şaşılacak şey

realist

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.073
132
62
2 haneli bir sayı düşünün. (örnek: 54)

Bu sayıyı oluşturan rakamları bu sayıdan çıkarın. (örnek: 54 - 5 - 4 = 45)

Sonra alttaki sembollerden çıkan sonucun sembolünü bulun.

Sonra alttaki kareye tıklayarak çıkan sembolü elde ettiğiniz sembolle karşılaştırın. Doğru değilmi?

Link Silinmiştir.

gerçekten süper bişii yaa!nasıl bilebiliyor anlamadım.korktum bi an!eline sağlık.

ya arkadaşlar bende korktum ve kapattım,hilesini yazın lütfen çok merak ettim..ellerinize sağlık.sevgilerimle..:)

arkadaşlar hilesinin ne olduğunu söyleyeyim,

öncelikle aşağıda söylediklerimi yaparken kutuya hiç tıklamayın çünkü kutuya tıkladığınızda sembollerin yerleri değişiyor, anlamanızı güçleştirir.

9 ile başlayan iki haneli bir sayı tuttuğunuzu farzedelim, çıkarma işlemini yaptığınızda çıkacak sonuç ve dolayısıyla çıkacak sembol hep aynıdır.

8 ile başlayan iki haneli bir sayı tuttuğunuzu farzedelim, ne tesadüf ki bunlardan birini seçip çıkarma işlemi yaptığınızda çıkacak sonuç hep aynı ve bir önce bulduğumuz sembolle aynı!!

Yani kutuda hangi sembolün çıkacağı belli, çünkü siz hangi sayıyı tutarsanız tutun sonuç o çıkacak şekilde ayarlanmış :)

2 haneli bir sayı tutup bundan sayıyı oluşturan rakamları çıkardığınızda hep 9 ve katı olan bir sayı kalır, tabloda semboller her seferinde değişmekle birlikte 9 ve katı olan semboller bir takım şeklinde hep aynı gözükmektedir. tabloda sol alt köşeden sağ üst köşeye kadar sembollerin aynı olduğuna dikkat ediniz...

X