Sağlığımı mı kaybediyorum

Gerçekten ilk kez haklı konuştun kız Bedevi. 😂
Aslında mesele ne biliyomusun herkes kendi fikrini söylüyor burada ama bazı insanlar illerde herkes benim gibi duşunsun benim gibi yaşasin istiyor ama öyle değil ben kimsenin gölgesi kuklası değilim benim fikirlerim inançlarım var
İnsanlar diretince ben sinirlenip daha beterin yapıyorum

Ailenden farklı olduğunu mu düşünüyorsun?.
Her yorumun hayata nefret, her yorumun sevgisizlik içeriyor. İnan şu konuyu okumadan bile kötü bir aileden geldiğini biliyordum yorumlarından .
Evet kötü bir eve doğmuşsun, ama sen de kötü olmuşsun
Farklı degiim ama böyle olmam gerekiyordu diyebiliriz
Gözyaşı bile dokememek sence insan böyleyse isteyerek mi böyle oluyor
Zamanla kendine bile acimiyosun gözünden yaş bile gelmiyor

Bipolar olabilir misiniz. Çok üzüldüm size .abinize saldırmayın kendinize bunları yakistirmayin. Abinizle babanizj yalnız bırakıp kaçıp gitme olaginiz yok mu
Sevgiye ihtiyacınız var. Hayvanlara zulmetmeyecekseniz bir hayvanla haşır neşir olun. Babanızın ve abinizini duygularını almayin aynı ortamda mecbur kalacaksaniz eğer, muhatyap olmayin. Had bildirmekten çekinmeyin. Yemek mi yapipsunjz. Yapın koyun odanıza çekilin ..asla iletişim kurmayın. Burunları surtsun
Bilmiyorum bende tek bildiğim ağır sinir hastasıyım
Kaçıp gitmeyi çok düşündüm ama öyle biseyki kim kactiysa öyle bı bulurlar ki elleri kollari o kadar uzun ve kaçmanın sonu yok
Kendime kaçti dedirtmem
Hayvan istiyorum annem hasta rahatsız olduğu için alamadım hiç abimle filan zaten konusmuyorumda
babamla 1 ay konuşmadım odamdan çıkmadım sonu yok ya bazen ful evde oluyo

Uzaklaşma şansım bilmiyorum varmı yokmu başka şehire gitsem ailemde gelebilir benimle çekinmezler
Bu noktada bir yol ayrımı söz konusu. Bu aileyle devam mı tamam mı? Sizinle geleceklerse hiç okula başlamayın daha iyi. Her şey olduğu gibi aynı kalacak, bu sefer okul hayatınız zehir olacak, arkadaşlık kuramayacak sosyal çevre yapamayacaksınız. İnsan ailesini seçemiyor ama kendi başına yaşayabilecek duruma gelince bırakabiliyor. Ben siz olsam asla boyun eğmem restlere rest çekerim. Ben gidiyorum, okuyacağım ve gerekirse yük bile taşıyacağım masrafımı karşılayacağım derdim.

Sizin kayınvalide izle dderdiniz ne?ne istiyorsunuz melek gibi kadından?kıymet bilmeniz için illa kötümü olması lazım?
benim kayınvalidemle hiiiç bir sorunum yok sever sayarım, defalarca da söyledim konu sevip sevmemek değil fazla vakit geçirmek konuyu anlayabilseydiniz önce

Yani şaşkınım.Abi ya ağır hastadır yada bilerek sana karşılık vermiyordur ne olursa olsun kadın/erkek fiziksel kuvveti eşit değildir dikkat etmekte fayda var
Oda karşılık veriyor tabii burnumu morartmisligi var ama bazen o kadar gözüm donuyoki sopayla bıçakla girisiyorum

Sanki böyle yaptığın kavgayı böbürkenerek anlatıyorsun, hoşuna gidiyormuş gibi hissettiyorsun. Yarın öbürgün üniversiteyi kazanırsan (bu arada kykda kalırsın ailen yurda giremez) arkadaş edinemezsin.
Herkes senden uzaklaşır. Yalnız kalırsın.
Bu davranışlarından vazgeçsen, en azından kendini düzeltmeye çalışsan ilerde okul hayatında da iş hayatında güzel arkadaşlıklar edinebilirsin.
Bu şekilde üniversiteye gidersen yalnız ve saldırgan kalmaya devam edersin.

Bu arada üniversiteyi kazanıp aile evinden kurtulmaya bak. Kykda kalırsın, olmadı işe girip arkadaşlarınla eve çıkarsın kiranı o şekilde çıkarırsın.
Ailen seninle gelse bile aynı şehirde olsan bile yüzlerini görmek zorunda olmazsın. Reşitsin zaten, kendin sana zarar veren insanları uzaklaştıracaksın. İçlerine çekilip onlardan biri olmayacaksın. Ben onlardan kurtulamam peşimden gelirler demeyeceksin.

Ne kötü koşullarda üniversiteye gelip ailesinden "kurtulan" insanlar var.

Çevreni de ona göre sececeksin.
Karşına temelde 2 tip insan çıkar, ya böyle hovarda, kavgaya gireyim diyen, belinde silah taşıyan, orta çağdan çıkmış gibi böbürlenen godamanlar ya da iyi, kendi hallerinde takılan derdi okumak, çalışmak, hayatı yaşamak olan insanlar. İkincisine meyletmeye çalışmalısın.

Merhaba
Çocukluğumdan beri o kadar tuhaf şeyler yaşiyorum ki artık çozemiyorum
Babam çok sert sinirliı bı adamdır bende ona çekmişim
Sabahları kalkınca babamı görünce bı miğde ağrısı tutuyor ki beni o kadar kötü hissediyorum ki kendimi anlatamam çünkü ne derdi ne istekleri ne siniri bitmiyor
Bu gece sabahı düşündükçe migdem bulanıyor
Babam genel olarak çok sınırlı ters bı adam çocukken onun korkusundan onun yaninda altıma kaçırdığımı bilirim 12 yaşında bile gece altıma kacirdigim olurdu bı turlu engel olamıyordum buna
Hala kronik miğde ağrım miğde bulantım ve vücut ağrılarım var ve buda beni hep dahada gergin sinirli yapıyor birturlu gecmiyor ne yapsamda
Genel olarak çok düşünmüyorum ama doktorum farkında değilsin ama stres sıkıntıdan bu haldesin diyor
Ağlamak istiyorum aglayamiyorum bile
Şimdi diyeceksiniz birkac ağrı icinmi boyle yapiyorsun inanın devamlı yaşadığım bişey içten içe hastayım sürekli sorumluluklarim ayrı bunalıma koyuyor yapmasam sorumlu hissediyorum üzerime yapişmiş sanki
Haliyle o kadar oflkeli oluyorum ki bazen kendime bile zarar verdiğim oluyor
Çocukken abim bana çok zulmetti dövdü tehdit etti onun yüzünden sinir hastası oldum çok kin tuttum dedimki ben seni mahvedicem birgün bu nlarin hepsini odeticem yillarca bu kinle büyüdüm 1 sene önce abim hastaydı bi rahstsizligi çıktı evde tek kaldık o kadar gözüm donduki gidip sıkscaktım kafasına sonra yok öyle kolay kurtulmak dedim gidip sopayla giriştim içim biraz olsun soğudu ama hala kinim var 5 gün önce bana sesini yükseltti üzerine atladım vurup boğazini sıkıp parçaladım 5 dk sonra tekrar devam hicbirsey olmamış gibi
Bu hayat hep böylemi geçecek diyorum hep
Sağlığım sanki gün geçtikçe gidiyor bilmiyorum
Fiziksel Hasta değilsiniz ,psikolojik bir rahatsızlık bu. Sartlanmissiniz farkında degilsiniz. Babanizi görünce ya da sabah olduğunu dusununce oluşan mide bulantısı bundan kaynaklı. Tedavi olun lütfen çünkü hayatınızı etkiliyor.

Uzman destegi+ yeni bir çevre.

Belki yeni bir eğitim hayatı..
Farklı bir şehir..
Yılda iki kez bayramdan bayrama aileyle görüşmek.. affetmek.. ihtiyacınız olan bu

Hayır bide bazen durduk yere p kadar mutlu oluyorum ki sanki dünyanın en mutlusu benim o derece tuhaf bı mutluluk
Ama mutlu olsamda bı anda en ufak bişeyde öyle bı çıldırıyorum ki cozemedm
Ruhsal dengeniz bozulmuş.
Ben foruma yeni üye oldum ama daha önceden beri konuları okurdum. Son zamanlarda sizin yorumlarınız hep dikkatimi çekiyor. Yaptığınız yorumlar öfke dolu ve empatiden uzak. Muhtemelen babanızın baktığı gibi bakıyorsunuz hayata. Bilmiyorum muhtemelen bu yazdığım hoşunuza gitmeyecek ama hayatı kiminle yaşayarak tecrübe ettiysek onların gözlükleriyle bakarak dünyayı anlamlandırıyoruz. Sizin için muhtemelen bu kişi babanız. Ayrıca neden basit bir ağrı vs tarzında küçümsüyorsunuz sorununuzu. Canınıza yazık, kendinizi kurtarıp iyi bir psikolog ile terapi görün. Bütün ömrünüz böyle harcanmasın

X