Saç Uzatma Yöntemleri saçlarım yandı denemediğim kalmadı ne olur bi bakın kızlar...

C

cigdemm87

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi cigdemm87
kızlar benim saçlarım yanmıştı.bende bakım yağlarına başladım. karışık yağlar satılıyor ya onlardan uyguladım saçıma.sonra kendim ceviz yağını badem yğını zaytinyağını uyguladım.daha sonrada bepanten bemiks evigeni badem yağınla karıştırıp uyguladım sampuanımada döktüm birde o iğrenç kokusuna rağmen.çamterentinide kullandım.turplu suyuda denedim.avondan bakım şampuanları aldım.ama fazla etkisini göremedim hiç birinin.hala kuru ve yıpranmış ve uzamıyor.şimdi bana hangi şampuanı önerirsiniz yanıklarım için düzgün bi şampuan alıp kullamak istiyorum.bunca şeyi yaptım hala aynı psikolojm çok bozuldu:KK43: ne olur yardm edin ne yapmalıyım kızlarrrrr........senağlama

• Konu Sahibi cigdemm87
biraz kestir istersen canm belli ki toparlanamamış saç,:1no2:

• Konu Sahibi cigdemm87
canım benim başımdanda aynısı geçti.hiç bi yöntem tam anlamıyla düzeltmez yanan sçı ama bakımlı ve sağlıklı gösterecek bakımlar yaparak o süreci atlatabılırsın.uzadıkçada uçlardan her ay bir iki cm kestırırsen bi kac aya düzelirler.ben yaptıgım şeyleri söylym istersen yyap bi dene. haftada iki kez şu bakımı yaptım:badem yağı jojoba yağı hindistan cevizi yağı ceviz yağı ve susam yagının içine bepanten bemıks evigen kırdım birer tane ve geceden sürüp sabah kalkınca yıkadım.lorealin absolut repair maskesini her banyoda kullandım saç kremi yerine ve banyodan sonra saçımı taramadan önce mutlaka azıcık jojoba veya hindistan cevizi yağı sürdüm uçlarına.ayda bir birer cm kestirdim ve üç ayda saçlarim çok şükür düzeldi şimdi sadece en ucu biraz kötü onuda biraz uzasın önümüzdeki ay kesip kurtulucam.bence tonlarca para vereceğine bunları kullan canım

• Konu Sahibi cigdemm87
eninde sonuda uzar da düzelip eski sağlığına kavuşmasını bekleme, kestirmen lazım mutlaka yanık saçlarını.
çam terebentini hayatından çıkar, iyice kurutur saçı. sabit yağlar kullanacaksın badem yağı, çörekotu yağı, hint yapı gibi. yumuşatmak için jojoba ve hindistan cevizi yağı iyi gelir. hem nemlendirmek hem de besleyip uzamasını hızlandırmak için de zeytin yağı ve ısırgan tohumu yağı. Saydıklarımın hepsini bi kavanozda karıştır, kullanmadan önce biraz ısıt, ılık halde sürersen iyi işler saça. sonra saçının tamamına sür, diplere masaj yap biraz. naylon bone veya streç film gibi bi şeyle sar saçını, üstüne de tülbent sar. arada fön tutarak sıcak hava ver tülbentin üstünden. 2 saat kadar beklet, sonra kuru-boyalı-yıpranmış saçlar için üretilmiş bi şampuanla yıka. aslında bitkisel-silikonsuz bi şampuan daha iyi olur uzatmak için ama yanık saçı iyice dolaştırır kullanamazsın.
gliss'in maskeleri var, kavanozda, şampuandan sonra 5 dk. bekletilip durulanan, argan ve shea yağı içeren sarı serinin maskesi güzel, onu da kullanabilirsin. bi de banyodan sonra saçın nemliyken avcuna bi kaç damla bebe yağı damlat, yanık yerlere sür. en azından dolaşıp çitişmesine engel olur, rahatlarsın biraz. Ama ne yaparsan yap, tek seferde olmasa bile hiç değilse azar azar kestirmen lazım yanıkları.

• Konu Sahibi cigdemm87
öncelikle geçmiş olsun canım.saçların için içten destek olarak, medobiotin 5mg kullanmanı tavsiye ederim.saçlar için biotin hapı çok etkilidir.günlük 1 defa kahvaltıdan 30 dk önce yarım tablet ( 2,5 mg ) 3-4 ay kullanmalısın.ayrıca yanında destek olarak ''bemiks-c'' adlı b vitamin kombinasyonu kullan.umarım işe yarar.

• Konu Sahibi cigdemm87
öncelikle geçmiş olsun canım.saçların için içten destek olarak, medobiotin 5mg kullanmanı tavsiye ederim.saçlar için biotin hapı çok etkilidir.günlük 1 defa kahvaltıdan 30 dk önce yarım tablet ( 2,5 mg ) 3-4 ay kullanmalısın.ayrıca yanında destek olarak ''bemiks-c'' adlı b vitamin kombinasyonu kullan.umarım işe yarar.

siz kullandınız mı? tüylenme falan yaptımı ve uzattı mı?
almak istiyorum ama endişeliyim çok fazla.:enbuyukkk:

• Konu Sahibi cigdemm87

cnım ben bu medobıotını 2ay kullndım hala da kullanıorum tık yok ama :KK43:

senağlama

• Konu Sahibi cigdemm87
siz kullandınız mı? tüylenme falan yaptımı ve uzattı mı?
almak istiyorum ama endişeliyim çok fazla.:enbuyukkk:

Evet canım ben 1 aydır kullanıyorum.5 mglık medobiotin tableti ikiye bölüp günlük 2,5mg kahvaltıdan yarım saat önce içiyorum.şuan için çok şükür tüylenme ve uzatma yapmadı. günlük fazla miktar (5 mg ve yukarısı gibi) ve uzun süreli kullanımlar sonucunda tüylenme ve yüzdeki tüyleri siyahlaştırabileceğini duydum.tabii ki herkeste aynı etkiyi yapması beklenemez.eğerki tüylenme yapmasından korkuyorsan solgar'ın 1mg lık biotin hapını kullanabilirsin.arkadaşlarımdan solgar'ı kullanlar oldu.şuana kadar sorun yaşayan olmadı çok şükür.1mglık biotini rahatlıkla kullanabilirsin ancak 1mg dan fazlası için bişey söyleyemem.saçların vitamini biotindir.tabii ki biotinde tek başına yeterli olmaz.en iyisi dermatoloğa gidip kan testi yaptırıp sonrasında gereken ilaçları al.aksi takdirde boş yere zaman kaybı.saç dökülmesinin birçok sebebi vardır.hormonal,kansızlık,demir eksikliği,çinko eksikliği,bazı antideprasan ilaçlar ve antiepileptikler vs.... o yüzden en önce doktora gitmeni tavsiye ediyorum.ayrıca saçlarını bitki özlü şampuanla yıka.beslenmene dikkat et.stres yapma.stres yaptıkça saçlar daha çok dökülür.sağlıcakla kal.bol saçlı günler:roflol:

• Konu Sahibi cigdemm87
cnım ben bu medobıotını 2ay kullndım hala da kullanıorum tık yok ama :KK43:

senağlama

valla canım ben çok memnunum.herkeste aynı etki yapmasını beklenemez.biotinde biyere kadar dii mi ama.herşeyide medobiotinden beklemeyin :roflol:

X