Saç Rengi ve Saç Boyama Saçımı sarıya boyattım ama rengi hiç beğenmedim ne zaman kuaföre gidebilirim?

pinarakpinar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2016
4
0
29
Arkadaşlar merhaba... Ben saçımı 2 sene önce açtırmıştım öncesinde kahverengiydi açtırma işleminden sonra oldukça yıpranmıştı, yıllarca toparlamak için uğraştım. Defalarca kahverengiye boyattım tekrar açıldıkça.Bugün cesaret edip tekrar sarıyı denedim ama sonuç yine hüsran.. Civciv sarısı oldu , kuaför gölge yapmaya çalıştı ama o da olmadı dipleri turuncu gibi alta indikçe civciv sarısı... Başka bir kuaföre gidip düzelttirmeyi düşünüyorum ama zaten çok yıpranmıştı saçlarımın yanmasından korkuyorum.Kaç gün sonra yapmam uygun olur? Yarın bile gitmeyi düşünüyorum ama korkuyorum ..Aranızda böyle şeyler yaşayan varsa beni bilgilendirebilir mi lütfen moralim çok bozuk şuan nasıl dışarı çıkarım onu bile bilmiyorum... Çok ışık olmadığından belli olmuyor da eskiden kalan sarılar bile daha iyiydi iki fotoğrafa da baktığınızda anlarsınız zaten yardım edin lütfen...
20160428_001752.jpg
B612_20160409_013432.jpg

Rengi düzeltmek için yeniden boyatmana gerek yok. Saçlarının civciv sarısı renginden kurtulmak için cila yapman yeterli ki bunu çok kolay şekilde evde kendin yapabilirsin ve saçında herhangi bir yıpranma söz konusu olmaz.

Bak biz şöyle yapıyoruz bu cila işlemini

Diyelim saçlar 9 tonlarında bir sarı olsun malzemeler şu şekilde oluyor;

9.1 sarı saç boyası 10 cm kadar kullanılacak
0.22 saç boyası 1 cm kadar kullanılacak
1 avuç saç kremi
Yarım çay bardağı ılık su
1 çorba kaşığı %6 oksidan- bunu eklemesen de olur.

Bunları iyice birbirine karıştırıp saçlarına boca edeceksin. 3-5 dakika sonra zaten çiğ rengin gitmeye başladığını görürsün, buna göre ne kadar bekletirsen o kadar küllü olacak saç rengin, sık sık boyayı sıyırıp kontrol et küllü tonun durumunu çünkü bazı saçta 1 dakika bile bekletmek yeterli olabiliyor bazı saçta 20 dakika beklemek gerekiyor.

Bu arada moralinin bozulacağı bir renk değil bu, dediğim işlemi yaparsan çok da güzel tatlı bir sarı olacak.Tek dikkat etmen gereken kullanacağın boya ile saç tonunun aynı olması, daha açık veya daha koyu olmasın.

Rengi düzeltmek için yeniden boyatmana gerek yok. Saçlarının civciv sarısı renginden kurtulmak için cila yapman yeterli ki bunu çok kolay şekilde evde kendin yapabilirsin ve saçında herhangi bir yıpranma söz konusu olmaz.

Bak biz şöyle yapıyoruz bu cila işlemini

Diyelim saçlar 9 tonlarında bir sarı olsun malzemeler şu şekilde oluyor;

9.1 sarı saç boyası 10 cm kadar kullanılacak
0.22 saç boyası 1 cm kadar kullanılacak
1 avuç saç kremi
Yarım çay bardağı ılık su
1 çorba kaşığı %6 oksidan- bunu eklemesen de olur.

Bunları iyice birbirine karıştırıp saçlarına boca edeceksin. 3-5 dakika sonra zaten çiğ rengin gitmeye başladığını görürsün, buna göre ne kadar bekletirsen o kadar küllü olacak saç rengin, sık sık boyayı sıyırıp kontrol et küllü tonun durumunu çünkü bazı saçta 1 dakika bile bekletmek yeterli olabiliyor bazı saçta 20 dakika beklemek gerekiyor.

Bu arada moralinin bozulacağı bir renk değil bu, dediğim işlemi yaparsan çok da güzel tatlı bir sarı olacak.Tek dikkat etmen gereken kullanacağın boya ile saç tonunun aynı olması, daha açık veya daha koyu olmasın.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Bugün kuaföre gittim boyayı akıttı biraz sanırım o çiğ renk gitti biraz ama dipler hala turuncu... Onu biraz daha zor düzeltiriz ama düzeltiriz dedi. Aşağıda yeni halini atacağım da sizin bu dediğiniz işlemi de uygulasam mı bunun üstüne bilemedim. Çünkü eskisinden iyi olsa da memnun değilim hala... Ya da kuaföre gidene kadar beklesem mi? Sarılar yine neysede o üstler fotoğrafta belli olmasa da turuncu duruyor. Bu ona da çözüm olur sanırım.

B612_20160428_235059.jpg

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Bugün kuaföre gittim boyayı akıttı biraz sanırım o çiğ renk gitti biraz ama dipler hala turuncu... Onu biraz daha zor düzeltiriz ama düzeltiriz dedi. Aşağıda yeni halini atacağım da sizin bu dediğiniz işlemi de uygulasam mı bunun üstüne bilemedim. Çünkü eskisinden iyi olsa da memnun değilim hala... Ya da kuaföre gidene kadar beklesem mi? Sarılar yine neysede o üstler fotoğrafta belli olmasa da turuncu duruyor. Bu ona da çözüm olur sanırım.

Eki Görüntüle 1822944
Şu anki saçının üzerine de uygulayabilirsin sorun yok, sadece saçının hangi tonda olduğunu bul yeter ve uçlar şu an istediğin pigmentasyondaysa hazırlayacağın karışımı dip boya yapar gibi sadece dipteki kızıl yansımalara sür.

Bu arada çiğ saç renkleri için silver şampuan dediğimiz mor ton şampuanları vardır. Eğer elinin altında bulundurup saçlarını haftada bir onunla yıkarsan o da kızıl yansımaları ortadan kaldırıyor.

Eki Görüntüle 1822944
Burdan bakilinca bu haliyle cok hos duruyor. O cila islemini tum saca yaparsan bu tonu kaybedebilirsin. Bence kuaforde sadece diplere yaptir.

Sağolun cevaplarınız için o şampuanı almayı düşünüyorum ya da kuaförü beklemeye çalışacağım... Fotoğrafta yine iyi görünüyor ışıktan ama gerçekten hiç öyle değil nasıl çekersem çekeyim belli edemiyorum fotoğrafta...

X