Doğal Saç Bakım Kürleri Saç uzatan havuç maskesi

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Sheggy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2012
2.213
1
[h=4]Gerekli Malzemeler:[/h]- 2 tane orta boy havuç
- 1 tane yumurta
- 3 su bardak su

[h=4]Yapılışı ;[/h]- Havuçlar rendelenir,
- 3 su bardak su kaynatılır,
- Ardından rendelenmiş havuçlar kaynayan suya koyulur.
- Su 25-30 dk kaynatılır.
- Sonra su süzülerek,
- Yumurtayla çırpılır.
- Maskemiz hazır.

[h=4]Uygulama:[/h]- Karışım saça sürülür ve yaklaşık 1 veya 1 buçuk saat saç sarılmış bir şekilde bekletilir.
- Sonrada saç ılık suyla şampuanlanarak yıkanılır.

Haftada bir saça uygulayabilirsiniz...

ben dün uyguladım. Organik zeytinyağı kattım yumurta yerine saçlarıma canlılık kattı.. hemen 1 günde uzamaz ama gerçekten umut ediyorum işe yarar çünkü havucun faydaları saymakla bitmez...

saçlarım dökülüyordu artık azaldı.. havuçları süzdükten sonra çöpe atmayın.. bronz bir teniniz olmasını istiyorsanız yüzünüze sürün .. hem bronzlaştırıyor hem de yumuşaklık veriyor. ben havucu yuzume surdukten snra yıkamadım okulda herkes nasıl kış vakti tenin esmerkeşti dediler düşünün o kadar yani

bnde yapıyodum bi ara 1 ay falan yaptım evet işe yarıyo aslında ama devamlı yaparsan.
tembellik olunca zor oluyo tabi :)

selam kızlar sizce turp mu havuç kürü mü ikiside yapı olarak aynı ama kararsız kaldım :KK31: bide ilk hafta hergün dha sonra haftada bir yapılıyo bööle uygulayan oldu mu

Benim arkadaşım bu kürü 2 kere yaptı aralıklarla tabii, saçlarının boyunda gerçekten gözle görülür uzama oldu ayrıca çok parlak yaptı. Bende bugün denedim tabii ki ilk yapışta boyunda bir fark olmadı ama saçlarım parladı ve saç rengimi açtı. Kızıllık olmadı. Tavsiye ederim. :KK34:

Ahh guzel havucum :KK1:

Bende havuc suyu maskesi yapmistim 2 haftada saçlarimin uzunlugu inanilmaz atmisti resimlerde gorunce inanamamistim cunku insan okadar uzadigini hissetmiyor tekrar baslicaktim sinavlar nedeniyle yapamadim 2 ay yapicam tekrarr. Deneyin pisman olmazsinz valla yanliz biraz ugrasli oda gulu seven dikenine katlanir misali :KK16::KK1:

Ahh guzel havucum :KK1:

Bende havuc suyu maskesi yapmistim 2 haftada saçlarimin uzunlugu inanilmaz atmisti resimlerde gorunce inanamamistim cunku insan okadar uzadigini hissetmiyor tekrar baslicaktim sinavlar nedeniyle yapamadim 2 ay yapicam tekrarr. Deneyin pisman olmazsinz valla yanliz biraz ugrasli oda gulu seven dikenine katlanir misali :KK16::KK1:

Saçında boya var mı? Ben geçen saçımı koyu kahveye boyattım ama renginde bir değişim istemiyorum açıkcası o yüzden artık havuç kürü yapmaya cesaret edemiyorum sende değişim olmuş muydu canım? Çünkü saç uzatma konusunda en çok havuç kürü etkili oldu bende :KK1:

Son düzenleme:
Saçında boya var mı? Ben geçen saçımı koyu kahveye boyattım ama renginde bir değişim istemiyorum açıkcası o yüzden artık havuç kürü yapmaya cesaret edemiyorum sende değişim olmuş muydu canım? Çünkü saç uzatma konusunda en çok havuç kürü etkili oldu bende :KK1:

Pardon cnm gormemissim yorumunu,benim saçimda boyadan baska bisey yok :KK1: Her renk denemis bi insanim, havuc kuru banada çoook çook yaradii okadar sey denememe ragmen hatta dur resim ekliyim.

$cjjcjdjdjd.jpg $IMG-20130505-WA006.jpg

Renk konsunda malesef saç rengini aciyor gordugun gibi zaten o yuzden yapicaksan once renginin tadini cikar boya zamanin yaklastiginda yap istersen. bu resimdede 5 kere yapmistim mayis ayinda cokta miss uzamisti :KK16:

balkanicim sen her gün yaptın demi ilk hafta sonra mı azalttın öyle kalmış aklımda ama :44:

Pardon cnm gormemissim yorumunu,benim saçimda boyadan baska bisey yok :KK1: Her renk denemis bi insanim, havuc kuru banada çoook çook yaradii okadar sey denememe ragmen hatta dur resim ekliyim.

Eki Görüntüle 750331 Eki Görüntüle 750332

Renk konsunda malesef saç rengini aciyor gordugun gibi zaten o yuzden yapicaksan once renginin tadini cikar boya zamanin yaklastiginda yap istersen. bu resimdede 5 kere yapmistim mayis ayinda cokta miss uzamisti :KK16:

peki yumurtanın bayazıylamı karştırıcaz yoksa sadece sarısınımı kullanıcaz anlamadım.bu resimlerin arasında kaç ay fark var..hemen uzuyormu?çünkü benim hemen uzatmam lazım çünkü çok kısa..

yumurtanın sarısı kullanılıyor..ama suyun ılımasını beklemek lazım

Eki Görüntüle 750331 Eki Görüntüle 750332

Canım maşallah çok güzel uzamış bayıldım! :nazar: Bende 2 kere yapmıştım göğsümün biraz üstündeki saçlarım göğüs hizasına kadar uzamıştı :KK1: Bu fotoğrafını görünce keşke devam etseydim dedim :KK1: Ama benim saçlarım koyu kahve şu an bayramdan önce boyatmayı düşünüyorum ondan bayramdan 2 hafta önce haftada 1-2 kere yaparım havuç kürünü sonra boyatırım. Gerçekten çok güzel uzatıyor senin saçların özellikle çok güzel uzamış canım maşallah :KK1:

peki yumurtanın bayazıylamı karştırıcaz yoksa sadece sarısınımı kullanıcaz anlamadım.bu resimlerin arasında kaç ay fark var..hemen uzuyormu?çünkü benim hemen uzatmam lazım çünkü çok kısa..

Ben hepsini katıyorum açıkcası ama saçların kuruysa sadece sarısını kullan tabii ılısın hatta soğusun öyle kır içine pişmesin :KK1:

X