Sağlik sorunlari, tamamlayici saglik sigortasi

Jalopi

başlangıç: 72.4 güncel: hedef: 60
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.887
3.990
Benim tek endişem baş edemeyeceğimiz kötü hastalıklar. Bir de bir yaķınıma olur, altından kalkamam tek endişem bu. Yemeden içmeden ödedim. Yenileme garantisi olunca mızıkamıyor, sigorta şirketleri.
Evet o tarz hastaliklar icin ozel daha iyi. Sira beklemeden faln. Hem hastanenin fiziki sartlari va de biraz olsun iyi gelir insana belki. Haklisiniz. Saglik konusunda parayi dusunmemek lazim. 1-2 yil sonra ben de sürekli düş unebilirim ama su an iste onum belirsiz. İs nedeniyke tasinmam gerekli. Ne kadar masraf cikacak vs belli degil. Esim kendi isini yapiyor evi donduremiyor daha.

Buzz Lightyear

Sonsuzluk ve ötesine
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2018
681
961
40
Evet o tarz hastaliklar icin ozel daha iyi. Sira beklemeden faln. Hem hastanenin fiziki sartlari va de biraz olsun iyi gelir insana belki. Haklisiniz. Saglik konusunda parayi dusunmemek lazim. 1-2 yil sonra ben de sürekli düş unebilirim ama su an iste onum belirsiz. İs nedeniyke tasinmam gerekli. Ne kadar masraf cikacak vs belli degil. Esim kendi isini yapiyor evi donduremiyor daha.
Yani konuya girmemek isterim ama, kim geçinebiliyor, çok merak ediyorum. Çok geçmiş olsun, allah yardımcınız olsun.

Jalopi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.887
3.990
bezmialemde iyi bir doktora denk gelmek gerekiyor , muayene randevusunu profesörden alın ama muhakkak eğer oraya gidecekseniz.ama çapayı tavsiye ederim randevu düşürebilirseniz iyi olur.mazhar osmana kardeşim gitti, ben de terapi yapılmıyo gibi bir şey hatırlıyorum.devlette terapi yapan yer çok sınırlı sanırım eğer kendi kurumlarında psikolog yoksa yönlendirme yapamıyor diye hatırlıyorum.devlette psikolog zor ya umarım bulursunuz, geçmiş olsun.
Aslinda cogu hastanede var ama yogunlar mi ondan mi bilmiyorum genelde yinlendirmiyorlar. En son avcılara gittim.yinlendirme istedim. Burdakiler uygun degil belediyede var onlardan randevu alin dedi.
Kanuni de bir doktor tavsiyesi vermislerdi. Ona gidecegim. En azından hastasini dinleyip uzun uzun konusuyormus.
Bezmialemde normal doktora muayene almıştım açıkçası. Eko efor vs onlar ucretli zaten orda.

En iyisi ben kendi doktoruma gideyim. Bezmialemde profa gidene kadar benim doktir iyiydi ya. Hasan turhan doktorun adi belki bilirsiniz.
Capayi dusuneyim. Bu sefer oraya 1 haftadan once randevu bulamam ama sonraki kontroller icin gidebilirim.

Jalopi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.887
3.990
Bir diğer tavsiye, yapan var mıdırbilmiyor ama yenileme garantisi için, hep aynı şirketi seçmelisiniz. O yüzden buna karar verirseniz, çok dikkat edin derim.

Ben detaylari hic bilmiyorum iste. Sendikanin anlasmali oldugunu yaptiracaktim hatta. Baya vakit ayirip araştırmak lazim o zaman

3kurusa5kofte

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2015
167
138
29
1350 toplamda mi odediniz. Ayri ayri mi. Bu arada sunnet falan iyiymis gercekten. Sunnet icinde yaptırmak mantikli. Zaten sadece sünnet o kadar tutar.
Benim ritm bozuklugu da strese bağlı galiba. Uykusuzlukla birebir ilgili. Zaten uni doneminde odev icin sabahlarken daha çok sıkıntılarım artiyordu hep. Simdi de bebekten dolayi iki yildir dogru duzgun uyku yok. Pazar gecesi de sabaha kadar hic uyuyamadim. 1-2 dakikalık kisa uykular sadece. Pazartesi uyandigimdan beri de baya sıkıntım var gecmedi. Çarpıntiya teklemeye alistim onlar beni endilendirmiyor. Ama agrim cok gogus agrisi sirt agrisi falan derken o zaman endiseleniyorum. Ya bisi olursa korkusu geliyor.
Benim gidecegim hastane de doktor prof. O yuzden muayene ucreti falan yuksek. Bana yuksek geliyor en azindan. Test derdi olmasa muayene yine rahat karsilanir ama testlerden ne kadar odeme cikacak bilmiyorsun o yuzden ozel korku tuyor hep :)
Siz ben ben sizim sanırım :) Kilom 72.8 zayıflamak istiyorum.Kalp ritim bozukluğum hep vardı. Hipotiroidim var. Ve son dönemde aşırı çarpıntım. oldu diye gittim doktora beloc verdi.Oğlum 2 yaşında Ve 2 yıldır uykusuzum dediğiniz gibi o çok etkiliyor oğlumun uykusu baya düzeldi ama bu sefer ben bi kaç aydır hiç uyuyamıyorum uyursamda çok sık kalkıyorum. Bu uykusuzlukta etkiliyor haliyle.Sigortayı çok iyi kullandım. Oğlumu her bölüme her hastaneye götürdüm her şeyine baktırdım.Kendiminde öyle :))) Kaç kere ultrosan ve tahliller yaptırdım.Çok memnun kaldım.bu arada ikimiz sadece 1350 tl ödedik. Ve hep doçent doktorlara gittik

Beyabaann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2016
999
1.273
Bu aralar sagligimla ilgili daha bir endiseli oldum. Aslinda uzun suredir varolan sikintilar ama hamilelikti bebekti derken ilgilenemedigim. İsteyken zaten zirt pirt izin alinmiyor. Ucretsiz izindeyken erteledigim sorunlarla ilgilenecegim demistim.hatta tamamlayici saglik sigortasi yaptiracaktim. O donem benim icin 900 tl gibi bir odeme cikiyordu.

Kararsiz kaldim abim falan da vazgecirdi devlet hastanelerine gidersin diye. Cok ozel hastane aliskanligimiz yok. Hep zor kazanan insanlar olduk grcmiste de simdi de. O yuzden ozele gidip 300_400 vermek buyuk bir yuk gelir bize aile olarak.

Ben kendimle ilgilenecegim diye yaptiracaktim ama ben odemesi 400-500 zannediyordum. Kurumla anlasmadan dolayı.

Neyse o kaldi. Sıkıntılarım icin daha anca gidebiliyorum hastanelere.

İki tane sıkıntım icin devlette tam cozum bulamiyorum ilgi eksikliğinden.

1. Psikiyatri. Kaygi bozuklugu var benim tahminime gore bende.

2. De kaddiyoloji. Aslinda 15 yildir faln bu sikayetim var. İki yilda bir kontrol olurum. Son yillarda sikayetim artti. Kontrole gidemedim doktorumun muayene ucreti 220 tl olmus. O parayi verene kadar tamamlayici sigortaya odeme yapip hem diger sikayetlerim icin de baska muayene haklari elde ederim diye dusunuyordum.

Fakat pazartesinden beri kalbimle ilgili sıkıntım cok fazla. Bugun acile de gittim aslinda sıkıntı gormediler. Biraz da yasla ilgili saniyorum genc olunca kalp hastaliklarini cok önemsemiyorlar. Eski kullandigim ilaci yazdırdım acilde ama sikintilarim devam ediyor.

Eskiden beri carpinti tekleme vs sıkıntım vardir. Bunla yasamayi ogrendim aslinda. Hafif derecede ritm bozuklugum varmis. Uykusuzluk stres vs yogun oldugu donemlerde daha cok beni rahatsiz ediyor.

Pazartesinden beri ise cok fazla gogus agrim sirtima vuran agrim var ve beni halsiz birakiyor.

Bu kaygi bozukluğumu da tetikliyor. Fiziksel psikolijik karisiyor iste birbirine. Panik atak duzeyinde degilim ama ne bilim iste korkuyorum. Cocuklarim var kucuk iki tane. Hep onlar bensiz ne yapar dusuncesi geliyor.

Sabah karar verdim eski doktoruma gidecegim. Ama yine de ic dokmek hem de tamamlayici saglik sigortasi yaptiranlardan bilgi almak istedim.

Sadece muayene degil cunku holter vs isterlerse baya bir odeme yapmam gerekecek. Pahali bir hastane orta karar degil.

Tamamlayici sağlık sigortasinda sinir var mi. Tum hastaliklar icin gecmiste olan hastaliklar icin de karsilama yapiyor mu. Sigorta yaptirmak istersem 1 gun daha beklemem gerekecek.
Ben yaptirdim aylik 95 falan oduyorum. Gecen kalp icin gittim sadece muayene ucreti 15 tl odedim. Holter kalp grafisi efor kalp ultrason ve kalp krizi testi yaptirdim. Hic birine ucret odemedim. Ama psikologu karsilamiyor tamamlayici sigorta. Birde bu hastaliklariniz sigortadan once varsa belgeli onlar kapsam disi kaliuor. Ben suana kadar heo 15 tl devlet katki payi odedim.

Spizella

Realist
Pro Üye
27 Ağustos 2017
12.838
28.035
Bu aralar sagligimla ilgili daha bir endiseli oldum. Aslinda uzun suredir varolan sikintilar ama hamilelikti bebekti derken ilgilenemedigim. İsteyken zaten zirt pirt izin alinmiyor. Ucretsiz izindeyken erteledigim sorunlarla ilgilenecegim demistim.hatta tamamlayici saglik sigortasi yaptiracaktim. O donem benim icin 900 tl gibi bir odeme cikiyordu.

Kararsiz kaldim abim falan da vazgecirdi devlet hastanelerine gidersin diye. Cok ozel hastane aliskanligimiz yok. Hep zor kazanan insanlar olduk grcmiste de simdi de. O yuzden ozele gidip 300_400 vermek buyuk bir yuk gelir bize aile olarak.

Ben kendimle ilgilenecegim diye yaptiracaktim ama ben odemesi 400-500 zannediyordum. Kurumla anlasmadan dolayı.

Neyse o kaldi. Sıkıntılarım icin daha anca gidebiliyorum hastanelere.

İki tane sıkıntım icin devlette tam cozum bulamiyorum ilgi eksikliğinden.

1. Psikiyatri. Kaygi bozuklugu var benim tahminime gore bende.

2. De kaddiyoloji. Aslinda 15 yildir faln bu sikayetim var. İki yilda bir kontrol olurum. Son yillarda sikayetim artti. Kontrole gidemedim doktorumun muayene ucreti 220 tl olmus. O parayi verene kadar tamamlayici sigortaya odeme yapip hem diger sikayetlerim icin de baska muayene haklari elde ederim diye dusunuyordum.

Fakat pazartesinden beri kalbimle ilgili sıkıntım cok fazla. Bugun acile de gittim aslinda sıkıntı gormediler. Biraz da yasla ilgili saniyorum genc olunca kalp hastaliklarini cok önemsemiyorlar. Eski kullandigim ilaci yazdırdım acilde ama sikintilarim devam ediyor.

Eskiden beri carpinti tekleme vs sıkıntım vardir. Bunla yasamayi ogrendim aslinda. Hafif derecede ritm bozuklugum varmis. Uykusuzluk stres vs yogun oldugu donemlerde daha cok beni rahatsiz ediyor.

Pazartesinden beri ise cok fazla gogus agrim sirtima vuran agrim var ve beni halsiz birakiyor.

Bu kaygi bozukluğumu da tetikliyor. Fiziksel psikolijik karisiyor iste birbirine. Panik atak duzeyinde degilim ama ne bilim iste korkuyorum. Cocuklarim var kucuk iki tane. Hep onlar bensiz ne yapar dusuncesi geliyor.

Sabah karar verdim eski doktoruma gidecegim. Ama yine de ic dokmek hem de tamamlayici saglik sigortasi yaptiranlardan bilgi almak istedim.

Sadece muayene degil cunku holter vs isterlerse baya bir odeme yapmam gerekecek. Pahali bir hastane orta karar degil.

Tamamlayici sağlık sigortasinda sinir var mi. Tum hastaliklar icin gecmiste olan hastaliklar icin de karsilama yapiyor mu. Sigorta yaptirmak istersem 1 gun daha beklemem gerekecek.

Önceki hastalıkları kapsamıyor eğer teşhis aldığınız kronik bir rahatsızlık varsa
8 ya da 10 ayakta muayene hakkı var şirkete göre değişiyor.
Ben 3 senedir yaptırıyorum bebeğe de yaptırdık iyi oluyor tetkikler falan ücretsiz oluyor

Beyabaann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2016
999
1.273
Kronik kalp ve damar hastalıklarını kapaamıyor. Hatta sizden sağlık beyanında bulunmanızı istiyorlar. Poliçe risklere göre oluşturuluyor.
Ben hic beyan yapmadim. Hatta esim yapti bana sadece mesaj geldi kayfoldunuz diye. Suana kadar kaza gecirdim onun bile tum tomografi ucretini odediler.

Jalopi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.887
3.990
Siz ben ben sizim sanırım :) Kilom 72.8 zayıflamak istiyorum.Kalp ritim bozukluğum hep vardı. Hipotiroidim var. Ve son dönemde aşırı çarpıntım. oldu diye gittim doktora beloc verdi.Oğlum 2 yaşında Ve 2 yıldır uykusuzum dediğiniz gibi o çok etkiliyor oğlumun uykusu baya düzeldi ama bu sefer ben bi kaç aydır hiç uyuyamıyorum uyursamda çok sık kalkıyorum. Bu uykusuzlukta etkiliyor haliyle.Sigortayı çok iyi kullandım. Oğlumu her bölüme her hastaneye götürdüm her şeyine baktırdım.Kendiminde öyle :))) Kaç kere ultrosan ve tahliller yaptırdım.Çok memnun kaldım.bu arada ikimiz sadece 1350 tl ödedik. Ve hep doçent doktorlara gittik

Aa cok iyiymis ödediğiniz fiyat. Bizim kurumda ilan vardı iste 400 den baslayan fiyatlar la diye. Ben o zaman coluk çocuk yaptiririm diye dusundum ama sadece bana 900 ufak olana da 1000 tl indirimli haliyle cikti gecen nisan ayinda. Kucuk oglumunda sağlık sorunlari var dogustan gelen. Hem ona hem kendime yaptirmak istedim ama yaptiramadim o donem. Sizinki hangi sigortydi sorayim bende.

Bu arada ben de 72 lerdeydim bir anda 66 lara indim :) deprem kaygi bozuklugu vs derken tum istahim gitti. Hakikaten yemeyince zayiflaniyormus. İstah gidince zayifladim baya.

Ben sabah 11 e kadar uyuyorum yine. Onu da uyumasan simdi ne halde olurdum kim bilir. Ucretsiz izne de biraz bu sebepten ayrildim. Zaten sabah 5:30 da kalmam gerekiyor. Bir de gece 10-15 defa uyaninca bay kotu olmustum. Simdi sabah uyuyorum ama gece uykusunu. Yerini hicbirsey tutmuyor. Sik uyanmak hic uyumamaktan bile daha cok etkiliyor beni.

İlk ogluma hamileyken herseyin yolunda oldugu mutlu oldugum bir donem vardi. O zamanki kontrolüm de sonuclarim cok iyi cikmisti mesela. Gercekten o donem hic rahatsizlik da hissetmiyordum.

Stres uykusuzlukla dogrudan iliskili benim kalp :KK43:

3kurusa5kofte

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2015
167
138
29
Aa cok iyiymis ödediğiniz fiyat. Bizim kurumda ilan vardı iste 400 den baslayan fiyatlar la diye. Ben o zaman coluk çocuk yaptiririm diye dusundum ama sadece bana 900 ufak olana da 1000 tl indirimli haliyle cikti gecen nisan ayinda. Kucuk oglumunda sağlık sorunlari var dogustan gelen. Hem ona hem kendime yaptirmak istedim ama yaptiramadim o donem. Sizinki hangi sigortydi sorayim bende.

Bu arada ben de 72 lerdeydim bir anda 66 lara indim :) deprem kaygi bozuklugu vs derken tum istahim gitti. Hakikaten yemeyince zayiflaniyormus. İstah gidince zayifladim baya.

Ben sabah 11 e kadar uyuyorum yine. Onu da uyumasan simdi ne halde olurdum kim bilir. Ucretsiz izne de biraz bu sebepten ayrildim. Zaten sabah 5:30 da kalmam gerekiyor. Bir de gece 10-15 defa uyaninca bay kotu olmustum. Simdi sabah uyuyorum ama gece uykusunu. Yerini hicbirsey tutmuyor. Sik uyanmak hic uyumamaktan bile daha cok etkiliyor beni.

İlk ogluma hamileyken herseyin yolunda oldugu mutlu oldugum bir donem vardi. O zamanki kontrolüm de sonuclarim cok iyi cikmisti mesela. Gercekten o donem hic rahatsizlik da hissetmiyordum.

Stres uykusuzlukla dogrudan iliskili benim kalp :KK43:
Halk sigorta.Avcılar oturuyorum.Evim eski ve ben depremden başka hiç bir şey düşünmüyorum.Enkazdan nasıl çıkarım oğlumu nasıl korurum onu düşünüyorum sadece. Panik atağım tavanlarda

Buzz Lightyear

Sonsuzluk ve ötesine
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2018
681
961
40
Ben hic beyan yapmadim. Hatta esim yapti bana sadece mesaj geldi kayfoldunuz diye. Suana kadar kaza gecirdim onun bile tum tomografi ucretini odediler.
Eşiniz bulunmuş işte beyanda. Kronik hastalık var mı? Kotu alışkanlıklar. Hepsi sorup, poliçeyi ona göre hazırlıyorlar sanırım.

Buzz Lightyear

Sonsuzluk ve ötesine
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2018
681
961
40
Halk sigorta.Avcılar oturuyorum.Evim eski ve ben depremden başka hiç bir şey düşünmüyorum.Enkazdan nasıl çıkarım oğlumu nasıl korurum onu düşünüyorum sadece. Panik atağım tavanlarda
Allah hepimizi korusun. Çok cesur bilirdim kendimi . 17 ağustosta ayakta yskalanmıştım. Tuhaf ama hiç korkmamıştım. Şimdi depremden aklım çıkıyor. Her gece deprem rüyası görüyorum.

1Sen

Nirvana
Pro Üye
24 Ocak 2011
21.530
34.748
Eski hastalıklarda kullanilmiyor. Hamile kaldıktan sonra yaptirilinca kullanilamiyor v.s

Jalopi

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.887
3.990
O sebepten 10 gun evime gelemedim. Su an adini bile anmak istemiyorum. Cocuk 1. Sinif oldugu halde 1 hafta okula gonderemedim. Zaten is nedeniyle tasinacaktim erkene cektim ama ev bulamadim mecbur eve geri döndüm. Dusunmemeye calisiyorum. Dua ediyorum bol.bol. dua etmek bana.cok iyi geldi.

Ama farkettim ki ben 1 yildir baya baya ölüm korkusu yasiyorum. Deprem olmazsa saglik vs endilendiriyor beni. İlla bisi buluyorum. Kalp olmasa bask bisi iste bogazimdaki o 8 aydir olan ağrı beni endilendiriyor. Onun icin gittim daha biyopsi olacak. Yani bunlarin temeli hep bana bisi olursa korkusu galiba .

Kaygi bozuklugu diye kendi kendime teshis koydim ama daha uzman teshisi tedavisi falan bisiye baslamadim. Boyle korku dolu gunlerle kendimi heba ediyorum. Bunu asmaya calisiyorum.