Sağlık ocağından gebelik var mı diye aranmak?

Ben yeni adres degisikligi ve de aile hekimi degisikligi yaptim. Beni de uyardilar sıkı sıkı. Anne ve bebegi takip etmek icin sormuslar. Ben de tabi ki kontrol icin bildiririm dedim. Kusura bakmayin ama soylemiyorlar aşı ve yeni dogan takibini yapmamiz gerekiyor bilmediklerimiz cok oluyor dediler. Merak etmeyin onlari da bunu sormaya iten bizim insanimiz.
Hii ondan demek ki.
Güzelmiş aslında.
İçim rahatladi normali buymuş :KK70:

İlk b
Evet normalmiş. İlginç gerçekten
Çevremde de hiç duymayınca bir sorayım dedim.
İlk banada garip gelmişti hakikaten sonrasında gebelik şüphem oldu hadi dedim gideyim sağlık ocağına kan vereyim verdim pozitif çıktı ..jinekoloji muayenesinden sonra buraya tekrar gelin unutmayın dediler kaydınızı yapicaz..aradan 3 hafta geçti düşük yaptım ..sonrasında sağlık ocağı aradı beni dediler gebelik vardı ne oldu dedim düşük yaptım o yüzden gelmedim..o andada gergindim dedim neden sürekli soruyosunuz takip amaçlı yapmak zorundalarmis gebelik süresince asi falan takip etmek zorundalarmis ..bende o zamanlar ogrenmistim

Ay bence çocuk yapın bu kadar ısrara demek ki önemli bir kimse doğuracaksınız. 🤣🤣🤣

Hayır canım hiç böyle bir şeyler karşılaşmadım. Hatta sağlık ocağına gebelik testine gittim. Doktor pandemiden dolayı beni yanına sokmadık kanımı alıp yolladılar. Sonra 20. Haftalarda arayıp gebeymişsiniz niye kayıt oluşturmadınız dediler. Ya bi git diyecektim 🤣
Şehzadem is coming
Anasını yakışıklı oğlu güzeller güzeli prensesi :KK70: :KK70:.

Başka arayanlar da varmış.
Küçük şehirde yaşıyorum demek ki sağlık ocağından sağlık ocağına fark ediyor.

Sanırım kontrol etmeleri ve takip yapmaları gerekiyor. Bende rutin seyler icin gittiğimde düşündüğünüz de bir iki ay önce gelin vitamin kullanmaya başlayın, hamilelik olursa bize hemen haber verin dediler. Bence güzel bir uygulama bana tuhaf gelmemisti.
Düşününce güzel de işte hiç duymayınca bu ne ayol oldum ben bı :KK70:

Şehzadem is coming
Anasını yakışıklı oğlu güzeller güzeli prensesi :KK70: :KK70:.

Başka arayanlar da varmış.
Küçük şehirde yaşıyorum demek ki sağlık ocağından sağlık ocağına fark ediyor.

Evet ben de gördüm şimdi normalmiş şaşırdım. Ben istanbulun kalabalık bir ilçesinde kalabalık bir mahalledeyim. Bizimkiler işini tam yapamıyormuş demek ki 😀

Bu arada 6 yıllık evliyim ilk çocuğum. Belki bizden ümit kesmişlerdir.

Evet ben de gördüm şimdi normalmiş şaşırdım. Ben istanbulun kalabalık bir ilçesinde kalabalık bir mahalledeyim. Bizimkiler işini tam yapamıyormuş demek ki 😀

Bu arada 6 yıllık evliyim ilk çocuğum. Belki bizden ümit kesmişlerdir.
Hemen arayıp hesap sorun :KK70:.

Kendi aralarında tartışıyorlarmis mesela yok kız bu artık düşünmez kaç yıl olmuş baksana falan diye :KK70:.

Bugün iyi güldüm ne güzel bir gün oldu sağ olsun ablaya :KK70:

Ben bi dusuk yasadim o zmn saglik ocaginin o gebelikten haberi vardi izlem yapmislardi, dusukten 6 ay sonra beni de aradilar gebelik var mi varsa bize haber verin diye. Bana da cok sacma gelmisti arayip sormalari ama demek ki boyle bi uygulama var

Ben bi dusuk yasadim o zmn saglik ocaginin o gebelikten haberi vardi izlem yapmislardi, dusukten 6 ay sonra beni de aradilar gebelik var mi varsa bize haber verin diye. Bana da cok sacma gelmisti arayip sormalari ama demek ki boyle bi uygulama var
Evet bugün yeni bir şey öğrenmiş olduk.

Beni de yeno doğum yaptiktan sonra tekrar dusunuyor musunuz aile planlamasi yapalim gibi biseyler demislerdi ben tabi yakada kusmuk izi sac bas daginik ay yok yok dusunmuyorum artik falan diyip kapatmistim 😀 ara ara yapiyorlar sanirim bunu aile planlamasi adi altinda

Beni de yeno doğum yaptiktan sonra tekrar dusunuyor musunuz aile planlamasi yapalim gibi biseyler demislerdi ben tabi yakada kusmuk izi sac bas daginik ay yok yok dusunmuyorum artik falan diyip kapatmistim 😀 ara ara yapiyorlar sanirim bunu aile planlamasi adi altinda
Yaa sizinki de çok iyiymiş :KK70: :KK70:

Merak ettim sonra yine düşündünüz mü
Çocuk deniz suyu gibi diyorlar girince alışıyormuşsun :KK70:

Arkadaşlar hemen geyiğe vurmasanız mı acaba. Mutant virüsün en çok gebeleri ve bebekleri etkilediği söylendi, bakanlık ekstra takip istemiş olabilir. Ya da yukarıda yazıldığı gibi pandemi çekincesiyle gelemeyenlerin kontrol edilmesi istenmiş olabilir. Hemşirenin işi gücü yok da merak edip sizi arayacak. Talimat gelmiştir bakanlıktan

X