Samimiyetten hakaret edilir mi?

Merhaba uzun yıllardır tanıdığım çok yakın 7 24 sürekli yazıştığım bir bayan arkadaşım vardı.
Birbirimizden uzak şehirlerde olduğumuz için 2 senede veya senede bir yüzyüze görüşme imkanımız olurdu.

Kendisi 2 defa evime gelip misafirim oldu elimden geldiğince en iyi şekilde ağırladım kıracak birşey de yapmadım. En son onun bulunduğu şehirde babam ameliyat oldu bende gitmek zorunda kaldım gittiğimde ise bu arkadaşta kaldım. Ilk defa onun evine misafir olmuştum.

Ilk gün gayet normaldi ama sonraki günler konuşurken normal muabbet esnasında sürekli "gerizekalı, yavşak, keko, salak, aptal" gibi hakaret içerikli sözler kullandı.

Mutfağını temizliyordum içeri girdi "-yavşak bu mutfağın hali ne" dedi? Pizza yermisin? dedim" hayır salak" diye cevap verdi her lafında bir hakaret vardı. Çok şaşırdım, tepki de veremedim. Kendimi besleme gibi hissedip büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak 6 gün dayanabildim ve o evden çıkıp memlekete döndüm.

Sonra hakaretlerine kırıldığımı neden böyle davrandığını anlamadığımı belirten mesaj attım, bir özür bekledim ama samimiyetten şakasına söylediğini sanki sevgilimi elimden almış gibi tavır koyduğumu söyleyip üste çıktı...

Samimiyetten hakaret edilir mi bu durum çok mu normal, yakın arkadaşınız size bu şekilde söyler mi? Çok şaşkınım ve üzgünüm...
benim de ev arkadasım belden asağı küfür ederek konusurdu benle. Biraz alıskanlık. İlk tanıdığımda etmezdi amaa aynı eve cıkınca tuhaf karsılamadım tabi gülerek söylüyordu. KEndi kardesleri ile bile öyle konusuyorlarmıs evde

Kadının tavrını asla doğru bulmuyorum ama bir arkadaşın evinde 15 gün kalınmaz. Bu rica bile edilecek bir şey değil bence.

Samimiyet adı altında bir güzel sövüp engellerdim. Hadsiz terbiyesize bak sen.

Merhaba uzun yıllardır tanıdığım çok yakın 7 24 sürekli yazıştığım bir bayan arkadaşım vardı.
Birbirimizden uzak şehirlerde olduğumuz için 2 senede veya senede bir yüzyüze görüşme imkanımız olurdu.

Kendisi 2 defa evime gelip misafirim oldu elimden geldiğince en iyi şekilde ağırladım kıracak birşey de yapmadım. En son onun bulunduğu şehirde babam ameliyat oldu bende gitmek zorunda kaldım gittiğimde ise bu arkadaşta kaldım. Ilk defa onun evine misafir olmuştum.

Ilk gün gayet normaldi ama sonraki günler konuşurken normal muabbet esnasında sürekli "gerizekalı, yavşak, keko, salak, aptal" gibi hakaret içerikli sözler kullandı.

Mutfağını temizliyordum içeri girdi "-yavşak bu mutfağın hali ne" dedi? Pizza yermisin? dedim" hayır salak" diye cevap verdi her lafında bir hakaret vardı. Çok şaşırdım, tepki de veremedim. Kendimi besleme gibi hissedip büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak 6 gün dayanabildim ve o evden çıkıp memlekete döndüm.

Sonra hakaretlerine kırıldığımı neden böyle davrandığını anlamadığımı belirten mesaj attım, bir özür bekledim ama samimiyetten şakasına söylediğini sanki sevgilimi elimden almış gibi tavır koyduğumu söyleyip üste çıktı...

Samimiyetten hakaret edilir mi bu durum çok mu normal, yakın arkadaşınız size bu şekilde söyler mi? Çok şaşkınım ve üzgünüm...
Benim iki yakın arkadaşım ve kız kardeşlerimle muhabbetlerimizde öyle hakaretler var ki... samimi olmayan birine söylesek bir daha yüzümüze bakmaz ama biz arsız olmuşuz o ekiple. Her hakaret var bizde ama küsme yok. Fakat sadece birbirimize öyleyiz. Başka kimseye hakaret etmem, kendime de ettirmem. Aradaki samimiyetin karşılıklı olması lazım.

şunu da ekleyim. Kimsenin evinde ama hiç kimsenin evinde 2 günden fazla kalmam. Siz de kalmayın. Rahatız olan var olmayan var. Belli ki rahatsız etmişsiniz. Bu kadar uzun süreli misafir istemiyormuş demek ki

Sizin evinizde kalırken samimiyetiniz yok muydu ki?
Bence gayet kasıtlı yapmış,hani hep ağzı bozuk olsa dersin huyu bu ama sizdeyken bu lafları etmeyen insan kendi evinde ediyorsa bence gidin diye yapmış.
Yerinizde olsam yüzüne bakmam.
Hoş bana iyi olsa dahi başkalarına da bu şekilde konuşan biriyle arkadaşlığımı ayrica gözden geçirirdim zira hiç sevmem ağzı ishal insan.

Kadının tavrını asla doğru bulmuyorum ama bir arkadaşın evinde 15 gün kalınmaz. Bu rica bile edilecek bir şey değil bence.
Keyfi istemedim ki mecbur kaldım... babam ölümcül bi hastalığa yakalanmış ağır bir ameliyat geçirmişti... başka kalacak yerim yoktu.. ama buna rağmen karşılaştığım durum bu oldu... ayrıca 15 gün kalmadım kalsam bile masraflara ortak olurdum.. yani okadar düşüncesiz değildim...

Terbiyesiz birisi olduğunu sonraki konuşmalarinizda da onaylamış resmen. Bundan arkadaş olmaz..

İş yerimde böyle bir tip tanıdım ama bana asla öyle bir laf edemedi çünkü arkadaş olmadım onunla en nefret ettiğim karakter .. kendisini sevmedigimide biliyordu oda beni sevmiyordu :)

biri akıl vermiştir, yuz verme kufurlu konuş gider diye.
ne kadar samimi olursam olayım asla asla salak bile demem. iğrenç bence. uslup çok önemli.
bir pop şarkıcısı demiş bir arkadaş, evet onu görunce bile midem bulanıyor o uslubundan dolayı.
20 yıllık arkadaşlarım bile var ona rağmen böyle konuşulmasını sadece iğrenç buluyorum.
hele birbirlerine kalt.k falan diyen kadınlar gördum şakasına.
iğrenç.

Keyfi istemedim ki mecbur kaldım... babam ölümcül bi hastalığa yakalanmış ağır bir ameliyat geçirmişti... başka kalacak yerim yoktu.. ama buna rağmen karşılaştığım durum bu oldu... ayrıca 15 gün kalmadım kalsam bile masraflara ortak olurdum.. yani okadar düşüncesiz değildim...
Masraflara ortak olacağınız parayla ya da kendinizi biraz daha sıkıp borç harç bulup öğretmen evinde falan kalabilirdiniz. Bundan sonra kulağınıza küpe olsun kimsenin evinde 15 gün kalmayın, kalmayı teklif etmeyin sorun ne olursa olsun.

Masraflara ortak olacağınız parayla ya da kendinizi biraz daha sıkıp borç harç bulup öğretmen evinde falan kalabilirdiniz. Bundan sonra kulağınıza küpe olsun kimsenin evinde 15 gün kalmayın, kalmayı teklif etmeyin sorun ne olursa olsun.
15 gün kalmamış 6 gün kalmış 😂 o bile çok da. Zaten sende kalabilir miyim diyene de kolay kolay kalma denmediğini burda okuyoruz hep. Muhtemelen kibarlıktan (!) kal demiş ama burnundan da getirmiş konu sahibinin.

Uslub bir kişinin kimliğidir.. ne kadar samimi olursanız olsun denmemeli bana göre bence bu mesafe olarak iyi olmuş boşverin..

15 gün kalmamış 6 gün kalmış 😂 o bile çok da. Zaten sende kalabilir miyim diyene de kolay kolay kalma denmediğini burda okuyoruz hep. Muhtemelen kibarlıktan (!) kal demiş ama burnundan da getirmiş konu sahibinin.
Sonuçta 15 gün kalmak üzere gitmiş. Ev sahibi mecburiyetten kabul etmiş zaten orası kesin. Sonra da yıldırma politikası girmiş devreye. Ben abime bile 15 günlüğüne gitmiyorum yav, kaldı ki arkadaş.

Sonuçta 15 gün kalmak üzere gitmiş. Ev sahibi mecburiyetten kabul etmiş zaten orası kesin. Sonra da yıldırma politikası girmiş devreye. Ben abime bile 15 günlüğüne gitmiyorum yav, kaldı ki arkadaş.
Aaa ben 15 güne niyet ettiğine dikkat etmedim. O zaman çok uzun o süre. O zaman gerçekten bir an önce gitsin diye yapmış bunları.

Daha önce nasıldı merak ettim.
O sende kalırken aynı üslupla mı konuşuyordu?
Belki arkadaş çevresi değişti bu tarz insanlarla takılıyor ve bu üslubu kendince normalleştirmiş olabilir.
Bir de özür dilemesi gerekirken üste çıkmaya çalışmış.

Bazen esime ya gerizekalı falan derim ama bu sekilde değil pizza yermisin hayır salak ne demek ya görüsmeuin boyle biriyle neden aiz cevap vermediniz peki

Çook samimi oldugum kuzenimle arada birbirimize argo kullaniriz ve alınmayız ama bu ikimizi de rahatsiz eden bisey değil. Taraflardan biri rahatsizsa "samimiyet" arkasina saklanilmaz, insan gibi özrünü diler dikkat edersin.

Ayrica her kelimenin ardindan hakaret kullanilmasi beni dahi rahatsiz eder zirt pirt salak, yavsak denmesi en rahatsiz olmayani bile rahatsiz eder bence. Herseyin bi yeri var.

Küfür =samimiyet değildir hiçbir zaman! Kendi terbiyesizliğini koymuş ortaya.6 gün neden kaldınız 2 günde bitmezmiydi işiniz

samimiyeti enseye tokat sananlar öyle çok ki.
keşke 6 gün bile beklemeseydiniz. özellikle hastanız varken böyle abuk sabuk laflar eden bile hiç çekilmez.
kırıldığınızı söylediğiniz anda bile terbiyesizliğini doğal göstermiş, gönlünüzü almamış.
umarım hala arkadaş değilsinizdir.

X