Sağlik sorunlari, tamamlayici saglik sigortasi

Jalopi

başlangıç: 72.4 güncel: hedef: 60
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2011
10.147
3.981
Bu aralar sagligimla ilgili daha bir endiseli oldum. Aslinda uzun suredir varolan sikintilar ama hamilelikti bebekti derken ilgilenemedigim. İsteyken zaten zirt pirt izin alinmiyor. Ucretsiz izindeyken erteledigim sorunlarla ilgilenecegim demistim.hatta tamamlayici saglik sigortasi yaptiracaktim. O donem benim icin 900 tl gibi bir odeme cikiyordu.

Kararsiz kaldim abim falan da vazgecirdi devlet hastanelerine gidersin diye. Cok ozel hastane aliskanligimiz yok. Hep zor kazanan insanlar olduk grcmiste de simdi de. O yuzden ozele gidip 300_400 vermek buyuk bir yuk gelir bize aile olarak.

Ben kendimle ilgilenecegim diye yaptiracaktim ama ben odemesi 400-500 zannediyordum. Kurumla anlasmadan dolayı.

Neyse o kaldi. Sıkıntılarım icin daha anca gidebiliyorum hastanelere.

İki tane sıkıntım icin devlette tam cozum bulamiyorum ilgi eksikliğinden.

1. Psikiyatri. Kaygi bozuklugu var benim tahminime gore bende.

2. De kaddiyoloji. Aslinda 15 yildir faln bu sikayetim var. İki yilda bir kontrol olurum. Son yillarda sikayetim artti. Kontrole gidemedim doktorumun muayene ucreti 220 tl olmus. O parayi verene kadar tamamlayici sigortaya odeme yapip hem diger sikayetlerim icin de baska muayene haklari elde ederim diye dusunuyordum.

Fakat pazartesinden beri kalbimle ilgili sıkıntım cok fazla. Bugun acile de gittim aslinda sıkıntı gormediler. Biraz da yasla ilgili saniyorum genc olunca kalp hastaliklarini cok önemsemiyorlar. Eski kullandigim ilaci yazdırdım acilde ama sikintilarim devam ediyor.

Eskiden beri carpinti tekleme vs sıkıntım vardir. Bunla yasamayi ogrendim aslinda. Hafif derecede ritm bozuklugum varmis. Uykusuzluk stres vs yogun oldugu donemlerde daha cok beni rahatsiz ediyor.

Pazartesinden beri ise cok fazla gogus agrim sirtima vuran agrim var ve beni halsiz birakiyor.

Bu kaygi bozukluğumu da tetikliyor. Fiziksel psikolijik karisiyor iste birbirine. Panik atak duzeyinde degilim ama ne bilim iste korkuyorum. Cocuklarim var kucuk iki tane. Hep onlar bensiz ne yapar dusuncesi geliyor.

Sabah karar verdim eski doktoruma gidecegim. Ama yine de ic dokmek hem de tamamlayici saglik sigortasi yaptiranlardan bilgi almak istedim.

Sadece muayene degil cunku holter vs isterlerse baya bir odeme yapmam gerekecek. Pahali bir hastane orta karar degil.

Tamamlayici sağlık sigortasinda sinir var mi. Tum hastaliklar icin gecmiste olan hastaliklar icin de karsilama yapiyor mu. Sigorta yaptirmak istersem 1 gun daha beklemem gerekecek.

Kapsama alanlarına göre değişiyor. Genel olarak hiçbir ödeme cıkmıyor bu tarz testlerde. Yaptırırken kafanızdaki bütün soruları sorun sigorta sirketine.

Bikac ay önce holter taktırdım ama ek ücret almamışlardı
Bi sorun isterseniz

Muayene ücreti sordum ama telefinda digerlerini soylemiyorlar. Hastane baya luks bir de ozel uni hastanesi yaptilar. İlk acildiginda muayenelerde kampanya vardi. Muayene ucretsizdi ama holtere 2 yil once 100 tl odemistim. Simdi 200 olmustur herhalde. Ekg ye falan da alirlarsa baya 500 u bulur herhalde.

Muayene ücreti sordum ama telefinda digerlerini soylemiyorlar. Hastane baya luks bir de ozel uni hastanesi yaptilar. İlk acildiginda muayenelerde kampanya vardi. Muayene ucretsizdi ama holtere 2 yil once 100 tl odemistim. Simdi 200 olmustur herhalde. Ekg ye falan da alirlarsa baya 500 u bulur herhalde.
hangi şehirdesiniz?

Kapsama alanlarına göre değişiyor. Genel olarak hiçbir ödeme cıkmıyor bu tarz testlerde. Yaptırırken kafanızdaki bütün soruları sorun sigorta sirketine.

İnternette soyle yaziyordu. Daha onceki hastalıkların tedavisinde kullanilamaz gibi birsey. Uygulamda da boyle mi acaba. Yoksa sadece sozlesmede mi boyle yaziyor bunu merak ettim. Cunku benim esas kullanmak istedigim eskiden teshis konmus olanlar zaten.

Bu aralar sagligimla ilgili daha bir endiseli oldum. Aslinda uzun suredir varolan sikintilar ama hamilelikti bebekti derken ilgilenemedigim. İsteyken zaten zirt pirt izin alinmiyor. Ucretsiz izindeyken erteledigim sorunlarla ilgilenecegim demistim.hatta tamamlayici saglik sigortasi yaptiracaktim. O donem benim icin 900 tl gibi bir odeme cikiyordu.

Kararsiz kaldim abim falan da vazgecirdi devlet hastanelerine gidersin diye. Cok ozel hastane aliskanligimiz yok. Hep zor kazanan insanlar olduk grcmiste de simdi de. O yuzden ozele gidip 300_400 vermek buyuk bir yuk gelir bize aile olarak.

Ben kendimle ilgilenecegim diye yaptiracaktim ama ben odemesi 400-500 zannediyordum. Kurumla anlasmadan dolayı.

Neyse o kaldi. Sıkıntılarım icin daha anca gidebiliyorum hastanelere.

İki tane sıkıntım icin devlette tam cozum bulamiyorum ilgi eksikliğinden.

1. Psikiyatri. Kaygi bozuklugu var benim tahminime gore bende.

2. De kaddiyoloji. Aslinda 15 yildir faln bu sikayetim var. İki yilda bir kontrol olurum. Son yillarda sikayetim artti. Kontrole gidemedim doktorumun muayene ucreti 220 tl olmus. O parayi verene kadar tamamlayici sigortaya odeme yapip hem diger sikayetlerim icin de baska muayene haklari elde ederim diye dusunuyordum.

Fakat pazartesinden beri kalbimle ilgili sıkıntım cok fazla. Bugun acile de gittim aslinda sıkıntı gormediler. Biraz da yasla ilgili saniyorum genc olunca kalp hastaliklarini cok önemsemiyorlar. Eski kullandigim ilaci yazdırdım acilde ama sikintilarim devam ediyor.

Eskiden beri carpinti tekleme vs sıkıntım vardir. Bunla yasamayi ogrendim aslinda. Hafif derecede ritm bozuklugum varmis. Uykusuzluk stres vs yogun oldugu donemlerde daha cok beni rahatsiz ediyor.

Pazartesinden beri ise cok fazla gogus agrim sirtima vuran agrim var ve beni halsiz birakiyor.

Bu kaygi bozukluğumu da tetikliyor. Fiziksel psikolijik karisiyor iste birbirine. Panik atak duzeyinde degilim ama ne bilim iste korkuyorum. Cocuklarim var kucuk iki tane. Hep onlar bensiz ne yapar dusuncesi geliyor.

Sabah karar verdim eski doktoruma gidecegim. Ama yine de ic dokmek hem de tamamlayici saglik sigortasi yaptiranlardan bilgi almak istedim.

Sadece muayene degil cunku holter vs isterlerse baya bir odeme yapmam gerekecek. Pahali bir hastane orta karar degil.

Tamamlayici sağlık sigortasinda sinir var mi. Tum hastaliklar icin gecmiste olan hastaliklar icin de karsilama yapiyor mu. Sigorta yaptirmak istersem 1 gun daha beklemem gerekecek.
Geçmiş olsun. Tamamlayıcı da yatarak sınırsız, ayakta 10 muayene diye biliyorum. Bilindik sitelerden talep oluşturun, sizi hemen arayıp bilgilendiriyorlar. Size bu konuda tek tavsiyem, kullanacağınız hastaneye göre sağlık sigortası yaptırmanız. Hastanenin muhasebe, müşteri ilişkileri adı herneyse sigorta isimleriyle tek tek sorun. Sigorta yaptırmak istediğiniz şirketten anlaşmaları kurumlar listesini talep edin. (Web sitelerinde de oluyor, sigorta şirketlerine isim isim bakın) geçmiş olsun.

İşte bende muayne ücretliydi ekg ve holter ücretsizdi

Geçmiş olsun. Tamamlayıcı da yatarak sınırsız, ayakta 10 muayene siye biliyorum. Bilindik sitelerden talep oluşturun, sizi hemen arayıp bilgilendiriyorlar. Size bu konuda tek tavsiyem, kullanacağınız hastaneye göre sağlık sigortası yaptırmanız. Hastanenin muhasebe, müşteri ilişkileri adı herneyse sigorta isimleriyle tek tek sorun. Sigorta yaptırmak istediğiniz şirketten anlaşmaları kurumlar listesini talep edin. (Sen sitelerinde de oluyor, sigorta şirketlerine isim isim bakın) geçmiş olsun.

Sigortadan da hic anlamiyorum. Bana hep cok karmasik gelmistir nedense. Ev kredisi oderken de o kredi isleri hep karisik geliyordu. Banka hallediyordu Allahtan sadece odeme yapiyordum. Hic ne hakkim var sormamistim. Sadece bir komsum evde su sızıntısı oldugunda bunu sigorta yapiyor demisti de onu yaptırmış tik.

Simdi de o kadar karisik geliyor ki nedense. Bir bilene yaptirana sormak istedim. Sizce sigorta mi mantikli peki. Yoksa tek seferlik kardiyolojiye muayene olup yine devlete devam mi.

İnternette soyle yaziyordu. Daha onceki hastalıkların tedavisinde kullanilamaz gibi birsey. Uygulamda da boyle mi acaba. Yoksa sadece sozlesmede mi boyle yaziyor bunu merak ettim. Cunku benim esas kullanmak istedigim eskiden teshis konmus olanlar zaten.
Bu gebelik, kanser gbi konularda gecerli aslında. Ama sizin konunuzda kapsaması gerekir Die düşünüyorum.

Süre gelen hastalıklar varsa, bunu kapsam dışı bırakabiliyorlar. Siz hastane seçip, sigorta ile görüşün.

İşte bende muayne ücretliydi ekg ve holter ücretsizdi

Bazen bazi hastanelerde kampanya oluyor. Eski kontrollerimde oyle yaptirdigim benim de cok oldu. O zaman oturdugum muhite yakin hastanelerde hep bu tarz kampanylar olurdu. Bu oturduğum yerde hic olmuyor. Hatta bu tarafta nedense ozel hastaneler daha bir pahali. Dogumda falan da oyle. Eski oturdugum yerde dogum ucretleri faln da baya fark edecek sekilde uygundu

bende de kronik kalp rahatsızlığı var.asla özel hastaneye gitmem, iyi denilen çok meşhur özel hastanelerin birinde teyzeme açık kalp ameliyatı yapmaya kalktılar hiç yoktan yere.Ben doktor takibimi Çapa'da yaptırıyorum.Çapanın kardiyoloji kadrosu , profesörleri çok iyi.Kalp ameliyatımı (1996'da) özelde oldum ama amerikan hastanesinde oldum o da bütçenizi çok aşar anladığım kadarıyla 96 senedinde bile bir ev parasıydı.Kardiyolojide çapadan ya da öteki yakadaysanız siyami ersek'ten şaşmam.Ama anlattıklarınıza göre bana kalp sorununuz psikolojik geldi.Psikolojiyi bir halletseniz kalpte de dediğiniz sorunlar kalkacak sanki, çünkü dediğiniz kalp tanısı hayatınızı böyle etkilemez.Mazhar Osman Ruh ve Sinir hst.'dan randevu alıp orada bir doktora görünün bence oldukça iyi bir hastane orası meşhur zaten

Sigortadan da hic anlamiyorum. Bana hep cok karmasik gelmistir nedense. Ev kredisi oderken de o kredi isleri hep karisik geliyordu. Banka hallediyordu Allahtan sadece odeme yapiyordum. Hic ne hakkim var sormamistim. Sadece bir komsum evde su sızıntısı oldugunda bunu sigorta yapiyor demisti de onu yaptırmış tik.

Simdi de o kadar karisik geliyor ki nedense. Bir bilene yaptirana sormak istedim. Sizce sigorta mi mantikli peki. Yoksa tek seferlik kardiyolojiye muayene olup yine devlete devam mi.
Bence çok mantıklı. Ben çok dra giden biri değilim, sağlık sorunum yok. Ama ömür boyu yenileme garantisi var. Kendime yaptığım tek yatırımdır. Kullanım oranınıza göre poliçe ödemesi düşüyor zaten. Kasko gibi düşünün.

Bu gebelik, kanser gbi konularda gecerli aslında. Ama sizin konunuzda kapsaması gerekir Die düşünüyorum.
Kronik kalp ve damar hastalıklarını kapaamıyor. Hatta sizden sağlık beyanında bulunmanızı istiyorlar. Poliçe risklere göre oluşturuluyor.

bende de kronik kalp rahatsızlığı var.asla özel hastaneye gitmem, iyi denilen çok meşhur özel hastanelerin birinde teyzeme açık kalp ameliyatı yapmaya kalktılar hiç yoktan yere.Ben doktor takibimi Çapa'da yaptırıyorum.Çapanın kardiyoloji kadrosu , profesörleri çok iyi.Kalp ameliyatımı (1996'da) özelde oldum ama amerikan hastanesinde oldum o da bütçenizi çok aşar anladığım kadarıyla 96 senedinde bile bir ev parasıydı.Kardiyolojide çapadan ya da öteki yakadaysanız siyami ersek'ten şaşmam.Ama anlattıklarınıza göre bana kalp sorununuz psikolojik geldi.Psikolojiyi bir halletseniz kalpte de dediğiniz sorunlar kalkacak sanki, çünkü dediğiniz kalp tanısı hayatınızı böyle etkilemez.Mazhar Osman Ruh ve Sinir hst.'dan randevu alıp orada bir doktora görünün bence oldukça iyi bir hastane orası meşhur zaten

Aslinda sagligimdan emin olsam psikolojimi de etkilemez. Ama hep gecistirilerek muayene oldugum icin o zaman emin olamiyorum.

Fiziki olarak mintral kapakta sıkıntı var dediler hep. Hatta bir ara mintral yetersizlik fln cikiyordu. Son doktorum. Bunlarin olmadığını ve ritm bozuklugu oldugunu söyledi. Beloc vermisti iste de hamileikti emzirmeydi derken ilk kutudan sonra daha kulanmadim hic.
Hala emziriyorum ama bugun acilde istedim. Agrim dinlenmeme ragmen devam edince endiseleniyorum iste. Tv izleyip dinleniyorudm bisi de dusunmedim birsen tekledi cok hizli atmaya basladi falan. O zaman kaygi bozukluğum devreye giriyor. Ee ilac da aldin keyfin de yerindeydi aklinda orda degildi. Hala bu agri bu tekleme niye diye kaygi basliyor. Hangi duzgun muayene olsam evham yapiyorsun diye kendimi telkin edecegim. Ama benim aklim.hep ihmal kismina gidiyor. Ya ihmal ediyorlarsa diye.

Capaya bu aralar troit sorunum icin gidiyorum ama kardiyoloji icin hic dusunmemistim.bezmi aleme randevu aldim aslinda bugu vardi ama geç kaldim.gec kalınca da bakmıyorlar mis gitmedim. Beylikduzu taraflarindayim. Mesafe de uzak olunca surekli gidemiyorum o taraflara.

Mazhar osmana bir kez gittim ben memnun kalmadim bana fayda saglamadi. İlaclik bir durum gormemisti. Psikologa yonlendirmesini istemiştim onu da yaomadi sebebini hatirlamiyorum simdi. Terapi gibi bisi zaten yapmiyorlar.

Bence çok mantıklı. Ben çok dra giden biri değilim, sağlık sorunum yok. Ama ömür boyu yenileme garantisi var. Kendime yaptığım tek yatırımdır. Kullanım oranınıza göre poliçe ödemesi düşüyor zaten. Kasko gibi düşünün.

Ben aslinda sadece 1 yil gibi düşünmüştüm. 1 yil iyice kendime baktiririm sonra yine eski rutin gibi dusundum.

Dedigim gibi normalde ozel hastanelere giden biri olsam sigorta daha karli. Ama hic gitmeyince arti 900 tl gibi oluyor. Ki onun da fiyatlari yukselmis galiba. Demin netten baktim 1500 cikti odeme.

tamamlayıcı sağlık sigortası geçmişten gelen hastalıkları kapsamıyor.Birde doktorunuzda geçerlimi hastanede geçerlimi ona baktırın bazen hastanede geçiyor fakat doktoru kapsamıyor.Kendimden örnek vereyim. Halk sigorta yaptırdım oğlumla kendime 1350 tl 10 hak ona 10 hak bana. Bu arada sünneti karşılayan tek sigorta buymuş :))) Oğlum bir de sünnet oldu.Bana gelecek olursak.Strese bağlı ritim bozukluğum hep vardı. Medical park florya hastanesi Doç. dr hakan uçara gittim anlattım. hiç sorun çıkmadı.Zaten muayneden önce direk ekg çekiyorlar demek ki ücret alınmıyor.Kan testi istedi ve holter taktırdı hiç ücret ödemedim. Tamamlayıcı sigorta yaptırmak hayatımda yaptığım en doğru şeydi.Geçen bir mide ağrısı, kusma yaşadım.Salgın varmış maaile olduk ve direk gittim en yakın hastaneye testler , serum , iğne derken 2 saatte ayağa kalktım. Bin liradan fazla tuttu. Normalde asla gidemezdim.Devlete giden yiğenim 1 hafta da düzelemedi.

Ben aslinda sadece 1 yil gibi düşünmüştüm. 1 yil iyice kendime baktiririm sonra yine eski rutin gibi dusundum.

Dedigim gibi normalde ozel hastanelere giden biri olsam sigorta daha karli. Ama hic gitmeyince arti 900 tl gibi oluyor. Ki onun da fiyatlari yukselmis galiba. Demin netten baktim 1500 cikti odeme.
Siz seçip bire bir konuşun. O fiyatlar olmuyor. Bunu maddi durumunuzu bilemem ama uzun ömürlü yatırım gibi düşünün. Kısıp ayırabilirseniz tüm aile ferdleri için değerlendirin derim.

X