Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarım Fosforlu Turuncu Oldu.

dovahkiinthedragon

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2021
15
13
24
Merhabalar aşağıdaki fotoğrafta da görmüş olduğunuz üzere dün gece saçlarımı boyadım ancak dip kısımları fosforlu turuncu gibi kaldı. 3 ay önce Pure Color 6.8 ile saçlarımı boyamıştım ancak bir önceki seneden kına kalıntısı olduğu için çok fazla kendini belli etmemişti. Dün gece 2 kutu Palette 7.77 ile yarım tüp Garnier 4.60 karıştırıp boyama işlemi yaptım. İlk önce uçları boyayıp sonra diplere gelmeme rağmen toplam 35 dakika beklettiğim halde (%9'luk yani 30 volüm oksidan kullandım) saç diplerim çok açık oldu. Yaklaşık 2 parmak kadar olan kısım turuncu ve bunun nedeninin o kısmın işlem görmemesi olduğunu düşünüyordum ancak kafa derimden itibaren yaklaşık 5 parmaklık kısım hiç işlem görmedi. Sizce şu an 1/1 oranında 7.77 ile 4.60 karıştırıp tekrar dip boyası yapsam ve kısa süre bekletsem alt kısımların rengiyle aynı tonu yakalayabilir miyim? Aşağıya 1 adet lamba ışığında 2 adet de gün ışığında fotoğraf bırakıyorum. Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

Eklentiler

• WhatsApp Image 2021-06-05 at 13.26.36.jpeg
    106,1 KB · Görüntüleme: 139
  • WhatsApp Image 2021-06-05 at 13.27.51.jpeg
    66,3 KB · Görüntüleme: 138
Bence saçınız gayet hoş bir ton olmuş. Bırakın fosforluyu turuncu bile değil.

edit: renk farkı olduğunu şimdi farkettim. Diplere aynı boyayı 10 volüm oksidanla kullanın. Ton farkı kapanır.

Bence saçınız gayet hoş bir ton olmuş. Bırakın fosforluyu turuncu bile değil.

edit: renk farkı olduğunu şimdi farkettim. Diplere aynı boyayı 10 volüm oksidanla kullanın. Ton farkı kapanır.
tekrar boyama işlemi yerine 3-4 kere yıkadım sanırım akan boyadan olsa gerek ton farkı kapandı yine de öneriniz için teşekkür ederim.

gayet güzel olmuş aslında :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…