Saçma sapan bir flört deneyimi

CocoParisien

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2017
1.129
2.480
27
Dertleşmeye geldim kızlar.
Son iki ayda başımdan geçenleri anlatacağım, biraz uzun olabilir kusura bakmayın.

En baştan başlayayım. Bundan 4 yıl önce bir çocukla tanışmıştım. Kendisiyle çok kısa bir süre arkadaş olduk ve “arkadaşça” konuştuk. Konuşmaya başladıktan bir süre sonra çocuk benden hoşlandığını söyledi. Ben de kendisini reddettim. O dönem önceliklerim farklıydı, hayatıma birini almayı kesinlikle düşünmüyordum, üniversiteye hazırlanıyordum vs. Neyse uzun lafın kısası bağlantımız koptu. Bu 4 sene içerisinde kendisi ara ara hamleler yaptı, ben hiçbirine karşılık vermedim. Bu arada yaşlar 23 / 24. Tanıştığımızda 19 / 20 idi.

Uzun süredir sesi çıkmıyordu. Geçtiğimiz Ağustos başında tekrar görüşmek istedi. Bense hayatımın oldukça zor, oldukça yalnız hissettiğim bir döneminden geçiyordum. Tamam, tanıyalım birbirimizi deyip bir şans verdim. Bu arada aynı şehirde yaşamıyoruz. Görüşme buluşma durumları yok yani.

Ben bu tür konularda hızlı gitmeyi sevmeyen biriyim. Bir iki haftada sevgili muhabbetine girebilecek yapıda değilim. Her şey zamanla olmalı diye düşünürüm. Bunu da en başta kendisine açık açık söyledim zaten. Tamam dedi.

İlk falsosunu telefon numaramı isterken yaptı. O ara sosyal medyadan konuşuyorduk, daha yeniyiz. Bir gün durup dururken ben hesabımı kapatacağım sana numaramı vereyim yoksa konuşamayız dedi. Neden dedim, o kadar saçççma sapan gülünç bir neden sundu ki anlatamam. Hani çok belli numaramı almak için yaptığı. Ben orada bir soğudum kendisinden. Yani ben numaramı verecektim zaten, çocuk değilim niye saklayayım, bir süre geçmesini bekliyordum sadece. Ama bu küçük oyunlar beni buz gibi yapıyor işte. Neyse bir şekilde aldı numaramı sonunda. Sonra bilin bakalım ne oldu? Beyefendi hesabını silmekten vazgeçti. 😄

İlk bir ay fena gitmiyor gibiydi, arada yine bazı tuhaf konuşmaları oldu ama çok üstünde durmadım. Zaten ciddi bir düşüncem yoktu kesinlikle. Daha çok arkadaşlık etme amaçlı olursa olur dediğim bir flört etme durumuydu.

Her neyse, özellikle Eylül başından bu yana 4 yıldır benimle görüşmek için uğraşan adama bir rahatlık geldi. Mesajlarıma sekiz saat sonra dönmeler, zaman ayıramamalar, telefon görüşmesi zaten hak getire.. Kendisi çalışıyor bu arada ve yoğun bir işi var, bu konuda bir şey diyemem. Ama ne zaman sorsam ya bir arkadaşının ya bir akrabasının yanında, ya çalışıyor, ya da uyuyor. Ama bana zamanı yok! Bir baktım diyaloglarımız “günaydın napıyorsun”dan ileri gitmez olmuş. Biz tanıyamıyoruz ki birbirimizi! Ben neden devam edeyim böyle bir şeye? Her dakika konuşmayı seven biri değilim, bayar beni hatta. Ama hayatımdaki insana günde yarım saatimi ayırıp iletişim kuramıyorsam ne anlamı var?

Bugün son damlaya geldim patladım artık. Dün akşam mesajlaşıyorduk birden sesi kesildi. 7 saat sonra cevap: Uyumuşum ya.. Zerre inanmadım o ayrı. Bugün izinliydi. Değerlendirelim sabah telefonda konuşuruz fırsat varken diye kendi söyledi. Uyanınca “günaydın” diye mesaj attım, güya arayacak diye bekliyorum. 2,5 saat sonra cevap vermeye lütfetti. Yeni uyanmış, yersen.

Buraya yazdığım her şeyi tek tek kendisine söyledim ve görüşmeyi bitirdim. Üzgün veya kırgın değilim ama sinirliyim. Kendisinden aman aman hoşlandığımı söyleyemem. Zaten aşka meşke pek inananan biri değilim. Ama zamanımı boşa harcamış gibi hissediyorum.

Bu erkekler neden böyle ya? Yıllarca debelenirken “evet” cevabını aldığında niye totosu Everest'e çıkıyor bunların?

Roman oldu biliyorum ama içimi dökmem gerekiyordu. Okuduysanız teşekkür ederim.

4 sene flört ettiniz sevgili olmadınız
E adam bıkmış bence
Ben olsam ben de bikarim
Acele etmek istemeyebilirsiniz de 4 sene çok fazla
Yok, yanlış anlaşıldı 😄 4 sene önce tanıştık ama sonra koptuk. 2 aydır görüşüyorduk. 4 sene flört edemezdik muhtemelen çünkü kendisinin daha ilk ayda hevesi bitti.

4 sene flört ettiniz sevgili olmadınız
E adam bıkmış bence
Ben olsam ben de bikarim
Acele etmek istemeyebilirsiniz de 4 sene çok fazla
Adam çok istediği için 4 yıl içinde uğraşmış ve istediğine ulaşınca salmış, bu hoş değil. 4 yıl içinde kadın istemedi ama 4 yılın sonunda ısınmış istemis olabilir, madem bıkacaktı uğlraşmasaydi sanki konu sahibi ona çok mu meraklı :KK70:

Yok, yanlış anlaşıldı 😄 4 sene önce tanıştık ama sonra koptuk. 2 aydır görüşüyorduk. 4 sene flört edemezdik muhtemelen çünkü kendisinin daha ilk ayda hevesi bitti.
Şimdi anladım amaan salın gitsin o halde ipini
Bazı erkekler böyle
Ve ne zaman böyle davransalar mutlaka başka biri araya girmiş oluyor.

Çok iyi yapmışsınız.Hala devam etmeyip “Belki düzelir”lerle kendinizi kandırmadığınız dik durduğunuz için tebrik ederim sizi.İnsan ulaşamadığının delisi ulaştığının nankörüdür tarzı bir söz vardı yanlış hatırlamıyorsam,o söz o kadar doğru ki...
Valla ben de inanıyorum bu söze. 50 kere söyledim ilgi istiyorum, çaba görmek istiyorum diye. “Göstereceğim, özür dilerim, hayatım yolunda gitmiyor, ben seninle görüşmeye hala istekliyim” vs vs dinledim iki hafta. Bu gün de “Eehh ben senin keyfini mi bekleyeceğim” dedim bitirdim. Hayır ben iyi gün dostu değilim. Derdi olduğunda dinlerim, dinledim de moral de verdim. Ama karşıdaki iletişim kurmayınca benden de bu kadar.

Adam çok istediği için 4 yıl içinde uğraşmış ve istediğine ulaşınca salmış, bu hoş değil. 4 yıl içinde kadın istemedi ama 4 yılın sonunda ısınmış istemis olabilir, madem bıkacaktı uğlraşmasaydi sanki konu sahibi ona çok mu meraklı :KK70:
Açık açık da sordum bak istemiyorsan, anlaşamıyorsan benimle dürüstçe söyle normal karşılarım diye. Yok. Sorsan hala çok istekli. 🙄
Şimdi anladım amaan salın gitsin o halde ipini
Bazı erkekler böyle
Ve ne zaman böyle davransalar mutlaka başka biri araya girmiş oluyor.
Aynı şeyi düşündüm ve sordum bugün. Hayatında biri mi var diye. Yemin etti yok diye, bilemiyorum. Artık umrumda değil doğrusu.

Sosyal medyadan/telefondan tanımaya çalıştığınız yüzünü görmediğiniz elini tutmadığınız adamdan ne bekliyorsunuz ki? Flört dönemi çok keyiflidir, ama bu keyif telefondan alınmaz. Telefonlarla ilişki yaşayıp sonra neden böyle oldu, bu erkekler niye böyle diyorsunuz. Eşyanın doğasına aykırı çünkü bu tarz bişey.

Açık açık da sordum bak istemiyorsan, anlaşamıyorsan benimle dürüstçe söyle normal karşılarım diye. Yok. Sorsan hala çok istekli. 🙄

Aynı şeyi düşündüm ve sordum bugün. Hayatında biri mi var diye. Yemin etti yok diye, bilemiyorum. Artık umrumda değil doğrusu.
Ah o yeminlerine guvendigimiz insanlar o kadar kolay yalan söylüyor ki bazen
Tabi günahını almayayım belki gerçekten birşeyler var ama genelde sasmiyor
Size bu tarz tavırlar gelmiyorsa zorlamamak en doğrusu

Sizi beğenip 4 yıl içinde ara ara hamle yapması sevdiği anlamına gelmiyor elbette. :) O yüzden 4 yıl olayına takılmayın. Konuşmayı kesmekle iyi yapmışsınız, büyük ihtimal başkalarına da yazıyordur, olayı budur. Ciddiye aldığı bir ilişki olsa (ciddiye almak dediğimde evlenme niyeti değil tabii) bu kadar kısa zamanda böyle ilgisiz olmazdı.

Erkekler ikiye ayrılır derler. Oğlanlar ve adamlar. Başınızdan geçen oğlan grubuna giriyormuş. Bunlar adı üstüne çocuk gibi olanlar, ne istediğini bilmeyenler, sorumsuz davrananlar, karakteri lastik gibi bir oraya bir buraya çekilenlerdir. Bir adamla birlikte olduğunuzda böyle şeylerle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız merak etmeyin. :) Zaten bu bakış açınızı korumaya devam ettiğiniz sürece hayatınıza doğru adamı alma olasılığınız yüksek. :) Aşk peşinde koşulduğunda genelde olsun diye zorlandığı için yanlış seçimler yapılıyor. Bol şans.

Sosyal medyadan/telefondan tanımaya çalıştığınız yüzünü görmediğiniz elini tutmadığınız adamdan ne bekliyorsunuz ki? Flört dönemi çok keyiflidir, ama bu keyif telefondan alınmaz. Telefonlarla ilişki yaşayıp sonra neden böyle oldu, bu erkekler niye böyle diyorsunuz. Eşyanın doğasına aykırı çünkü bu tarz bişey.
Şu an aynı şehirde yaşamıyoruz. Pandemi dönemindeyiz. Ben riskli gruptayım. O sürekli çalışıyor insan içinde, üstelik birçok vakanın çıktığı bir ortamda. Gitme gelme olasılığı yok.

Başka bir şansımız yoktu maalesef. İlerde buluşmayı düşünüyorduk.

Bu çocuktan bi cacık olmaz da ben de bu numaramı vermek için bi süre beklemem lazım kafasını anlamıyorum. Bence birine numara vermek sosyal medyada ekli olmaktan çok daha normal. Sosyal medyanızda tüm hayatınızla ilgili bilgi sahibi olabilir numara sadece numara engellersiniz biter gider. Bi de belli bi yaştan sonra niyette belliyse sevgili olmayalım birbirimizi tanıyalım düşüncesi erkeklere saçma geliyor. O açıdan elinizde patlamış. Boşverin telefondan kimse tanınmaz zaten çevrenizde olan birilerini tanıyın.

Sizi beğenip 4 yıl içinde ara ara hamle yapması sevdiği anlamına gelmiyor elbette. :) O yüzden 4 yıl olayına takılmayın. Konuşmayı kesmekle iyi yapmışsınız, büyük ihtimal başkalarına da yazıyordur, olayı budur. Ciddiye aldığı bir ilişki olsa (ciddiye almak dediğimde evlenme niyeti değil tabii) bu kadar kısa zamanda böyle ilgisiz olmazdı.

Erkekler ikiye ayrılır derler. Oğlanlar ve adamlar. Başınızdan geçen oğlan grubuna giriyormuş. Bunlar adı üstüne çocuk gibi olanlar, ne istediğini bilmeyenler, sorumsuz davrananlar, karakteri lastik gibi bir oraya bir buraya çekilenlerdir. Bir adamla birlikte olduğunuzda böyle şeylerle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız merak etmeyin. :) Zaten bu bakış açınızı korumaya devam ettiğiniz sürece hayatınıza doğru adamı alma olasılığınız yüksek. :) Aşk peşinde koşulduğunda genelde olsun diye zorlandığı için yanlış seçimler yapılıyor. Bol şans.
Haklısınız.
Sevdiğini hiç düşünmedim, ben de seviyor değilim. Zaten sevecek kadar tanımıyorum. Dediğim gibi böyle duyguların tanıdıkça oluştuğunu düşünen biriyim. İlk görüşte aşk bana göre değil. 😊

Hayatım boyunca olgun karakterli biri oldum, bu yüzden yaşıtlarımla anlaşamadım hiçbir zaman. Bana göre çocuksu kaldılar çünkü. Görüşmeye başladıktan birkaç hafta sonra bu kişide de böyle olduğunu anladım ama olursa olur kafasıyla devam ettim.

Teşekkür ederim. ❤️

Bu çocuktan bi cacık olmaz da ben de bu numaramı vermek için bi süre beklemem lazım kafasını anlamıyorum. Bence birine numara vermek sosyal medyada ekli olmaktan çok daha normal. Sosyal medyanızda tüm hayatınızla ilgili bilgi sahibi olabilir numara sadece numara engellersiniz biter gider. Bi de belli bi yaştan sonra niyette belliyse sevgili olmayalım birbirimizi tanıyalım düşüncesi erkeklere saçma geliyor. O açıdan elinizde patlamış. Boşverin telefondan kimse tanınmaz zaten çevrenizde olan birilerini tanıyın.
Benim için numara daha özel bir alan. Sosyal medyamı herhangi biri de görebiliyor çünkü. Elbette herkesin tarzı aynı olmayabilir.

Patlayabilir önemli değil. Dediğim gibi denemekten zarar gelmez mantığıyla kabul ettiğim bir durumdu. Fakat iki günlük flörtü beceremeyen birinin sevgililiği becerebileceğini hiç zannetmiyorum.

Böyle tipler aynı anda birkaç kişiyle konuşur muhabbet hangisiyle ilerlerse onunla devam eder.Bir süre sonra onunla konuşurken başkası olur bu sefer ona geçer.Çok çok iyi bilirim bunları.Siz de önünüze bakın yazarsa zamanım yok vs yapın.

Şu an aynı şehirde yaşamıyoruz. Pandemi dönemindeyiz. Ben riskli gruptayım. O sürekli çalışıyor insan içinde, üstelik birçok vakanın çıktığı bir ortamda. Gitme gelme olasılığı yok.

Başka bir şansımız yoktu maalesef. İlerde buluşmayı düşünüyorduk.

Tamam anlıyorum şartlar uygun olmayabilir, görüşülemeyebilir ama görüşülmeyince de işlerin ilerlemeyeceği, moka saracağı belli bir şey. Burdan yola çıkıp bu erkekler de şöyle böyle denmesine kızıyorum ben. Kaç insan hiç görmediği, elini tutmadığı, kokusunu duymadığı insana ilgisini aylarca yoğun tutabilir ki? Olmaz işte, patlar bi yerde. Bunun suçu da adama yüklenemez, normal olan adam çünkü.

İletişimi kesin.Erkek kişisi yazarsa cevap yazin yoksa mesaj atmayin.Ben de benzer bir olay yaşadim sanki kendi hikayemi okumuş gibi oldum.Benim hikayemin sonunda keşke vakit harcamasaydim demiştim.Seven ,değer veren kişi sevdigine ne olur yapar zaman ayırir.

X