Sağlık testi

Ya bir kan alıyorlar başka da bir şey yok hpv ye bakmıyorlar testlerde. Yüzde yüz yoktur diyemeyiz, var düşük de olsa. O da seneler içinde bile çıkabilir grip mi bu hemen belli olsun
Tam kan sayım testimde bazı değerlerde oynama söz konusu değil. O değerler ile vücutta herhangi bir virüs ile savaşılıyor mu savaşılmıyor mu ortaya çıkıyor

Merhaba.
Evlilik için test yaptıracağım.
Önceden cinsel birliktelik olan ilişki yaşamadım ama birisi ile sürtünme ve oral yolu ile bişişer yaşamıştım. Bu şekilde hiv bulaşma riski var mı?
Hiv belirtileri nelerdir?
Evlilik yolunda hangi testlere bakılıyor
Hiv bakılıyor başka da bir bilgim yok maalesef

Hiv ayrı aids ayrı. Hiv virüsü aids e neden oluyor. Aids olunduğunda belirtiler başlıyor vücutta. Aids e dönüşmeden vücutta hiv varsa ve kişi taşıyıcı ama hasta değilse belirti vermeden yıllarca virüs uykuda durabiliyor.
Özel de test yaptırın kayıtlara geçmez o zaman ve içiniz rahatlar.

Hiv ayrı aids ayrı. Hiv virüsü aids e neden oluyor. Aids olunduğunda belirtiler başlıyor vücutta. Aids e dönüşmeden vücutta hiv varsa ve kişi taşıyıcı ama hasta değilse belirti vermeden yıllarca virüs uykuda durabiliyor.
Özel de test yaptırın kayıtlara geçmez o zaman ve içiniz rahatlar.
Risk mi var

Risk derken var tabi. Ama o kişinin hiv taşıdığını niye düşünüyorsunuz? O kişinin hiv taşıma İhtimali az size geçme ihtimali de az sonuçta kafanıza takmayın.
Çok telaşlandınızsa özel laboratuvarda yaptırın test

Bişeyler yaşadığım kişide hiv olup olmadığını bilmiyorum böyle bir durumum rahatsızlığım var demedi. Bu adam bana hiv pozitifim demedi. Bende o dediğiniz belirtiler yok. Bende hiçbi belirti yok. Korktuğum şey evlencekken kan testinde pozitif çıkmak
Herkes her şeyi biliyor kimseden bişey saklamadim dediniz. Sağlık yönünden sizi etkileyen bir sıkıntınız yoksa herkes de her şeyi biliyorsa niye bu kadar endiselendiniz anlayamadim

herkes herşeyi biliyor evet ama hiv bulaşısı oldu mu onu ben bile bilmiyorum ki
Sağlık yönünden ziyade e-nabizda görünüp gorunmeyecegine takilmissiniz ama o yüzden sordum. 3 yıl sonra aklınıza bu ihtimal gelip sağlığınız için endiselenmisseniz tamam ama e-nabizda görünür mü falan deyince olayın rengi değişiyor

Sağlık yönünden ziyade e-nabizda görünüp gorunmeyecegine takilmissiniz ama o yüzden sordum. 3 yıl sonra aklınıza bu ihtimal gelip sağlığınız için endiselenmisseniz tamam ama e-nabizda görünür mü falan deyince olayın rengi değişiyor
Enabızds görünmesini istemem çünkü. Olay enabızdan ziyade kafama taktığım bu hastalık bence

Bu konu hakkında bilgi sahibi misiniz? Bu şekilde öoğu yerde bulaşmayacağı yazıyor
Doktor değilim. Araştırdığım kadarı ile biliyorum.
Yıllar önce anksiyete bozukluğu yaşadım. Her şeyi kafama sizin gibi takıyordum. Diş doktorunda uzun süreli tedavi gördüm. Aradan 4,5 ay geçti ağzımda pamukçuk oluştu ve google dan baktığımda aids olabilir yazıyordu. O an diş doktorundan aids kaptım diye delirdim. Gidip test yaptırdım tabi negatif ti. Teste inanmadım başka yerde gene yaptırdım negatif. Pamukçuk o ara çok antibiyotik kullandığım için olmuş.
Doktorlar bıktı psikiyatriye gitmemi söylediler ve ben anksiyete tedavisi gördüm iyiyim o günden beri.
Size de tavsiye ederim

Doktor değilim. Araştırdığım kadarı ile biliyorum.
Yıllar önce anksiyete bozukluğu yaşadım. Her şeyi kafama sizin gibi takıyordum. Diş doktorunda uzun süreli tedavi gördüm. Aradan 4,5 ay geçti ağzımda pamukçuk oluştu ve google dan baktığımda aids olabilir yazıyordu. O an diş doktorundan aids kaptım diye delirdim. Gidip test yaptırdım tabi negatif ti. Teste inanmadım başka yerde gene yaptırdım negatif. Pamukçuk o ara çok antibiyotik kullandığım için olmuş.
Doktorlar bıktı psikiyatriye gitmemi söylediler ve ben anksiyete tedavisi gördüm iyiyim o günden beri.
Size de tavsiye ederim
Psikiyatriste gitmemi mi

X