salonum ve salon takımım (salon takımıma koltuk döşeme istiyorum yardım)

yazcicegi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2011
803
1
arkadaşlar benim salonum çok küçük.konsol ve gümüşlük bile sığmadı oturma odasına aldık onları..

Eklentiler

• $Fotoğraf2164.jpg
    $Fotoğraf2164.jpg
    97,4 KB · Görüntüleme: 1.243
  • $Fotoğraf2160.jpg
    $Fotoğraf2160.jpg
    81,4 KB · Görüntüleme: 2.532
  • $Fotoğraf2162.jpg
    $Fotoğraf2162.jpg
    74,3 KB · Görüntüleme: 1.858
  • $Fotoğraf2163.jpg
    $Fotoğraf2163.jpg
    72,2 KB · Görüntüleme: 1.089
Son düzenleme:
koltuklarının yüzlerini değişeceksen koltuklarının oturma yerlerini kırmızı sırt yerilerinide kırmızı beyazlı yapabilirsin.ve aksesuarlarınıda yine kırmızdan yana kullan derim çünkü sandalye takımın ve televizyon üniten siyahlı.halını değiştirme derim çünkü koltuklarınla uyumlu olur.

koltuklarının yüzlerini değişeceksen koltuklarının oturma yerlerini kırmızı sırt yerilerinide kırmızı beyazlı yapabilirsin.ve aksesuarlarınıda yine kırmızdan yana kullan derim çünkü sandalye takımın ve televizyon üniten siyahlı.halını değiştirme derim çünkü koltuklarınla uyumlu olur.

cevabın için teşekkür ederim aslında güzel fikir canlıda duru ama oturma odamda kırmızı köşe takımım var istiyorumki salon takımıda farklı ve ağır dursun biraz..bugün bi döşemeciye gittim ve beğendim 2 model oldu açık krem renklerde..oturma krem sırt yerleride desenli krem yine bakalım değişince eklerim yine buraya..başka fikri olan yok galiba..

arkadaşlar benim salonum çok küçük.konsol ve gümüşlük bile sığmadı oturma odasına aldık onları..zaten küçük olan salonum abide yanlış tercih yaptım ve çok koyu bir model tercih ettim şimdi koltuk döşemeye verip yüzlerini değiştirmek istiyorum.ben krem tonları düşünüyorum sizin önerileriniz nelerdir..lütfen fikir verin birde salonuma başka neler yapabilirim daha hoş durması için..
Eki Görüntüle 349518 Eki Görüntüle 349517 Eki Görüntüle 349516 Eki Görüntüle 349515

keşke mobilyalarını almadan önce buradan bir fikir danışsaydın.. koltukların güzel bence ama renk biraz koyu doğrudur. koltuk takımını tam takım alana kdr köşe takımı + puf ya da teklı şeklinde alsaydın ikili koltuğun olduğu yere konsolun aynasını çıkartıp üzerne tv yi duvara monte ettirseydın tv nın sağına gümüşlüğünde sığardı masan da aynı yerde dururdu.

küçücük evlere koltukları tam takım alma fikrini hala anlayabilmiş değilim canım bizmde evimiz çk küçk oturma odası 12 metrekare şmdi bizde sadece 3 lü 2 li tekli şeklde düşnüüyorz vr de tv ünitesı o kdr odayı boğmaya gerek yok eşyalarla.

2 tane tekli ile 2 linin yerini değiştirebilirsn bnce dha güzl durur :) gördüğüm kadarıyla da süngerli koltukların.. birer tanelerini döşemeciye götürüp kırık beyaz ya da fildişi renginde düz yenı kılıflar diktirebilirsin daha ferah dulur kollarını döşettirmeye gerek yok bence çnkü kollar çk kirlenıyor snra pişman olursun rengini açtığına :KK70:

canım birinci önceliğin tv sehbasından kurtul görüş açısı nasıl iyi olacaksa duvara monte ettir .koltuğun deri kısımları olduğu gibi kalsın oturma ve sırt minderleri krem ekru tonlarda leke tutmayacak bir kumaş döşettir.duvarını düz beyaza boyat harika olur .sandalyeleride hiç oynama derim.nacizane fikirlerim bunlar canım.haa birde duvarın birine de bir büyük ayna koyarsan odanı ferahlatacaktır .

mobilya almadan once keşke evinizin küçüklüğüne göre ölçerek tartarak mobilya alsaydınız diyorum..zaten küçük olan salona birde gümüşlük alıp iyice boğmak ne biliyim biraz düşünseydiniz keşke...benımde salonum küçük ve suan ona göre ölçerek dekore edıyorum..iş işten biraz size tavsıyem ıse evet koltukları krem rengi kaplatmanız..o 2 teklı koltuk çok biçimsiz duruyolar orda farklı bi yere koyma ımkanınız varsa daha iyi olur birde masadakı sandalyelerı imkanınız varsa krem deri ile kaplatın yine imkanınız varsa orta sehpayıda krem rengine boyatın...orta sehpadakı örtüyü kaldrırsanız daha ferah bi hal alacaktır salonunuz...kolay gelsin=)

cevalar için çok teşekkür ederim sizlere.evlediğimde kadınlarklubune üye değildim o nedenle fikir paylaşımında bulunamadım..birde eşya alırken evet salonun küçük olduğunu biliyordum ama bu derece sığmayacağını düşünememişim gerçekten hatalıyım bunu kabul ediyorum şimdiki aklım olsa hem almazdım hemde farklı bir koltuk takımı alırdım..
koltukların kollarını değiştirmeyeceğim sadece oturma ve sırt bölümünü yüz yaptırıcam..bir model beğendimde oturma düz krem sırt bölümleride kendiliğinden desenli,krem rengi desenide çok güzel..damask diyorlar duydunuzmu bilmiyorum..bir arkadaşım sandalyeleride krem yaptır dedi şuan için değiştiremem anca ilerde..
bakalımm zamanla olacak..döşeme yapılsın yeni halini koyacağım buraya.

tatlım hala yaptırmadıysan naçizane fikrimi söylemek istedim :) bu arada benim eve çok benzyor bende oyu renklerden daralıp konu açmıştım .
masayı tekli koltukların olduğu yere koy
masanın solundaki duvar varya köşe olan o duvara tvyi monte ettir
2 li kanepeyi camın önüne koy 3 lüyü tv duvarının ta karşısına koy diğer kalan duvarada teklileri koy
umarım anlatabilmişimdir.
tv.yi duvara monte etmeden önce o küçük duvarı canlı bi duvar kağıdyla kapla mor yada mürdüm çok şık olur
koltukalrınıda kumaş gördüm krem rengi demişisn işte o renge kaplat. duvar kağıdının renginde kırlentler alabilrsin
kolay gelsinn canımmm

tatlım hala yaptırmadıysan naçizane fikrimi söylemek istedim :) bu arada benim eve çok benzyor bende oyu renklerden daralıp konu açmıştım .
masayı tekli koltukların olduğu yere koy
masanın solundaki duvar varya köşe olan o duvara tvyi monte ettir
2 li kanepeyi camın önüne koy 3 lüyü tv duvarının ta karşısına koy diğer kalan duvarada teklileri koy
umarım anlatabilmişimdir.
tv.yi duvara monte etmeden önce o küçük duvarı canlı bi duvar kağıdyla kapla mor yada mürdüm çok şık olur
koltukalrınıda kumaş gördüm krem rengi demişisn işte o renge kaplat. duvar kağıdının renginde kırlentler alabilrsin
kolay gelsinn canımmm

teşekkür ederim canım yorumun için,eski halinde masa dediğin yerdeydi bu seferde balkon kapısını açmak sorun oluyordu,çıkmak sorun oluyordu..evin eski şeklini tarif etmişsin nerdeyse yaa:) tv yi duvara monte ettir dediğin yerde tv oradaydı karşısında ikili camın önünde de 3 lü vardı

wayy eski halini mi tarif etmişim :)) o zaman 2. seçenek şu;
ikili kanepeyi tekliilerin yerine koy
teklileri masanın olduğu yere koy
masayıda şu anda ikilinin bulunduğu duvar varya işte oraya al masanın arkasındaki duvarada tv yi montele.
başka seçenek kalmıyo canım odanın şekline göre ancak bu kadrını düşünebildim. baktın olmuyor oturma odanla salonun yerini değiştir :)

zamanla sıkmadıda koyu renk çok boğucu duruyor salonda keşke açık renk yaptırsaymışım diyorum...fakat döşemecilerden aldığım fiyat bana çok fazla geldi..750 tl istediler bende vazgeçtim şimdilik belki ilerde yaptırırım..

canım koltukların çok güzel hem bu renkler moda ne diye değiştireceksin ki.bence halıların yanlış.kırmızı bir hallı al shagy de olabilir göstersin ama kendini biraz da kırmızı aksesuar al.bak ne kadar modern ve iç açıcı olacak.

koltuklarıma sadece kılıf diktirdim ve yeni gibi oldular hemde 350 tl. ye...
$SAM_0292.JPG $SAM_0293.JPG

beğendiniz mi?:))

ooo müthiş değişim süper olmuş ,şimdi o tüllerin yanına birer fon perde ,birazda aksesuar ,duvara büyük bir ayna ,al sana şık bir salon .güle güle otur canım çok beğendim harika olmuş ..

X