Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarımın ortası kelleşti

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

efmide

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2019
13
5
26
Saç diplerimi tırnaklarımla yaralar oluşturdum daha sonra bunları kopardim gece gündüz uyumadan arada 1-3 saat uyumalar ile 3 yıl çalıştığım için stresten yaptigimi düşünüyorum şu anda işi bıraktım bu halimi görünce elimi saçıma goturmuyorum aslında düzelme başlamıştı ama ben içilebilir soda ve sirke no poo şeysini deneyim dedim yapmaz olaydım bu hale geldi saçlarım çıkarken duzelirken bom boş kaldı kafam aglamamak için zor tuttum kendimi şu anda kafamda hakiki zeytin yağı B12 eritilmiş tablet ve yumurta var dinlendirecegim saçlarımı ailemde saç sorunu olan yok tüm ailem ince telli benimde öyle ama maşallah ince telli olmasina rağmen herkesin kıskandığı saçları var ben galiba genetik değilde oynayarak bitirdim bu saçların uzaması eski haline gelme şansı varmı genetik kellik olmadığı için tekrar çıkarmı yoksa bittimi artık yani öldürmüşmuyumdur sac köklerini saçlarım ince telli yağlı 21 yaşındayım anneanne min saçları 60 inda bile gür gür fışkırıyordu oda yağlı ve ince telliydi artık saçıma bir şey yapmak istemiyorum çünkü soda mahvetti tamamen kaybetmekten korkuyorum dediğim gibi genetik değil tekrar çıkma ihtimali var mı birde ben yumurta sevmem ailem de yumurta hastasıdır annem hep seyder yumurta ye ailem günde bir koli bitiriyor bende kusa kusa da olsa yiyeceğim sevmeyerek yenilen şey fayda edermi ne olur dua edin kusura bakmayın çok uzun oldu sadece iki sorum var birincisi genetik değilse çıkarmı tekrar yoksa kökler ölmüşmüdür ikincisi sevmeyerek yenilen şey fayda edermi teşekkür ederim

Son düzenleme:
Canım yaptığın o strese değdimi o işten milyarlar kazanmışındır umarım bnce hormonlarına bktır ve evet yumurta saç için tüketmek harbiden faydalı..

Canım yaptığın o strese değdimi o işten milyarlar kazanmışındır umarım bnce hormonlarına bktır ve evet yumurta saç için tüketmek harbiden faydalı..
İnanın değmeyen bir iş ayın sonu gözükmüyordu ama başka çare olmayınca yapacak bir şey yok teşekkür ederim bende kimse cevap vermeyince takibi bırakmıştım konuyu bu olaydan sonra saclarimdan sonra yani yumurta sarısı B12 vitamini ve zeytinyağı karıştırıp yaptim şimdi daha iyi ama yine aman aman değil ananem saçları filan gür gür bnmki bilemiyorum üzgünüm 😔

Fotoğrafınız görünmüyor ..
Dr a gitmeyi düşündünüz mü ??
Dr işleri bana çok uzun geliyor ama yapılacak başka bir şey yok sanırım ilk önce kan tahlili olmalıyım bütün tirnaklarim kağıt gibi dökülüyor teşekkür ederim cevabınız için

Fotoğrafınız görünmüyor ..
Dr a gitmeyi düşündünüz mü ??

But halde tabi soda ve sirke den hemen sonraki hali zeytinyağı B12 vitamini ve yumurta sarısı ile yaptığım karışımdan sonra bir tık daha iyi ama yine böyle bir farkı yok galiba 😔😔😔

Eklentiler

• IMG_20190309_010240_278.jpg
    IMG_20190309_010240_278.jpg
    85,5 KB · Görüntüleme: 302
Tam o noktayı yara Yapa yapa mahvetmisim bir ara cilk yaraydi şimdi orada kök kaldimi bilmiyorum ya kalmadıysa
Canım kökler öyle kolay kolay ölmez.
Saçlarının durumu o kadar da vahim gözükmüyor üzme kendini gürleşeceğe benziyor.
İnan bnde sevmiyorum dr işlerini en nefret ettiğim hastane..
Ama gitmekte tabii yarar var yumurta zeytin yağı bnm saçımı daha çok dökülüyor böyle kürler.
Dr test yapar en azın dan bi losyon nazik şekilde temizleyen bir şampuan verebilir tabii vitaminde tırnaklarınızda güçsüzmüş.

Canım kökler öyle kolay kolay ölmez.
Saçlarının durumu o kadar da vahim gözükmüyor üzme kendini gürleşeceğe benziyor.
İnan bnde sevmiyorum dr işlerini en nefret ettiğim hastane..
Ama gitmekte tabii yarar var yumurta zeytin yağı bnm saçımı daha çok dökülüyor böyle kürler.
Dr test yapar en azın dan bi losyon nazik şekilde temizleyen bir şampuan verebilir tabii vitaminde tırnaklarınızda güçsüzmüş.
ya çok teşekkür ederim ilk önce ciddiye alıp yazdığınız için daha sonrada ilk defa üzüntüden değil mutluluktan ağladım dr içinse randevu aldım 2 hafta sonra Dermatoloji Uzmanına gideceğim kan tahlili yaptırıp gitmek istemiyorum o zaten duruma göre yönlendirecektir diye düşünüyorum çok ama çok teşekkür ederim <3 <3 <3

Çok geçmiş olsun canım güzel haberlerini de yaz Buraya bakalım dermataloğ ne diyecek..
Bn saç konusun da İnan çok araştırma yaptım kökler ölmüyor aslın da dinlenme evresine geçiyor ya da çok güçsüzleşiyor..
Sadece önemli olan doğru ilacı kullanmak..
Sana bir örnek vereyim..
Bn ne zaman ergenliğe girdim saçlarım dökülmeye başladı yani çok az saçım kaldı ama 2 hamilelikte saçlarım öyle gürleşti ki inanamadım nasıl çıktı bu saçlar bu kadar saç köküm mü var dedim inanamadım..
Aynısı dkh içtiğimde de oluyor.
Olmayan yerler kök ölmüş artık bnm saçım bunkadar daha da gürleşmez dediğim anda kafam saç doluyor.
Hatta bir yerde okumuştum uzman dr a soru yöneltmişlerdi..
Diş çıkma hakkımız 2 saçımız da öyle mi diye ☺️
Dr ömür boyu dökülüp çıkar demişti yeter ki köklerinizi güçlendirin bir sayısı yoK demişti..
Mutlu günler canım💜

Çok geçmiş olsun canım güzel haberlerini de yaz Buraya bakalım dermataloğ ne diyecek..
Bn saç konusun da İnan çok araştırma yaptım kökler ölmüyor aslın da dinlenme evresine geçiyor ya da çok güçsüzleşiyor..
Sana bir örnek vereyim..
Bn ne zaman ergenliğe girdim saçlarım dökülmeye başladı yani çok az saçım kaldı ama 2 hamilelikte saçlarım öyle gürleşti ki inanamadım nasıl çıktı bu saçlar bu kadar saç köküm mü var dedim inanamadım..
Olmayan yerler kök ölmüş artık bnm saçım bunkadar daha da gürleşmez dediğim anda kafam saç doluyor.
Diş çıkma hakkımız 2 saçımız da öyle mi diye ☺
Dr ömür boyu dökülüp çıkar demişti yeter ki köklerinizi güçlendirin bir sayısı yoK demişti..
Mutlu günler canım💜
Çok sevindim inşallah çıkarlar baba tarafımı tam bilmiyordum babamın da saçları gurmus ama babamın babası babaannem halam ve amcam seyrek sacliymis umarım onlardan gen almamisimdir ama anne tarafım dedem ananem dayım hepsinin maşallahi var birde bende hormon bozukluğu vardı testesteron seviyem çok yüksekti en güzeli onada baktırmak oda kellik yapıyormuş hepsini gidince söyleyeceğim inşallah güzel haberleri yazmakta nasip olur 💗💗💗 çok teşekkür ederim

Sana bir örnek vereyim..
Diş çıkma hakkımız 2 saçımız da öyle mi diye ☺
Mutlu günler canım💜
biraz geç oldu ama saçlarım genetik değilmiş demir eksikliğiymiş o kadar çok sevindim ki bende dermatoloğa gitmeden önce nefes darlığı da başlayınca panikten bayılmışım saolsun üvey babam annemle ayrıda olsalar gece üçte hemen özele götürdü (kendi babam ölsem umrunda olmaz) demirim okadar eksikmişki nefes almamı bile etkilemiş hatta bende hiçbir şey yokmuş demir b12 c d hiçbiri dr bana nasıl yaşıyorsun bu halde diye sordu hiçmi gitmedin dr a dedi tırnaklarımı filan gösterince baya azarladı şimdi saçlarım için doktor hiçbir şey vermedi önce vücudumun normal hale gelmesini bekleyelim ondan sonra bakalım ne olacak dedi hormonlarım bozulmuş testesteron hormonum artmış onun içinde kadın doğuma randevu aldım ben çocukluğumdan beri antideprasan kullanıyorum ama bırakmıştım şimdi prozac antideprasana başlattılar bu iş beni mahvetti gerçekten ama şimdi iyiyim hele antidepresandan sonra hayattaki güzel şeyleri filan görmeye başladım ve çocukluğumdan beri bana yan etki yapmayan ve beni robotlaştırmayan tek ilaç bu oldu annemde benim gibi çok hassas olduğumuz için kaldıramıyormuşuz hayatı bu nedenle bırakmadan kullanmamız lazımmış yani ömür boyu mecburum yoksa bütün gün ağlayan bir tip oluyorum her şeye hemde şöyle söyleyeyim yere çöp atsalar onu toplayacak işçi için bile ağlayıp gidip kendim çöpü alıp atıyorum yani mutlu olmak istiyorsam içmek zorundayım tabi bu huyum değişmedi ama daha hiç ağlamadım çok şükür :KK70: son olarakda tekrar teşekkür ederim ilginiz ve cavaplarınız için <3 Allah dermaı olmayan dert vermesin inşallah kimseye nefes alamamak çok zormuş şimdi aldığım her nefeste şükrediyorum tüm şifa bekleyen hastaların Allah yardımcısı olsun tez zamanda şifa bulsunlar inşallah <3

Çok sevindim canım çare bulduğum için bence saçların çok kötü durumda değil benimkide hemen hemen öyle beni doğum kontrol hapı yaptı önce saçlarımı o kadar gurlestirdiki anlatamam bırakınca döküldü hepsi şuan durdurdum dokulmeyi çok şükür ama yenileri çıksın diye arayislardayim çok geçmiş olsun sanada

Çok sevindim canım çare bulduğum için bence saçların çok kötü durumda değil benimkide hemen hemen öyle beni doğum kontrol hapı yaptı önce saçlarımı o kadar gurlestirdiki anlatamam bırakınca döküldü hepsi şuan durdurdum dokulmeyi çok şükür ama yenileri çıksın diye arayislardayim çok geçmiş olsun sanada
bende doğum kontrol hapı kullanıyorum acaba ondan mı çıkmaya başladı çünkü inanılmaz testesteron homonum yüksekmiş özür dilerim bu ara çok hastaneye gidip geliyorum fazla giremedim internete acaba sizin kide yüksekte o nedenlemi dökülme oldu ki gerçi ben inisulin direnci içinde hap kullanmaya başladım oda olabilir bilmiyorum günde 17 tane ilaç yutuyoum hangisi iyi geldi vallahi kafam şaştı doktorlaa söylüyorum bunu bırakamazsın ama bu kadar ilaç çok fazla diğer doktoruna bir sor diyor mecbur tüm ilaçları kullanıyorum ama eger doğum kontrol hapı iyi geldiyse internette bulduğum ve gerçekten çok güzel bir düzenleyici olan bir şey var ot ama eczanede satılıyor bir kavonazdo annem sigara içtiği için doğum kontrol yerine hep onu kullanıyor ve maşallah çok ta güzel ama ben garip bir şekilde sadece ilaçlara güveniyorum ilaç olmadığı için denemedim bile inşallah çözüm bulursunuz kalıcı olarak hani erkekler için yine bu kadar değil ama kadınlar için çok zor bir durum saçlar

bende doğum kontrol hapı kullanıyorum acaba ondan mı çıkmaya başladı çünkü inanılmaz testesteron homonum yüksekmiş özür dilerim bu ara çok hastaneye gidip geliyorum fazla giremedim internete acaba sizin kide yüksekte o nedenlemi dökülme oldu ki gerçi ben inisulin direnci içinde hap kullanmaya başladım oda olabilir bilmiyorum günde 17 tane ilaç yutuyoum hangisi iyi geldi vallahi kafam şaştı doktorlaa söylüyorum bunu bırakamazsın ama bu kadar ilaç çok fazla diğer doktoruna bir sor diyor mecbur tüm ilaçları kullanıyorum ama eger doğum kontrol hapı iyi geldiyse internette bulduğum ve gerçekten çok güzel bir düzenleyici olan bir şey var ot ama eczanede satılıyor bir kavonazdo annem sigara içtiği için doğum kontrol yerine hep onu kullanıyor ve maşallah çok ta güzel ama ben garip bir şekilde sadece ilaçlara güveniyorum ilaç olmadığı için denemedim bile inşallah çözüm bulursunuz kalıcı olarak hani erkekler için yine bu kadar değil ama kadınlar için çok zor bir durum saçlar

Canım ben eminim benim saçlarımı o gürleştirdi kalinlastirdi bırakınca başladı benim dokulmem ama biliyorum ki yerine tekrar çıkıcak çünkü erkek tipi dökülme değil biliyorum hormonlarla alakaliydi

Canım ben eminim benim saçlarımı o gürleştirdi kalinlastirdi bırakınca başladı benim dokulmem ama biliyorum ki yerine tekrar çıkıcak çünkü erkek tipi dökülme değil biliyorum hormonlarla alakaliydi
inşalah tez zamanda böyle gür gür her saç gözeneğinde 3 er 4 er çıkar inşallah annem maca kökü kullanıyormuş bir bak araştır istersen hani ilaç değil en azından <3

inşalah tez zamanda böyle gür gür her saç gözeneğinde 3 er 4 er çıkar inşallah annem maca kökü kullanıyormuş bir bak araştır istersen hani ilaç değil en azından <3
Duydum sanki onu ben ama şuan iyi çok şükür ya başka bisey kullanmak istemiyorum diplerde küçük saçlarım çok çok car onlar bi sağlıklı büyüsünler bakalım

X