Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatma günlüğüm:))))( resimli)

ben kulak altı bob modelkestirdim saçımı uzasın diye bir derdim yok da gürleşmesi için uğraşıyorum saçımda kaynak vardı onalrı çıkarınca saçımın yarısı da gitti :KK43:
Selam ben de dolgunlastirmak ve dokulmeyi azaltmak icin ugrasiyorum sizin bildigniz ya da onerebilceginiz swyler varsa paylasabilr misiniz?

Selam ben de dolgunlastirmak ve dokulmeyi azaltmak icin ugrasiyorum sizin bildigniz ya da onerebilceginiz swyler varsa paylasabilr misiniz?
slm ben hafta da bir zeytinyağı bakımı yapıyorum karanfil suyu yaptım her gün onu sıkıyorum yine haftada bir hindistancevizi yağı sürüyorum akşam sürüp sabah yıkıyorum birde biotin ve çinko hapı kullanıyorum otacinin sarımsak özlü şampuanını aldım onu kullanıyorum şimdilik bu kadar ama daha 1 hafta oldu hala dökülüyor saçım ve çok seyrek bir kaç ay sonra işe yarayıp yaramadıkları belli olur

slm ben hafta da bir zeytinyağı bakımı yapıyorum karanfil suyu yaptım her gün onu sıkıyorum yine haftada bir hindistancevizi yağı sürüyorum akşam sürüp sabah yıkıyorum birde biotin ve çinko hapı kullanıyorum otacinin sarımsak özlü şampuanını aldım onu kullanıyorum şimdilik bu kadar AŞKiM daha 1 hafta oldu hala dökülüyor saçım ve çok seyrek bir kaç ay sonra işe yarayıp yaramadıkları belli olur
İlaclar icin kan verdinjz mi ben de d vitamini basladim Plesanta adinda bi sampuan kullaniyorum sogan kuru yaptim ama icine papatya da ekledim.Yag bakimi yapiyordum strecle sarip sabah yikiyordum ama o zararliymjs uzun sure nefes alamadigi hava alamadigi icin, artik yag bakimi yapinca sadece basimi ortuyorum ve 3 saat sonra yikiyorum.Saclarim avuc avuc dokuluyordu baya fark var gibi ama halen cok seyrek ve cansiz.Sarimsak yagi denemek isyiyorum ama agir mi gelir bilmiyorum.

İlaclar icin kan verdinjz mi ben de d vitamini basladim Plesanta adinda bi sampuan kullaniyorum sogan kuru yaptim ama icine papatya da ekledim.Yag bakimi yapiyordum strecle sarip sabah yikiyordum ama o zararliymjs uzun sure nefes alamadigi hava alamadigi icin, artik yag bakimi yapinca sadece basimi ortuyorum ve 3 saat sonra yikiyorum.Saclarim avuc avuc dokuluyordu baya fark var gibi ama halen cok seyrek ve cansiz.Sarimsak yagi denemek isyiyorum ama agir mi gelir bilmiyorum.
hayır daha önceden sivilce tedavim için çinko vermişti doktor ve o zaman saç dökülmemi azaltmıştı biotinde saç için faydalı bi süre kullanıcam saçlarım öle avuç avuç dökülmüyor belki günde 20 ya da 30 tel ama işte kaynakları çıkarırken çok saçım koptu onları tekrar gürleştirmek için uğraşıyorum soğan kürünü deniycem bide sığır iliği kürü varmış olmadı sonra onu yaparım

Bir
slm ben hafta da bir zeytinyağı bakımı yapıyorum karanfil suyu yaptım her gün onu sıkıyorum yine haftada bir hindistancevizi yağı sürüyorum akşam sürüp sabah yıkıyorum birde biotin ve çinko hapı kullanıyorum otacinin sarımsak özlü şampuanını aldım onu kullanıyorum şimdilik bu kadar ama daha 1 hafta oldu hala dökülüyor saçım ve çok seyrek bir kaç ay sonra işe yarayıp yaramadıkları belli olur
Bir hafta sonunda bı uzama elde ettiniz mi acaba bu bakimlarla

Kızlar turp suyunun çok methini duydum. Çok arastridim baya faydasını gören olmuş. Bide bunu deneyim derken bu mevsm de turp bulmakta çok zorlandım. Marketlerde yok sadece pazarda küçük turplardan buldum aldım. Küçük turplardan iki tane rendeleyip iki üç bardak suyla karıştırıp kaynattim. Benim saçlarım omuzlarında olduğu için iki turp yetti saclariniz uzunsa daha fazla katın. Kaynadıktan sonra altını kapatıp ilimaya bıraktım. İliyinca turpun suyunu süzüp içine bir yumurta sarısı kattim. Saçıma şurup strecledim. Yalnız çok cıvık bı karışım oldgu için sürerken çok abartmayin sonra üstünüze damlıyor sürekli. 2 saat beklettikten sonra yıkadım. 5 gündür hergun saçıma yaptım bu kürü. Tam 1 cm olmasada 1 cm e yakın bı uzama oldu . Erken konuşmak istemiyorum ama sanki bu kür ise yaricak gibi. Bı sure daha deniyip sonuçlarına bakacağım.

Bu kürü hazırlamak da çok kolay içine hiç yağ koymuyorum. Yağla hazirladigim karışımlardan daha basit geliyor. Yağ karışımları saçımı çok agirlastirip ağrı yapıyor hemde arindirrirken zorluyordu. Bu karışımda tek sampuanlamayla arindiriyorum. Yumurtanın kokusu da kalmıyor. Bu arada her akşam bı bardak süte bı tatlı kaşığı maya katip içiyorum.

kizlar boyali sac renginde acma yapmayan ama saci belirhin uzatan bir sampuan tavsiye eder misiniz bana?
Canım şampuan tek başina yeterli olmaz. Bunlar hep pazarlama stratejisi basinda 3-4 dk kalan bı kimyasal bı madde nasıl uzatsin. Düzenli bitkisel bakımlar yapman lazım. Beslenmene dikkat etmen lazım. Saç uzatmak sabır isteyen uzun bı surec.Tek bı üründen mddet ummak biraz mucize beklemek gibi.

Canım şampuan tek başina yeterli olmaz. Bunlar hep pazarlama stratejisi basinda 3-4 dk kalan bı kimyasal bı madde nasıl uzatsin. Düzenli bitkisel bakımlar yapman lazım. Beslenmene dikkat etmen lazım. Saç uzatmak sabır isteyen uzun bı surec.Tek bı üründen mddet ummak biraz mucize beklemek gibi.
Haklisin canim
Aslinda sacim normal sekilde uzuyor
Ayda 1 cm kadar uzuyor
Biraz daha hizlandirabilir miyim diye dusundum

Bu kürü hazırlamak da çok kolay içine hiç yağ koymuyorum. Yağla hazirladigim karışımlardan daha basit geliyor. Yağ karışımları saçımı çok agirlastirip ağrı yapıyor hemde arindirrirken zorluyordu. Bu karışımda tek sampuanlamayla arindiriyorum. Yumurtanın kokusu da kalmıyor. Bu arada her akşam bı bardak süte bı tatlı kaşığı maya katip içiyorum.
Canım maya gaz yapmıyor mu, ve işe yarıyor mu sence ?

Kızlar ilk fotoğraf saçımı kestirdigim gün 28 Nisan da çekildi fonlenmis halı. İkincisi 13 temmuz dalgalı doğal hali sizce uzama var mi

Eklentiler

• IMG_20190713_014223.jpg
    IMG_20190713_014223.jpg
    118 KB · Görüntüleme: 224
  • IMG_20190713_014136.jpg
    IMG_20190713_014136.jpg
    122,2 KB · Görüntüleme: 228
X