir hayat kuramayacagım çok zaman harcadım dönüp baktığımda elde var sıfır..

susmaktan onun kurduğu tiyatroyu izlemekten çok bunaldım.

bana kızın haklısınız bunlara izin veren benim..

ama hep iyi niyetimin kurbanı oldum ve en azından kimseyi kandırmadım..

bir not daha, nişanlısı bu siteye üye, keşke keşke keşke bu konuyu okusa.. keşke okusada kurtulsa onun gibi bir insandan..

Okurken bile boğazım düğüm düğüm oldu, gözlerim doldu. Allah yar ve yardımcın olsun arkadaşım. Sadece beyninin sesini dinle sakin kalbine kulak verme, verirsen yenilirsin. Senin için ne doğruysa onu yap kimseyi dinleme. Ve düşün ki bu senin fani dünyanın sınavı alninin akıyla cikacaksin bu işten. Kimse ne diyor takma. Gül, güldur. Gez, Eğlen. Yeni arkadaşliklar edin iyi gelecek inan.

Evet böyle gözüküyor ama amacım olayların çirkinleşmesini engellemekti.
ztn bu amirin takdiri, alsa ağustos ayında alırdı, alacak olsa, sonrasında babası hesap sorduğunda illa iş istiyorsa şuraya git diyorum gitmiyor gene göndereyim ben istediğimi istediğim zmn alırım demezdi. bunu seçime 20 gün kala hiç demezdi. bunu bana anlatan insanlarda bi tuhaf belediyede ne var demezdi, göndereceği fabrikada buradan iki kat maaş alacaktı. ilahi adalet asla şaşmaz, bunun benim kulağıma dönüp dolaşıp gelmesi bile ne olduğunu göstermiyormu ?

Bilemiyorum ki madem amirin neden almadı? Neden kat maaşla başka yere gönderdi? Hem de seçim zamanı?
Çok eski ve işini çok iyi yapan biri misin?
Babasıyla amirin görüşüyorsa hayır diyebilmesi için seni kayırır bir nedeni olması lazım. En nihayetinde maaşını cebinden vermeyecek.

İnsanın kendine ettiğini başkası etmezmiş lafının güzel bir örneğisiniz.
Adamın hayatında 3. kişi olmaya bile razı olmuşsunuz,ama neden?
Aşk değil bunun adı.
Karşınızdaki adam duygusal boşluklarını sizinle tamamlamış ve sizde izin vermişsiniz.
Bu anlattıklarınız hiç normal gelmedi bana.
Yakınlaştınız ve sevgilisi olduğunu ,size yalan söylediğini anladınız madem neden koşarak uzaklaşmadınız.
Adam her geri döndüğünde sizi orda kaldığınız yerde bulmuş.

bir gün benimle görüştüyse, ertesi gün kız yer bildirimleri yaptı, ona sorduğumda il dışındayım dedi ama iş yerinde sabah kimseye dünde şuraya gittim demedi asla açık vermedi.
ben artık şubat ayına doğru şüphelerimde haklı olduğumu görmüştüm ve yukarıda dediğim gibi ortam bozmadan tatsızlık cıkmadan sıyrılmaya çalışıyordum.

seçim bitti, izne çıktık geldik hiç bişey değişmedi.
mayıs ayında bir akşam otururken apar topar kalktı gitti
kız intihar etmiş evlenmeyecek diye.
hepsi ben istemeden karşıma çıkıyor puzzle gibi birleşiyordu.
haziran başında oda arkadaşlarımla evleniyorum diye konuşmaya başlayınca whatsapptan yazdım, ve beni çok üzen o cümleleri sıraladı
"ben çok mutluyum, evlenince herşey cok daha güzek olacak..
sen aklındakini yaşadın yeter artık hayatıma saygı duymayı ögren ben seninle sadece dertleşiyordum sana laf anlatmaktan bıktım.
beni delirtme konuşursam kalbini kırarım sus işine bak..
hakkını öbür tarafta öderiz tamam tamam.. "

ben sadece hakkımı ödeyemeyzsin yapma rabbim biliyo neler olduğunu deme öyle üzülürsün dedim

ertesi hafta heryerde mutluluğunu anlatmaya başladı biz 6 aydır birlikteydik ztn dedi

herkes şok oldu özellikle kışı birlilkte geçirdiğimiz aileler.

Bu adam size nasıl böyle bir cümle kurdu,neden yani?

Şubat ayında adamın tekrar sevgilisi olduğunu çözüyorsunuz ve yine ortamı terk etmiyorsunuz.

Diyorsunuz ki arkadaş ortamımız aynı ve çaktırmadan sıyrılacaktım.(ne alaka anlamadım ama neyse)

Siz sevgilisi olduğunu anlayıp mesafe koydu iseniz tüm iş arkadaşlarınız neden bir şok yaşadı ve size haksızlık yaptığını düşündü?

Benim anladığım siz basbayağı bile bile bu adamla sevgilicilik oynamışsınız ...

Artık vazgeçin bu adamdan,kendinize zarar veriyorsunuz.

Bu kadar çok ayrıntıyı hatırlayıp paylaşmanız bile aslında yarın gelse,tekrar kaldığınız yerden devam edeceğinizi gösterir.

Bize birşey ıspatlamak zorunda değilsiniz ,ama kendinize dürüst olun ve gerçekten çıkartın bu adamı hayatınızdan.

Okurken bile boğazım düğüm düğüm oldu, gözlerim doldu. Allah yar ve yardımcın olsun arkadaşım. Sadece beyninin sesini dinle sakin kalbine kulak verme, verirsen yenilirsin. Senin için ne doğruysa onu yap kimseyi dinleme. Ve düşün ki bu senin fani dünyanın sınavı alninin akıyla cikacaksin bu işten. Kimse ne diyor takma. Gül, güldur. Gez, Eğlen. Yeni arkadaşliklar edin iyi gelecek inan.

teşekkür ederim, çok teşekkür ederim.

Bilemiyorum ki madem amirin neden almadı? Neden kat maaşla başka yere gönderdi? Hem de seçim zamanı?
Çok eski ve işini çok iyi yapan biri misin?
Babasıyla amirin görüşüyorsa hayır diyebilmesi için seni kayırır bir nedeni olması lazım. En nihayetinde maaşını cebinden vermeyecek.

onlar hiç bir şekilde bu olayları bilmiyorduki. ben olayları anlatsam haklısınız, çok haklısınız.
bu olaylar arasında en az 3 4 ay zaman var.
bu tamamen kendi tercihi, kendi seçimi.

İnsanın kendine ettiğini başkası etmezmiş lafının güzel bir örneğisiniz.
Adamın hayatında 3. kişi olmaya bile razı olmuşsunuz,ama neden?
Aşk değil bunun adı.
Karşınızdaki adam duygusal boşluklarını sizinle tamamlamış ve sizde izin vermişsiniz.
Bu anlattıklarınız hiç normal gelmedi bana.
Yakınlaştınız ve sevgilisi olduğunu ,size yalan söylediğini anladınız madem neden koşarak uzaklaşmadınız.
Adam her geri döndüğünde sizi orda kaldığınız yerde bulmuş.

Bu adam size nasıl böyle bir cümle kurdu,neden yani?

Şubat ayında adamın tekrar sevgilisi olduğunu çözüyorsunuz ve yine ortamı terk etmiyorsunuz.

Diyorsunuz ki arkadaş ortamımız aynı ve çaktırmadan sıyrılacaktım.(ne alaka anlamadım ama neyse)

Siz sevgilisi olduğunu anlayıp mesafe koydu iseniz tüm iş arkadaşlarınız neden bir şok yaşadı ve size haksızlık yaptığını düşündü?

Benim anladığım siz basbayağı bile bile bu adamla sevgilicilik oynamışsınız ...

Artık vazgeçin bu adamdan,kendinize zarar veriyorsunuz.

Bu kadar çok ayrıntıyı hatırlayıp paylaşmanız bile aslında yarın gelse,tekrar kaldığınız yerden devam edeceğinizi gösterir.

Bize birşey ıspatlamak zorunda değilsiniz ,ama kendinize dürüst olun ve gerçekten çıkartın bu adamı hayatınızdan.

sorularınızda anlamamakta haklısınız, ama içinde olmadan anlayamazsınız. her gün gülüp eğlendiğiniz her haftasonu gezdiğiniz insanları bir anda silemiyorsunuz karşımdaki insan bi yandan gezerken bi yandan benimle ilgili olumlu düşündüğünü söyleyip aracılar koyup sessiz kalıyordu. ben müdahale etmedim onun doğru olduğuna inandım
ben son bir yılı kendi kendime açtım, ama yaşanması gerekiyordu diyorum çünkü benim alnım açık, içim rahat.
ayrıntıları unutmayı isterdim ama ben her konuda böyleyim ek bir çabam yok o zmn herşey daha kolay olurdu tabiki her an bunlar kafamda dönmüyor.

önce tayin iste ve git oradan. sonra bu şerefsizin adını bile unut.
o nişanlısınada yazık. 4 cüye hazır olsun. bir çentik daha atar o skor olarak.

sorularınızda anlamamakta haklısınız, ama içinde olmadan anlayamazsınız. her gün gülüp eğlendiğiniz her haftasonu gezdiğiniz insanları bir anda silemiyorsunuz karşımdaki insan bi yandan gezerken bi yandan benimle ilgili olumlu düşündüğünü söyleyip aracılar koyup sessiz kalıyordu. ben müdahale etmedim onun doğru olduğuna inandım
ben son bir yılı kendi kendime açtım, ama yaşanması gerekiyordu diyorum çünkü benim alnım açık, içim rahat.
ayrıntıları unutmayı isterdim ama ben her konuda böyleyim ek bir çabam yok o zmn herşey daha kolay olurdu tabiki her an bunlar kafamda dönmüyor.

Yaşanması gerekiyordu ve yaşadı iseniz kendinize acımayın.
Yaşandı ve bitti deyin.
Siz kabul etmesenizde yazdıklarınız buram buram acı kokuyor ve etrafınıza bu acıma duygusunu siz veriyorsunuz.
Hala ne yaptığıyla ,ne söylediği ile ilgilenip insanların ağzına laf veriyorsunuz.
Sizn yakın arkadaşınıza yemeğe geleceğini öğrendiğinizde neden gitmediniz?Veya neden arkadaşınız arayıp sizin arkanızdan adamın söylediklerini anlatırken beni ilgilendirmiyor demeyip dinliyorsunuz?
Hala ümidiniz var kabul edin ,ama çok yanlış yoldasınız.

önce tayin iste ve git oradan. sonra bu şerefsizin adını bile unut.
o nişanlısınada yazık. 4 cüye hazır olsun. bir çentik daha atar o skor olarak.

Rabbim en hayırlısını nasip etsin.

Yaşanması gerekiyordu ve yaşadı iseniz kendinize acımayın.
Yaşandı ve bitti deyin.
Siz kabul etmesenizde yazdıklarınız buram buram acı kokuyor ve etrafınıza bu acıma duygusunu siz veriyorsunuz.
Hala ne yaptığıyla ,ne söylediği ile ilgilenip insanların ağzına laf veriyorsunuz.
Sizn yakın arkadaşınıza yemeğe geleceğini öğrendiğinizde neden gitmediniz?Veya neden arkadaşınız arayıp sizin arkanızdan adamın söylediklerini anlatırken beni ilgilendirmiyor demeyip dinliyorsunuz?
Hala ümidiniz var kabul edin ,ama çok yanlış yoldasınız.

o yemeğe gitmedim çünkü yoruldum doydum bıktım ayrıca tekken bile yeterince nispet yapıyor neden seyredeyim o fırsatı vereyim bıraktım istediği kadar istediği yere gitsin. ben yapı olarak ztn duygusal bir insanım ve canım yandı çok yandı elimden geldiğince ayaktayım insanlarada pat pat yapmayın diyemem tabiki ballandıra ballandıra dedikodu yapmadım.

Bak canım,sana cümlelerim biraz sert gelebilir ama kendini toparla daha fazla üzülme diye direk düşündüklerimi yazacağım.Ne kadar abartmışsın,ne kadar hayatının merkesine koymuşsun,ne kadar onu gözünde büyütmüşsün.Tanıştın,birşeyler yaşadın olmadı bitti.Bu kadar.Gelgitler yaşamış ama,o her geldiğinde ağırlayan,gittiğinde uğurlayan sensin hayatından.Bir de bir iş ortamında nişanlılarda ayrılır,boşanan çiftler de olur.Bu kadar laf söz veren sizsiniz milletin ağzına.O ne kadar anlatıyorsa,sen de bi o kadar anlatmışsın.Bildiklerimi konuşsam diyorsun da ne konuşacaksın ya da neyi değiştirecek.İkinizin arasında yaşanan şeyler.Adam sağlam çıkmamış,ya da senle uyuşamamış bitmiş.Sevgilisi kapıya geliyor,sen arkadan çıkıyorsun,sana hakaret ediyor filan filan...Orası işyerimi kişisel aşkların intikamı için sevgililerin gelip pusu kurduğu yer mi?Susmak asalet değildir canım.Sen niye muhatap oluyorsun,neden ezik davranıyorsun.Niye karşındaki insanlara haddini bil,kendine gel diyemiyorsun

Eski sevgilisinin 7 yılını heba etmiş,şidiki sevgilisi burayı okusada onu bıraksa,adam sana gelip evleneceğim demiş.Senin mutsuzluğunu seyredemem demişsin.Yahu sanane kim naparsa yapsın.Herkes layık olduğunu yaşar.Bazen yaşananlar yaşanmalı ki,insan hayatta tecrübe edinsin ders alsın.Eski sevgilisi 7 yılını heba ettrimeseymiş,şimdikinin kendi tercihi.Adam mutlu olmuş olmamış onun bileceği iş.Kimsenin ağzına laf verme.Sana bir laf gelse,umursamıyorum bana anlatmayın de kapat milletin ağzını.2 konuşurlar 3 konuşurlar.Adam kendini savunmak için tabiki seni suçlayacak.Şimdiki sevgili burayı okusa diyorsun da,yani çok hoş birşey mi bu.Kız burda senin gözünden yazdıklarını dikkate alıp aa dur ben onu bırakayım mı diyecek.Herkesin ilişkisi,ilişkideki yaklaşımı,uyuşmaları farklıdır.Yazını okuyup,sen olduğunu anladı diyelim.Demiyecekler mi,internet sitesinden belediyede olanları yazıyor.Adamı suçluyor.Eee al sana yine laf.Bu sefer kendini savunmak için yine konuşacak.

Başkanın,başkan yardımcısının kendine göre işi gücü,sorumlulukları dertleri vardır.Sorunlu bir aşk hikayesiyle kim nereye kadar uğraşır.Bir de kendinden çok eminsin.Hiçbir personel vazgeçilmez değildir.Koskoca başkan değişiyor icabında.Sen kendi şahsi kişisel sorunun için,bir insanın işe girmesini engellemiş,dolayısıyla ekmeğiyle oynamışsın farkında mısın?Sen hayata kendi pencerenden bakıyor,kendi öngörülerinle bu olur şöyle olur şu olacak diye yorumlar yapıyorsun.Onunla aynı ortama girmeyebilirsin.Ama o orda diye gelmiyorum demek yerine,başka geçerli bahane bulabilirsin.Ev sahibibnde onun anlattıklarını sana taşıması seni üzmekten sinirlendirmekten başka ne işe yaradı.Bir ilişki başlar,kısmet olmaz,hayırsı şeyler vuku bulur ve biter.Bu kadar.hİÇ UMRUNDA OLMAYAN İNSANIN,NE YAPTIĞI NE KONUŞTUĞU HAYATI DA UMRUNDA OLMAMALI.sEN KENDİ HAYATINA İŞİNE GÜCÜNE BAK.bIRAK NE YAPARSA YAPSIN.

Bak canım,sana cümlelerim biraz sert gelebilir ama kendini toparla daha fazla üzülme diye direk düşündüklerimi yazacağım.Ne kadar abartmışsın,ne kadar hayatının merkesine koymuşsun,ne kadar onu gözünde büyütmüşsün.Tanıştın,birşeyler yaşadın olmadı bitti.Bu kadar.Gelgitler yaşamış ama,o her geldiğinde ağırlayan,gittiğinde uğurlayan sensin hayatından.Bir de bir iş ortamında nişanlılarda ayrılır,boşanan çiftler de olur.Bu kadar laf söz veren sizsiniz milletin ağzına.O ne kadar anlatıyorsa,sen de bi o kadar anlatmışsın.Bildiklerimi konuşsam diyorsun da ne konuşacaksın ya da neyi değiştirecek.İkinizin arasında yaşanan şeyler.Adam sağlam çıkmamış,ya da senle uyuşamamış bitmiş.Sevgilisi kapıya geliyor,sen arkadan çıkıyorsun,sana hakaret ediyor filan filan...Orası işyerimi kişisel aşkların intikamı için sevgililerin gelip pusu kurduğu yer mi?Susmak asalet değildir canım.Sen niye muhatap oluyorsun,neden ezik davranıyorsun.Niye karşındaki insanlara haddini bil,kendine gel diyemiyorsun

Eski sevgilisinin 7 yılını heba etmiş,şidiki sevgilisi burayı okusada onu bıraksa,adam sana gelip evleneceğim demiş.Senin mutsuzluğunu seyredemem demişsin.Yahu sanane kim naparsa yapsın.Herkes layık olduğunu yaşar.Bazen yaşananlar yaşanmalı ki,insan hayatta tecrübe edinsin ders alsın.Eski sevgilisi 7 yılını heba ettrimeseymiş,şimdikinin kendi tercihi.Adam mutlu olmuş olmamış onun bileceği iş.Kimsenin ağzına laf verme.Sana bir laf gelse,umursamıyorum bana anlatmayın de kapat milletin ağzını.2 konuşurlar 3 konuşurlar.Adam kendini savunmak için tabiki seni suçlayacak.Şimdiki sevgili burayı okusa diyorsun da,yani çok hoş birşey mi bu.Kız burda senin gözünden yazdıklarını dikkate alıp aa dur ben onu bırakayım mı diyecek.Herkesin ilişkisi,ilişkideki yaklaşımı,uyuşmaları farklıdır.Yazını okuyup,sen olduğunu anladı diyelim.Demiyecekler mi,internet sitesinden belediyede olanları yazıyor.Adamı suçluyor.Eee al sana yine laf.Bu sefer kendini savunmak için yine konuşacak.

Başkanın,başkan yardımcısının kendine göre işi gücü,sorumlulukları dertleri vardır.Sorunlu bir aşk hikayesiyle kim nereye kadar uğraşır.Bir de kendinden çok eminsin.Hiçbir personel vazgeçilmez değildir.Koskoca başkan değişiyor icabında.Sen kendi şahsi kişisel sorunun için,bir insanın işe girmesini engellemiş,dolayısıyla ekmeğiyle oynamışsın farkında mısın?Sen hayata kendi pencerenden bakıyor,kendi öngörülerinle bu olur şöyle olur şu olacak diye yorumlar yapıyorsun.Onunla aynı ortama girmeyebilirsin.Ama o orda diye gelmiyorum demek yerine,başka geçerli bahane bulabilirsin.Ev sahibibnde onun anlattıklarını sana taşıması seni üzmekten sinirlendirmekten başka ne işe yaradı.Bir ilişki başlar,kısmet olmaz,hayırsı şeyler vuku bulur ve biter.Bu kadar.hİÇ UMRUNDA OLMAYAN İNSANIN,NE YAPTIĞI NE KONUŞTUĞU HAYATI DA UMRUNDA OLMAMALI.sEN KENDİ HAYATINA İŞİNE GÜCÜNE BAK.bIRAK NE YAPARSA YAPSIN.

haklı olduğunuz yerlerde var. ama mesela iş konusunda durumu diğer msjlarda yazmıştım, engel olan ben değilim. hatta sebep ne olursa olsun onun burada kısmeti yokmuş. olay bu kdr basit.
ben yeterince kendimi anlattım, ama tabiki herkes kendi fikirlerine göre yazacak. artık sadece gelişmeleri yazacagım, ayrıldım ayrılacağım vs.
gelen yorumlar birbirinin aynı olmaya başladı, ztn tüm bunların cvpları burada var.

haklı olduğunuz yerlerde var. ama mesela iş konusunda durumu diğer msjlarda yazmıştım, engel olan ben değilim. hatta sebep ne olursa olsun onun burada kısmeti yokmuş. olay bu kdr basit.
ben yeterince kendimi anlattım, ama tabiki herkes kendi fikirlerine göre yazacak. artık sadece gelişmeleri yazacagım, ayrıldım ayrılacağım vs.
gelen yorumlar birbirinin aynı olmaya başladı, ztn tüm bunların cvpları burada var.
Canım biz birşeyin cevabını aramıyoruz.Senin yazdığın ,yaşadığın şeylere göre dışardan tarafsızca yorumumuzu yapıyoruz.Gelen yorumlar birbirinin aynı diyorsun da,aklın yolu birdir.

Kızın işi konusunda sen kendin dedin engelledim diye.Sebep ne olursa olsun,kısmeti dahi olmasa,buna hiçbirşekilde,senin şahsi problemlerin yüzünden küçük veya büyük vesile dahi olmamalıydın.Hala gelimeleri yazacağım diyorsun.Güzel arkadaşım.Ne gelişmesi.Neyin gelişmesini bekliyorsun.Sen de gerçekten takıntı olmuş.Bırak ne halleri varsa görsünler.

Canım biz birşeyin cevabını aramıyoruz.Senin yazdığın ,yaşadığın şeylere göre dışardan tarafsızca yorumumuzu yapıyoruz.Gelen yorumlar birbirinin aynı diyorsun da,aklın yolu birdir.

Kızın işi konusunda sen kendin dedin engelledim diye.Sebep ne olursa olsun,kısmeti dahi olmasa,buna hiçbirşekilde,senin şahsi problemlerin yüzünden küçük veya büyük vesile dahi olmamalıydın.Hala gelimeleri yazacağım diyorsun.Güzel arkadaşım.Ne gelişmesi.Neyin gelişmesini bekliyorsun.Sen de gerçekten takıntı olmuş.Bırak ne halleri varsa görsünler.

bence siz bazı msjları okumuyorsunuz, iş konusunu ayrıntılı bir şekilde yazdım sonraki msjlarımda.

gelişmeden kastım ise, buradan ayrılmak veya kalmak, artık yeni iş yerindeyim tarzı vs, bu konuda da yazabilirim değilmi bu normal bir davranış olur.
siz haklı olduğunuz noktalar olsada, atlatığınız noktalarda var, saygı duyuyorum yapılar kişilikler yaşanmışlıklar farklı.

bence siz bazı msjları okumuyorsunuz, iş konusunu ayrıntılı bir şekilde yazdım sonraki msjlarımda.

gelişmeden kastım ise, buradan ayrılmak veya kalmak, artık yeni iş yerindeyim tarzı vs, bu konuda da yazabilirim değilmi bu normal bir davranış olur.
siz haklı olduğunuz noktalar olsada, atlatığınız noktalarda var, saygı duyuyorum yapılar kişilikler yaşanmışlıklar farklı.

Benim birşey atladığım yok canım.Bütün yorumları bile okumaya gerek yok.Sadece konunu okuyan da aynı yorumu yapacaktır.Kızın iş konusunu birkenara bırakalım.Senin dediğin gibi olsun ben yanılayım.Sorun o değil zaten.Bu işin yapıyla kişilkle yaşanmışlıkla alakası yok.Herkesin başına aşk acısı gelir.Herkes yanlış kişileri sevmiş,hata yapmış olabilir.Herkes bazen duygusal davranmış,hislerinin kurbanı olmuş olabilir.Ama gelir ve geçer.Önemli olan o yanlışı e yanlış kişiyi kafasından çekip atmak.Sen bir tek o kişinin sana yaşattırdıklarına ve çektiğin sıkıntılara odaklandığın için hayatınla ilgili bazı şeyleri sen atlıyorsun tatlım.Sen kendin dimdik sağlam durmadığın sürece,kendini bu durumdan kurtarmadığın ve insanlara set koymadığın sürece hangi iş yerinde olursan ol,aynı şeyleri yaşarsın.Değmez.Kendi değerini düşürmekte yüceltmekte senin elinde.Kimseye o fırsatı verme.Kendi kıymetini önce kendin bil.Hayatında daha nelerle karşılaşacaksın.Bir hiç için değmez üzülmene.

Buraya yazdığım son mesajın ardına, çok ferahladım, rahatladım herşeyden sıyrıldım Rabbime ne kdr şükretsem az duruşum bakış açım ve sabrım için.
Bu süreçte nişan yerine nikah yaptılar.
Bana karşı aşırı bir tepkisi var, aynı ortamda karşılaştığımız zaman lafını yarıda kesip çıkıp gidiyor kapı çarpıyor. Sonra kendine hırslanıyor Ertesi gün aylarca uğramadığı odama ben yokkken gelip gülüyor hıncını alacak ya aylar önce küfrettiği adam ile ev hazırlıklarını konuşuyor ben geldikten sonrada devam ediyor.
Umrumda mı, bunlar çok basit ayrıntılar, çok saçma hesaplar.
Neyin kavgasını sürüyoruz, kim kime hınç duymalı bilmiyorum.
Ama gece yatağa yattığımda yanlız kaldığımda huzurla uyumak.. En güzeli de bu.
Birde bu süreçte bana destek olan burdaki uzak yakın insanların yorumları varki apayrı ama ztn önemli olan benim durmam ötesi yok.

Buraya yazdığım son mesajın ardına, çok ferahladım, rahatladım herşeyden sıyrıldım Rabbime ne kdr şükretsem az duruşum bakış açım ve sabrım için.
Bu süreçte nişan yerine nikah yaptılar.
Bana karşı aşırı bir tepkisi var, aynı ortamda karşılaştığımız zaman lafını yarıda kesip çıkıp gidiyor kapı çarpıyor. Sonra kendine hırslanıyor Ertesi gün aylarca uğramadığı odama ben yokkken gelip gülüyor hıncını alacak ya aylar önce küfrettiği adam ile ev hazırlıklarını konuşuyor ben geldikten sonrada devam ediyor.
Umrumda mı, bunlar çok basit ayrıntılar, çok saçma hesaplar.
Neyin kavgasını sürüyoruz, kim kime hınç duymalı bilmiyorum.
Ama gece yatağa yattığımda yanlız kaldığımda huzurla uyumak.. En güzeli de bu.
Birde bu süreçte bana destek olan burdaki uzak yakın insanların yorumları varki apayrı ama ztn önemli olan benim durmam ötesi yok.
canım ya, seni buradan rahatsız ediyorum bir tatil köyü başlıgında mesajını gordum

profilinden mesaj yazmayı bilemedim , antalyada bir ilçede geniş plajlı güzel bir yer varmıs

orayı hatırlıyor musun bana yazar mısın? başlık şu

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...lüler-İçin-tatil-mekanı-kiralık-ev-vs.462609/

X