Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarımla başım dertte :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ben de bunu yaptim,
bir hafta boyunca sacimi ordum, hem daha temiz gorunsun hem de elimle vs oynamayayim diye,
dediginiz gibi etkili oldu yaglanmasi azaldi, hatta su an hic yaglanmiyor, 3 gunde bir yikiyorum. udtune sac yaglarindan kullaniyorum tarayacagim zaman falan. Konu sahibesi gibi saclarim da.
Saçım yağlıyken asla toplayamıyorum, kulak çevresi çok parlıyor, çok kötü oluyor o görüntü.

Saçım yağlıyken asla toplayamıyorum, kulak çevresi çok parlıyor, çok kötü oluyor o görüntü.

evet ben bunu yaptigimda calismiyordum :bicak:
ama temiz saci ordugunuzde de cabuk yaglanmaz sanirim, yine de calisirken bir hafta pek mumkun degil.

Organix'in hindistan cevizi yağlı ve arganlı serumları var,ikisi de cok iyi. Urban care'in siyah şişedeki serumu da cok iyi. Benim saclarımda dalgalı,kalin telli ve kuru bu arada. Bu ürünler işe yarıyor.
Birde dax supergro var,duş almadan önce uçlarına sürerseniz oda iş görür ama durularken önce şampuanlayip sonra suyla durulamak gerekiyor ,yağlı kalabiliyor.
Duşta da krem yerine maske kullanın,gayet güzel yumuşatıp besliyor saçı. Ben haftada 2 gün maske kullaniyorum kuaförüm önermişti cidden fark ediyor.

evet ben bunu yaptigimda calismiyordum :bicak:
ama temiz saci ordugunuzde de cabuk yaglanmaz sanirim, yine de calisirken bir hafta pek mumkun degil.
Kesinlikle. Yukarda yazanlar da olmuş beklet diye ama haftanın beş günü işteyim, o şekilde gidemem ki 😔
Psikolojik de etkileniyorum artık sanırım, buraya yazarken bir taraftan kaşıntı başlıyor saç diplerimde, hani bir bahsi geçince insanın bir yerleri kıpırdanır ya, öyle oldum şu an 😂😂
Güzel öneriler aldım ama, faydası olacağını düşünüyorum.
Şampuan kullanımını azaltıyorum, en azından gün aşırı yıkamaya alıştırmak istiyorum. Bakım yağlarıyla da biraz toparlarım umarım.

Kesinlikle. Yukarda yazanlar da olmuş beklet diye ama haftanın beş günü işteyim, o şekilde gidemem ki 😔
Psikolojik de etkileniyorum artık sanırım, buraya yazarken bir taraftan kaşıntı başlıyor saç diplerimde, hani bir bahsi geçince insanın bir yerleri kıpırdanır ya, öyle oldum şu an 😂😂
Şampuan kullanımını azaltıyorum, en azından gün aşırı yıkamaya alıştırmak istiyorum. Bakım yağlarıyla da biraz toparlarım umarım.

bir de bu tarz saclar icin kopurmeyen sampuanlardan oneriyorlar,
ben son bir yildir kullaniyorum, iyi geldigini dusunuyorum.

Yikamamayi hic denediniz mi peki? Merak ettim uclarda yag birakirsak nasil oluyor?
Bana sormadın ama cevap vereyim
Islakken sürmezsen yağlı kalmıyor. Kurumaya yakın hafif nemliyken sadece uclara sürersen güzel oluyor. Benim saçım dalgalı,kuru yazin ben kendi dalgasıyla kendi halinde kurutup kullanıyorum,hindistan cevizi yağı da kullanıyorum ama ıslakken sürunce kötü oluyor. Kuruya yakın haldeyken sürunce serum kullanmış gibi oluyor ama çok az ve elinde eritip sürmelisin. Dax supergro da aynı şekilde. Hatta ben havuza denize giderken falanda süruyorum kurumasin diye.

Saçlarınızı 3 günde bir yıkayın, Doğal yağını alsın saç Doğallığı emsin Bir süre sonra düzelir zaten .. Benim doktorum tavsiye etmişti ıyide geldi.. Saç uclari içinde kırıkları aldırmak gerekli Başka biseye gerek yok

Çam terebentin yağı damlatıp sampuana oyle yıkamayı deneyin derim. Kurutuyor saçı biraz ama uçları serumla toparlarsınız. Diplerde daha az yağlanır.
Bir deneyin bence.

bende yves roche' ninki var, 3 gunde bir yikiyorum, ayrica bakim yagi kullaniyorum ama belki o sebeple kurumuyordur.
Anladım teşekkürler.
Daha yıkarken gıcırdadı saçlarım benimde,bir iki denedim dedim uymaz bu bana. Acayip dolastı ve kurudu. Belki markadan markaya farkediyordur.

Herkese selam 🖐🏻
arkadaşlar, oldukça gür, kalın telli, dalgalı saçlarım var. Son birkaç yıldır nerdeyse her gün, en kötü gün aşırı yıkıyorum.
Resmen kısır döngüye girdik, yıkadıkça daha çok yağlanıyor, yağlandıkça daha çok yıkıyorum.
Yıkamak hiç sorun değil de saç uçlarım çok kuruyor, tiftik tiftik olmaya başladı.
Saç tipimden ötürü köpükle şekillendiriyorum yoksa bildiğiniz bonus kafa oluyorum.
ama köpüğe rağmen kabarıyor artık.
Bana maske tarzı bir şeyler tavsiye edebilir misiniz?? ( tabi lütfen küçücük şişesi 150lira olan şampuanlar vs önermeyin olur mu ☺ )
Ev yapımı olur, hazır olur bilemiyorum. Saç uçlarımı nasıl nemlendirebilirim??
Bir de lütfen konumu taşımayın gerçekten dertliyim 😔Eki Görüntüle 2546798
öncelikle maşallah saçlarınız çok güzel :) benim kullandığım en etkili şey organik hindistan cevizi yağı,kışın donuk yazın sıvı ama bir parçacık tüm saç uçlarına iyi geliyor, ayrıca köpük yerinede kullanabilirsiniz çok doğal dalga yapıyor..hemde ucuz pahalı şampuanlara göre...
kısır döngüyüde kırmaya bakın en azından gün aşırı yada iki günde bire çekin ne olursa olsun çünkü saç diplerini kurutuyorsunuz hergün yıkayarak ...

Kulak hizamdan itibaren saç boyuna sürerim krem ve köpüğü ama daha çok dikkat edeceğim bundan sonra.
Yağlı besin kısmını bilemiyorum tüketiyorum sanırım 😀

Yediklerin bile çoook etkiliyor saçını, o yüzden sordum :)

hergun sac yıkarsanız sacınızın kokunu kurutursunuz bunun yaşlılıgı var ozamana sac bırakın...
haftada 3 kere sac yıkanır

bone takın hergun vucudu yıkayın ama hergun sac sampuanlanmamalı

haftalık bakım maskesı en guzelı sudur .

zayıf dokulen yıpranmıs saclar ıcın, bemık bepanten evıgen ampul alın bırer tane badem yagı veya zeytınyagına karıstırıp tum saca surun 5-6 saat bekletın
sampuana da 1 kutu dogum kontrol hapını toz halıne getırıp katın ve 1 kutu bepanten ampul ona da ekleyın karıstırın
bu sampuan dokulmeyıde komple keser ve parlatır

sulfatsız sampuan kullanın arkasında onunde sulfatsızdır yazar whatson gratıslerde var

tum bunları yaparken sacınızın durulanmasını bası one egerek yapın vucuda degmesın tuyler guclenıyor cunku , ve yaglı maskeden arındırırken once sampuanlayın sonra su tutup yıkayın . yaglanmıs saca dırek su tutulmaz yagı sabıtlersınız cunku

sac uclarına sampuan surulmez dıbe surdugunuz bır maktar yıkarken uclara yeter , cok yaglı besınler de sacları yaglandırır. saten yumusak kumaslı nevresım tercıh edın

son durulama suyuna beyaz sırke veya elma sırkesı koyarım ben banyomda sırke var sampuan yerınde :KK70: oda cok ıyı gelır

Sac diplerine pudra sur her gun yikama kasintini biraz dindirir. Sacini banyoda islakken hemen tarama sacini tiftif tiftik edersin daha cok kabarir.

Her zaman sizin saclariniz gibi saclarim olmasini isterdim. Malesef cok ince telli ve cok dokuluyor. Oncelikle sık yikamayi kesmeniz gerekiyor. Ikinci uclarindaki kiriklari aldirin. Saclari ne kadar sık yıkarsanız o kadar cabuk yaglanırmis.

X