Şampuan ve Saç Kremleri saç dökülmesi

Elasticcheart

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2015
14
3
28
merhaba kızlar. saclarim asiri dokuluyor avuc avuc. :KK43: :KK43: ama tahlillerim hep normal cıkıyor yanı kansızlık falan yok. cınko hapı aldım o da bıseye yaramadı. b harfli bı losyonda kullandım o da ıse yaramadı. bi vitamin verdi priorin intense dıye onu da ben almadım cok ıyı seyler okumadım dıye. sadece bu yaz nemlı bı bolge de kaldım orda dokulmem azaldı. acaba sac ıcın nem maskesı falan mı kullansam? ya da onerebılecegınız sampuan ya da nem verıcı maske falan varm mı lutfen ya? saclarım 2 gunde bır yaglanıyor bu arada

İçinde krem olan şampuanları kullanmamanı öneririm.Kendimde farkettiğim bi durum bu.Ne zaman şampuan+krem şeklinde şampuanlar kullansam saçımdaki dökülmede artış gözlemledim.Bir de suyun ısısı da önemli sıcak su önce saç derisini kurutur sebum dengesini bozar,bu yüzden de yağlanmada artış meydana gelir.Bu yüzden ılık suyla yıkamaya çalışın.

Ayrıca evet yumurtalık kisti var mı yok mu diye bi baktırın derim.

bende de o sorun var özellikle yanlarım dipten kopuyor resmen :KK43: çok üzülüyorum saç derim değişti resmen

merhaba kızlar. saclarim asiri dokuluyor avuc avuc. :KK43: :KK43: ama tahlillerim hep normal cıkıyor yanı kansızlık falan yok. cınko hapı aldım o da bıseye yaramadı. b harfli bı losyonda kullandım o da ıse yaramadı. bi vitamin verdi priorin intense dıye onu da ben almadım cok ıyı seyler okumadım dıye. sadece bu yaz nemlı bı bolge de kaldım orda dokulmem azaldı. acaba sac ıcın nem maskesı falan mı kullansam? ya da onerebılecegınız sampuan ya da nem verıcı maske falan varm mı lutfen ya? saclarım 2 gunde bır yaglanıyor bu arada
Benim de sağlıkla ilgili bir problemim yok ama küçüklüğümden beri avuç avuç dökülür (söylediklerim inanmıyordu birkaçı kendi gördü ve çok şaşırdılar nasıl bu kadar dökülüyor da kel kalmıyorsun falan dediler :) ) ama çok şükür ki döküldüğü kadar da çıkıyor saçım çok kalın o yüzden sadece çevre kirliliği sorun oluyor ona da çok çok dikkat ediyorum.Uzamadığı için üzülüyordum ama fark ettim ki memleketimde saçım daha çabuk uzuyordu şimdi yaşadığım şehir büyük ve doğal olarak hava kirliliği çok fazla hem bu yüzden hem de banyo suyumdan falan etkileniyor diye düşünüyorum.Bence sorununuzun kaynağını bulun ona göre önlemler alın ve döküldüğü kadar da tekrar çıkıyorsa sorun etmeyin bende çok sorun ediyordum ama bir çözüm bulamadım :)

Benim de saçlarım son üç ayda yarıya yarıya azaldı, dermatoloğa gittim kan değerlerime bakıldı ve kan depolarımın azaldığı söylendi, şimdi Demir hapı kullanıyorum, ama bu da uzun bi süreç olucakmış, hormon testini de Reglimin 2.günü yaptırıcam

mehhaba bende aydı durumdan mzdaribim saçlarım cok seyreldi.ve bir arkadaşımdan saç simülasyonu diye birşey duydum.ve bende yaptırdım tavsiye edrim.yer gayrettepede serkan bozkurt yaz youtube dan inceleyin

Eklentiler

• 12510462_10207454092404865_616037722641143438_n.jpg
    12510462_10207454092404865_616037722641143438_n.jpg
    11,1 KB · Görüntüleme: 163
Kan tahlili hormon vs de sorun yoksa şampuan değişikliği yapabilirsiniz. Benim de çok dökülüyordu matrix şampuan ve kremle çok çok azaldı diyebilirim.

Bayanlar saç dökülmesi ve erkek tipi saç dökülmesine Lr recapin şampuan ve tonigi tavsiye ediyorum, kesinlikle memnun kalacağınız bi ürün instgram da aleovera_özlem takip edebilirsiniz detaylı bilgi için

Canım yağlı saçın daha çok döküldüğünü bir doktordan duydum yaglanmayi azaltirsan dökülen azalır BN bitki dermanın setini simdilik 2 .haftam kullanıyorum yağlanma bitti .kasintimda vardı simdilik düzeldi diye bilirim . birine kadar kullanicam bakalım

Kan
Kansızlık vs olmasa bile havadan,sampuandan saclar yipranabilir.zaten piyasadaki sampuanlar cok zararli iclerinde slc var ki sac kökünü tahrip eden bir madde.benim tavsiyem bitkisel ürünler kullanmaniz ve arada bir yağlarla bakım yapmanız.çam terebentin yagi saca cok iyi geliyor küçük saclari hızlı uzatiyor ve sac kökünü guclendiriyor.onun dışında benim kullandigim bitkisel sampuan var icinde kimyasal hicbir sey yok ondan kullanabilirsiniz ben cok memnunum

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar 1 yıla yakın LR saç çıkarıcı sampuan ve toniğini kullandım dökğlme durdu saç köklerim kalınlaştı birazda boyunu kısa tuuttum sacımın ve suan oldukca güzel eğere ciddi bir rahatsızlığınız yoksa önerebilirim..özelden yazabilirsiniz

X