Sahiplendiğimiz Canımız köpeğimiz...

Bogurtlenliturtaa

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2020
127
131
Herkese iyi akşamlar. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Direk konuya gireyim .
Nisan Mayıs ayı gibi oturduğumuz apartmana birileri taşındı çok tatlı bir köpeği vardı evde bakıyorlardı ki dışarıda bakilabilecek köpek türünden değil zaten. Ama 1 ay sonra apartmanın girişine hiç bakilmayacak yere köpeği bağladılar öyle bir yer ki zaten inşaat pisliği var toz toprak berbat içler acısıydı yani.. Köpek neredeyse 2 ay bağlı kaldı tuvaleti yemeği yattığı yer birdi içimiz gidiyordu. Ben işten çıkınca eşimle dayanamadık her akşam biz gezdirmeye başladık sonra geri getirdik komşumuzun da işine geldi. Bir yerden sonra arada bizim de yemek verdiğimizi görünce yemek de vermemeye başladılar. (Hatta yeri geldi su da)Sonra bir baktık köpek bağlı olduğu ipi 2 3 kere koparıp komşumuza değil bizim kapımıza gelmeye başladı apartmanın içinde görseniz o kadar tatlı kii. Neyse biz bunu komşuya söyledik bak ipini koparıyor kaçıyor diye bize ne dese beğenirsiniz aman be kardeşim bırakın kaçsın sizde kurtulun bizde kurtulalim diye resmen bağırdı telefonda o kadar kötü olduk ki o akşam oturdum ağladım sinirimden. Biz daha sonra başka bir yere taşınmaya karar verdik bunu onlara da söyledik yemeğini suyunu eksik etmeyin gezdirin arada çok sıkılıyor köpek böyle olmaz diye 2 gün sonra bize köpeği sahiplenir misiniz dedi komşu bizde tamam dedik yakın bir tanıdığımız vardı bahçeli bir yeri var 1 hafta idare etsin sonra alırız oradan yeni evimize götürürüz dedik. Demez olaydık akşamına köpeği göremeyince niye göturdunuz burada kalsaydı benim çocuklar çok üzüldü dedi. Neyse biz geri getirdik hemen dedik çocuklar sıkıntı yaratacaksa kopegi sahiplenmek istemiyoruz diye . Tamam dediler. Taşındigimiz gün eşime seslendi giderken götürun köpeği ben çocuklarla konuştum sıkıntı yok dedi. Ve çok şükür biz minigimizi oradan kurtardık dedik. Amaa o zamana kadar ilgilenmeyen aman bırakın kaçsın kurtulmuş olurum ne yaparsa yapsın köpek diyen adam aldığımız günden beri önceden 2 haftada bir sonra daha sık aramaya mesaj atmaya başladı köpek nasıl resim atsaniza flaan diye resim attık iyi dedik ( bu arada kuru mamaya alistirdik ve düzenli olarak gezdiriyoruz) bize demez mi zayıflamış mutsuz görünüyor gibi diye sen sürekli ev yemeği artıklarını ver gezdirme sonra gel utanmadan bunu söyle. Neyse dedik yine ama artık mesajları aramaları olur olmadık zamanlarda o kadar arttı ki aşırı rahatsız olmaya başladık iki gün önce video çektik gönderdik bize diyor ki" kuru mama mı yiyor niye? " ki kuru mama yediği daha önceki resimlerde var. Amaçlarını çözemedik ama eşim diyor ki kışı bize atlattirip yaza doğru geri isteyecekler gibi çocuklar çok üzülüyor flaan diye dedi öyle şey mi olur ya çocuk oyuncağı mı bir can o da sonuçta içim o kadar daraldı ki ailemizden biri gibi artık köpeğimiz kimselere vermem bu saatten sonra düşündükçe içim daraliyor resmen 1 aydır uykularim kaçtı 😔😔

Siz biraz fazla insan yerine koymussunuz komsulari. Ciddiyim. Sahiplenin dedikten sonra yok cocuklar uzuldu getir tamam uzulmicekler götür. Oyuncak olmussunuz ellerinde. Aramalarina mesajlarina yanit vermeyin yada 2 3 gun sonra verin, sorun çıkarırlarsa siz köpeğe bakamadiginiz icin sahiplendirdiniz bir ipe bagli gunlerce apartmanin onunde birakilmaz hayvan, acıdık da aldık kıyamadik, lutfen daha fazla rahatsız etmeyin hayvan bakmayi sizden ogrenecek değiliz yazin gecin. karı koca biraz yumuşak yüzlüsünüz sanirim ama bu tarz insanlar cok yipratir sizi

açık açık konuşun. köpeği biz almadan önce leş ortamda bağlı tutuyodunuz bu iş çocuk oyuncağı değil istemeyi planlıyosanız peşinen söyleyelim artık vermeyi düşünmüyoruz köpeği çok umursuyor gibi de arayıp sormayın artık diyin. köpeğe bakamayan tiplerin komşuluğundan da hayır gelmez mesafeli durun

Siz biraz fazla insan yerine koymussunuz komsulari. Ciddiyim. Sahiplenin dedikten sonra yok cocuklar uzuldu getir tamam uzulmicekler götür. Oyuncak olmussunuz ellerinde. Aramalarina mesajlarina yanit vermeyin yada 2 3 gun sonra verin, sorun çıkarırlarsa siz köpeğe bakamadiginiz icin sahiplendirdiniz bir ipe bagli gunlerce apartmanin onunde birakilmaz hayvan, acıdık da aldık kıyamadik, lutfen daha fazla rahatsız etmeyin hayvan bakmayi sizden ogrenecek değiliz yazin gecin. karı koca biraz yumuşak yüzlüsünüz sanirim ama bu tarz insanlar cok yipratir sizi
Aslında biz daha taşınma durumu yokken eşime dedim biz bakalım annemgile götürelim ( bahçeli evimiz var başka ilçede orayı düşündük ) diye sonra bizim söylememize gerek kalmadan kendileri teklif etti. Geri getirmeyecektik ama uğraşmayalim 1 hafta sonra tasinacagimiz zaman bir şekilde köpeği de alacagiz diye kafamıza koymuştuk. Aramalarına sürekli cevap vermiyoruz arada geri dönüyoruz bazen 2 3 gün sonra. Başta merak ediyolardir olabilir ama sorumsuz insanlar bir iki arar bir daha aramazlar diye düşündük ama yanıldık numara değiştirmeyi düşünüyor eşim ama her an tedirgin olmaktan yoruldumbir de pek tekin insan gibi de değiller başımıza iş mi aldık diyorum ama oğlumuza bakınca onun için değerdi diyorum

Köpege sağlık karnesi çikartmamisdir bu insan musvetteleri.Kopege hemen karne cikarttirin veterinerde cip taktirin ustunuze kaydettirmis olursunuz.Onlarin hic bir aramasina msj da donmeyin.Yirtinsin dursunlar.Sadece bir kere kopek bizim ispatla senin oldugunu deyin ondan sonrada muhatap olmayin bir daha
Karnesi varmış onlarda sordugumuzda var dediler biz de verin aşılarını yaptıralım bu köpek sonuçta nereden baksanız 5 ay bizim gezdirmemiz dışında bir yerde bağlı kaldı. Ama kesinlikle vermediler .Biz tekrardan karne çıkarttik ama görseniz o kadar sıkıntıli tipler ki hele çocukları büyükler 12 13 yaşlarında belalar resmen köpegi ellerinde oyuncak yapmışlardı hatırladıkça sinirden elim ayağım titriyor hala

Ben olsam köpek kadar olmayan aklınızla daha fazla bizimle muhattap olmayın. Der. Heryerdende engellerdim.Bide hayvanın halini soruyor utanmaz arsız mahluk... Böylesinin suratına mıçmazsan anlamazlar. Dinsizin hakkından imansız gelir. Ağlamayın verin veriştirin her yerdende engelleyin gitsin. Bulsunlar bulabiliyorlarsa. Böylesine kestiğim tırnağımı vermem.
Gider kapısına mahallede olay çıkartır rezil rüsva ederim o mahlukları. İnsan artıkları.

Engelleyin gitsin

Ne ruh hastaları var😡
Engelle diyorum eşime ama iş yerini biliyorlar bu sefer oraya gelip rahatsız edecek diye engellemiyor dışarıda gezdirirken her an bir yerden çıkarlar mı diye korka korka gezdiriyorum küçük bir yerdeyiz bir de en sonunda uzule uzule memlekete ailemizin yanına göndereceğiz herhalde hiç de ayrı kalmak istemiyorum 😔

Engelle diyorum eşime ama iş yerini biliyorlar bu sefer oraya gelip rahatsız edecek diye engellemiyor dışarıda gezdirirken her an bir yerden çıkarlar mı diye korka korka gezdiriyorum küçük bir yerdeyiz bir de en sonunda uzule uzule memlekete ailemizin yanına göndereceğiz herhalde hiç de ayrı kalmak istemiyorum 😔

Bir b.k yiyemezler korkmayın gelirse de gelsin işyerinde ne olacak eşiniz güvenliği çağırır dışarı attırır. Bu kadar korkmayın bu insanlardan siz korktukça tepenize çıkmışlar. Bence derdinizi güzelce yazın:

Köpeğin yüzüne bakmıyordunuz şimdi mi kıymetli oldu ruh hastaları?? Bir daha sakın rahatsız etmeyin yoksa savcılığa gideriz.

Bu kadar. Böyle ruh hastası tipler karşıdakinin sinmesinden güç alır. Diş gösterin bir daha aramazlar.

Ben olsam köpek kadar olmayan aklınızla daha fazla bizimle muhattap olmayın. Der. Heryerdende engellerdim.Bide hayvanın halini soruyor utanmaz arsız mahluk... Böylesinin suratına mıçmazsan anlamazlar. Dinsizin hakkından imansız gelir. Ağlamayın verin veriştirin her yerdende engelleyin gitsin. Bulsunlar bulabiliyorlarsa. Böylesine kestiğim tırnağımı vermem.
Gider kapısına mahallede olay çıkartır rezil rüsva ederim o mahlukları. İnsan artıkları.
Bizim burada yakınimiz ailemiz yok bir eşim ben bir de çalışma çevremiz komşularda bunu biliyorlar bir de çingenelerden gibiler akrabaları bile sorunlu..Allahım nereden buldular bizi diyorum ama varmış işte bir sebebi bir canı kurtardik deme öyle diyorum kendi kendime. Pek cesaret edemiyoruz yani basimiza iş açarlar diye zaten taşınırken bile en uzak mahallede dolaştık ev bulmak için bir o yönden rhaatiz şuan

O zaman köpek hasta oldu veteriner 2000 lira istiyor diyin bı daha aramazlar 🙄🙄
Yani engelleseniz iş yerine gelse de ne olabilir sen köpeği bize sattın dersin yürür gidersin bir şey ispat edebilir mi hayır ..
Siz fazla cekiniyorsunuz ...

Aslaa vermem oğlumu dediğim gibi ama korkuyla da yaşamaktan yorulduk mecburen ailemizin yanına göndereceğiz gibi buna çok üzülüyorum nasıl alışırım diye 😔
Korkmayın bisey yapamazlar. Yemek su vermediler siz alınca kıymetemi bindi. Oda alışmıştır size, ordan oraya gönderip üzmeyin yavrucağı

O zaman köpek hasta oldu veteriner 2000 lira istiyor diyin bı daha aramazlar 🙄🙄
Yani engelleseniz iş yerine gelse de ne olabilir sen köpeği bize sattın dersin yürür gidersin bir şey ispat edebilir mi hayır ..
Siz fazla cekiniyorsunuz ...
Ya normal tipler değiller yani konuşup anlasabilecegimiz türden değiller köpeğe davranış şekillerinden belli olduğu gibi. İş yerinde de olay çıkarabilecek kadar iğrenç insanlar o duruma da gelmeden halletmek istiyoruz. Bir de aşılarını falan yaptırabilirsiniz demişti ısrarla ilk verdiğinde sonradan anladık muayene aşı paralarıni da bize kitleyip geri isteyeceklermis meğer

X