Saç Uzatma Yöntemleri Saç ampülleri Bemiks,Bepanthen, Dodex ve Biotin ile saç uzatma projem

Betulk201

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2020
6
13
28
Sevgili dostlar,
Benim için çok önemli olan bir mevzuda sizin de tanıklık ve arkadaşlık etmenizi ümit ederek bu konudaki binlerce yoruma,mesaja rağmen ayrıca bir başlık açmak istedim.Çünkü herkesin bedeninin, kürlere ve ilaçlara gösterdiği tepkinin ve komplikasyonlarının biricik olduğuna tamamen farklı olduğuna inanıyorum.Bunu yaşantımda ve çevremde de yakından gözlemleme fırsatım oldu.Yıllardır içinde olduğum ve asla istediğim sonucu elde edemediğim can sıkıcı bir mevzu benim için saç uzatmak...Zaten saçlarımda erkek tipi saç dökülmesinden kaynaklanan ciddi bir azalma ve kalite düşüklüğü mevcut.Bu durumla doktorumun önerdiği ilaçlar ile baş etmeye çalışıyorum.Yalnız benim temel hedefim saç gürleştirmenin yanında saçlarımı uzatabilmek çünkü kısa saçı kendime zerre yakıştırmıyorum ve böyleyken mutlu,tam hissetmiyorum.Hayatta insanın kendini gerçekleştirmesinden daha büyük bir gaye olamayacağını düşündüm hep.Yine bu argüman ile yola çıktım ve bu defa daha önce yaptığım gibi umutsuzluğa kapılıp bir takım şeyleri bahane ederek bu işten vazgeçmeye kalkışmayacağım çünkü hayatın bütün kategorilerinde bunu yaparsanız yani vazgeçerseniz şüphesiz başarısız olursunuz.Sözün özü bu defa kararlıyım ve kendime bu sorumluluğu hatırlatmak adına bu konuyu açtım.Umarım sizde irademi,devamlılığımı ve neticede başarımı müşahede etme fırsatı bulursunuz.Ve sonuç olumlu olursa siz de faydalanırsınız.Yapacaklarımı şu şekilde özetleyeyim:
Haftanın 2 günü Bemiks, Dodex ve Evigen ampüllerini zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı gibi elimde bulunan yağlara karıştırarak 3-4 saat aralığında saçımda bekleteceğim.5000 mcg biotin hapını da içten bir takviye olarak kullanacağım.Ayrıca henüz yeni başladığım Minoxil %5 Deri Spreyi ile saç dökülmesi tedavime devam edeceğim.Bol su ve sağlıklı beslenme kısmını söylememe dahi gerek yok çünkü 25 kilo vermiş biri olarak zaten son derece düzenli ve sağlıklı bir beslenme programım var.Ampullerle ilgili o kadar çok güzel netice var ki ben de bunu deneyip görmek istedim ve tabi ki doktoruma danıştım kendisi de çok çok iyi sonuçlar verdiğini söyledi.Bu sözleri referans alarak denemek istedim ancak benimki uzun bir yolculuk olacak çünkü saçlarım gerçekten çok kötü bir halde ve çok kısa.Kürün ilerlemesine göre görselleri de sizlerle paylaşmak isterim elbette ilgi gösterirseniz.Umarım bazı şeyler değişir.Değişim güzel şey :)

Evveet.Bugün ilk kürümü yaptım bol su ile biotinimi içtim.Karışımı kafamda 5 saat kadar tuttum.Hadi hayırlısı...

Konun hayırlı olsun canım. İns pes etmeden devam edersin. Bu çok uzun ve sabır isteyen bi surec. Bende çok uğraştım insan zaman zaman umutsuzluga kapılıyor ama pes etmemek gerek. Ortalama bir yıl gözden çıkarılmalı. Şu an ki saçının boyunu fotoğraf atsan aslında gelişimi daha rahat görebiliriz. Bide benim merak ettiğim biotini doktor mu önerdi saç uzaması için.

Inş saçların sağlığına kavuşur ve uzun saçlı olursun.. Saç muhabbeti hep dikkatimi çekmiştir çünkü saç konusunda hep eksiklik vardı istediğim gibi uzun değildi rengi bir öyle falan filan bir ara saçlarımı belime getirdim sıra renkteydi saçlarımı açtırdım boyadım vs.. yandı en başa döndüm 1 yıldır saç uzatıyorum benim saçlarım kısaydı ancak uzadı belime gelmesi için bir 8 veya 9 ay gerekli yanii 1.5 yılını bikmadan vermelisin çok zorlu ve sıkıcı bir süreç 🙄 sana kolaylıklar dilerim saçlarının fotosunu koyarsan sevinirim birlikte gözlemleyelim 😘

Konun hayırlı olsun canım. İns pes etmeden devam edersin. Bu çok uzun ve sabır isteyen bi surec. Bende çok uğraştım insan zaman zaman umutsuzluga kapılıyor ama pes etmemek gerek. Ortalama bir yıl gözden çıkarılmalı. Şu an ki saçının boyunu fotoğraf atsan aslında gelişimi daha rahat görebiliriz. Bide benim merak ettiğim biotini doktor mu önerdi saç uzaması için.
Çok teşekkür ederim güzel dileklerin ve desteğin için :KK200: Evet doktor önerdi ayrıca daha önce kullandığımda müsbet etkilerini ben de gördüm.Tesir ettiğinden emin olduğum için yeniden başladım.Biotini herkes kullanabiliyor fazlası idrarla atılan bir vitamin o sebeple çinko ya da demir hapları gibi gözetim altında kullanılması şart değil.Bunu bir çok sağlık makalesinde de okudum araştırdım.

Inş saçların sağlığına kavuşur ve uzun saçlı olursun.. Saç muhabbeti hep dikkatimi çekmiştir çünkü saç konusunda hep eksiklik vardı istediğim gibi uzun değildi rengi bir öyle falan filan bir ara saçlarımı belime getirdim sıra renkteydi saçlarımı açtırdım boyadım vs.. yandı en başa döndüm 1 yıldır saç uzatıyorum benim saçlarım kısaydı ancak uzadı belime gelmesi için bir 8 veya 9 ay gerekli yanii 1.5 yılını bikmadan vermelisin çok zorlu ve sıkıcı bir süreç 🙄 sana kolaylıklar dilerim saçlarının fotosunu koyarsan sevinirim birlikte gözlemleyelim 😘
Çok teşekkür ederim iyi niyetin için. Saçlarının uzamasına da çok sevindim umarım bu hissi ben de tadarım. Kesinlikle bu defa pes etmeyeceğim :) ben de 8-9 aya ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.En kısa sürede paylaşacağım gelişmeleri.:KK28:

kızlar konuyu açalı baya olmuş ancak hayatımdaki önemli gelişmeler sebebiyle küre ocak 2021 de başlayabildim ve bugün 21 martta ölçümlerimi yapıp fotolarıma baktım 2 ay 20 günde saçım 10 cm uzadı sözünü ettiğim kür ile.Benim çok ciddi problemli bir saçım olduğu için 10 cm gerçekten çok ama çok başarılı.1 hafta öncede şampuanıma tresan ısırgan otlu şampuana doğum kontrol hapı eklemeye başladım bakalım bu uygulama ivme arttırabilecek mi ?
yıllardır abuk sabuk bir sürü kür denemiş biri olarak söyleyebilirim ki bitkisel yağ karışımına bemiks bepanthen evigen katmak kadar netice veren hiçbir kür ile karşılaşmadım.2 ay 20 gün çok kısa bir süre ve 6 ay daha aynı şekilde küre devam edip son uzama santimetresini paylaşacağım.Bu süreçte şampuan değiştirmemek ve küre ara vermemek ayrıca saçları kesmemek çok önemli çünkü benim saç kesme takıntım var da :KK42: tresan ısırgan otlu şampuanı herkese gönül ferahlığı ile tavsiye edebilirim bana büyük katkısı olmuş bir şampuan.Sanırım bu sefer başarıyorum ve tarifsiz bir mutluluk var içimde.:KK200::nazar::dondurma:

kızlar konuyu açalı baya olmuş ancak hayatımdaki önemli gelişmeler sebebiyle küre ocak 2021 de başlayabildim ve bugün 21 martta ölçümlerimi yapıp fotolarıma baktım 2 ay 20 günde saçım 10 cm uzadı sözünü ettiğim kür ile.Benim çok ciddi problemli bir saçım olduğu için 10 cm gerçekten çok ama çok başarılı.1 hafta öncede şampuanıma tresan ısırgan otlu şampuana doğum kontrol hapı eklemeye başladım bakalım bu uygulama ivme arttırabilecek mi ?
yıllardır abuk sabuk bir sürü kür denemiş biri olarak söyleyebilirim ki bitkisel yağ karışımına bemiks bepanthen evigen katmak kadar netice veren hiçbir kür ile karşılaşmadım.2 ay 20 gün çok kısa bir süre ve 6 ay daha aynı şekilde küre devam edip son uzama santimetresini paylaşacağım.Bu süreçte şampuan değiştirmemek ve küre ara vermemek ayrıca saçları kesmemek çok önemli çünkü benim saç kesme takıntım var da :KK42: tresan ısırgan otlu şampuanı herkese gönül ferahlığı ile tavsiye edebilirim bana büyük katkısı olmuş bir şampuan.Sanırım bu sefer başarıyorum ve tarifsiz bir mutluluk var içimde.:KK200::nazar::dondurma:
Selamlar tatlım, ben de serüvenine ortak oldum 😁 hamilelik sonrası assiri saç dökülmem oldu saçlarımın 4te 3unu kaybettim diyebilirim. Zaten normalde de gür olmayan saçlarım iyice kötüleşti.. sac konusu insanin psikolojisini o kadar etkiliyo ki aşırı mutsuzdum.. hatta doğum sonrası 4. ay avuç avuç saç gelince elime dedim kesin kel kalicam 😭 bende 2 aydır saç için prp yaptırıyorum çok faydasını gördüm.. Işlem ayda 1 kez uygulanıyor. Şuan kafam çim adam gibi yeni yeni saçlar var.. ama tabi bu saçların uzamasi gerek ve ilaveten dökülmenin de azalması gerek.. daha çok yolumuz var biliyorum ama ilk defa azimliyim bu sac konusunda.. bende şampuanı bıraktım 2 aydır bittim sabunu kullanıyorum. Evet saçlarım kazık gibi oluyo ama cidden dökülmem baya azaldı.. Haftada 1 gün evigen bephanten ampul ve 2 3 tatlı kaşığı hint yağını karıştırıp kafama sürüyorum. sonra stresleyip 4 5 saat bekletiyorum.. son 2 haftadır yapmadım bu işlemi ama bu hafta tekrar başlayacağım. bunun bence dökülmeye bi etkisi yok ama yeni çıkan saçları besliyor bence.. alnımın şakak kısımlarında açılmalar olmuştu baya kafa derim ortadaydi.. ilk zamanlar 2 3 günde 1 gece yatmadan önce oralara hint yağı sürüp ovusturup tülbent bagliyodum. Artık orda da saçlar var kısa kısa.. birde şimdi mineaderm diye bi markanın saç serumunu aldım dus aldıktan sonra saç diplerime uyguluyorum yağlı değil hemen emiliyo bakalım bi artısı olacak mi🤗 fırsat bulduğumda buraya foto çekip koyacağım 😁 Bir de yazında biotin kullandığını okudum.. bi dönem bende kullanmıştım ama kafam haricinde her yerden kıl fışkırdı yani tabiri caizse🙈 o zamanlar 22 23 yaşında falandim.. şimdi 30 yaşındayım acaba kullanmaya başlasam gene aynısı olur mu ya.. çok tırsıyorum, yüz bölgeme lazer yaptırdım hiç cikmiyor artık ama biotinle tekrar coşarlar diye korkuyorum.. kol bacak neyse de biyikla uğraşmak eziyet geliyo ya.. sen de böyle bişey oldu mu?

X