Saç Uzatma Yöntemleri Saçlarım yandı kısacık kestirdim uzatmak istiyorum

littlecoffeedoc

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2016
2.290
6.348
Şuraya bir güncelleme koyalım.
Saçım ilk yandığı ay dışında ortalama 2-2,5 cm uzayarak şu an 6 cm uzunluğa ulaştı. Güncel bakım ritüelime ise şöyle karar verdim:
Pazartesi: Hint yağı + Hindistan cevizi yağı
Perşembe: Sinameki kürü
Cumartesi: Soğan sarımsak kürü
Evet Son kararım yalnızca bu kadar. O yağmış bu kürmüş iyice karıştırıp çorba etmek istemiyorum daha fazla :)
Şampuan olarak zeytuni zeytinyağlı doğal şampuanını kullanacağım. Yağ bakımını arındırmak için de otacı şampuan. Ve sadece yanık kısımlara saç kremi kullanacağım.
Gelişmeleri birlikte göreceğiz.

..............................................................................

Ombre sevdamla yola çıktım...
İnstagramda öncesi sonrası fotoları muhteşem olan bir kuaföre saçlarımı emanet etmemle de başladı tüm macera. İşini iyi bilmediğini anladığımda ise çok geçti. Saçlarımı en son, çok uzakta olmasına rağmen kendi kuaförüme gidip ona emanet edebildim ve kuaförden kısacık saçlarla çıktım. Aynalara küsüm resmen şu an. Nerdeyse belime gelen kıvırcık saçlarım hiç hesapta yokken bir günde gittiler benden. Aynaya bakıp kısa saçın bana hiç mi hiç yakışmadığını düşünüp ağlasam da sonuçta o saçlar geri gelmeyecek. Ama dipten gelenleri karşılayabilir ve gelmelerini hızlandırabilirim belki diye düşünerek işe koyuldum.
Biraz fazla saçlarımı bakıma boğmuş olabilirim tabi bilemiyorum. Kestireli 3 gün oluyor ben 3 gün boyunca yağ bakımları yaptım.
Neler yaptığıma gelirsek 1 yemek kaşığı dax supergro eritip içine 1 er yemek kaşığı hint yağı badem yağı hindistan cevizi yağı ve evin ampul karıştırıp tüm saç dip ve boylarına(hoş saç boyum diye bi şey yok saç dibim=saç boyum =saç ucum şu an...) sürdüm. Kafama poşet geçirip üstüne de havlu sarıp öyle uyudum. Şu anda da aynı karışım var saçımda. İyi bir şampuan alıp içine doğum kontrol hapı koymayı düşünüyorum. Bir de bu yağlı bakımı yapacağım. İçine çam terebentin yağı Bemiks ve Bepanthen ampulleri de eklemeyi düşünüyorum. Bir de forumda gördüğüm kabak çekirdeği yağı ve nane yağı karışımını uygulayabilirim. Açıkçası şu an sudan çıkmış balık gibiyim her şeyi deneyip hıphızlı uzatmak istiyorum. En azından omzuma gelse rahatlayacağım. Her neyse, şöyle yapmayı düşünüyorum bir hafta kabak çekirdeği yağı ve nane yağı karışımı bir hafta da karışık yağ ve dax karışımı. Kabak çekirdeği ve nane bir hafta boyunca her gün yapılıyor ama diğer bakımı haftada 3 gün yapmayı düşünüyorum. Hangi şampuanı kullanacağımı şu an araştırıyorum karar verince yazacağım

Son düzenleme:
Yağ karışımı 4-5 saat durdu saçımda ve yıkadım. Birkaç gün dinlendireceğim saçımın yağlanmasını ve kendi yağıyla beslenmesini istiyorum. Yarın doğum kontrol hapı alıcam. Şampuan olarak da sülfatsız bir şampuan alacağım gratisten. Bebek şampuanı filan da alabilirim en az kimyasallı olan uni baby diyorlar bakıcam işte artık.. Aslında ben zeytinyağlı defne sabunu kullanmak istiyorum doğal kül suyu ile yapılandan, hataydan getirecektim ama doğum kontrol hapı ile uzatmak yalan olur o zaman ki doğum kontrol hapı çok etkiliymiş saç uzatma konusunda o yüzden şampuan kullanacağım.

Dikkat et ama sac disinda gelen yerlerdede tuy problemi yapabilir :/ bu seferde ugras dur lazerle falan. Sende işe yararsa dogum kontrol hapi mutlaka yaz

Dikkat et ama sac disinda gelen yerlerdede tuy problemi yapabilir :/ bu seferde ugras dur lazerle falan. Sende işe yararsa dogum kontrol hapi mutlaka yaz
Tabi yazacağım buraya yaptığım bakımları ve işe yarayıp yaramadığını. Bi de saçımın fotoğrafını koyucam ama saçım o kadar kısa ki foto çekmek bile istemiyorum biraz uzasın foto koyucam

Doğum kontrol hapını saçınıza sürerken eldiven kullanın ve vücudunuza akmasın saçınızı ayrı yıkayın. Uzayacak tabi ki herkesin yaptığı bişey bu:)

Hazır kısacık olmuşken zeytinyağlı yada bıttım sabunu gibi sabunlarla da yıkayıp derisini de iyce temizleyebilirsiniz. Açık gözenekler olunca daha hızlı uzar

Doğum kontrol hapını saçınıza sürerken eldiven kullanın ve vücudunuza akmasın saçınızı ayrı yıkayın. Uzayacak tabi ki herkesin yaptığı bişey bu:)

Hazır kısacık olmuşken zeytinyağlı yada bıttım sabunu gibi sabunlarla da yıkayıp derisini de iyce temizleyebilirsiniz. Açık gözenekler olunca daha hızlı uzar
Teşekkür ederim dikkat edicem :)
Aslında bunu ben de düşündüm de saf zeytinyağlı sabun nereden bulacağım boşver dedim güvenilir bir marka var mı bildiğiniz

Dalan defne sabunu aldım onunla saçlarımı şöyle bi 4-5 defa yıkadım her yıkadığımda bi temizlik hissi geldi o yüzden tekrar tekrar yıkadım :KK70: revox at kuyruğu şampuanı aldım içine yasmin 5 tane ezip toz haline getirip attım bi de yarım kapak kadar çam terebentin. Bundan sonra bununla yıkayacağım saçlarımı. Kabak çekirdeği ve nane yağı siparişim yarın gelicek gelince o küre başlayacağım. Bugün bi yağ karışımı yapmayı düşünüyorum aslında Hint yağı badem yağı Hindistan cevizi yağı kantaron yağı çam terebentin ve iki üç tane yasmin ezip karıştırabilirim. Yağ karışımına doğum kontrol hapı koysam etkisi nasıl olur fikri olan var mı

merhabalar benzer sureclerden bende gectim benimki komple dipten yanmıştı simdi belimi gecmis durumda ben bakimlarla ama duzenli olacak sekilde hicbir zaman aksatmadan yaptım yapimlarimi birkac ttavsiyemolacak size
oncelikle simdi bu kadar sik bakim yapmanizin amaci ne kadar cok bakim o kadar hizli uzama ...bu psikolojiyle cok fazla bakim yapıyorsunuz ama bilin istedim saclariniza cok fazla zarar veriyorsunuz daha dipler bakimi emip verim saglamaya hazirlanirken siz hemen bir bakim daha yapıyorsunuz en iyisi haftada 3 defa veya 1er gun arayla bakim yapmak
1 hafta bir bakim diger hafta baska bakim alacaginiz verimide düşürür bie bakimi en az bir ay 2 ay yapin 10 -15 gunluk mola verip diger bakimw gecin hem bu sekilde hangisinden dahw fazla verim aldiginizi gorursunuz
revox bildiğimkadariyla sülfatsız degil saciniza iyilik yapmak isterseniz sulfatsiz şampuanlar kullanın
dogum kontrol hapi uzatirmi uzatmazmi bilemem ama sunu biliyorumki kullanmayi bıraktığıniz anda inanılmaz dokulmeniz olur bence bir an once dogum kontrol hapli şampuanı birakin
cam terebentini bakımlarınıza damla damla ekleyin ama şampuana tavsiye etmem tabiki asiri yagli bir saciniz vsrsa kullanın ama camcterebentin sac kurutur 2 ay sonra bakmissinizki saçlarınızdabir suri kirik var heleki kuru sacliysaniz uzak durun cam terebentinden

merhabalar benzer sureclerden bende gectim benimki komple dipten yanmıştı simdi belimi gecmis durumda ben bakimlarla ama duzenli olacak sekilde hicbir zaman aksatmadan yaptım yapimlarimi birkac ttavsiyemolacak size
oncelikle simdi bu kadar sik bakim yapmanizin amaci ne kadar cok bakim o kadar hizli uzama ...bu psikolojiyle cok fazla bakim yapıyorsunuz ama bilin istedim saclariniza cok fazla zarar veriyorsunuz daha dipler bakimi emip verim saglamaya hazirlanirken siz hemen bir bakim daha yapıyorsunuz en iyisi haftada 3 defa veya 1er gun arayla bakim yapmak
1 hafta bir bakim diger hafta baska bakim alacaginiz verimide düşürür bie bakimi en az bir ay 2 ay yapin 10 -15 gunluk mola verip diger bakimw gecin hem bu sekilde hangisinden dahw fazla verim aldiginizi gorursunuz
revox bildiğimkadariyla sülfatsız degil saciniza iyilik yapmak isterseniz sulfatsiz şampuanlar kullanın
dogum kontrol hapi uzatirmi uzatmazmi bilemem ama sunu biliyorumki kullanmayi bıraktığıniz anda inanılmaz dokulmeniz olur bence bir an once dogum kontrol hapli şampuanı birakin
cam terebentini bakımlarınıza damla damla ekleyin ama şampuana tavsiye etmem tabiki asiri yagli bir saciniz vsrsa kullanın ama camcterebentin sac kurutur 2 ay sonra bakmissinizki saçlarınızdabir suri kirik var heleki kuru sacliysaniz uzak durun cam terebentinden
Yaa çok teşekkür ederim peki önerebileceğiniz uygun fiyatlı sülfatsız şampuan var mı? Siz saçınızı ne kadar sürede uzattınız belinize kadar?

Yağlar bir iki gün için nem verir ama uzan vadede saçınızın nem dengesini bozar daha çok kurutur. Vakti zamanında ben de denedim bu yağların hepsini. Şimdi sadece memleketten gelen zeytinyağını sürüyorum arasıra. O da çok sık olmamak kaydıyla. Uzaması için saçınızı kurutmadan örmek ise yarayabilir. Ben kısa saç seviyorum. Surekli kestriyorum. Ama arkadaşlarımdan ise yaradığını duymuştum.

Çarşamba günü kabak ve nane karışımına başladım yazmayı unutmuşum. Bugün üçüncü gün tekrar kabak nane bakımımı yaptım. 7 gün olunca bırakıp bir hafta ara vereceğim. Saçımı da doğum kontrol hapı ve çam terebentin kattığım revox at kuyruğu şampuanı ile yıkıyorum şu anlık kendisinden çok çok memnunum

X