SANIRIM ONU ALDATTIM. LÜTFEN OKUYUP BİR FİKİR VERİN LÜTFENNN...!!!!

Ben mi fazla romantiğim diyeceğim ama yoo değilimdir ama bu nedir ya, ilişkiler bunun üzerine mi kuruluyor. Sizin aileniz çok tuhaf. Maddiyatçı ve etikete bakan insanlar.
Bir evliliğin iyi olup olmayacağını, sevgiyi, saygıyı meslek, para belirler mi Allah aşkına.
Ben şu anki genç kuşak böyle sanıyordum ama eskilerden de böyle şeyler duymak üzücü.
Çalışan, çabalayan, sıfırdan başlayıp birşeyler için uğraşan, emek veren ve bundan asla gocunmayan insan gibisi var mı? Tüm bunlar kıymetsiz mi artık evi yok ve maaşı birilerine göre daha düşük diye. Üzücü gerçekten.

Sizin olaya gelince. Tam aldatma olmasa bile bunu sevgiliniz duysa güveni sarsılır muhtemelen. Biraz da konuşmanın seyrine, içeriğine bağlı gerçi. Normal mi konuştunuz,soğuk mu konuştunuz, tanımak ister gibi mi konuştunuz, telefonda flörtvari mi sohbetler oldu vs. Buna göre evet aldatma sayılabilir.
Biraz empati yapsanız mesela erkek arkadaşınız kendi taliplisiyle isteyerek telefonda konuşsa?Nasıl hissedersiniz ne olur?
Son olarak koca kadınsınız işinizde gücünüzdesiniz, hadi erkek arkadaşınızı saklamanızı anlıyorum tepkiden ötürü ama nasıl birilerinin sizi birilerine düşünüp söylemesine, telefonunuzu izinsiz almasına, yetmeyip telefonda konuşmasına izin veriyorsunuz ya. Silah mı dayıyorlar?
Benim nunaramı vericekler benden izinsiz var ya yıkarım ortalığı.

Farkındaysan cocugun ailesi bu kadar yıldır evlen artık oğlum kızla dememiş...Sana karşı bi sorumluluk hisseden yok...Ayrıca düğün lafı açılınca hemen kenara çekilip kendiniz yaparsınız denmiş...

Bana ailesi iyi gelmedi...
Evi olması şart değil ikiniz alırsınız. Ailesi almasın zaten kimsenin söz hakkı olmasın...

Erkek arkadaşın ailesine ne derece düşkün, anasının sözüne ne kadar bakıyor o önemli...Ondan hiç bahsetmemişsin

gercekten sevseydınız baskasıyla telefonda konusmazdınız en bastan kestırıp atardınız sızınkısı alıskanlık olmus aslında onunla evleneceksınız dıye kendınızı sartlayıp baglamıssınız ama buyuk sevgı duydugunuzu bu sebeple dusunmuyorum

aılesıyle tatsız seyler yasamıssınız ve bunu da asamamıssınız yazdıklarınıza bakılırsa
emın olun agzınızın ıcıne bakan adam degısecek cunku tavrını net bellı eden dengeyı kuran erkegın aılesı tat kacıramıyor en bastan aılesıyle tadınız kacmıs bıle

bılemıyorum ben sızı denk goremedım sevgı de tek basına evlılık ıcın yeterlı degıl oyle olsa sevenler anlasamadıklarında ayrılmazdı onemlı olan eş tarafının saygısı esın saygısı dusunceler ters dusse bıle ortak paydada bulusmak ve buna karsılıklı gayret etmektır

aılenızın neden endıse duydugunu anlıyorum ve hak da verıyorum bakınca sızın mutlu bır sonunuz olacakmıs gıbı durmuyor su yazdıklarınızı baskası yazsa dısardan bır goz olarak okusanız sızde buna benzer yorum yapardınız aslında

Herkese merhaba. Yine ben ve yine bir bdv konusuEn Büyük KK

Bu sefer olayı hiç uzatmadan konuya giriş yapıcam. Uzun yıllardır süren(6 yıllık) bir ilişkim var. Ailem , özellikle babam en başından derin bir araştırmaya girdi (savcı polis arkadaşları sayesinde)ve onu bana hiç uygun görmedi. Ailesinin geçmişe dair baya bir borçları var araştırmalar sonucu bunları bulmuşlar ama ben biliyordum en başından fakat ama şuan yeni işler kurarak çabalıyorlar.

Erkek arkadaşım çok efendi seven sayan bir insan, gerçekten imrenilen, artık ilişkisini oturtmuş bir çiftiz. Tanımayan insanlar evli olduğumuzu sanıyorlar o olgunluk var ikimizde de. Fakat babama göre denk değiliz. Nedenleri ise;

‘’ Ben üniv okudum o okumadı, benim aldığım para onun maaşının 2 katıymış, mesleği pis bir iş üstü başı hep toz kir içinde çalışıyormuş, benim masa başı işim varmış vs bu şekilde kıyaslamalardan ötürü karakterini bir kenara itip bizi uygun görmüyor. Bana sürekli
''sen artık işini oturtmuşsun, arabanı almışsın o çocuk ve ailesi tabii ki seni bırakmaz. Onlar bu yaşa gelmişler hala daha ne bir ev ne bir araba alamamışlar bunca yıl ne için çalışmış bu adam, siz evlendiğinizde ne yapacaksınız? Aşk sevgi bir yere kadar, belki babasının borçları için bile senden para istenecek, bütün hayatın bir şeylere sahip olalım diye kredi ödemekle geçecek, ilerde çocuğun olsa çalışmayıp ona bakmak istersen çalışmaya mecbur kalacaksın, sizin ki sadece alışkanlık aç artık gözlerini'' diyor. (tabii anneme söylüyor bunları)
Zamanla ondan ayrılmadığım için bir dönem hayatı bana zehir etti babam. Elimden su dahi almıyordu, konuşmuyordu sürekli laf sokuyordu. Bu baskılar + birkaç tatsız olay karşısında ayrılmıştık. Ailem bunu duyunca sevindiler tabii ki ama biz sonradan tekrar barıştık bir şekilde ama barıştığımızı söylemedim ve bizi 3 yıldır ayrı biliyorlar.
Geçen gün herhalde babam hissetti bilmiyorum anneme ‘söyle ona eğer o çocukla görüşüyorsa kessin hemen, ne o çocuk ne o ailesi benim evime adım dahi atamazlar, bana sakın o çocuğun adını anarak karşıma gelmesin onu da silerim ‘ demiş. (Daha hiç karşılıklı görüşmediler bu arada sadece abim tanışmıştı)

Denklik konusunda artı olarak babamın gözünde şöyle bir farklılıkta var;
Babama göre bir erkek, evi olmadan evlenemez, evlenmemeli. Abim evlenmek istiyor. Yaşı geldi diye abime (bir kısmını babam karşılayarak) bir ev alındı. Düğününü vs babam karşılayacak ki henüz ortada bir gelin adayı bile yok. Fakat erkek arkadaşımın ailesi bu şekilde düşünmüyor. Bunu erkek arkadaşımın annesi de söyledi hatta bana, ki çoğu kez erkek arkadaşımdan da duyuyorum. Annesinin söylemine göre onlarda zamanında her şeyi kendileri yapmışlar, ailelerinden hiçbir destek olmamış ama zamanla her şey çalışılıp kazanılıp halloluyormuş. Her şeyi kendimiz yapıcaz, düğün istersek düğün nikah istersek nikah, ev istersek birlikte girilen bir krediyle alınmış bir ev vs. bende ister istemez düşünüyorum daha abimin adayı yokken ailemden herkes onun evliliği için şimdiden çaba sarfediyor, fakat kendi ilişkimde yıllardır ben varım ama ailesinin kılını kıpırdattığını görmedim. Erkek arkadaşım evleniyoruz artık ailelerle tanışalım deyince; tamam oğlum tanışırız her şeyi sırasıyla yaparız vs diyorlar ama hiçbir şekilde kimsede elini taşın altına koyma yok, göremiyorum.

Annesiyle yıllar önce tatsız geçen zamanlarımız olmuştu. Ben onun ailesine girdikçe annesi bana tuhaf davranıyordu, tartışmalar çıkıyordu çok soğumuştum. uzun zamandır erkek arkadaşımla da ortak bir karar alarak ben artık onun ailesiyle görüşmüyordum.
En azından ilerde bana karışmazlar, dillerini uzatabilecekleri bir şey olmaz (konuşmak isteyen her şekilde konuşur tabii ki ama olayı elimden geldiğince minimalize etmek açısından böyle düşünüyorum) en azından erkek arkadaşımda arada kalmaz diye düşünüp ‘her şeyi kendimiz yapma’ fikrini ben okeylemiştim.

Neyse artık yeterince ilişkimi özetlediğime göre

Şimdi sizlere asıl sorum kendimi bu ilişkinin içinde çıkmazda hissediyorum. Sevgilimle her şey çok güzel, ağzımdan çıkacak lafa bakıyor, ben deli divane seviyorum, yıllar geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi seviyorum özlüyorum vs. hatta ailesi 3 yıldır başka şehirde yaşıyor. Evlendikten sonra benim olduğum şehirde (yani onlarında daha önceden yaşadığı şehirde) evlenmeyi düşündüğümüzden kendi ayrı eve çıkıp bu şehre geldi, burda çalışmaya başladı. Elinden geleni yapıyor. beni bu kadar zora sokanda bu çabası:KK43: İnanın başkası olsa bu kadar diretmem asla. Önceliğim ailem der silerim o kişiyi, ama diğer yanda beni seven sayan, aşık olduğum, bizim için elinden geleni yapan fedakar bir adam duruyor.

Asıl bomba ise;

Annemin uzaktan bir arkadaşı,bir çocuk için aracı olmuş. Anneme ‘’söyle bi tanışsınlar çocuk çok efendi çok saygılı, malimüşavir, işi var, ailesi saygın insanlar, annesi çocuğunun evini falan almış düzgün bir kız bulup evlendirmekmiş niyetleri ciddi, ee sizin de kızı biliyoruz bir tanışsınlar ’ deyince annem 3 gündür burnumdan getirdi hayatı. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumuzu bildiği halde ‘’En azından bir konuşun’’ diyor. Aracı kadın fotoğrafımı, çocuğun hem ailesine hem de çocuğa göstermiş. Çocuk normalde hayır deyip kesip atıyormus annesinin gösterdiği resimleri. ama çok beğenmişler beni, hatta annesi kıza çok kanım ısındı inşallah olur da hemen düğünlerini yaparım kızı çok sevdim diyormuş aracıya ve numaramı istemiş ve annemde ver demiş . Çocuk bana yazdı dün gece. . Annem ise ‘’1 kere konuşun, buluşun vallahi daha ısrar etmem, ama yavrum farkında değilsin çok ezileceksin o ilişkide, alışkanlık gözünü kör etmiş evet çocuk çok iyi ama ailesi kötü , hem babanda istemiyor nasıl yapacaksın 1 kere konuş bu çocukla buluşun ısınmazsan bitirirsin gider’’ diyor. Dün çocuk aradı, çok kısa konuştuk. Ama ben o dün ki konuşmada kendimi çok çok çok kötü hissettim ya. Onu aldatıyormuş gibi, hatta aldattım bile denilebilir dimi:cry: O da dışarda saf saf hiçbir şeyden haberi yok kurban olduğumun. Bu suçluluk hissi beni bitirdi bütün gece.

Bu fikrimi, hissimi, görüşmek istemediğimi anneme söyleyince de ‘ hehe erkek arkadaşında bunca yıl zaten bir seninle konuşmuştur zaten, kendin safsın bu kadar saf görme karşındakini ‘ deyip duruyor.

Ben ne yapacağım kızlar ya Allah aşkına biri bana bir şey desin, bir tavsiye versin böyle tutsun beni kolumdan doğruya çeksin ben artık emin olduğum şeylerden de ailem sayesinde emin değilim. Çok bunaldım. Doğru olan hangisiyle bitirmek? Beni bir arkadaşınız ne bileyim kızınız, bir dostunuz olarak görüp bir fikir verin lütfen. iş yerinde yazdım bir anlatım bozukluğu yada atlama durumu varsa kusura bakmayın lütfen.
Yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden çok teşekkür ederim
ailen çok haklı. evlenirsen 3 aya kalmadan nasıl haklı çıktıklarını izleyeceksin zaten.. başını okudum sonunu okumadım

Babanız haklı arada farklar var tek haksız olduğu yer ev ne alaka yanı evı yoksa adam değil mi? Kımın dırek evlenınce evı arabası oluyor. Aıleler her boku yapsın beklenıyor buyut düğününü yap ev al yok zorda para yardımı ohh valla rahatlığa alıştırılıyor. Bırazcıkda bız çabalayıp havadan değil kendı emeklerımızle bır şey yapalım yok. Böyle bırıyle benım babamda ıstemezdı ama düzgün makul gerekçeler verırdı. Eğitim durumunuz maddı durumunuz alışkanlıklarınız farklı. Bızde bıle maddı durumumuz ıyı olmasına rağmen kızım mesleği olsun karakterı olsun evmış arabaymış bakma çalışırsınız yaparsınız hayırlısını ıste der. Böyle bırazcık sızın babanız sen çalışma da koca parası yıcek bırını bul gıbı olmuş. Ama o çocukla mutlu olamazsın

bence her şeyden önce kendinizi sorgulamalısınız..
ister istemez ailenizin etkisi altında kalmışsınız.. çok da mücadele etmemişsiniz onlara karşı..
zamanla erkek arkadaşınıza karşı hislerinizde azalma olmuş. gerçekten sevseydiniz eğer, size gösterilen çocukla küçük bir konuşma bile yapmazdınız.. bu aldatma değil ama kafanızın karıştığı ve hislerinizin zayıfladığı anlamına geliyor.

Aileniz haklı. Para her şey değil ama çok şey. Ve o kadar uzun süreli ilişkide bı de imkansızlık varsa insan daha çok bağlanıyor ya da alışıyor. İnsanlara haksız olduklarını gosterme çabası vs. Ve Ailelrr arasinda denklik olması lazım. İlerde daha cok uzulmeden önünüze bakmanizi tavsiye ederim. Veee maddi zorluk oldukça faturalar krediler borçlar kira vs derken sadece yıpranacaksiniz.

Arkadaşım , 31 yaşındayım ve 23mde eşimle ilişkimize başladık 30muzda evlendik . (7 sene ) Ailem hiç razı olmadı ,benim aileme gerçekten layık değildi ailesi çok farklı idi ... Maddi açıdan ve aslında önemli olan ailelerin kültürel farklılığı ,bunun önemini insan çok sonradan anlıyor . Hani diyorsun ya sevgilim şöyle inan sevgilin o ailede yetiştiği için eninde sonunda onlardan biseyleri görüyorsun. Eşimden okul olarak diploma olarak , çalıştığım kurum olarak ve maaş olarak hepsinden + idim. Ve ailem bu yüzden karşı çıkıyordu . Annesi beni hiç sevmedi taaa sevgili iken neler yaşattı bana :)) gözüm kör . Annesi yüzünden 7 sene sonra nisanlandik ,evlendik vs vs ... Ama nisanimda bile ağlattılar beni ,kinamda düğünümde vs vs . Ve evlendikten sonra yine sorunlar yaşadım ve şuan eşimle çok şükür iyiyim ama daha bundan 3 gün önce bana soruyor bunları yaşayacağını bilsen beni bu kadar sevip bu kadar yıl emek edip bekleyip evlenir mıydın ? Hayirrrrr ... 😊 Yüzüne karşı defaten diyorum hayır çünkü çektiğim acıları çok güzel sekilde yaşattılar .

Sevgilinin ailesinin evlilik hakkında düşünceleri babanı haklı çıkarıyor.
Ne kadar samimi oldunuz da sevgilinin ailesi hemen düğün masrafını, düğünü kimin yapacağından bahsediyor yani bu onların para odaklı olduklarını gösteriyor.
Tamam insanların durumu yok ama elimizden geleni yaparız durumumuzu biliyorsun kızım denir böyle durumda, yok yok biz yapamayız bizim düğünü biz kendimiz yaptık, ev alın kredi çekerseniz vs gibi konuşmaları hoşuma gitmedi.

Baban haklı

Karşı aile hiç düzgün insanlar değil. Pırlanta gibi kızı bulmuşlar insanca davranacaklarına sorun çıkartıyorlar. Parayı geçtim, cahiller. Sosyoekonomik düzeyiniz ne çocukla ne aileyle denk.

Siz nişanda ayrılırsınız. Bu aile bizim borcumuz var der kenara çekilir. Sevgilin para yetircem diye parçalanır. Baban eee hani nerde düğün diyince kayış zaten kopar. Evlensen de bataklığa düşeceksin hem maddi hem manevi. Bunlar senden 7/24 para ister.

Baban baştan aşağı haklı.

Son düzenleme:
Arada çok farklar var.
Aslına bakarsan sende neyin doğru olduğunun farkındasın ama erkek arkadaşını o kadar çok seviyorsun ki mantığın ve kalbin arasında kalmışsın.

Yokluk nedir biliyor musun? Yapabilir misin? Azla yetinmek nedir bilir misin?
Kira ödemek ister misin?
Her yıl düzenli tatile gitmek varken, acaba bu yıl gidebilecek miyiz düşüncesine hazır mısın?
Evlendiğinde eşinin senin altında ezileceği gerçeği var. Buna katlanabilecek misin? Bu senin tarafından olmasa bile baban tarafından olacak.

İyi düşün taşın. Hayat zaten çok zor.. Evlilik daha zor.
İşin içine maddi boyut girince pişman olma ihtimalin çok daha fazla.

Ben senin yerinde olsam, Babanla tanıştırırdım. Baban erkek erkeğe konuşur bazı şeyleri sevgilinin daha net görmesini sağlar. Ama kırmadan dökmeden.

Bu sefer olayı hiç uzatmadan konuya giriş yapıcam. Uzun yıllardır süren(6 yıllık) bir ilişkim var. Ailem , özellikle babam en başından derin bir araştırmaya girdi (savcı polis arkadaşları sayesinde)ve onu bana hiç uygun görmedi. Ailesinin geçmişe dair baya bir borçları var araştırmalar sonucu bunları bulmuşlar ama ben biliyordum en başından fakat ama şuan yeni işler kurarak çabalıyorlar.

Erkek arkadaşım çok efendi seven sayan bir insan, gerçekten imrenilen, artık ilişkisini oturtmuş bir çiftiz. Tanımayan insanlar evli olduğumuzu sanıyorlar o olgunluk var ikimizde de. Fakat babama göre denk değiliz. Nedenleri ise;

‘’ Ben üniv okudum o okumadı, benim aldığım para onun maaşının 2 katıymış, mesleği pis bir iş üstü başı hep toz kir içinde çalışıyormuş, benim masa başı işim varmış vs bu şekilde kıyaslamalardan ötürü karakterini bir kenara itip bizi uygun görmüyor. Bana sürekli
''sen artık işini oturtmuşsun, arabanı almışsın o çocuk ve ailesi tabii ki seni bırakmaz. Onlar bu yaşa gelmişler hala daha ne bir ev ne bir araba alamamışlar bunca yıl ne için çalışmış bu adam, siz evlendiğinizde ne yapacaksınız? Aşk sevgi bir yere kadar, belki babasının borçları için bile senden para istenecek, bütün hayatın bir şeylere sahip olalım diye kredi ödemekle geçecek, ilerde çocuğun olsa çalışmayıp ona bakmak istersen çalışmaya mecbur kalacaksın, sizin ki sadece alışkanlık aç artık gözlerini'' diyor. (tabii anneme söylüyor bunları)
Zamanla ondan ayrılmadığım için bir dönem hayatı bana zehir etti babam. Elimden su dahi almıyordu, konuşmuyordu sürekli laf sokuyordu. Bu baskılar + birkaç tatsız olay karşısında ayrılmıştık. Ailem bunu duyunca sevindiler tabii ki ama biz sonradan tekrar barıştık bir şekilde ama barıştığımızı söylemedim ve bizi 3 yıldır ayrı biliyorlar.
Geçen gün herhalde babam hissetti bilmiyorum anneme ‘söyle ona eğer o çocukla görüşüyorsa kessin hemen, ne o çocuk ne o ailesi benim evime adım dahi atamazlar, bana sakın o çocuğun adını anarak karşıma gelmesin onu da silerim ‘ demiş. (Daha hiç karşılıklı görüşmediler bu arada sadece abim tanışmıştı)

Babama göre bir erkek, evi olmadan evlenemez, evlenmemeli. Abim evlenmek istiyor. Yaşı geldi diye abime (bir kısmını babam karşılayarak) bir ev alındı. Düğününü vs babam karşılayacak ki henüz ortada bir gelin adayı bile yok. Fakat erkek arkadaşımın ailesi bu şekilde düşünmüyor. Bunu erkek arkadaşımın annesi de söyledi hatta bana, ki çoğu kez erkek arkadaşımdan da duyuyorum. Annesinin söylemine göre onlarda zamanında her şeyi kendileri yapmışlar, ailelerinden hiçbir destek olmamış ama zamanla her şey çalışılıp kazanılıp halloluyormuş. Her şeyi kendimiz yapıcaz, düğün istersek düğün nikah istersek nikah, ev istersek birlikte girilen bir krediyle alınmış bir ev vs. bende ister istemez düşünüyorum daha abimin adayı yokken ailemden herkes onun evliliği için şimdiden çaba sarfediyor, fakat kendi ilişkimde yıllardır ben varım ama ailesinin kılını kıpırdattığını görmedim. Erkek arkadaşım evleniyoruz artık ailelerle tanışalım deyince; tamam oğlum tanışırız her şeyi sırasıyla yaparız vs diyorlar ama hiçbir şekilde kimsede elini taşın altına koyma yok, göremiyorum.

Annesiyle yıllar önce tatsız geçen zamanlarımız olmuştu. Ben onun ailesine girdikçe annesi bana tuhaf davranıyordu, tartışmalar çıkıyordu çok soğumuştum. uzun zamandır erkek arkadaşımla da ortak bir karar alarak ben artık onun ailesiyle görüşmüyordum.
En azından ilerde bana karışmazlar, dillerini uzatabilecekleri bir şey olmaz (konuşmak isteyen her şekilde konuşur tabii ki ama olayı elimden geldiğince minimalize etmek açısından böyle düşünüyorum) en azından erkek arkadaşımda arada kalmaz diye düşünüp ‘her şeyi kendimiz yapma’ fikrini ben okeylemiştim.

Şimdi sizlere asıl sorum kendimi bu ilişkinin içinde çıkmazda hissediyorum. Sevgilimle her şey çok güzel, ağzımdan çıkacak lafa bakıyor, ben deli divane seviyorum, yıllar geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi seviyorum özlüyorum vs. hatta ailesi 3 yıldır başka şehirde yaşıyor. Evlendikten sonra benim olduğum şehirde (yani onlarında daha önceden yaşadığı şehirde) evlenmeyi düşündüğümüzden kendi ayrı eve çıkıp bu şehre geldi, burda çalışmaya başladı. Elinden geleni yapıyor. beni bu kadar zora sokanda bu çabası:KK43: İnanın başkası olsa bu kadar diretmem asla. Önceliğim ailem der silerim o kişiyi, ama diğer yanda beni seven sayan, aşık olduğum, bizim için elinden geleni yapan fedakar bir adam duruyor.

Asıl bomba ise;

Annemin uzaktan bir arkadaşı,bir çocuk için aracı olmuş. Anneme ‘’söyle bi tanışsınlar çocuk çok efendi çok saygılı, malimüşavir, işi var, ailesi saygın insanlar, annesi çocuğunun evini falan almış düzgün bir kız bulup evlendirmekmiş niyetleri ciddi, ee sizin de kızı biliyoruz bir tanışsınlar ’ deyince annem 3 gündür burnumdan getirdi hayatı. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumuzu bildiği halde ‘’En azından bir konuşun’’ diyor. Aracı kadın fotoğrafımı, çocuğun hem ailesine hem de çocuğa göstermiş. Çocuk normalde hayır deyip kesip atıyormus annesinin gösterdiği resimleri. ama çok beğenmişler beni, hatta annesi kıza çok kanım ısındı inşallah olur da hemen düğünlerini yaparım kızı çok sevdim diyormuş aracıya ve numaramı istemiş ve annemde ver demiş . Çocuk bana yazdı dün gece. . Annem ise ‘’1 kere konuşun, buluşun vallahi daha ısrar etmem, ama yavrum farkında değilsin çok ezileceksin o ilişkide, alışkanlık gözünü kör etmiş evet çocuk çok iyi ama ailesi kötü , hem babanda istemiyor nasıl yapacaksın 1 kere konuş bu çocukla buluşun ısınmazsan bitirirsin gider’’ diyor. Dün çocuk aradı, çok kısa konuştuk. Ama ben o dün ki konuşmada kendimi çok çok çok kötü hissettim ya. Onu aldatıyormuş gibi, hatta aldattım bile denilebilir dimi:cry: O da dışarda saf saf hiçbir şeyden haberi yok kurban olduğumun. Bu suçluluk hissi beni bitirdi bütün gece.

Bu fikrimi, hissimi, görüşmek istemediğimi anneme söyleyince de ‘ hehe erkek arkadaşında bunca yıl zaten bir seninle konuşmuştur zaten, kendin safsın bu kadar saf görme karşındakini ‘ deyip duruyor.

Ben ne yapacağım kızlar ya Allah aşkına biri bana bir şey desin, bir tavsiye versin böyle tutsun beni kolumdan doğruya çeksin ben artık emin olduğum şeylerden de ailem sayesinde emin değilim. Çok bunaldım. Doğru olan hangisiyle bitirmek? Beni bir arkadaşınız ne bileyim kızınız, bir dostunuz olarak görüp bir fikir verin lütfen. iş yerinde yazdım bir anlatım bozukluğu yada atlama durumu varsa kusura bakmayın lütfen.
size kızıma söyler gibi söyleyeceğim. Ne olur aileni dinle senin gözüne inen perdeyi sen değil ailen daha iyi görür ve lütfen diretme vardır onların bir bildiği onların görüp senin aşktan göremediğin. Hakkında hayırlısı olsun inşallah

Ayrıca sevgiliyken her şey hoş pembe gözlükle bakıyorsun etrafına ama evlenip gerçek sorumluluk ortaya çıkınca insanların gerçek kişilikleri de ortaya çıkıyor.
Para yokken borçlar, kol gibi faturalar gelince sevgilim şöyle iyi böyle romantik durumları kalmıyor
:KK43:

Aileniz resmen sizi kendi "şanlarina sereflerine" yakışır şekilde.gorucu usulü evlendirmek istiyor. Tabii ki hatalisiniz görücü oğlanla konuşmakta, siz ailenizin size yap dediği herşeyi yapar mısınız böyle? Annenizin size.sormadan numaranızı verdirmesi zaten büyük saygısızlık, resmen emrivaki yapmış. Erkek arkadaşınızla evlenmeyecek.olsaniz bile ailenizin bulduğu bir adamla da evlenmeyin

Asıl bomba ise;

Öncelikle benim naçizane fikrim empati kurun sizin çocuğunuz sizin durumunuzda olsaydı ne yapmasını isterdiniz.. daha sonra bi laf vardır ya büyük sözü dinle diye ben kendi tecrübelerimden annemi babamı dinlemediğim her konuda onlar haklı çıktılar. Aileniz sizin kötülüğünüzü istemediği için mutlu olun istediği için o şekilde davranıyor işin ilahi boyutu ise şöyle ne yaparsanız yapın nasibinizi yaşayacaksınız zaten.. gelelim gerçeklere erkek arkadaşınızın ailesiyle olan problem küçümsenmeyecek bişey bence tabi bi durum da kişiden kişiye değişir kimi adamlar ailesini pek umursamaz kendi eşine çocuklarına bağlıdır kimi adamlar da ailesinden sebep evde huzursuzluk çıkarır bu gidişata göre belli olacak birşey siz şimdi ailesine düşkünlüğü Yok dersiniz ilerde düşkünleşir yani bilemezsiniz.. aldatma olarak nitelendirdiğiniz şey de bi bakıma sayılabilir onun başka bi kızla konuşmuş olacağı fikrini düşünün siz bunu ne sayardınız.. biz de eşimle herşeyi kendimiz yaptık düğünümüzü arabamızı birikimlerimizi vs. Ama eşim bana bunların hepsini yapabileceğinin güvenini vermişti çok şükür Allahta yardım etti yaptık bişeyler. Şimdi burda size kim ne söylese olmaz iş sizde bitiyo. Mantık ve kalbi ne yönde kullanacağınız da sizin elinizde. Hiç kimseye evi arabası var diye güvenilmez bunu da eklemek isterim. Şöyle dua edeyim Allah gönlünüzden geçeni ömrünüze hayırlı kılsın..

X