Doğal Saç Bakım Kürleri sarımsaklı zeytinyağıyla gürleşme ve uzama :))))

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

LatEtiCin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2010
6.388
5
arkdaşlar

ufak bi kavanozun içine 4-5 diş sarımsağı ufak ufak doğruyorus;2 gün kadar bekliyo ve sarımsaklar kendi özsuyunu bırakıo zeytinyağına..ve kullanmaya hazır oluo..ama zeytinyağını kavanozun yarısına kadar dolduruyorus..yaparken de bu karışımın kullancağımız kadarını ısıtıoruz..

haftada 1 kez yapıorus ve sonuçta hem elinize daha fazla gelen aynada daha dolgun parlak görünen hemde çok daha çabuk uzayan saçlara kavuşuorus..

bunu sinamekili tarif ile yaparsak uzama açısından çok daha hızlı sonuç alınıo

uygulamak isteyenler haftada 1 kez yapsınlar 2-3 saat yeterlidir yerimseniben

:dance:

sarimsak cok kokmuyo mu peki bi türlü cesaret edemiyoum sacima sürmeye ben fisfisfis

kokuo kızlar evet kokmuo dersem yalan olur ama sadece saçınızda kaldığı sürece koku oluo yıkayınca hiçbi koku kalmıo..mis gibi parlak dolgun saçlar oluo bi müddet sonra ben uçlarına da sürüorum onarır die..

terledikçe ya da fön çekerken falan kokar gibi geliyo bana denemedim bilmiyorum ama.. faydası olduguna eminim sarımsak kullanıp da memnun olmayan yok..

sarımsak direk sürülmediğinden zeytinyağıylan beraber olduundan dolayı galiba hiçbi sıkıntı olmuo...yıkayınca tamamen geçio cnm

her ihtimale karsı hafta sonuna denk gelen bi günde deniyim ben=) tarif için teşekkürler bu arada.. kokuya daldık unuttuk =)

ben denemiştim
sarımsak kokusu terledikçe acıga cıkıyoo :KK43:( çok zor bi durum yaaa
o yüzden artık yokk yanii tam 1 ay koku kafamdan çıkmadı

:1shok: deme yahu calısıyorum ben oyle sarımsak sarımsak kokarsam rezil olurum koca şirkete. terleyince cıkıyosa fönde de kesin cıkıyodur butun gun kokar tepemde.. off ya kokusu olmasa deniycem cidden saca cok faydalı bişey ama o koku yok mu...

bende yapıyorum bazen bunu ama içine bir tutamda taze kekik koyup bekletyorum hem kokuda kalmıyor çok güzel bi karısım tavsıye edıyorum

3-4 gün kokusu gitmiyor kullananlardanım..
Hatta saça su vurdukça buram burak kokuyor..

peki bişi sorucam sadece sarımsak mı sürmek daha iyi zeytinyağıylamı sürmek daha iyi
Farkı ne? merak ettim
Ben sadece sarımsak sürüyorum da..

annem dedi bana yap die cnm..hem zeytinyağı hemde sarımsak çok besleyici saç için ve ikisi bi arada yani :))))

ve hiç koku hissetmedim ben bilemiorum

saol canım az bişide zeytin yağıyla denicem denemediğimniz bişey kalmasın..kaydirigubbakcemile3

çok ilgimi çekti yaa bende mi yapsam bilmiyorumkismile hem fazla kokmuyor demişsin... peki benim 2 ay sürem var bu süre yeterli mi canım. saçlarımın biraz çoğalmasını istiyorum. evlendikten sonra yapamam malum daha 1. dakikada kocişten soğutmayalım kendimizi yerimseniben

cnm kocanın burnuna kokucaksa hiç yapma derim :)
ama ben yaptım yıkayınca geçio hiç koku felan olmuo.baya yaptım saçlarım daha çabuk uzuyo sağlıklı..ama mayayı bulunca bunu bıraktım :))

çünkü çok kolay :)

canım evlenmeme 2 ay var daha kocişe kokmaz yani. evet maya kesinlikle çok kolay ve çok etkili ama ben saçlarım biraz daha gür olsun istiyorum. zaten maya sayesinde maşş güzel uzuyor ama biraz daha gür olsa başka bişey istemiyorum. 2 ay sonra düğünüm var ve kına gecemde istediğim saç modeli için hem uzun hemde gür saçlara ihtiyacım var. postiş veya çıt çıt felanda istemiyorum, anlayacağın iş başa düşüyor. ama 2 ay kısa bir süre bu karışım fayda etmez sanırım bu kadar kısa sürede.

X