sakinleşmeyen yavru kedi

Annem kedileri sever ama dokunmaz. Benim kedilerde inadına annemi seviyor. Hele önceki kedim anneme aşıktı, o varken yüzüme bakmıyordu. Onun sandalyesinin yanına oturup saatlerce ona bakıyordu.

öncelikle kediniz kendisini sevdirtmek istediği zaman sevin, onun dışında kendisine yaklaşımları tehtit olarak algılayıp savunma yöntemlerini uygulayacaktır, şu an bu şekilde giderseniz ileride de sorun yaşamazsınız

Öncelikle ne güzel bişey yapmışsınız sokaktan sahiplenmişsiniz. Benimde 2 yaşında bi oğlum var o da 3 aylıkken sokaktan aldım. Hiç yerinde durmuyodu dediğiniz gibi yavrular çok hareketli oluyor. Kedi otunu direk pet shoplardanda alabilirsiniz saksıya da ekebilirsiniz çok sevmişti bizimkisi yuvarlanıp duruyodu otların üzerinde, ev çok dağılıyo sonra süpürmek lazım o ayrı konu

aynen koç burcu :) karnesinde gününü görünce ben de burcuna bakmıştım. bilgiler için teşekkürler dönüp okuyacağım uzun uzun :))

Yorumları okumadım oğlum ilk eve geldiğinde okadar çok araştırmıştım ki hatta bir ara annemle alışamayacaklarını bile düşündüm. 6 aya kadar enerjisini hiç kaybetmedi. Ozamana kadar sadece sakin kalmaya çalışın büyük ihtimalle annenizin korkusunu farkettiği için ona kendini kabul ettirmeye çalışıyor. Siz ne kadar sakin olursanız okadar sakin olur. Birde kedi otu benim oğlumda tam tersi etki yapmıştı. Daha hareketli oluyordu onun kokusunu alınca

bir kedi otu diye satılan bir şey var catnip, bir de valerian otu yağı gibi bir şey var (bu insanda da kullanılıyormuş asabiyet, uyku düzensizliği vs durumlarında)

catnip malesef bizimkini de daha da canlandırdı. hatta bir kez bluzuma döktüm beraber sarılıp uyuruz diye kudurma ötesine geçti. düz durduğumda göğsüme atlamaya çalışıyordu yerden. catnipli çimeni de var o hep açıkta. sanırım o da kudurtuyor. onları bir toparlayayım akşam gidince. valerian otu yağını da alayım diyorum. iki düşman kedi falan olunca kullananlar olmuş, hani sakin sakin tanışsınlar diye. bir şansımı deneyeyim. 6 ay iyi. iki ayımız kaldı demek.

annem eğer biraz yaklaşabiliyor olsa ben bu derece yorulmazdım da kadın gerçekten korkuyor. oturup ağlıyor annem artık o derece. yüklenmemek için kediyi hiç onla bırakmıyorum mecbur. o zaman da ben tükeniyorum :) bebek yapaydım bu kadar yormazdı ya. anneme de paslardım arada:)

Aynı şeyleri söylemişliğim var ama bizimki 2 yaşında ve annem ayrı kaldığında özlediğini söylüyor. Ozaman daha rahat oluyor tabiki ama aşıldığında çok keyif alacaksınız onu düşünmeye çalışın. Sanırım benim dediğimde catnip ti çünkü gerçekten durdurulamaz hale geliyordu kokusunu alınca. İnş en kısa sürede düzene girer ve ne kadar keyifli zaman geçirdiğinizi dinleriz

sordum, annem de hep soruyor. yaramaz biraz falan diyorlar. hani çözüm önerisi yok. kısırlaştırınca biraz sakinleşiyormuş da daha vaktimiz var ona.
kısırlaştırıldıktan sonra daha agrasifleşen kediler de var. Bunu bir çözüm olarak görmeyin. Bir belgesel vardı ''my cat from hell'' diye vahşi ev kedilerini uysallaştıran bi kedi uzmanı ailelere öneriler veriyordu..onu izleyerek kendine bir yol çizebilirsin bence..

Buyunce degisir :) bizimki de ayniydi isirma, saldirma :) simdi o kadar sakinnnn acayip degisti... Bazen onun eski halini ozluyorum :)

tabi tabii ilk üç bölümünü bulabildim internette. zaten o kadar hırçın değiliz.hani sevdiren bir kedi kendini. işten geldiğimde kucağıma atlar yüzümü yalar vs. sevgi gösterir. sadece aşırı hareketli olması kontrolü kaybettiriyor bana. en basit örnek işte kedi uyurken perdeyi kapatayım desem azıcık perdeye dokunsam uyanıp perdenin tepesine kadar tırmanıyor. sabitlenmiyor bir türlü. o uyurken odadan çıktım kapıyı kapattım diyelim, geri döndüğümde on saniye sonra, kapının arasından bir fırlıyor vın. ninja gibi. bundan diyorum sakinleşsin az ağır hareket etsin diye.

kısırlaştırma zorunluluktan. hani bu çocuk evde. perişan olmasın. hem sokağa da çıksa dışarıdaki kedilere de günah. sakinleşsin diye değil yani):

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…