Konuşma Problemleri Sakın benim gibi geç kalmayın

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

ebruli1976

Guru
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2009
188
8
47
melisim şu an 6 yaşını doldurdu ve ben tedaviye geçen sene başladım ama hızlandırılmış bir şekilde sakın genetiktir geç konuşur falan saçmalıklarına inanmayın ve 3 yaşından itibaren tedaviye başlatın konuşmayan bebişlerimizi kendimi tek konuda affetmiyicem eşim hep götürelim dedi ve ben konuşur dedim ama çok şükür şu an damak la tedaviye geçtik ve harika gelişmeler var seneye 1.sınıfa gidicek inşallah o zamana kadar dahada düzelirizde okulunda problem çıkmazderdini veren allahım inanınki dermanınıda veriyor az çaba buda anneler ve babalara düşüyor bebeğim seni çok seviyorum beni bu kadar çabuk mutlu ettiğin içinde sana çok teşekkür ediyorum dünya durdukça sende dur ve tırnağın taşa değmesin canım yavrummm

gerçekten çok geç kalmışsınız uzmanlar en geç 2,5 yaşında konuşmayan çocuğun mutlaka doktor tarafından değerlendirmeye alınması gerekiyo ama şu anda iyiye gitmesi çok güzel bi gelişme umarım herşey güzel olur melis ve sizin için

amin inşallah bu annelerin kıyamaması varya insan konduramıyo ama allahtan tedavi olumlu sonuç verdi sağolun

amin inşallah bu annelerin kıyamaması varya insan konduramıyo ama allahtan tedavi olumlu sonuç verdi sağolun

hangi doktora gittiniz nerde tedavi oluyor bilgi verirsen sevinirim. benim de 6 yasında bir yeğenim var düzenli olarak terapistlere gidiyor ancak tam açılamadı..

benim kuzenimde 3 yaşında konuşmuyor ..bazı keliamleri söluyor ama genelde anlatmak istediğini bağırarak el kol ve ses haraketleriyle anlatıyor.. amcamda geç konuşmuş ona çekti diyoruz ama uzmana götürselermi herkez konuşur zamanla diyor ..

benim kuzenimde 3 yaşında konuşmuyor ..bazı keliamleri söluyor ama genelde anlatmak istediğini bağırarak el kol ve ses haraketleriyle anlatıyor.. amcamda geç konuşmuş ona çekti diyoruz ama uzmana götürselermi herkez konuşur zamanla diyor ..

uzmana danışılması gerekir mutlaka babası geç konuşmuş diyerek beklemek çok yanlış

geçmiş olsun diyorum... benim oğlum 25 aylık ama henüz ondan 2 kelimeli bir cümle duymadım... her dediğimi anlıyor... neden sonuç ilişkisi kurup bana anlatmak istediğini işaretlerle yada simgelerle anlatıyor? bu sorun bizdede varmıdır? birde bu alanda hani bölüme başvurmalıyız?_

umarım bu yazıyı 'her çocuk farklıdır,eninde sonunda konuşur' diyen anneler de okuyordur.

umarım bu yazıyı 'her çocuk farklıdır,eninde sonunda konuşur' diyen anneler de okuyordur.

söylediklerinize aynen katiliyorum ben yurtdisinda yasiyorum ve 3,5 yasinda bir oglum var konusuyor biraz ama tam ne dedigi anlasilmiyor cümle kuruyor ama cogu harfleri cikaramiyor herkez ne dedigini anlamiyor ve ben yeni konusma terapisine götürüyorum
gec kaldim daha dogrusu cocuk doktorum bir türlü gondermedi dha erken daha erken diye o göndermedende sigorta odemiyordu kulagina baktirdim sükür sorun cikmadi su an türkceyi tam bilmiyor krese gidiyor birde yabanci dil ogrenmesi lazim cocuk bocaliyor simdiki aklim olsa 2,5 yasinda götürürdüm terapiye fazla beklemeyin arkadaslar önlemini alin götürün doktora terapiye

X