Saç Uzatma Yöntemleri saç uzatma yöntemleri (yeni)

gecevekedicik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
562
341
öncelikle şu son 2 aydır haftada 2-3 defa saçıma badem,hint,çam terebentin yağ mixliyor 1-2 saat tutuyordum.. ve güzelde uzuyordu saçlarım.. taa ki 2 -3 gün önce tam hatırlamıyorum watsonsa gittim.. tam çıkacakken karşıma bir ürün çıktı merak ettiğimde bir üründü herkesin evinde olan aleo vera %98 aleo vera içeriyor.. made in korea yazıyor.. hiç düşünmeden aldım çünkü bu tarz bi ürün arıyordum.. gerçek aleo verayla ugrasmak cok zor gelıyordu özellikle aleo vera jelini nasıl ezeceğimi düşüyordum hatta saçıma ne zaman maske yapsam pütür pütür aleo veralar saçımda katı katı duruyordu saçlarımı tararken bit gibi dökülüyorlardı..
ki bu jeli yüze,saça ve yanmış deriye özellikle güneşte yanıncada kullananlar varmış..
herneyse aldım elime aleo verayı 5-6 damlacık.. badem yağ 3-4 damla hint yağ 3-4 damla hindistan cevizi yağ1 şeker kaşığı çam terebentin 3-4 damla karıştırdım bi güzel saç diplerime bir enjektor yardımıyla eşit miktarda dağıttım (iğnesiz enjetör ucuna iğne takmadan! dikkat) tabakta kalan yağın üzerine bir kaç damla daha aleo vera damlattım bi de pantenin mucizevi yağı var sarı şişede tam hatırlamıyorum ondan 6-7 damla koydum saç uçlarıma.. neyse amacım 2 saat kalmaktı gece banyo yapacaktım..uyuya kalmışım sabah uyandım ki yastık yağ:d herneyse banyoya girdim çıktım hi. bakmadım saç diplerime aslında hep ölçerim nereye kadar dip boyam gelmiş diye biraz önce dişlerimi fırçalarken fark ettim ki burnumun ortasında olan o ombre çizgim artık burnumun ucuna gelmiş..
bir gecede nasıl fark yaaratır dedm? çünkü beni takip edenler bilirleryağ ile uyurum uyanırım.. yani şaşırdım açıkcası ki eğer jojoba yağ e vitamini kapsülüm falanda olsaydı fıstık gibi olurdu..
karar verdim arkadaşlar haftada bi defa yapacam bu maskeyi çünkü korktum bir anda serçe parmagın tırnagı kadar uzattı ve belki saç diplerimiçok zorladım yani bir anda mucize oldu sanki? gerçek anlamda şaşırdım hala bi şaşkınlıkla yazıyorum.. bu arada şampuan olarak biotin ve kolejen içeren bi mor sampuan var ya onu kullanıyorum son iki aydır bilmiyorum yaptıgım maske su 2 aydır yaptıgım bakımlar mı? yedigim ıspanaklar mı yoksa kullandıgım sampuanlar mı? en son yaptıgım altınvuruslu saç maskesi mi şu bi günde bu kadar fark attırdı bilemem.. ben buraya yazıyorum benim gibi mağdur olanlar için..zaten benim gibi insanlar için yazıyorum bunu lütfen beni saçları yanmış bir an önce saçlarını uzatmak isteyen tam mutlu olacakken aynada saçını görenler okusun:):):).. sizi çok iyi anlıyorum lütfen bir daha boyatmayın canıım saçlarınızı..
aleo veranın markaası alo natura %98 yazıyor sooting gel yazıyor.. watsında bulursunuz ya hadi kızlar üzmeyin kendinizi gidip saçma saçma şeylere para harcamayın saçınız bir anda uzamaz 2-3 ay güzel bir bakım yapın..iyi bir şampuan.. güzel maskelerle besleyin öptüm sizi

bu arada bu jeli eliniizin üzerinde güzelce krem sürer gibi yedirin! belki alerjiniz olabilir eğer kızarıklık kaşınma ya da yanma gibi bir hisse kapılırsanız hiç kullanmayın..ve gece bekletmeyinben beklettm bir şey olmadı ama sorumluluk kabul etmiyorm en fazla 3 saat kalsın saçınızda ya da işiniz yoksa sabahtan sürün akşam yıkayın çünkü uyurken yanma falan hissetmeyiz. sanmıyorum alerji olacagınızı ama her insan bir değil!dikkat edin kendinize sağlıklı beslenin öptüm çoook... bu jel yüzede iyi geliyor aklınızda bulunsun
xxx

Şu kullandığın yağları edineyim hemen bende saçlarım felaket kuru ve ince kestirmeden toparlayabilecek miyim bakalım?
Senin konunda okumuştum doal keratin sütüyle ilgili yorumlarını. Bende kullanıyorum şimdi. Saçlarımı yumuşattı daha yeni başladım ama sanki faydası olacak gibi. Hafif bi kaşıntı da yaptı sanki ama kelek falan yok neyseki. Ona ek olarak bunları da yapayım bakalım. Teşekkür ederim. Hep yorum yap takipteyim. :)

Aloe Vera yi bende yeni duydum. Gratis de bee beauty markasının %98 Aloe Vera jelinin aldım bende. Dogallar gibi olmaz ama evdeki her hafta bakımına yetecek kadar fazla çıkmıyor. Daha bı kere yaptım bende uzama gozlemmedim ama çok güzel nemlendirir yumuşacık yapio. Sürekli kullanıldığında uzamaya etkisi oluyormuş. Canım senin belki bütün bakımlar ise yaramış yada uzama dönemine gurmis olabilir

Şu kullandığın yağları edineyim hemen bende saçlarım felaket kuru ve ince kestirmeden toparlayabilecek miyim bakalım?
Senin konunda okumuştum doal keratin sütüyle ilgili yorumlarını. Bende kullanıyorum şimdi. Saçlarımı yumuşattı daha yeni başladım ama sanki faydası olacak gibi. Hafif bi kaşıntı da yaptı sanki ama kelek falan yok neyseki. Ona ek olarak bunları da yapayım bakalım. Teşekkür ederim. Hep yorum yap takipteyim. :)
Doal keratini 4-5 ay kullandım toplamda 3 kutu ve hala bitirmeye calısıyorm haftada bi uyguluyorm saç uçlarımı yumusacık yaptı ama galiba 5. Aydan sonra hafif dökme ve kaşıntı yaptı bende de bir daha o ürünü alacağımı sanmıyorum. Hatta hiç bi şekilde kimyasalar ürün alacağımı sanmıyorum en güzel ürün hc hair care idi. O da cok pahalı onun aynısını evde yaparsın yani ne blm pahalı anacım ya almam. Dediğim yağlar artı aleo vera benim saçlarıma çok ama çok iyi geldi tavsiye ederim. En azından 1 ay yap fark olmazsa zaten hiç olmaz.. teşekkür ederim)) hep saçlarımı boyatıp yaktığım için bu konunun sonu gelmez galiba)) ama sizinle deneyimlerimi paylasmak istiyorum cünkü biliyorum ki uzun saçlı hanımları görünce bi iç çekiyoruz)) insllh uzarlar bizimkilerde aman boyaya karşıyııım.:))

Aloe Vera yi bende yeni duydum. Gratis de bee beauty markasının %98 Aloe Vera jelinin aldım bende. Dogallar gibi olmaz ama evdeki her hafta bakımına yetecek kadar fazla çıkmıyor. Daha bı kere yaptım bende uzama gozlemmedim ama çok güzel nemlendirir yumuşacık yapio. Sürekli kullanıldığında uzamaya etkisi oluyormuş. Canım senin belki bütün bakımlar ise yaramış yada uzama dönemine gurmis olabilir
Belkide uzama dönemi geldi çok ama çok mutlu oldum o gün bir mucize gibiydi sanki)). Ben gratisden değilde watsonsdan aldım kore ürünüymüş. Ya artık dışardan alışverişde yapmayacağız bu gidişle en iyisi aleo verayı kendin üretmek. Ben üretiyorum çok güzel büyüyorlar ama tek sıkıntı robotla çekip homojen haline getirmek çok zor oluyor benim için. Bir denemekle olmaz sende haftada iki defa yap belki uzamasa bir degisiklij olur 👍🏽 inşllahta olur

Doal keratini 4-5 ay kullandım toplamda 3 kutu ve hala bitirmeye calısıyorm haftada bi uyguluyorm saç uçlarımı yumusacık yaptı ama galiba 5. Aydan sonra hafif dökme ve kaşıntı yaptı bende de bir daha o ürünü alacağımı sanmıyorum. Hatta hiç bi şekilde kimyasalar ürün alacağımı sanmıyorum en güzel ürün hc hair care idi. O da cok pahalı onun aynısını evde yaparsın yani ne blm pahalı anacım ya almam. Dediğim yağlar artı aleo vera benim saçlarıma çok ama çok iyi geldi tavsiye ederim. En azından 1 ay yap fark olmazsa zaten hiç olmaz.. teşekkür ederim)) hep saçlarımı boyatıp yaktığım için bu konunun sonu gelmez galiba)) ama sizinle deneyimlerimi paylasmak istiyorum cünkü biliyorum ki uzun saçlı hanımları görünce bi iç çekiyoruz)) insllh uzarlar bizimkilerde aman boyaya karşıyııım.:))
Saçlar bi kere yanıp yıpranınca toplaması zor oluyor. Bi dönem boyamadım uzuunca bi süre yine aynıydı e dedim bari boyayım kendim için bişeyler yapmış olayım :)
Valla toparlanırsa saçlarım çok dua edicem sana 😋

Saçlar bi kere yanıp yıpranınca toplaması zor oluyor. Bi dönem boyamadım uzuunca bi süre yine aynıydı e dedim bari boyayım kendim için bişeyler yapmış olayım :)
Valla toparlanırsa saçlarım çok dua edicem sana 😋
Ayyy inşallah canıımcım şimdi dışardan bakım yapıyorsun içerdende ıspanak,yumurta,pırasa,badem gibi saçı hızlı uzatmayı sağlayan besinler yemeye özen göster🌹 gönlünce olsun her şey

Saç uzatma, özellikle boyadan kurumuş cansız saçım için geliştirdiğim yöntemlerime bir yenisi daha ekledim arkadaşlar şöyle ki..

Chia tohumu 1-2 çay kaşığı iyice dövdükdükten sonra 6 kaşık zeytin yağın içerisine koydum eğer zeytin yağ ya da kantron yağınız yoksa hindistan cevizi yağısa koyabilirsiniz ve 4 kaşıkta kantron yağ ekledim. 3 damla limon. Beni zeytin yağı kokusu çok rahatsız ediyor bu yüzden kuru hindistan cevizi ya da defne yapragı koyuyorum tarifimin içine. 1 saat güneşte beklettikten sonra saçıma uyguluyorum. Özellikle boyadan kurumuş saçlarımı rahatlattı. Denemek isteyen olursa deneyebilirsiniz tamamen benim yöntemim.

Demek istediğim şu ki chia tohumuda çok faydalı saçlar için aklınızda bulunsun şekerler.

Saç uzatmak için en etkili şey lerden birisi biotin'dir. Zaten vücudumuza aldığımız b vitamini bir türüdür. Hap ve şampuan olarak kullanabilirsiniz 🌸

Merhaba kızlar yine o yıl geldiii yani benim yine saç uzatmak için eteklerimin tutuştuğu ve 3-5 ay boyunca yaptığım çeşitli iksirlerle kendime eziyet etme vaktim:KK70:
‘(BU YIL UZUN SAÇ MODA) ekstra bilgi :) ‘

Saçlarımı sinirden kestim(tavsiye etmiyorum) 5 kalın parmak gitti. Sonrada saçımın önüne sarı attırdım zaten önleri yanmıştı daha kötü oldu. Kaşım siyah olduğu için berbat durdu. Neysee

Watsonsdan supergro aldım ve gratisden hünt yağı canım sıkıldıkca moralim bozuldukca sürdüm saç diplerine onunla uyudun 2 gün yastıklarım yağlanmasın diye kullanmadıgım tshirtleri feda ettim saçımada kullanmadıgım baska tshirtü geçirdim tokatla bağladım uyudum. Bu tshirt meselesini yapın çünkü yastıgınız yağ oluyor ve uyurken yüzünüzde yağ olunca ya sivilce ya da kıl çıkıyor. Evet 2 haftada dipte olan saç ombrem şu anda bir yarım parmak kalınlıgında uzadı 2-3 cm yani aklınızda bulunsun çiçekler çok işe yarıyor. Tek sıkıntı SUPERGRO ÇOK PAHALI ÇOOOK PAHALI ÇOK PAHALI ! Saç diplerinize masaj yapın aklınıza geldikce. Bol bol ıspanak ve pırasa tüketin çiçekler. Umarım şifa olur çok öpüyorum. Buraya yeni yeni ürünler paylaşıyorunuz beğendiğinizi belirtiyorsunuz her şey o kadar pahalı ki ben artık sadece gerçekten işe yarayacak daha önce 100% memnun kaldığım şeylerden devam ediyorum. Ben de yeni şeyler denemek isterdim ama işte yeni şeylere ayıracak maddiyatın kalmadı. Atıyorum siz bir ürün söylersiniz kullanırım beğenmem benim paracıgım çöpe gitmiş olur :KK43:. Ama siz yinede yazmaya devam edin buralara.. belki birilerine faydalı olur.

Merhabalr. Canııııım konu başlığıma tekrar döndüm ben🌺😁.

Size son 4-5 ayımdan bahsedeyim. (8-9cm)

Öncelikle saçımı uzata uzata kendi rengini çıkardım yıpranmış sarılardan kurtulmama ise 10 cm falan kaldı.
Kullandığım yağlara geçersek evde kendim yaptığım aleo vera yağı kullandım şöyle k;

Aleo vera ve zeytinyağı ile yapılan mucize bir formül youtuba yazarsanız çıkar. Haftada iki saçıma uyguladım. Örneğin pazar- çarşamba şeklinde.

Supergro aldım bir gece onunla uyudum saçımda
Atıyorum pazar günü aleo vera sürdüysem çarşambada supergro sürdüm poşet geçirdim saçıma uyudum.

Saç diplerime 1 dakika masaj yaptım. Ve yatakta başımı aşağı sarkıttıp ayaklarımı yukarda tuttum. Hatta bazen saçıma masaj yaptıktan hemen sonra duvara doğru amuda kalkıyorsum 15-20 saniye(yok artık demeyin hahahah eğer yapıyorsanız tavsiye ediyorum eğer yapamıyorsanız sakın! Bir yerinizi kırmanızı istemem normal yatın yatagınızda kafanızı aşağaya sarkıtın aynı şey.. bunu yaparken hızlı hareket etmeyin ki vertigo olmayın arkadaşlar yavaş)

Sampuan olarak elidor yeşil biotinli şampuanını kullandım.

Isıdan uzak durdum. Son 5 aydır 3 defa fön çektirmişimdir.

EN ÖNEMLİSİNE GELİYORUM YAPTIĞIM BİR DEĞİŞİKLİK.
Kozmik bakım takvimi. Aslan burcuna göre takip etttim ben. Bilmeyenler için hemen açıklayayım. Kozmik bakım takvimi diye bir takvim var orada saçınızı boyatacağınız,epilasyon yaptıracağınız,saç keseceğiniz en verimli tarihler yazıyor. Ben 4 ay önce aslan burcuyla başladım. Sadece kesitigim 1 cmti.. 2.kozmik bakımımda da 1 cm kestim uçlarından. Tırnak kadar bir şey kesiyorum arkadaşlar çok bir şey değil. Acayip hızlı uzatıyor ve dökülmeyi durduruyor. Herkes aslan burcunda kesmek zorunda kimse kendi burcunda kesemez onu biliyorum çünkü en verimli kesim tarihini aslan veriyor.
İzlemek isterseniz ezgi hanım her yıl veriyor zaten ayrıca kozmik bakım instagram sayfadı var ezgiyle alakası yok bu sayfanın diye biliyorum orada da veriyorlar. Kozmik bakım saç kesme tarihleri;

Sirkeli suyada inanıyorum arkadaşlar ayda bir saç diplerime sirkeli su ile yıkıyorum. Bu yeni çıkan sirkeli saç toniklerini denemedim daha. Deneyeceğim umarım en kısa zamanda.

X