SANIRIM ONU ALDATTIM. LÜTFEN OKUYUP BİR FİKİR VERİN LÜTFENNN...!!!!

Bunlar çok nadir olan şeyler o yüzden örnek verilmesini çok doğru bulmuyorum. Çoğunluk hayata nasıl başlarsa öyle tamamlıyor. Kaç tane inşaat işçisine nasip olur ki müteahhit olmak binde milyonda bir

Kesinlikle. Ayrica bir kesim egitimsiz, kadindan daha vasat erkege iltimas gecilmesini istiyor. Hatta okumamisma okumamis onemli olan karakter deniliyor sanki okuyanlar universitenin disinda ahlaklarini soyunup iceri giriyormus gibi hem egitimli hem karakteri iyiyi almak varken neden digeri?

Ben burada yazık edilmiş bir ilişki gördüm. Babanız konuya fazlasıyla müdahil olmuş. Bazı aileler kendi hayat tecrübelerini mutlak doğru kabul ediyor, halbuki biz bu dünyaya kendi doğrularımızı keşfetmeye geldik. Her insan biricik, herkesin yolu kendine özgü. Anne-babamızı tabii ki doğru kabul ediyoruz ama onlar da hata yapan aciz kullar sonuçta, her şeyin en doğrusunu bilmiyorlar. Ailesinin mutlak doğru olduğunu düşünen kişiler olgunlaşmamış gibi geliyor bana. Siz kendi doğrunuzun arkasında duramamışsınız, onların doğrularını kabul etmişsiniz. İnşallah pişman olmazsınız. Bundan sonra ailenizin tasvip ettiği biriyle evlenip problem yaşarsanız babanız ne yapar, siz bugünleri nasıl anarsınız bir düşünün. Hayatta pişman olmamak için kendi iç sesimizi dinlemek gerekiyor bence. Bu kararı almak da sizin için kolay olmamıştır eminim. Belki farkında olmadan etki altında kaldınız. Bence bir süre kimsenin etkisi altında kalmadan düşünün. Eski sevgiliniz, ara verelim demekte haklıymış bence.

Okumuş, müdür , doktor vs. İle evlenince çok mutlu olacağının garantisi var mı. Sevgi , bağlılık her zaman kolay bulunan şeyler değil. İç sesini ve kalbinin sesini dinlemeliydin. Ve sen şimdi bu üzüntü ile gider annenin tanıştırdığı adam ile de evlenirsin. Mutsuz olursan da ailemden dolayı dersin. Geçmiş olsun ne diyeyim

ben bu konuda kesinlikle ayrıldığınız eski sevgilinize acıdım herkes burada erkek ailesinin kötülüğünden bahsetmiş ama konu sahibinin ailesi çok mu masum mali müşavir diye parası iyi diye güzel bir evliliğin garantisini nasıl verebiliyorlar aklım almıyor etikete paraya bakan insanlar bana hep kızlarını başlık parasıyla satıyormuş gibi geliyor kimse kusura bakmasın yok evi olacakmış evlenmeden herkesin durumu siz kadar iyi olmak mı zorunda insanların durumları iyi değil diye evlenme yetisine sahip olamıyorlar mı ne kadar sığ ve insanlıktan uzak bir bakış açısı nice zenginler meslek sahipleri eşlerine neler ettiğini görüyoruz bi evinin arabasının olması size bu yeni adayın eski sevgiliniz kadar fedakar saygılı merhametli olacağını garanti ediyor mu yarın öbür gün o kişiye içiniz ısınmazsa ya da evlendiğinizde eski sevgilinizin tırnağı bile etmeyen biri olduğunu görürseniz ne yapacaksınız ? aileniz bu sefer de daha paralı dul birini mi arayacak ? kusura bakmayın da bu ilişkide siz sevmemişsiniz annenizin konuş dediği insanı elinizle itmeniz lazımdı çünkü ne kadar ısrar etsede velhasıl ben burada diğer maddiyatçı yorum yapan arkadaşlar gibi babanız haklı demiyorum babanız belki de kızını çok mutlu olacağı bir yuvadan mahrum edip paralı ama soğuk buz gibi bir eve mahkum etti eski sevgilinize gerçekten çok acıdım ben çünkü benimde çok uzun bir ilişkim var ve onca emek sizin için ev kurması başka şehire gelmesi yazık olmuş ona çok acıdım bide hala ben hiç sevmemişim gibi paylaşımlar yapıyor deyip kızıyorsunuz evet siz hiç sevmemişsiniz ki zaten ah aldığınıza da eminim ki ben olsam büyük bir ah çekerdim üzgünüm ama durum böyle bunca sene emek ver mal gibi ortada kal yazık benim ailem bu şekilde evsiz adam boş adamdır tarzı evi olmayana kız mı verilir tarzı düşüncede olsalar onlardan gerçekten çok utanırdım çok şükür insan evladı olması Allah korkusu olması evi olmasından önce gelen kriterleri hakkınızda gene de hayırlısı olsun

Ben eski erkek arkadaşıniza çok üzüldüm.
Bu tarz şeyler benim de başima geldi nisanliyim sevgiyi sevilmeyi tercih etttim.
Ailemde bunun doğrusu oldugunu anladi.
Dedigim gibi benzer seyleri yaşadım gecmis iliskilerde
Maddi imkansızlardan dolayi bir iliskimi bitirdim uzun yillar bir iliskim olmadi hep üzüldüm agladim acaba onun kalbini kırdığım için mi böyle oldu diye defalarca düşündüm.
Kesinlikle hayatiniza birini alirken tüm kriterleri göze alin.

O kadar severken ne oldu da bitirebildiniz bu kadar kolay? Görücü gelen diğer çocukla ilgili gelişmeleri yazmamışsiniz? Bence o çocuktan etkilendiniz ve belki de onunla devam edeceksiniz, bu yüzden eski sevgilinizden bu kadar hızla soğudunuz.

Hiç ailevi sebepler yüzünden deyip kendinizi kandırmayın. Konunun başında, çok aşık bir kadın vardı, başkasıyla konuşunca bile aldattığını hisseden, onu kaybetmekten korkan. Hikayenin sonunda adamın gözünün yaşına bakmadan çat diye ayrilabilen başka bir kadın var. Bu iki kadının arasındaki fark ancak kalp başkasına kaydığı zaman oluşur.

Hakkınızda hayırlısı.

Merhaba , oncelikle o görücü dediginiz kisiyle tek bir kere telefonda konustuk ve o konusmada sonlandirmistim zaten, onceki sayfalarda yazmistim bunu gormediniz sanirim
Siz burada sadece kisa bir donem araliginda ki duygu degisimlerini degerlendiriyorsunuz. Yani konunun basinda askla baslayip, sonunda adamin gozunun yasina bakmadi diye etiketlemenizden bahsediyorum

fakat bu his degisimi burada ki kadar kisa surede bu denli torpulenmedi yada bir baskasi olma mevzusu soz konusu dahi degil.
Yillarimi verdigim bir iliskiydi bu. Burda anlatamadigim bir cok hayal kirikligi yasadigim süreçler oldu. Beni ezdirdigi, arkamda duramadigi, hakkimda iftira atilirken sesini cikarmadigi bircok olay yasadim ve eger hikayede ki duygu durumu degisimini degerlendirecek olursak ; cok buyuk bir degisim var bende okeyim bu konuda. Fakat bu degisimin sebebi ne bir gorucu nede baska biri. Sadece hayal kirikligi.
bunca zaman olmasi gerektigi gibi davranaci zamani bekledim, onu kendi cocugummus gibi buyutmeye calistim. Arkamda duramayislarini, yanlislari gorememesine vererek ona gozunun onunde ki yanlislari bir bir anlattim. Her seferinde haklisin bir daha olmicak dedi, her seferinde bir sans daha dedim
Ve bu yaşadıklarım birike birike beni, sizin tabirinizle (uc bir tabir ama) gozunun yasina bakmayacak konuma getirdi

icimde ki hayal kırıklıkları, beklentiler o kadar fazla ki inanin anlatamiyorum bile. Yani beklenti dedigim sey bile olmasi gereken seylerden ibaret oysa ki suan cevremde ki iliskilere baktikca bunu gorebiliyorum. Sadece arkamda olmasini istemistim. Gerisi muhim degildi benim icin hicbir zaman. Ne ailesinin kumar borcu, ne annesi, ne benim ailemin istememesi ben herseyi goze almis cabaliyordum

Hakkınızda hayırlısı olmuş bence gördüğüm kadarıyla genelde uzun süren ilişkiler tam tadında evliliğe bağlanmıyorsa taraflardan biri çokta evlilik istemiyor demektir

Başlık parası sadece şekil değiştirdi aslında. Çok üzülüyorum bu tip durumlara. Bu işin kadını erkeği yok üzüldüm karşı taraf adına.

Bu tipte düşünen arkadaşlar o zaman karşı tarafın maddi durumu sizin için ilerde engel olacaksa hiç başlamayın ilişkiye. Hep karşı cinsi suçluyorsunuz herşey ile ilgili ama erkeklerin de kadınların cüzdan peşinde koştukları hakkında söylediklerini her seferinde doğruluyorsunuz.

Bir ilişki anlaşmazlıklar yüzünden bitmeli bu tip saçma durumlar yüzünden değil. Neyse herkesin kendi hayatı.

baban o kadar haklı ki

Ama 6 yıldır beraberler , değer veren insan birikim falan yapardı, sonuçta kızin parasına güvenip evlilik yoluna çıkılmaz ki ( açıkça yazilmamis ama öyle anlaşılıyor ) neyse deiddigniz gibi iki taraf için de hayırlısu olsun

Bence iyi yapmışsın, sevgilikte arkanda durmayan, seni ezdiren adam evlilikte hiç durmaz , kaç kez şans vermişsin olmamış, evlilikte de aynı sikintilarin daha büyüğü olacak seni daha çok yipratacak ezdirecekti boşver,bir süre kafanı dinle mutlu olmaya çalış , zamanla seveceğin biri çıkar karşına...adam belki de nasılsa ayrılmıyor diye rahat davranıyordu ya da ailesine birşey deme cesareti yoktu

Aileni dinle derim. Sonuna kadar haklılar. Kişinin ailesi sorunlu ise o işten bir cacık olmaz. Hayatın gercekleri var. Sevgi bir yere kadar.

Ben bunu tahmin ettim. Çünkü insanoğlu karşısına daha iyileri çıkınca öbürünü ekarte eder. Konu sahibinin de muhtemelen öyle oldu. Olan o çocuğun sevgisine oldu. Haa denklik açısından denk değiller ama ailesi beni istemeyen biri önüme kırmızı halı serse de istemem.

Çok çetrefilli konuşuyorsun aileniz aşırı muhafazakar ama sizin bebek aldırmanız içki içmeniz bunlara karışılmıyor bir tayt giymenşz ve sevgiliniz olması sorun çok çelişkş geldi bana

Çok uzundu üşendim okumaya. İnşallah babani dinlemissindir ve ayrılmışsindir sevgilinden. Anne ve baba ne derse muhakkak çıkıyor kendimden biliyorum.

Valla ailen çok haklı, iki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor ne yazık ki.
Geçim sıkıntısından aşk meşk yaşamak hak getire..
İki kişi çalıştığı halde insanlar geçinmeye yetemiyor.
Kaldı ki rahat bir hayat yaşamışsın, şimdi farkında değilsin ama alıştığın standartlar var, gerçekten zorlanırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…