Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Saç mı Ektireyim? Saç Simülasyonu mu Yaptırayım?

cananozlemaydin

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2018
21
20
46
Kızlar hepinize merhaba;

Hem tecrübelerimi aktaracağım, hem de bazı sorular soracağım. Bu nedenle uzun olabilir. Şimdiden çok özür dilerim. Bir de konu yanlış kategoride ise onun için de özür dilerim.

Bundan 3 yıl önce yüksek stresli özel bir durum yaşadım. Süreç içinde saçlarım dökülmeye başladı. Dökülme derken öyle normal bir dökülme olarak algılamayın. Hani duştan çıkarsın da eline 3-5 demet saç gelir şeklinde değil. Bildiğin topak topak elime geliyordu saçlarım. Lastik toka taksam, çıkardığımda saçtan toka görünmüyor; elimi saçlarımda gezdirsem elime saç takılıyor... O derece bir dökülme.

Denemediğim yöntem kalmadı. 4-5 hekim gezdim. Kim ne ilaç verdiyse işe yaramadı. En son tavsiye üzerine Dermatolog Dr. Zehra Doust diye birine gittim. Bir kaç aylık tedavi ile dökülmem durdu. Doktorun dökülmeye karşı ilaç dışı tavsiyeleri ise şu şekilde:

1) Yeşil ceviz kabuğunu (kabuk ha yaprak değil) suda kaynatıyorsunuz, bu suyun içinde kına eziyorsunuz, kınayı saçlarınıza sürüyorsunuz. AMA SAÇINIZIN DOĞAL RENGİ SİYAH DEĞİLSE YAPMAYIN. Bunu yapabiliyorsanız ayda bir kez boyadan evvel yapın. Boyanın anasını ağlatıyor çünkü. Uygular uygulamaz da boya yapmayın. 1-2 gün geçsin.

2) Hayashi şampuan kullanın. Çok pahalı ama gıdım gıdım kullanıyorsunuz. Normal şampuan gibi kullanırsanız 1 haftada biter :) Resmen işaret parmağınızın ucuna damlatın, köpürüyor meret :) Trendyol ve N11'de satıcılar var. Yalnız dikkat edin bana bir - iki kez sahtesi geldi. Tavsiyem Bağdat Caddesi, Nişantaşı, Akmerkez, İstinye Park gibi yerlerden almanız. 3 kuruş daha pahalı ama işe yarıyor.

3) Kafanıza göre ilaç almayın. Başkasına iyi gelen bir ilaç sizde farklı şeyler oluşturabilir. "Vitaminsizlikten o" diyen insanlara kulak asmayın. Vitaminin fazlası vücuttan atılıyor ama işe yaramazsa yaramıyor. Önce dahiliyeye gidin, kafanıza göre dermatolog bulmayın. Belki iç hastalıkları ile alakalı bir durumdur.

Benim saç dökülmem durdu. Tecrübelerim bunlar. Buraya kadar sorusu olan var ise cevaplarım.

Şimdi gelelim benim soruma :)

Şimdi kızlar; bu dökülme durana kadar saçımda yer yer açıklıklar oldu. Toplayıp, moplayıp gizliyorum ama evde eşime karşı da gizleyemem ki... Psikolojim bozuldu resmen. Sanki adam beni aldatacakmış gibi geliyor. Elbette öyle şey yapmaz. Dünyanın en sadık adamıdır ama benim psikolojim bozuldu dedim ya. Telefonuna mesaj gelse koşturup adamdan önce bakıyorum :) Bankaların gönderdiği mesajları adam bilmiyor ben biliyorum :) O derece paranoyaya bağladım :) Eşimin de rahatsız olduğu yok aslında. Ama kadının saçları her şeyi neticede. İnsanın asabı bozuluyor.

Çenem düştü :) Sorum şu; bu kafamdaki açıklıkları saç ekimi ile kapatmak istedim ama çevremdeki kimse olumlu referans vermedi. İnternet şikayet ile dolu. Sonra saç simülasyonu diye bir şey olduğunu öğrendim. 1 haftadır videolar izleyip, yazılar okuyorum. Yarın da HFS Center diye bir yere gidip bu simülasyon işinin aslını astarını öğreneceğim. Sanırım bir tarz kafa dövmesi imiş. Gideceğim yer Serkan BOZKURT isimli birine ait. Nasıl olsa yarın tüm detayları öğrenirim :) Ama merak ettiğim saç simülasyonunu daha evvel deneyen var mı? Bu konuda tecrübesi olan birisi varsa paylaşması beni mutlu eder.

Ayrıca yarın ki görüşmemde neler sormalıyım? Ben yaptıkları işin garantisini, nasıl boya kullandıklarını, referanslarını falan soracağım. Ama sormam gereken mühim bir soru varsa bunu da öğrenmek isterim.

Buraya kadar okuyup zahmet eden herkese teşekkürler.

Canan selam, geçmiş olsun. Yaşadığını anlayabiliyorum. Aynı şeyi yaşıyorum. Dediğin dermatologu hiç duymadım. Muayenehanesi Nişantaşında gözüküyor. Çok pahalı mı?

Hayashi değil de sebamed kullanıyorum ben. Biraz kesti. Hayashiye baktım 120 Lira diyor. Sebamed hakkında bilgin var mı?

Bahsettiğin simülasyon nasıl birşey? Becerebilirsem foto atıcam. Bende işe yarar mı? Bahsettiğin simülasyon pahalı birşey mi?

Çok soru sordum ama kusura bakma. Kafam allak bullak.

Merhaba Z zehragullu

Bahsettiğim dermatolog hekim hali ile biraz pahalı ücretlerle hizmet veriyor. Ama başka uzman bakabilirsin.

Seba-Med'i diyorsun sanırım? Onu ben de kullandım ama bende etki etmedi. Sende etmişse ne güzel.

Simülasyon dediğim şey kabaca kafaya saç varmış gibi dövme yapmak. Ama bu kadar basit değil tabi ki. Bir sürü teferruatı var. Altın iğnesinden organik boyasına birçok detay var.

Simülasyon pahalı mı ucuz mu yarın göreceğim :) Dün gittim bahsettiğim yere. Levent tarafında bir villada yapıyorlar. İçeri vızır vızır. Bildiğin sıra bekliyorsun. Yapan adam (Adı Serkan BOZKURT) defalarca televizyona falan çıkmış. Tam görüşmek için sıra bana gelecekti ki benim büyük kızın okulundan aradılar acil çıkmak zorunda kaldım. Ama yarına yine randevu aldım. Yarın tekrar gidip görüşeceğim. Buradan yazarım. Bugün ekleyebilirsen fotoğraf ekle, yarın gittiğimde senin fotoğrafı da göstereyim. Sanırım fotoğraftan fiyat veriyorlar. Ama bu konuda da emin değilim. Yarın daha sağlıklı olacak. Zaten İstanbul'da yaşıyorsan sende gidebilirsin.

Kafana bir şey takma canım benim. Kötü bir psikoloji. Ama her şey olacağına varıyor. Bir de dökülmeyi durdur önce. Simülasyonu her zaman yaptırırsın. Dökülme işine yoğunlaş.

Burayı takip eden var mı bilmiyorum. Bugün saat 12:00'daki randevuma gittim. Saat 14:00'a kadar Serkan Bey ile bizzat konuştum. Hizmet verilen yer bir villa. Bayağı bilgi aldım. Belki yüze yakın saç simülasyunu öncesi ve saç simülasyonu sonrası resmi inceledim.

Orada bir hanımefendi ile tanıştım. Kendisi simülasyon yaptırma kararı verdi. Ben aslında simülasyon mantığına ikna oldum ama o hanımefendiye yapılan operasyonu gördükten sonra net karar vereceğim.

Anlatılanlar ikna edici. Kendi boyalarını kendileri üretiyorlarmış, kendi makinelerini kendileri imal ediyorlarmış... Mış.. mış.. mış... Öncesi sonrası fotoğraflarda da simülasyon gibi değil gerçek saçmış gibi duruyor. Ama kafamdaki tüm acabaların silinmesi için kanlı canlı bir örnek görmem şart :)

Merhaba, konuyu takip edebilmek için yazıyorum. Konuyu kirlettiğim için özür dilerim. Bu simülasyon işinin detaylarını merak ediyorum. Normalde Hollanda'da yaşıyoruz ve burada fiyatlar çok uçuk. Eşim bir kaç bölgeye uygulatmak istiyor. Sizden ricam uygulamadan sonra fotoğraflı paylaşım yaparsanız iyi olur.

Bu saç simülasyonu tam olarak nedir? Yani aslında saç yok ama varmış gibi mi gösteriliyor? Tam anlayamadım. İnternette de nereye baksam o dediğiniz uzman çıkıyor. Baya bir televizyon programı var. Can yakan bir işlem mi birde?

Bu saç simülasyonu tam olarak nedir? Yani aslında saç yok ama varmış gibi mi gösteriliyor? Tam anlayamadım. İnternette de nereye baksam o dediğiniz uzman çıkıyor. Baya bir televizyon programı var. Can yakan bir işlem mi birde?

Bir tarz kalıcı makyaj gibi düşün. Saç olmayan bölgeye dövme makinesi gibi bir makine ile boya enjekte ediyorlar. Eğer yapan kişi mahir bir sanatkar ise göz yanılmasından dolayı gerçek saç gibi duruyor. Kimse fark edemiyor.

cananozlemaydin cananozlemaydin in bahsettiği uzmanın Türkiye'de bir numara olduğu söyleniyor. Ama biraz fiyatlıymış sanırım. Serkan Bozkurt'un çalıştırdığı merkeze çok yakın oturuyorum. Güler yüzlü bir adam. Dediğim gibi sanatının da iyi olduğunu söylerler. Ama hiç ihtiyacım olmadı. Çevremde de saç simülasyonu yaptıran 1. dereceden kimse yok. Bu sebeple çok detay bilgi veremeyeceğim uzman hakkında.

Bir tarz kalıcı makyaj gibi düşün. Saç olmayan bölgeye dövme makinesi gibi bir makine ile boya enjekte ediyorlar. Eğer yapan kişi mahir bir sanatkar ise göz yanılmasından dolayı gerçek saç gibi duruyor. Kimse fark edemiyor.

cananozlemaydin cananozlemaydin in bahsettiği uzmanın Türkiye'de bir numara olduğu söyleniyor. Ama biraz fiyatlıymış sanırım. Serkan Bozkurt'un çalıştırdığı merkeze çok yakın oturuyorum. Güler yüzlü bir adam. Dediğim gibi sanatının da iyi olduğunu söylerler. Ama hiç ihtiyacım olmadı. Çevremde de saç simülasyonu yaptıran 1. dereceden kimse yok. Bu sebeple çok detay bilgi veremeyeceğim uzman hakkında.

Operasyonu çok doğru anlatmışsınız. Bende uzman hakkında biraz bilgi vereyim. Gerçi konu sahibi arkadaşımız tecrübelerini de paylaşacak. Ben Serkan hakkında güzel şeyler yazacağım, umarım konu sahibi arkadaşımızın tecrübeleri beni mahçup etmez.

"Serkan" diyorum çünkü arkadaşım. Bu mesleğin (yani saç simülasyonu işinin) Türkiye'deki ilk uygulayıcılarından. Kullandığı boyayı kendi üretir. Kullandığı iğneyi kendi üretir. Makinesini kendi üretir. Kozmetik malzemesini kendi üretir. Hatta hızlı saç uzatan bir şampuanı bile var. Gerçi Serkan bunu kabul etmiyor. "Benimki sadece şampuan, bazılarında hızlı saç uzatıyorsa bunu genellemek yanlış olur" diyor.

Fiyatlar piyasaya göre pahalı olabilir. O konuda bir bilgim yok. Ama daha mutsuz ettiği müşterisine denk gelmedim. En azından benim tanıdıklarım arasında yok.

Saç uzatıyor derken? Gerçekten mi? Saçlarım sürekli kırılıyor. İnce telli. Bu sebeple çabuk uzasın istiyorum. Gerçekten işe yarar mı acaba?

Saç uzatıyor derken? Gerçekten mi? Saçlarım sürekli kırılıyor. İnce telli. Bu sebeple çabuk uzasın istiyorum. Gerçekten işe yarar mı acaba?

O şampuandan 1 kutu da bende var :) Daha deneyemedim :) Adam saç uzatıyor demiyor. Diyor ki "kullanan bazı müşterilerim saçı da hızlı uzattığını söylüyor ama benim böyle bir iddaam yok"

Ama deneyince onu da yazarım. Gerçi baya bir ay falan kullanmak lazım. 1-2 yıkama ile ölçülecek şey değil.

O şampuandan 1 kutu da bende var :) Daha deneyemedim :) Adam saç uzatıyor demiyor. Diyor ki "kullanan bazı müşterilerim saçı da hızlı uzattığını söylüyor ama benim böyle bir iddaam yok"

Ama deneyince onu da yazarım. Gerçi baya bir ay falan kullanmak lazım. 1-2 yıkama ile ölçülecek şey değil.

o bahsettiğin şampuanın adı b.c.n.t. diye bir marka ise bende de var.

tüm yorumları okuyamadım

stresten döküldüyse o saç eninde sonunda çıkar bence ektirmeye gerek yok. kullandığın ürünler de fayda edecektir. simülasyon zaten geçici bir şey onu düşünebilirsin

benim gibi genetik dökülmen varsa çare yok

teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. serkan bozkurt için iyi diyorsunuz yani? şuana kadar bende kötü bişi görmedim internette. cananı bekliyoruz bakalım

Şimdi ben bu simülasyon olayını ilk defa duyuyorum. Saçlarım çok döküldü ve dökük yerleri kapatmak için sağlam telleri çok uzatıyorum. Ama uzun saçın da bakımı zor oluyor. Anladığım kadarıyla forumda çok deneyende yok. Başka forumlarda olumlu olumsuz bir sürü yorum okudum burada adı geçen uzman hakkındada yorum okudum. eğer bu konu deneyen arkadaşların deneyimleri ile güncellenirse benim gibi bilgi almak isteyenlere faydası olacak

X