Saç Uzatma Yöntemleri Saç ve yararlı bitkiler

gecevekedicik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
562
341
Merhabalar beni ve saçlarımı açtığım başlıklardan tanıyan insanlar vardır mutlaka.

Burada saç ve günlük hayatta yaptığım saç maskelerimi, bitkisel tariflerimi sizinle paylaşacağım malum covid-19 nedeniyle bitkisel şeylere yöneliyoruz artık..

Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz aylarında yaptığım bakımları paylaşacağım belki fotoğraf atarım o da belki :) :) ama kesin ve net hepsini yapıyorum arkadaşlar mükemmelde uzatıyorum saçlarımı sonra kuaföre gidip kelaynak kuşuna dönüyorum inanır mısınız 500-600 lira veriyorum bir de neyse sinirlenmeyeceğim..

En son kuaföre gittiğimde saç önlerime attırdım sarı onu da berbat yaptı en iyisi biraz daha uzatıp şu corona mevzuları bitince asıl kuaförüme gitmek. kuaförlerden nefret ediyorum... belki diğer kuaföre gider kavga ederim:):) neyse sinirlenmeyeceğim.

Aslında ayda 3-4 kere bakım yapıyorum, bakım dediğim şöyle ki saçlarıma yağlar sürüp bir gece yatıyorum.. En son hatırladıklarımı paylaşacağım

28 Mart
Saçıma hindistan cevizi yağ, badem yağ, hint yağ uygulayıp bir gece üzerine uyudum

30 Mart
Saçlarıma bepanten vit, evigen, hint yağ, badem yağ sürdüm 2 gece saçlarımda kaldı

6 Nisan
6 Nisan'ın akşamından 7 Nisan'ın akşamına kadar saçımda bemix, badem, bepanten, hint yağ beklettim
nedense hafif dökülme oldu saçımda galiba bemix çok fazla bekletilmeyen bir vitamin aklınızda
bulusun

Yarın saç uçlarıma papatya yağı süreceğim ya da suyunu eğer güneşli olursa umarım kızıl olmaz
saçlarım kahve tonlarında bilgisi olan yazabilir??

Bunun dışında hergün 1.5 litre su bitirmeye çalıyorum saçlara faydası varmış hafta ya da ayda bir supradyn
all day içiyorum..

Kaş ve kirpiklerime badem yağ,hint yağ karışımı uyguluyorum önceki değil de sonraki fotosunu atabilirim çünkü baya uzadı kirpiklerim..

Her gün yoga yapmaya özen gösteriyorum

Aleo verayla saç maskesi yaptığım zamanlarda oluyor onuda anlatırım sıkıldıkca buraya yazağım temmuza kadar idare edin hem uzatmak isteyenlerede fikir olur.. xxx

10 Nisan
Saç diplerime harika bir masaj yaptım ve kan akışımını sağladım..:KK43: canımın sıkıntısından bitkilerle ilgili bir kitap okuyordum. Arkadaşlar bu marulu biz bol limon hafif tuz ile yiyorduk kıtır kıtır ama bu marulun faydaları neymiş böyle saç uzatıyor, akneleri geçiriyor şu corona günlerinde ise enfeksiyonu azalttığını okudum biraz önce hatta damar tıkanıklığını açıyormuş ve hatta idrar söktürücüymüş 2 sayfa faydası var özellikle saçlarla ilgili faydasını görünce acaba kaynatıp saça sürsem mi diye düşünmedim değil. Ama kaynatıp içiliyormuş bende biraz boğaz ağrısı da var kaynatıp yardım çay bardağı içtim bir iyi geldi sanki coronadan korkuyorum anacım evden de çıkmıyorum kaç haftadır ekmeği bile dışardan almıyorum nerden bulaşacak ama yinede insan bir şüpheye düşüyor evdeki olan malzemelerle boğaz ağrısını geçirmeye çalışıyor iyide geldi sıcak sıcak vikslede sardım boğazımı oh miss evde bol bol nane bol bol marul ıspanak yiyin limon sıkın üzerine oh miss tam hastalık mevsimi şüpheye düşmeyin normal hasta olduk dışarı çıkmıyoruz etmiyoruz ne coronası ohh:KK43:( size alternatif tıp kitaplarımdan ve hemşirelik bilgilerime dayanarak buralarda yaptıklarımı paylaşırım.. şimdilik bu başlıktan devam (ben bunları yazarken sokağa çıkma yasağı ilan edildi Allah'ım sen koru)

11-12 nisan

Dün saçlarımın tamamına hindistan cevizi yağ sürdüm.. saçım iğrenç kokuyooor bu gecede diplerime badem ve hint yağ..süreceğim.
Ve bol bol diplerine masaj yapacağım.
Marul ya da ısırgan otu içeceğim hangisi uygunsa
Eğer kaliteli bir kahvaltı yapmayacaksam supradyn all day içiyorum.
Dip boyam harika geldi ya. Ve saçımın diplerindeki iğrenç kahve kızıl tonlar var özellikle saçımın önünde onları papatya suyuyla kırmayı düşünüyorum belki saçıma papatya suyu sürerim papatya suyu+hindistan cevizi yağ+limon+zeytin yağ.. yaparsam anlatırım size xxx

Canım yag maskeleri iyi güzel de saçı çok dokuyo. Sen bilirsin ama 1-2 gün bekletmek çok zararlı olabilir. Hem agirilik yapar hem İslak klasiği için baş ağrısı sinüzit yapar. 2-3 saat yeterli bence. Bende iki güne bı yapıyorum evet saçı uzatio ama banyoda farkediyorum yağ bakımı yaptığım günler küvetin deliğini tıkayacak kadar fazla dökülme yapio. Üstelik uzun süredir yapıyorum yağları alışma da olmuo. Tabi herkeste farklı etki eder ama ben iki aydir maya+yağ bakimi yapiodum biraz ara verdim dinlensin diye. Dinlenme döneminde de uzuo yavaş yavaş

Canım yag maskeleri iyi güzel de saçı çok dokuyo. Sen bilirsin ama 1-2 gün bekletmek çok zararlı olabilir. Hem agirilik yapar hem İslak klasiği için baş ağrısı sinüzit yapar. 2-3 saat yeterli bence. Bende iki güne bı yapıyorum evet saçı uzatio ama banyoda farkediyorum yağ bakımı yaptığım günler küvetin deliğini tıkayacak kadar fazla dökülme yapio. Üstelik uzun süredir yapıyorum yağları alışma da olmuo. Tabi herkeste farklı etki eder ama ben iki aydir maya+yağ bakimi yapiodum biraz ara verdim dinlensin diye. Dinlenme döneminde de uzuo yavaş yavaş

Ya benm aksine yag bakımı yapınca dökmüyor dökersede tararken hemde çok az.bu arada bende bir kaç gün rahat bıraktım sadece papatya suyu sıkıyorum uçlara.. banyoda fark ediyorum dip boym 1 paemagı aşmıs su 6 ay boyunca bakım yapmalıyım diye düsünüyorum cünkü uzama dönemindeyim gözümü açıp kapattıgım an uzuyor masllah)) tek istediğim şey kaşıma kadar uzasın dip boyam ya😞 hazirana kadar uzar heralde hayırlısıysa. Ben mayayı bi ara yapıyordum kokusu cok kötü ddğil mi ya cok rahatsız oldum ben yanls hatırlamıyorsam sampuana koyuluyor. Galiba sampuanım koymustum

Ya benm aksine yag bakımı yapınca dökmüyor dökersede tararken hemde çok az.bu arada bende bir kaç gün rahat bıraktım sadece papatya suyu sıkıyorum uçlara.. banyoda fark ediyorum dip boym 1 paemagı aşmıs su 6 ay boyunca bakım yapmalıyım diye düsünüyorum cünkü uzama dönemindeyim gözümü açıp kapattıgım an uzuyor masllah)) tek istediğim şey kaşıma kadar uzasın dip boyam ya😞 hazirana kadar uzar heralde hayırlısıysa. Ben mayayı bi ara yapıyordum kokusu cok kötü ddğil mi ya cok rahatsız oldum ben yanls hatırlamıyorsam sampuana koyuluyor. Galiba sampuanım koymustum
Ben şampuanın içine bişey katmayı sevmiyotum koku yapio. O yüzden maya yi maske olarak kullanıyorum. Sampuanima aspirin ezip katıyorum sadece. Uzamaya da faydası oluyo.

16 nisan
Bugun vosvosu dinleyerek sacimda sadecee 6 saat beklettim. Bi daha gece uzerine uyumayacagim galiba cunku en son bemiksle uyudugumda baya dokulmustu saclarim bunun disinda papatya suyuna devammm bi kac ton renk atti ama istedigim renklee bu degil bi kac torba daha papatya toplayacagim yazin kullanacagim.. size ne kadar acildiginida atarim haziranda)) bence saclarm gayet guzel uzuyooor. Bugun yaptigim karisim soyleydi evigen+bepanten+badem+hint yag
Sampuaninda elidorun cam terebentin+biotinli sampuani))
Bunun disinda saclarimi cok sık yıkamamaya calısıyorum en fazla 3 gün kalıyor saçım
Aklıma geldikcede saç derime masaj yapıyorum))
Vitaminlerim bittiyor bu yuzden cam terebentin ve hindistan cevizi yağ maskesine baslayacayım 3-4 gun sonra))

Aa bende asprin atim bulabilirsem biotin koyanlar oluyor hic denedin mi?
Hiç denemedim biotini. Ama vücutta biotin eksikliği zaten kolay kolay olmuyormuş. Yediğimiz besinlerde bol miktarda aliomusuz hatta fazlalık bile oluyomus vücut atıomus onu. O yüzden dışardan takviye etmeyi düşünmedim. Aspirinli şampuanı kullanırken dikkat et canım. Ben ilk şampuanda bilemedm her zamanki gibi yıkadım. Sırtımda bı kaç kil çıkmış. Sonradan araştırdım aspirin kıl çıkışına sebep oluyormus. Artık başımı eğerek yikiyorum

Hiç denemedim biotini. Ama vücutta biotin eksikliği zaten kolay kolay olmuyormuş. Yediğimiz besinlerde bol miktarda aliomusuz hatta fazlalık bile oluyomus vücut atıomus onu. O yüzden dışardan takviye etmeyi düşünmedim. Aspirinli şampuanı kullanırken dikkat et canım. Ben ilk şampuanda bilemedm her zamanki gibi yıkadım. Sırtımda bı kaç kil çıkmış. Sonradan araştırdım aspirin kıl çıkışına sebep oluyormus. Artık başımı eğerek yikiyorum
Karantinada olmasak gidip alırdım ya o kadar heveslendim ki keşk evde asprin olsaydı. Bu arada hayır ben değilim fotoğraftaki ama bu tarz fotoğrafım çook var keşke koyabilsem ama anonim takılmayı tercih ediyorum🥰🥰

17 aralık
Yazmayı unutmusum:KK43:
Bepsnten ve evigen karıstırdım
Sabahtan surdum aksama kadar
Banyodan cıkınca saç dibime masaj yaptım
Sacım 4 cm uzamıs ya 5 bakmak kalınlıgı kac cm yapar bilmiyorm ama kaç ayda uzatığımıda editlerim yakın zamanda hadi by

18 nisan
Saclarim buyume evresinde oldugu icin
Bu ay full bakimlar yapcam
Mayista bos birakirim zaten yazda geldi bol bol suya maruz kalacak bunun disinda sacima badem yag hint yag cam terebentin ve hindistan cevizi yag surdum diplerine uclarinada hafif aleo vera badem yag ve papatya suyu. Umarim rengi aciliiir smdilik bysss))

30 nisan
Ya inanamıyorum bu nisan su gibi geçti ama..
Harika bir bakım yaptım
Badem ve çam terebentin karıştırıp bi gece uyudum.)
Şifa oldun ohj

Arkadaşlar hani papatya suyu sürüyordum ya sonu hüsran şimdi benim uçlar platine yakın sarı olduğu için papatya suyu sürdüğüm yerlerde turuncu açıldı yani şu anda çingeneye döndüm diyebilirim. Allahtan evdeyim kimse şu halimi görmüyor. Tek derdim daha hızlı uzatıp sadece saçımın önlerinde olan turunculuga ombre attırmak ve bi daha saçıma dokunmamak of ya 😒 insanın saçtan yana hiç şansı dönmez mi vallahi bıktım artık
Neyse bugun badem yağı sürdüm öyle uyuyacağım neyse canımı sıkmamaya çalıyorum her şeyde var bir hayır. Siz benim yaptığımı yapmayın haydi öptüm

Uzun zamandır uygulamadığım sirke maskesini uygulayacağım inşllh şu 3 gün içerisinde.. bu arada aşırı sıcak allahım sen yardım eyle bu ne yahu sanki agustos ayındayız neyse maskemiz şöyle

Elma Sirkesi
Su
Zeytin yağ ya da hindistan cevizi yağ
Belki badem yağda katarım
O anki ruh halime göre değişecek
Ölçücüsünü koymadım yapacak arkadaslar olursa şöyle anlatayım saçınız ne kadar fazlaysa ona göre artırıyorum ölçülerimi 5-10 dakika saçımda bekleteceğim

Yarım çay bardağından biraz fazla elma sirkesi 3-4 yemek kaşığı su 10’ar damla istediğiniz bakım yağı ama lavanta ya da çam terebentin gibi esansiyel yağlar karıştırmayın. Badem yağ tarzı yağlar zeytin yağı olur bu arada sirkenin saç bitine iyi geldiğini biliyor muydunuz? Ah hiç unutmam ortaokulda bi gece bitlenmişim evde de hiç ilaç yok hemen aldı anacım sirke-limon çok azda saç kremi saçıma sürdü iyice o gece ne kadarı öldüyse artık neyse.. vee şu karantina döneminde doal keratin sütü kullanayım dedim daha önce kullandığımda dökme pek yapmazdı çok hatırlamıyorm ama 3 şişe kullandım galiba en son şişeyide bitirememiştim hani ilk başlarda uzattı yalan söyleyemem hatta baya bi büyüsüne kapılıp aşık oldum ürüne ama son şişesini ne zaman sürsem saçlarımı dökmüştü bende kaldırdım ya herslde saçım alıştı 4-5 ay kullanınca falan dedim ama ne yazık kı bir aradan sonra tekrar saç dibime uyguladıgımda tutam tutam geldi elime ay kalbimmm:KK43:( böyle bişe olamaz sanki duşta saçımı kesmişim nerden döküldü bu saçlar anlayamadım taradıkca daha çok döküldü bende uçlarına sürmeye başladım uçlarını yumuşacık yapıyor ama diplere sürünce sanki saçımı jiletle almışım gibi döküyor aman aman almadan önce kim tavsiye ettiyse yarım çay bardağı isteyin deneyin saçınızda eğer dökülme olmazsa alın. Ah selin cigerci ahh sana inandım koptum geldiiim)). Yinede teşekkür ederim ilk başlarda çok güzel uzatmıştı bence formülünü değiştiler neyse ürün tanıtımı yapmak istemiyorum. Ama bende alacağım ürünleri ilk burdan okuyorum. Saçlarım uzadı 3 parmak kalınlığında sadece karantina döneni bakım yaparken burayada paylaşmak istiyorum belki depresyona girip saçını kesenler olur onlarda okusun) şimdiden çok öptüm umarım yararlı olur yazdıklarım.

Buraya yzmasamda arada badem yağ bakımları yapıyorum bu arada cemre kemerin bacak açma egzersizine başladım arkadaşlar 6 ayda bacaklarınızı açıyormuşsunuz not olsun burayada jimlastikle ilgilenenlere 5.günümdeyim ilk 3 ay deneyeceğim fark olacak mı eğer olursa onun içinde ayrı bi konu açarım

Bugün saçıma bepanten evigen hindisran cevizi yağ badem ve hint yağ karışımı uyguladım 3 saat bekledim.. şu saçlarım uzasında boyatmaya götüreceğim niye diyeceksiniz? Boyatmamak için yemin etmeme rağmen bi aptalık edip papatya suyu sürdüm saçıma kınalı turuncu bi saç çıktı offf off bi parmak uzasında boyatayım kurtilim şu saçtan ya hadi iyi akşamlar yazmayı unutuyorum ama haftada bi bademliyorum saçımı.. sizde bademleyin hintleyin allahm şifa versin..

Bu arada panik atağım vardı ya hani benim özelikle özel günlerden bi gün önce meydana gelen ölüm triplerine faydası olan bir şey keşfettim barıs muslu beyfendinin geliştirdiği neuroformat beynine format atmakla ilgili bi teknik youtube girerseniz bi beyfendi özel olarak anlatıyor.. link bulursam koyarım ama kedi köpek korkularını bile geçiriyor. Maşallah diyim benm tasikardimi panik atağımı %75 geçirdi diyebilirim ayrıntılı anlatırım yine hadiiikızlar öptüm byss. Saçlarıım uzuyooorr bu arada çok şükür uzama ayındayız galiba bana bi baş parmağı uzunluğunda uzasa yeterdi vallahi amin

gecevekedicik gecevekedicik hiç arada saç uçlarından kesiyor musun?
Hayır hiç kesmiyorum.. saç uçtan uzamıyor biliyorum güçleniyor baya ama saç dipden uzadığı için vitaminleri diplere veriyorum. Saçım kıvırcık olduğu için kırıkları belli olmuyor zaten güçlüde saçlarım ekstra bi güce ihtiyacı yok bu yuzden kesmiyorum😜

2 gün önce saçlarıma evigen hint yağ hindistas cevizi yağ bakımı yaptım bugunde hint yağı ve çam terebentin bakımı yaptım saçım 4 parmak kalınlığından daha fazla uzadı ilk başladığım günden beri saçımı boyadığım için saç diplerim 2 parmak kalınlığında gelmiş yani toplamda 4-5 parmak uzadı yaxmaya başladığım günden beriii.. bakım+ benim saçımın büyüme zamanı galiba.. asla bu kadar hızlı uzamaz inatcıdır biraz ama çok şükür şu dönemler anajen bölümdeyim galiba:)))) allahım 5 parmak daha uzasın ya amin hatta temmuza kadar 10 parmak uzası amin amin hergun beslerim ben bu saçları ohh yavyulayım benim🥰😘

Buguuun saçlarıma elma sirkesi ve sU karışımıyla beklettim ve sampuansız sadece suyla yıkadım saç diplerinde vazodilatasyonu hızlandırıyormuş.. hala sirke kokuyor ama şampuansız duruladığım için yinede dayanıyorum saçım topuz.. bu arada aklınızda bulunsun elma sirkesi kepek,bakterileri,bitleri öldürüyormuş yazıyordu googlda bitleri öldürdüğüne inanmadım ama bakterileri öldürebiliyor kanımca)).. bu arada saça azıcık zarar veren doğal ışıltılı güzel ombre fotoğraflarınız varsa atın saçınızı bana. Fikir olur gerçektende neye boyatsamda yanmasa ama havalı ışıltılı ombre gibi dursa diye cok arıyorum lütfen kızlar internetden bulsanızda olur saç rengi önerilerinizi.. hadi öptüm

X