Saç Uzatma Yöntemleri Saçın Kırılmasına Karşı Kırık Makas

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.885
29.988
60
Uzun saçlara sahip olmak isteyip de,ince ve güçsüz saçlarınız bir türlü uzamıyor mu? O zaman size en uygun çözüm,sıcak makasla saç kesimi yöntemi. Bu yöntemle saçlarınızın sağlıklı ve gür uzama şansı buluyor. Bazı kişilerde vücutlarının yeterince keratin üretmemesi sonucunda daha saç tellerli 5 – 6 cm bile uzamadan kırılır ve çatallaşır. Bu tür saçlara “bebek saçı” denir.
1533pos.jpg

Diş macunu yapısına benzeyen saç tellerinin içerisinde bulunan keratin aynı diş macunu gibi yumuşak ve macunumsudur. Normal makas ya da özellikle ustura kesimi sonucunda saç tellerinin uçları açık kalır ve saç telinin içindeki keratin kurur,sonucunda da saç kırılır. Fakat kesim sıcak makasla kestirildiğinde,saç telinin ucu gizlenir ve saç tellerinin nemli kalmasını sağlayarak saçın kırılma olasılığını yok eder. Saçlarda doğal nemin korunmasını sağlamak için sıcak makas ile saç kesimi iyi bir çözüm.

Yaptirmistim bunu ben. Sacimi bayagi toparladi, odur budur saclarimda kirik yok gerci kisa oldugundandir belkide :roflol:

makasi nasil sicak tutucagiz kaynar su da mi kizgin sobadami´ =) :1rolleyes:

sıcak makası ilk defa duyuyorum :uhm: nasıl bişey ki o öyle kestireyim bende
haaa ama bi ara makası var saçlarımiçin hayatımda yaptığım en büyük hata oldu :kızgın: ooof offff

Kuaforde kestirdim ben =) Kendiniz denemeyin bence :roflol:

tamam kuaföre gidip lütfen makas sicak olsun mu diyecegiz alem sin ya =):roflol:

vallahi kuaför bence sorar NASIL

ya nasil sicak makas =)

tamam kuaföre gidip lütfen makas sicak olsun mu diyecegiz alem sin ya =):roflol:

vallahi kuaför bence sorar NASIL

ya nasil sicak makas =)

Sicak makas diyosun oda ozel makasini getiriyo.. zaten bi sarj aletine bagli yani diger makaslara pek benzemiyo.. once isitmaya birakiyo sonra basliyo kesmeye =)

sagol ya ben almanyada yasiyorum ve kuaförde de calistim öyle birsey almanyada yok o yüzden biraz sasirdim sagol keryneia

Ben kendi kırıklarımı almak için yaptım bundan ama şarjlı, elektrik sistemiyle ısıtılan bir makasla yapmadım :)

Mum alevinde ısıtıp ısıtıp kestim, teknolojik yaklaşmadım o kadar, gayet de oldu :)

ben çok pahalı bir şey diye duymuştum bunu..yaptıran arkadaşımız ne kadara yaptrdığını söyler mi acaba?

Ben kendi kırıklarımı almak için yaptım bundan ama şarjlı, elektrik sistemiyle ısıtılan bir makasla yapmadım :)

Mum alevinde ısıtıp ısıtıp kestim, teknolojik yaklaşmadım o kadar, gayet de oldu :)

bravo valla :) :) sacına zarar vermedi mi canım öyle mum ışığında romantik romantik :)

ankarada yapan biyer ver mı kızlar ???? fiyatı 70tl den baslıo die duydum ben ama sadece istanbulda varmıs diye biliyorum

X