Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç derisindeki kepek gibi sert sarı şeyler :/

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
üff biri benım olayımı yazmış resmen yaa bende anlatmak ıstıyordum ama nasıl tarif edılır bılmıyordum vaalla duygularıma tercüman oldun yaaa. okadar takıntıkı artık annem kızıyor çek elını kafandan diye ama duramıyorum hele de birazcık stres yaptığımda fln hobi meselesi halıne gelmişti artık forumda zetion bıye bi şampuan önerılmış bugun alıp deneyeceğim umarım işe yarar çunku dedğiniz gibi saçlarımda felaket dökülüyor. :/

kızlar beni rahatsız etmeye başlayan bşiyi sorcam dize. size ama ne oldugunu bilmiyorum oyüzden anlatmaya çalışıcam
böle arada elimi saç derimde gezdiriyorum kepek gbi de deil ama nasıl desem sarımsı ve dha sert minik minik şeyler oluyo saç diplerimde elime geliyo, geldikçe de daha çok yapasım geliyo. heleki son zamanlarda dikkatimi çekiyo hemen hemen hergün akşam öle otururken yapıyorum bunu. alışkanlık olmaya başladı :/
ne acaba o ? egzama dedikleri o mu oluyo yada bi zararı olurmu öle yapmanın ne önerirsiniz bana :KK25:
Merhaba seneler geçmiş acaba çözüm buldunuz mu bu soruna? Gecti mi zamanla? :KK43:

Tam da benim durumum.Sinir oluyorum,artık takıntı oldu,sürekli elim kafamda.Gören bitli sanacak :))
Kırmızı birde o kısım...
Kepeğimde hiç eksik olmuyor bu durumda...

Arkadaşım eczanede çalışıyor,ona söyledim,egzama olmasın sakın,eğer öyleyse kötü dedi.Cildiyeye randevu alayım sana da bi gösterelim dedi.İhmale gelmezmiş.Egzamayı da nedir,nasıl bişeydir pek bilmiyordum.Araştırdım biraz da,bilmiyorum artık...
Siz cozum buldunuz mu acaba bu soruna :KK43:

Siz cozum buldunuz mu acaba bu soruna :KK43:

Evet buldum.Doktorun verdiği şampuan hiç işe yaramadı,losyon vardı bir tane de,o iyiydi.Şöyle ki,yaranın üstüne döktükçe yakıyor,biraz olsun uyuşmuş gibi rahatlıyordum.Sonraaaa,clear şampuan aldım ve bitti gitti tüm sorunum.Yıllardır clear dan başka şampuan kullanamıyorum,arada birkaç kez değiştirmeye teşebbüs ettim tekrar başlar gibi oldu,hemen geri döndüm mecburen...

Evet buldum.Doktorun verdiği şampuan hiç işe yaramadı,losyon vardı bir tane de,o iyiydi.Şöyle ki,yaranın üstüne döktükçe yakıyor,biraz olsun uyuşmuş gibi rahatlıyordum.Sonraaaa,clear şampuan aldım ve bitti gitti tüm sorunum.Yıllardır clear dan başka şampuan kullanamıyorum,arada birkaç kez değiştirmeye teşebbüs ettim tekrar başlar gibi oldu,hemen geri döndüm mecburen...
Ya bende yara yok. Genel bi yaglanma var kasinti yok. Sadece elimi saclarima attigimda kum tanesi gibi seyler geliyor nadir. Onlari almaya calisinca sacimla birlikte çıkıyor. Köküne yapışık şekilde. Cok dökülüyor saçlarım sizin dokulme var miydi?

forumda gezinirken rast geldim de okuyanlar için yazmak istedim. bu hastalığın adı seboreik dermatit yani bir çeşit egzama. kepek mepek değil maalesef. buna yönelik şeyler kullansanız daha iyi sanki.

Birde sizde sac dökülmesi yapiyor muydu?
ben de dr a iki hafta önce gittim. bir şampuan ve losyon verdi saçım için kullanıyorum. saç dökülmesi de yapıyor. hatta daha da ilerleyince baya bi dökülme oluyormuş. benim de uzun süredir saçlarım çok fazla dökülüyordu.. sizin de dr a gitmenizi tavsiye ederim böyle bi şikayetiniz varsa.

ben de dr a iki hafta önce gittim. bir şampuan ve losyon verdi saçım için kullanıyorum. saç dökülmesi de yapıyor. hatta daha da ilerleyince baya bi dökülme oluyormuş. benim de uzun süredir saçlarım çok fazla dökülüyordu.. sizin de dr a gitmenizi tavsiye ederim böyle bi şikayetiniz varsa.
Gittim zaten banada egzama dedi 2 losyon bir sampuan yazdi. Kullanmaya basladim. Benim tek sikayetim dokulmeydi aslında hala çözüm bulamadım :KK43:

Ya bende yara yok. Genel bi yaglanma var kasinti yok. Sadece elimi saclarima attigimda kum tanesi gibi seyler geliyor nadir. Onlari almaya calisinca sacimla birlikte çıkıyor. Köküne yapışık şekilde. Cok dökülüyor saçlarım sizin dokulme var miydi?
Aynı sorun bende de var bir çözümünü bulabildiniz mi, geçti mi?

kızlar beni rahatsız etmeye başlayan bşiyi sorcam dize. size ama ne oldugunu bilmiyorum oyüzden anlatmaya çalışıcam
böle arada elimi saç derimde gezdiriyorum kepek gbi de deil ama nasıl desem sarımsı ve dha sert minik minik şeyler oluyo saç diplerimde elime geliyo, geldikçe de daha çok yapasım geliyo. heleki son zamanlarda dikkatimi çekiyo hemen hemen hergün akşam öle otururken yapıyorum bunu. alışkanlık olmaya başladı :/
ne acaba o ? egzama dedikleri o mu oluyo yada bi zararı olurmu öle yapmanın ne önerirsiniz bana :KK25:
Egzama olabilir eczaneye gidip bi saç derisi yaptır ona göre bi şampuan vs verirler ben de sürekli kaşıntı yaşıyodum mesela saçlarımı yıkıyorum daha tararken kaşınmaya başlıyodu öyle saç derisi testi yaptırıp şampuan aldım geçti o sıkıntım

ne acaba o ? egzama dedikleri o mu oluyo

Egzamanın bir türü olabilir. Seboreik Dermatit diye geçiyor. Büyük ihtimalle o. Önlem alınmazsa yayılabilir. uzun vadede kaş kirpik dökülmesine neden olabiliyormuş bazı kişilerde. Ben de doğuştan seboreik dermatit var ama o kadar ciddi durumlar yaratmadı hiçbir zaman fakat başka bölgelere yayıldığı bir gerçek. Seyri kişiden kişiye değişen bir hastalık. Ketoral şampuan alıp deneyin. hayvanlarda bile kullanılabilen hafif bir şampuan. 2 hafta kadar düzenli kullanın geçmezse dermatologa gidin.

Aynı sorun bende de var bir çözümünü bulabildiniz mi, geçti mi?
Malesef yani o sari seyler geçti ama dokulme devam ediyor. Denemedigim sey kalmadi butun egzama sampuanlarini denedim ama düzelmedi. Bi de ben de dustan sonra saclarim nemliyken tirnagimla sac derimi kontrol ettigimde tirnagima beyaz kremsi bisey doluyor. Onu da duzeltemedim ne kullandiysam fayda etmedi.

Egzama olabilir eczaneye gidip bi saç derisi yaptır ona göre bi şampuan vs verirler ben de sürekli kaşıntı yaşıyodum mesela saçlarımı yıkıyorum daha tararken kaşınmaya başlıyodu öyle saç derisi testi yaptırıp şampuan aldım geçti o sıkıntım
Hangi sampuani aldiniz? Bu sorun sac dökülmesi yapiyor muydu sizde?

X