Saç Uzatma Yöntemleri Saç Uzatma ve Bakım Günlüğüm

Umay-

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2018
2.553
7.539
Kızlar merhaba :21:

Ben de düzenli olarak bakım yapıp saçlarımı uzatmaya karar verdim. Bunu da günlük şeklinde buraya yazayım dedim

Saçlarım 2 yıl 2 ay önce dipten uca yandı. Kısacık kestirdim. Ucları köprücük kemiğime değmiyordu bile tam boyun hizam kadardı saçım

Normalde çok hızlı uzardı saçım. Bir yıl 3 ayda belime gelmiş olması gerekirdi :)))

Hem yandığı hem tedavi ettirmediğim pcos oluğu için uzamadı saçlarım. Üstelik erkek tipi dökülme yaşadım.

Saçlarım uzamıyordu kopuyordu ve çooookk kuruydu. 2 yılda üç kere daha kısalttım çok kere de uçlarından aldırdım ama ı ıh uzamadığı için boyalardan da kurtulamadım. Yoksa 2 yılda boya mı kalır saçta

Haziran'dan beri pcos için tedavi görüyorum. 2 yılda uzamayan saçım 3 ayda şaha kalktı

Ben de bunu fırsat bilip bakımlara başladım

15.09.2018 maya maskesi I

İlk bakımımı dün yaptım. Maya maskesi işe başladım. Tahminen 2 ay süreyle yaparım. Her cumartesi maya maskesi :dondurma:

Dün maskeyi yapıp yıkadıktan sonra çektiğim fotoğraflar

Eklentiler

• IMG_1642.JPG
    IMG_1642.JPG
    41,2 KB · Görüntüleme: 218
  • IMG_1644.JPG
    IMG_1644.JPG
    59,8 KB · Görüntüleme: 266
  • IMG_1645.JPG
    IMG_1645.JPG
    14,1 KB · Görüntüleme: 151
  • IMG_1651.JPG
    IMG_1651.JPG
    34,9 KB · Görüntüleme: 218
Restorex şampuan kullanıyorum Haziran'dan beri.

Pet şişenin içinde de Doğum kontrol hapı kattığım şampuan var. Onu bir aydır kullanıyorum. Hiçbir işe yaramıyor. Bitince bir daha hazırlamam :KK12:

Eklentiler

• IMG_1640.JPG
    IMG_1640.JPG
    33 KB · Görüntüleme: 146
Canim pko icin ne kullanıyorsun fokulmen bitti mi

Canim pko icin ne kullanıyorsun fokulmen bitti mi
Diane35 kullanıyorum canım dördüncü kutuya başladım. Dökülmem durdu. Ayrıca şakaklarımda çok dökülme olmuştu bayağı açılmıştı saç derim görünüyordu. Ordan yeni saçlar çıktı ve çabucak uzadı diğer saçlarıma karıştı bile

Diane35 kullanıyorum canım dördüncü kutuya başladım. Dökülmem durdu. Ayrıca şakaklarımda çok dökülme olmuştu bayağı açılmıştı saç derim görünüyordu. Ordan yeni saçlar çıktı ve çabucak uzadı diğer saçlarıma karıştı bile
Gerçekten mi diane kesiyor mu dökülmesini bu arada söylediler mi bilmiyorum cam terebenti acayip saç uzatiyor

Gerçekten mi diane kesiyor mu dökülmesini bu arada söylediler mi bilmiyorum cam terebenti acayip saç uzatiyor
Benim sorunuma çözüm oldu. Tabi doktor kontrolünde kullanıyorum bunu düzenli olarak kontrole gidiyorum

Çam terebentini de denicem. Dkh kattığım şampuan bitince çam terebentin katayım diyorum

Saçıma her su değdiğinde maya ekşi ekşi koyuyor ya :KK70: neyseki kurutunca koku falan kalmıyor :KK73:

Bugün tatlı badem yağı aldım. Haftada iki kere bakım yapmaya karar verdim. Çarşamba günü badem yağı cumartesi günü maya maskesi şeklinde.

Birazdan badem yağını sürüp birkaç saat bekletip yıkarım :KK51:

19.09.2018 Badem yağı I

Eklentiler

• IMG_1687.JPG
    IMG_1687.JPG
    42,1 KB · Görüntüleme: 133
Saçlarımın ucundaki boyalı yerlerden şikayetçiyim. Çok kuru ve asla nemlenmiyor.

Saçlarım tek renk olsun istiyorum ama kestirmek istemiyorum :KK53:

Göğüs altına bi inse kestire kestire kurtulucam boyalardan.

Hem köprücük kemiğiyle göğüs arasında kullandım 2 yıl boyunca artık belime yaklaşsın istiyorum :KK51:

22.09.2018 Maya maskesi 2

Biraz geç olsa da maskemi sürdüm sardım sarmaladım iki saat sonra yıkarım:KK51:

Bu sefer saçımın uçlarına da sürdüm. Umarım nemlendirir o kısımları da

saçımı yıkadım kuruttum. Yumuşacık yapıyor saçlarımı maya maskesi.

Ama uçlarındaki boyalı kısımlar ne yaparsam iflah olmaz :duduk:

2018 yılında kestirmem artık saçlarımı. Yemi yıla girerken kırık aldırırım :dondurma:

26.09.2018 badem yağı

Badem yağını saç diplerime ve uçlarına sürdüm 2 saat kadar sonra yıkarım

canım pantene argan yağlı serumun içine 1 tatlı kaşığı tatlı bağdem yağı, 1 tatlı kaşığı yılan yağı, 1 tatlı kaşığı hint yağı ekle karıştır 2 gün bekle. daha sonra gün içinde saç uçlarına sür kuruluk da gider yıpranmış o görüntü de Hoppa

canım pantene argan yağlı serumun içine 1 tatlı kaşığı tatlı bağdem yağı, 1 tatlı kaşığı yılan yağı, 1 tatlı kaşığı hint yağı ekle karıştır 2 gün bekle. daha sonra gün içinde saç uçlarına sür kuruluk da gider yıpranmış o görüntü de Hoppa

Canım tarifteki malzemelerden bi tek badem yağım var şu an. Diğer malzemeleri de toplayıp deneyim bi. Çok sağol kuzum başım belada bu boyalı kısımla kafama taktım bir de :KK53:

Bugün gözüme kırık bir kaç tel takıldı onları keseyim azıcık dedim. Sonrasını hatırlamıyorum :KK70:

Garç gurç garç gurç derken bayağı kestim saçımın uçlarını :ıslık:

Güya bu yıl daha kesmeyecektim :KK70:

Maya maskesi 3

Bugünkü bakımım da tamamdır :KK51:

Bugün maya maskemi yapamadım taşınma telaşından. En kısa zamanda telafi edicem :rapci:

X