Saç Uzatma Yöntemleri Saçlarımın Sağlıklı Olma Yolundaki Maceraları Başlıyor :)

Bende artık koyu renk kullanıyorum, yansımaları sevmem. Yani soğanın kabukları olmadan da doğrasak etkisi aynı. Kaç cm uzattı sizde, ölçtünüz mü ? Bir de haftada kaç gün uyguladınız ? Soğan suyunu döktükten sonra kurutsam olur mu acaba ?
3-4 gune bir uyguladim ben.
Kurutma makinesi basli basina zararli bisey canim zaten isil islemlerden uzak durman lazimjen bence birak kendi halinde kurusunlar.gecir poseti sar havluyu oh mis:KK66:
Cm olcmedim canim fotolarda bariz uzama var ama.

3-4 gune bir uyguladim ben.
Kurutma makinesi basli basina zararli bisey canim zaten isil islemlerden uzak durman lazimjen bence birak kendi halinde kurusunlar.gecir poseti sar havluyu oh mis:KK66:
Cm olcmedim canim fotolarda bariz uzama var ama.
Çok güzel uzamış, maşallah :nazar: Ayda bir karşılaştırma fotoğrafı atıyorum konuma, sadece o zamanlarda saçlarımı düzleştiriyorum. Normalde saçlarımı kurutmuyorum, havluyla kendisi kuruyor ama soğan yapınca havlular falan batacak iyice ondan sordum :KK17:

Çok güzel uzamış, maşallah :nazar: Ayda bir karşılaştırma fotoğrafı atıyorum konuma, sadece o zamanlarda saçlarımı düzleştiriyorum. Normalde saçlarımı kurutmuyorum, havluyla kendisi kuruyor ama soğan yapınca havlular falan batacak iyice ondan sordum :KK17:
Sagol canim.
Yok yahu yikarsan gecer. Kendine 1 adet sac bakim havlusu yap eskisinden; digerlerine bulasma :KK66: ozaman bisi olmaz. Mutlaka duzenli uygula sac kremine bile ihtiyacin kalmayacak inan; mucize gibi benim hayatimda sacim hic bukadar uzamamisti :)

Sagol canim.
Yok yahu yikarsan gecer. Kendine 1 adet sac bakim havlusu yap eskisinden; digerlerine bulasma :KK66: ozaman bisi olmaz. Mutlaka duzenli uygula sac kremine bile ihtiyacin kalmayacak inan; mucize gibi benim hayatimda sacim hic bukadar uzamamisti :)
Bende yağ bakımı yapıyorum, yıkadıktan sonra soğan suyu dökeceğim artık :)

Haftada 2 veya 3 kez bakım yapıyorum, sık sık yıkıyorum.
Iste ben bi ara kendi hallerine biraktim.
Dogal bir sampuan aldim.
Ve uzun sure yikamadim.
Sogan kurune de sonradan basladim.
Bence haftada 2 kez sogan suyu yap, 2 kez de yag bakimini. Sacini surekli hirpalama. Nacizane tavsiyem.

G geceninkralicesi bence sogan suyunu yag bakimlarindan sonra uygula canim. Ve saclarini en az 3 gune kadar yikama. Hatta 4 gun olursa daha iyi olur. Bi sure boyle gozlemle, dayanmasi guc biliyorum bakima alisiyoruz, yapmadan duramiyoruz; saclar kirleniyor ama cok iyi geliyor.

Iste ben bi ara kendi hallerine biraktim.
Dogal bir sampuan aldim.
Ve uzun sure yikamadim.
Sogan kurune de sonradan basladim.
Bence haftada 2 kez sogan suyu yap, 2 kez de yag bakimini. Sacini surekli hirpalama. Nacizane tavsiyem.
Tamamdır, bakalım nasıl olacak saçlarım :KK49:
Konuma bakarsın, ek olarak vitamin hapları da kullanıyorum.

canım benimde beyaz saçım var bir sürü. iki buçuk yıldır boyamıyorum inatla.bu yaz ordan burdan okuduğum bir yöntemi deneyeceğim . yeşil ceviz kabuklarını ezip zeytinyağında bekleterek kendş saç boyamı yapmaya çalışıcam belkim olur.
Guncelleme.

Selamlarrr..

En son isirgan otlu ve zeytinyagli sabun aldigimdan bahsetmisim.
Deneyimlerimi aktaracagim.
Birincisi;
bittim sabunu gibi sacta yagli his birakmayan ve sacli derimin nefes almasini saglayan bir sabun oldu kendisi, bu nedenle pek bi sevdim diyebilirim.
Gec kopuruyor ama kolay ariniyor. Ardindan sarimsakli otaci sampuanim ile yikadigimdan arinma veya sertlesme problemim olmadi belki sadece sabun ile yikasaydim olabilirdi ama bilemiyorum.

Her banyo sonrasi sac uc ve boylarima bir damla badem yagi suruyorum. Yumusacik oluyorlar. Zeytinyagi ve badem yagi maskeme ilave birsey yapmadim bu aralar ancak sac uzamam hala hizli ilerliyor. Tek derdim dokulme. Hem de kokten gerceklesen dokulmeler:KK43:

Forumda okuyup da gercekten etkilendigim sigir iligi formulu oldu.
@pakizee bunu deneyecegim canim. Hindistancevizi yagi ve lavanta yagi alip sigir iligi kurune baslayacagim , kullananlarin dokulme problemleri neredeyse yok olmus.
Bi umut iste..

Bu arada dokulmem icin dra gidip tahlil de yaptiracagim kisa zamanda.

Gelismeleri yazacagim.
Simdilik uzama hizim super, dokulme ve kepek orta karar da olsa devam.

Sevgiler.
Guzel kalin:KK66:
Merhaba;

İlik maskesini hazırlarken dökülme önlemesi için içaerisine oleuropein katarsanız dökülmeyi çok kısa sürede 2. seyansta bile durdurabilirsiniz. Ben hazır olanını kullanıyorum intsegramda satışı var kemik iliği, hindistan cevizi yağı, lavanta yağı ve oleuropein ile hazırlıyorlar çok etkili ve başarılı.

Eki Görüntüle 2112366 Sanirim boyle kolajlarsam 1 aylik uzamayi daha net gorebiliriz. Saclarim ilkinde orulup acilmisti kivircik olsun diye, duzlestirici kullanmamak icin yapmistim ama yine de simdiki haline oranla cok mat ve kisaymis. Cok resim ekledim kusura bakmayin emi.
Sogan kuru diyorum baska da bi sey demiyorum :KK66:
Dogal bir sampuan + 4 gune yakin sac yikamamak + sogan kuru + no duzlestirici :KK70: bu sayede bu hizda uzadi. Ben bile sok :))

merhaba, uzun süredir ben de saçımı uzatmaya çalışıyorum ama bütün çabalarıma ve harcadığım paralara rağmen belirli bir boyu aşamadım. vaktiyle saçıma atılan katlar uzadıkça incelen bir görüntü oluşturduğu için hep saçımı kestirmek zorunda kaldım, ısrarla çok çok az kesim istediğim halde fazla kesim yapan kuaförler kabusum oldu. uyguladığım yağlar, kürler saçımı gürleştirmede çok işe yaradı ama uzatma konusunu artık akışına bırakmıştım. konunuzun tamamını okudum ve fotoğraflar gerçekten çok motive edici, bence saçlarınız gayet güzel ve sağlıklı görünüyor maşaallah. soğan kürü konusunda da ikna oldum ve en kısa sürede deneyeceğim.:KK55:

CYMERA_20180806_002505.jpg
G geceninkralicesi canim saclarim. Uzadilar evet ama sanki uclardan inceldi gibiler veya saclarim kirli diye oyle gorunuyor bilemiyorum. Ama kestirmeyi istiyorum az bir sey de olsa uclardan.

X