Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç uçlarını nemlendirmek için yardım

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Canim mecidoefendimi aldin? Memnun kaldin mi ben büyük ihtimal bulamam. Kucuk bir sehirde yaşıyorum. Ben toni guyun sac maskesini almıştım keske stoklasaydim geçen gun gittim bulamadım m

Canim mecidoefendimi aldin? Memnun kaldin mi ben büyük ihtimal bulamam. Kucuk bir sehirde yaşıyorum. Ben toni guyun sac maskesini almıştım keske stoklasaydim geçen gun gittim bulamadım m

aldım canım. memnunum evet. internetten isteyebilirsin. kbkma geç gördüm sen yazalı baya olmuş :KK43:

merhaba kızlar. :) .. konuyu şubat ayında açmıştım. şubattan bu yana saçlarımda olan düzelmeden bahsetmek istiyorum.

saçlarımı taramaktan korkuyordum. saçlarım çok kuru ve dokunmak istemediğim bi haldeydi. yanmamıştı ama dokununca kuruluğu ve sürekli kırılması esnekliğini kaybetmesi beni çok rahatsız ediyordu.

ilk olarak neleri kullanarak saçlarımı iyileştirdiğimden değil de nelerden vazgeçerek daha da yıpranmasını engellediğimden bahsetmek istiyorum.

saçlarım dalgalı, kalın telli o yüzden düzleştirici ile her defasında 30-40 dk saçımla uğraşıyordum. ilk vazgeçtiğim bu oldu. ikincisi... saç köpüğü.. kullanmayı tamamen bıraktım. kullandıkça saçlarım daha da sertleşiyordu. üçüncüsü şampuanımı değiştirdim. clearın kadınlar için olanını kullanıyordum. kepek olmayan saçlarıma neden bu eziyeti yapmışım anlamıyorum.
palettenin saç boyalarının da saçı kuruttuğunu düşünüyorum. bi süre sonra onu da değiştiricem..

şimdi kullandığım ürünlerden bahsedeyim biraz da.
* saçlarımı şekillendirmek için elidorun kıvırcık saçlar için olan 7-24 ünü kullanıyorum. biraz saç döktüğünü düşünüyorum ama şimdilik elimdeki en iyi seçenek bu.
* hindistan cevizi yağı : yağ bakımı yapmak gerektiğini düşünüyorum. en sevdiğim yönü saçtan kolay çıkması. saça yapışıp kalan yağlardan değil. fakat etkisi abartıldığı kadar değil.
*watsons saç maskesi. fiyatına göre iyi ama o da abartıldığı kadar değil. saç kremi denginde bi etkisi var. yine de nedense memnunum :) galiba tekrar da kullanırım.
* saç serumumu değiştirmedim. hala elseve mucizevi bakım kullanıyorum. eskisi kadar sık değil sadece.
bi de saç diplerime masaj yapıyorum. ara ara yağlanmasını beklyrm. arada örüp kullanıyorum. zaman zaman hiç ürün kullanmayıp saçlarımın nefes almasını, dinlenmesini sağlıyorum.

son durum ne diye soracak olursanız. o reklamlarda gördüğümüz ipek gibi saçlara sahip olmak için ne yaparsanız yapın saçlarınızı boyamayı bırakmazsanız o saçlar artık hayal :) eskisi kadar kuru ve yıpranmış değil saçlarım. ama boyamadan önceki ipek gibi yumuşacık o parlak halinde de değil.

X