Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesine karanfil kürü

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
kılzar ben yapıyorum bu karanfil kürü sabah akşam tonıc şeklinde sürüyorum yalnız bir kaç gündür kafamda kaşıntı var ve kaşıdıgım yer hafıften agrıyor ve gecıyor boyle sınek ısırıgı gıbı tatlı tatlı bır kasıntı degıl,ama ıste dedıgım gıbı sankı morarmısta bastırınca hafften agrıyormuş hissi oluyor. anneme dedım anne su kafama bır bak yaramı var ,bit falan mı bulastı kadın 2 gündür tel tel ,kökö kökö bakıyor resmen hıc bır sey yok . . . acaba bu karanfılden olmus olabılır mı dıye dusundumm, uygulayanlardan kaşıntısı olan var mı ?
Bu kürü uygulamaya başlayacaktımki bu yazını görünce gözüm korktu bide etkisi sonra geçiyor diyen bir arkadaş da olmuş :KK43: uzun süre kullanan arkadaşlar varsa sonucu yazabilirşer mi?

kızlar bu kürü özellikle dolunay takviminde bu küre ait zamanında yaparsanız gerçekten olumlu sonuç alırsınız

OTE="mne19, post: 37401354, member: 232332"]kılzar ben yapıyorum bu karanfil kürü sabah akşam tonıc şeklinde sürüyorum yalnız bir kaç gündür kafamda kaşıntı var ve kaşıdıgım yer hafıften agrıyor ve gecıyor boyle sınek ısırıgı gıbı tatlı tatlı bır kasıntı degıl,ama ıste dedıgım gıbı sankı morarmısta bastırınca hafften agrıyormuş hissi oluyor. anneme dedım anne su kafama bır bak yaramı var ,bit falan mı bulastı kadın 2 gündür tel tel ,kökö kökö bakıyor resmen hıc bır sey yok . . . acaba bu karanfılden olmus olabılır mı dıye dusundumm, uygulayanlardan kaşıntısı olan var mı ?[/QUOTE]
Bende dso beri yaptim fisfisli bir şişeye koydum sacima uyguladm.aksam yaptim yattim sabah kalktim hafif hafif kasinti ve yanma oldu.ben cam bir şişeyi güzelce yikadim.bir kiloluk siseydi içine tam dolu olmayacak şekilde bir avuç karanfil attim.kapagida kapatip oda sicakliginda güneş ve isik görmeyen dolabin içinde beklettim.24 saat yaziyodu nette ama ben onu unuttum 3 gün bekledi aklima geldi.aldim onu karanfiller üstte dik dik duruypdu aldigimda dibe cokenler de vardi.karanfilleri cikardim icinden.parfüm sisem vardi onu yikadim güzelce bbirkaçgun disarda beklettim kokusu cikti .o şişeye döktüm sudan ve kalani şişede duruyor öyle.sacima sktigimda biraz basim agirdi sacm oyle kurudu ama karanfilden sanirm kasindida ama saclarim kabardida boyle bi havali oldu.iki günde bir uygulayn diyordu nette.öyle yapicam inşallah uzar saclarim saglikli şekilde.benim cildim hassas belki ilk yaptigim için alerji olmusumdur.zamanla cilt alisinca geçer herhalde.

OTE="mne19, post: 37401354, member: 232332"]kılzar ben yapıyorum bu karanfil kürü sabah akşam tonıc şeklinde sürüyorum yalnız bir kaç gündür kafamda kaşıntı var ve kaşıdıgım yer hafıften agrıyor ve gecıyor boyle sınek ısırıgı gıbı tatlı tatlı bır kasıntı degıl,ama ıste dedıgım gıbı sankı morarmısta bastırınca hafften agrıyormuş hissi oluyor. anneme dedım anne su kafama bır bak yaramı var ,bit falan mı bulastı kadın 2 gündür tel tel ,kökö kökö bakıyor resmen hıc bır sey yok . . . acaba bu karanfılden olmus olabılır mı dıye dusundumm, uygulayanlardan kaşıntısı olan var mı ?
Bende dso beri yaptim fisfisli bir şişeye koydum sacima uyguladm.aksam yaptim yattim sabah kalktim hafif hafif kasinti ve yanma oldu.ben cam bir şişeyi güzelce yikadim.bir kiloluk siseydi içine tam dolu olmayacak şekilde bir avuç karanfil attim.kapagida kapatip oda sicakliginda güneş ve isik görmeyen dolabin içinde beklettim.24 saat yaziyodu nette ama ben onu unuttum 3 gün bekledi aklima geldi.aldim onu karanfiller üstte dik dik duruypdu aldigimda dibe cokenler de vardi.karanfilleri cikardim icinden.parfüm sisem vardi onu yikadim güzelce bbirkaçgun disarda beklettim kokusu cikti .o şişeye döktüm sudan ve kalani şişede duruyor öyle.sacima sktigimda biraz basim agirdi sacm oyle kurudu ama karanfilden sanirm kasindida ama saclarim kabardida boyle bi havali oldu.iki günde bir uygulayn diyordu nette.öyle yapicam inşallah uzar saclarim saglikli şekilde.benim cildim hassas belki ilk yaptigim için alerji olmusumdur.zamanla cilt alisinca geçer herhalde.[/QUOTE]

------------------------------

Merhaba arkadaşım... En son sen yazı yazmışsın.. Sana sormak istedim. Ben çok inanılmaz saçlarımı kaybettim aslında böyle inle cinle uğraşacak vaktimde kalmadı... bildiğin kel oluyorum göz göre göre... acaba bu yaptığınız şeyi nasıl yaptınız bu yazından sonra devam ettin mi faydası oldumu? ona göre başlayacağım yoksa hiç canımı sıkmak istemiyorum yine hayal kırıklığı yaşayıp... teşekkürler

Canım E="Manila2015, post: 41132674, member: 680755"]Bende dso beri yaptim fisfisli bir şişeye koydum sacima uyguladm.aksam yaptim yattim sabah kalktim hafif hafif kasinti ve yanma oldu.ben cam bir şişeyi güzelce yikadim.bir kiloluk siseydi içine tam dolu olmayacak şekilde bir avuç karanfil attim.kapagida kapatip oda sicakliginda güneş ve isik görmeyen dolabin içinde beklettim.24 saat yaziyodu nette ama ben onu unuttum 3 gün bekledi aklima geldi.aldim onu karanfiller üstte dik dik duruypdu aldigimda dibe cokenler de vardi.karanfilleri cikardim icinden.parfüm sisem vardi onu yikadim güzelce bbirkaçgun disarda beklettim kokusu cikti .o şişeye döktüm sudan ve kalani şişede duruyor öyle.sacima sktigimda biraz basim agirdi sacm oyle kurudu ama karanfilden sanirm kasindida ama saclarim kabardida boyle bi havali oldu.iki günde bir uygulayn diyordu nette.öyle yapicam inşallah uzar saclarim saglikli şekilde.benim cildim hassas belki ilk yaptigim için alerji olmusumdur.zamanla cilt alisinca geçer herhalde.[/QUOTE]

Merhaba arkadaşım... En son sen yazı yazmışsın.. Sana sormak istedim. Ben çok inanılmaz saçlarımı kaybettim aslında böyle inle cinle uğraşacak vaktimde kalmadı... bildiğin kel oluyorum göz göre göre... acaba bu yaptığınız şeyi nasıl yaptınız bu yazından sonra devam ettin mi faydası oldumu? ona göre başlayacağım yoksa hiç canımı sıkmak istemiyorum yine hayal kırıklığı yaşayıp... teşekkürler[/QUOTE]
Canim ben bunu yaptım sac derim hep sivilce oldu şişeninyarisindayken bbıraktım.yaptığım donem dökülmedi sacim bir iki tel filan döküldü ama bırakınca yine döküldü eskisi gibi.sarmisak ve zeytinyağ kurunden çok faydalanan oldu çevrede bildiğin sac cikariyomus arastr nette istersen ama ben kokuyo diye yapamadim.kokutakintim var bbenim.

ok canımm cok tesekkur ederim onu da bir arastırıyım o zaman ben hayırlı geceler :)

Merhaba arkadaşım... En son sen yazı yazmışsın.. Sana sormak istedim. Ben çok inanılmaz saçlarımı kaybettim aslında böyle inle cinle uğraşacak vaktimde kalmadı... bildiğin kel oluyorum göz göre göre... acaba bu yaptığınız şeyi nasıl yaptınız bu yazından sonra devam ettin mi faydası oldumu? ona göre başlayacağım yoksa hiç canımı sıkmak istemiyorum yine hayal kırıklığı yaşayıp... teşekkürler[/QUOTE]
Canim ben bunu yaptım sac derim hep sivilce oldu şişeninyarisindayken bbıraktım.yaptığım donem dökülmedi sacim bir iki tel filan döküldü ama bırakınca yine döküldü eskisi gibi.sarmisak ve zeytinyağ kurunden çok faydalanan oldu çevrede bildiğin sac cikariyomus arastr nette istersen ama ben kokuyo diye yapamadim.kokutakintim var bbenim.[/QUOTE]

1 bardak kaynamış suya 8-10 kadar karanfil kökünü koyup cam kavanozda beklettim. birkaç saat bekleyince rengi kahverengi oldu suyun. karanfilleri çıkarıp evdeki eski bir minik parfüm şişesinin içine koydum. onunla sabah ve akşam saçıma sıkıp masaj yapıyorum. Saç diplerinde hafif kaşıntılar oluyor ama beni rahatsız edecek kadar kötü bir kaşıntı değil şimdilik. Buna başlayalı 3 gün oldu o yünden bir şey söylemek için erken. Ama saç dökülmesinden dolayı denemediğim şey ve gitmediğim doktor kalmadı diyebilirim. Demir de alıyorum sabahları. Bir de saç dökülmesine karşı şampuan verdi doktor onu kullanıyorum Ayrıca bir de dermokozmetik bir saç spreyi verdi doktor. onu da kullanıyorum.Şampuanın içie çam terebentin de koymuştum daha önceki dökülmelerde. Bu seferkinde de koydum çam terebentin. Bir de yılan yağı,argan yağı gibi birkaç yağın karışım halinde aktarlarda satılan bir karışım var . Onu da haftada bir saça sürüp 1 saat bekletiyorum Bir de biotin kullanıyorum. Onu da doktor verdi.
E daha ne yapayım. İlle de dökülecem diyor saçım da. Ağlıyorum sinirden yaa.

Al benden de o kadar... Stres maalesef bizi bitiriyor.. Birde eşim TV de izlemiş yabancı bir programda anlatmışlar. Kadınların saç dökülmesinin en büyük sebeplerinden biri de (stres ve bildiklerimizin dışında) cildimize kullandığımız kozmetik ürünleriymiş. Makyajı yapıyoruz ve o gün boyu duruyo saça en yakın yerler... O ürünlerdeki zararlarda işte maalesef saçlarımızı da mahvediyormuş haberimiz yok :KK43: Ben o sebeplede şimdi yeni yeni dermo ürünlere dönüyorum. Çok birşey sürmemem lazım. Biotin hariç herşeyi kullandım denedim... Stres, takıntı hastalığı vs mahvediyor beni. Doktora gittiğimde ne diyeceğimi şaşırıyorum artık :) Saçlarım dökülüyor herşeyi kullandım denedim bana çözüm odaklı birşeyden bahset diyorum artık.. Çok komik saçım dökülüyor kaşım dökülüyor ama yüzümde ve vücudumda tüylenmeler çoğalıyo gün gün... deliricem sabır diyorum ya...

Arkadaslar karanfil kürünü nasil yapiyorsunuz herkes farkli farkli yazmis acaba hangi yontem daha doğrudur ?

Bide onu yabtiktan sonra saclarinizi tekrar yikiyormusunuz yoksa oyle kaliyor mu

Karanfil çayı için saç dökülmesini % 98 önlüyor. 7-8 karanfili sıcak suda demleyin. Yada normal çayiniza atip icin. Farkinda olmadan ictim sac dökulmemin durdugunu farkettim. Kesinlikle deneyin mucize gibi birsey. 😉

Karanfil çayı için saç dökülmesini % 98 önlüyor. 7-8 karanfili sıcak suda demleyin. Yada normal çayiniza atip icin. Farkinda olmadan ictim sac dökulmemin durdugunu farkettim. Kesinlikle deneyin mucize gibi birsey. 😉
yaptıgınzda saçınızda agırlaşma oluyor muydu acaba yanı sonrasında durulama gerektiriyor mu

X