Sadece bana mı tuhaf geliyor bu yoksa normal mi? Bir yorum yaparsanız çok sevinicem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

markrenton

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2014
106
12
Şimdi konu şu arkadaşlar erkek arkadaşımın abisi ve eşi farklı bir yaşıyorlardı abisi görevi nedeniyle başka bir ülkeye gidecek gelinleri de ikisinin de memleketi olan şehre dönecek geri.
Erkek arkadaşım da o şehre gidip arabalarını getirecekmiş memlekete, abisi ordan direkt gideceği için neyse konu burdan açıldı.

ben de ev mi tutacaklar anlamında eşi nerde kalacak peki dedim bizimle kalacak dedi??hkfjhd
kızın kendi anasının babasının evi de aynı şehirde bu arada. şok oldum açıkçası. kız kız diyorum yaşı da baya küçük çünkü biz de öğrenciyiz erkek arkadaşımla bizden 3-4 yaş küçük sanırım. yani ne münasebet kendi ailesinin evi duruyorken. bu arada sevgilimin ailesi de çekirdek bir aile öyle kalabalık vs değiller o kadar tuhaf geldi ki bana bu durum ve uygunsuz. ben hemcinsim olmasına rağmen abim olmadan aynı evde gelinle rahat edemem bilmem kaç ay elin kızı sonuçta ve kimse 100 odali sarayda yaşamıyor

asıl olay ise buna tepki verdim nasıl yani diyerek ve benim gördüğüm saçmalığı o görmüyor mu rahatsız değil mi diye anlamaya çalıştım bir tartışma çıktı orda. buna tepki göstermemin saçma olduğunu vs söyledi en son da sen en iyisi çizelge yap yengem ne zaman bize gidip gelebilir diye ona göre ayarlayalım dedi kjdjfhf

ne yapayım illa istemiyorum mu diyeyim diyor ya sen o evin üyesi değil misin? üstelik kendisi evin her ihtiyacına koşar eder destek olur, yengesinin yok hastaneye götürülmesiydi bilmem nesiydi bununla da o uğraşacak eminim. böyle şeylerde yetişkinsin de bu konuda söz hakkına gelince mi çocuksun dedim ben de.
yaşımız da 22 bu arada.
beni asıl sinir eden şey ailecek bireysellikten bu kadar yoksun olmalarını görmem. üstüne bir de haksızmışım gibi muamele etmesi konuşmuyoruz şu anda.
siz olsanız ne yapardınız ne hissederdiniz sizce normal mi? haksız olduğumu da düşünmüyorum açıkçası ama şu anda farklı insanların görüşlerine ihtiyacım var

Siz haksızsiniz şok oldum şu an. Deseniz ki yazık kıza o da gidip kendi ailesi ile kalmak ister niye söz hakkı yok vs...takdir ederdim belki sizi ama şu düşünceniz offf çok kötü yazacak şey bulamadım. Böyle düşünüyorsanız da o sevgiliden ayrılın ya. Bir de 22 yaşında böyle düşünüyorsunuz... Ne diyeceğimi bilemedim...

Sevgiliniz de güzel cevap vermiş size bence çizelgeyi hazırlamaya başlayın. Sizin buluşma saatlerine yengenin eve geleceği vakitleri yazın.. hiç karşılaşmazlar. Doktora götur falan derse diğer zamanlarda da ayy ben çok kötü oldum sanki beni de götür vs dersiniz.

Şimdi konu şu arkadaşlar erkek arkadaşımın abisi ve eşi farklı bir yaşıyorlardı abisi görevi nedeniyle başka bir ülkeye gidecek gelinleri de ikisinin de memleketi olan şehre dönecek geri.
Erkek arkadaşım da o şehre gidip arabalarını getirecekmiş memlekete, abisi ordan direkt gideceği için neyse konu burdan açıldı.

ben de ev mi tutacaklar anlamında eşi nerde kalacak peki dedim bizimle kalacak dedi??hkfjhd
kızın kendi anasının babasının evi de aynı şehirde bu arada. şok oldum açıkçası. kız kız diyorum yaşı da baya küçük çünkü biz de öğrenciyiz erkek arkadaşımla bizden 3-4 yaş küçük sanırım. yani ne münasebet kendi ailesinin evi duruyorken. bu arada sevgilimin ailesi de çekirdek bir aile öyle kalabalık vs değiller o kadar tuhaf geldi ki bana bu durum ve uygunsuz. ben hemcinsim olmasına rağmen abim olmadan aynı evde gelinle rahat edemem bilmem kaç ay elin kızı sonuçta ve kimse 100 odali sarayda yaşamıyor

asıl olay ise buna tepki verdim nasıl yani diyerek ve benim gördüğüm saçmalığı o görmüyor mu rahatsız değil mi diye anlamaya çalıştım bir tartışma çıktı orda. buna tepki göstermemin saçma olduğunu vs söyledi en son da sen en iyisi çizelge yap yengem ne zaman bize gidip gelebilir diye ona göre ayarlayalım dedi kjdjfhf

ne yapayım illa istemiyorum mu diyeyim diyor ya sen o evin üyesi değil misin? üstelik kendisi evin her ihtiyacına koşar eder destek olur, yengesinin yok hastaneye götürülmesiydi bilmem nesiydi bununla da o uğraşacak eminim. böyle şeylerde yetişkinsin de bu konuda söz hakkına gelince mi çocuksun dedim ben de.
yaşımız da 22 bu arada.
beni asıl sinir eden şey ailecek bireysellikten bu kadar yoksun olmalarını görmem. üstüne bir de haksızmışım gibi muamele etmesi konuşmuyoruz şu anda.
siz olsanız ne yapardınız ne hissederdiniz sizce normal mi? haksız olduğumu da düşünmüyorum açıkçası ama şu anda farklı insanların görüşlerine ihtiyacım var
Sizi ilgilendiren bir şey yok. Yengesi İstediği yerde kalır. Sizin zihniyetinizde sıkıntı var

yaşımız da 22 bu arada.
Haksız değilsiniz kesinlikle ama sınırlarınızı belirtin çok da uymuyorsa ayrılın çünkü sınırlar daha önemlidir.

Afedersiniz de abisinin eşi yani. Yengesi oluyor farkında mısınız onlar artık yakın akraba. Ne uygunsuzluğu? Belki kız ailesiyle anlaşamıyor dur kendisi eşinin ailesiyle kalmak istemiştir? Bundan size ne.
Kişi kendinden bilir diye bir laf var ya cuk oturdu bu konuya 🤦🏻‍♀️

Kızın söz hakkı yoktur muhtemelen yoksa kendi ailesi varken çok meraklı değildir eşinin ailesiyle kalmaya bu açıdan baksanız haklısınız ama sizin derdiniz başka.

O yüzden haksızsinız.

Sevgiliniz de çizelge isteyerek güzel cevap vermiş size.

Aile yapıları ters geldiyse de ona göre davranırsiniz. Şuan ki durum sizin fikir vereceğinizi birşey değil.

---muhtemelen gelin hanimda ailesiyle kalmak istede iste malum gelinin yani kayinailenin yanidir safsatasi yüzünden mecbur kalmistir.
--- bu arada güvensizliginiz erkek arkadasiniza mi iliskinize mi onu anlayamadim ben.Simdi benim es kisi abisin esiyle kv de kalsa, yani aklima hic yenge hanim neden annesinde kalmiyor sorusu gelmez.
Bu arada esimin abilerinin hanimlarini defalarca hastaneye, doktora hatta beni evde birakip alisverise götürmüslügü var, hicte aklima bisey gelmedi, aklima ne gelmesi gerektigi bile gelmedi.
Dur ya sanki bende bi tuhaflik var bilemedim simdi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X