Saxenda zayıflama iğnesi

nzynk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2023
4
2
44
16 aralık 2023te saxenda iğne kullanmaya başladım. iştahım çok ve asla kilo veremiyorum 78.7 kilo ile kullanmaya başladım bugün ilk haftam doldu, 1.6 kilo kilo verdim. herkes çok hızlı kilo verdiğini söylemiş ama ben o kadar hızlı vermedim. ilk hafta 0.6 ml kullanılıyor sonraki hafta 1.2 olarak kademeli olarak arttırılıyor ama ben bir hafta daha arttırmayı düşünmüyorum çünkü 0.6 ml de yeterince etki ediyor ve hiçbir şey yiyemiyorum. iğne bende halsizlik, baş arısı ve mide bulantısı yapıyor, dayanamayacağım ölçüde değil ama. kullandıkça bu yan etkilerinin azalacağını umuyorum. iğneyi 3.226 tl'ye aldım, yılbaşından sonra gelecek zamdan etkilenmemek için iki kutu birden aldım. kullandıkça durum güncellemesi yaparım

16 aralık 2023te saxenda iğne kullanmaya başladım. iştahım çok ve asla kilo veremiyorum 78.7 kilo ile kullanmaya başladım bugün ilk haftam doldu, 1.6 kilo kilo verdim. herkes çok hızlı kilo verdiğini söylemiş ama ben o kadar hızlı vermedim. ilk hafta 0.6 ml kullanılıyor sonraki hafta 1.2 olarak kademeli olarak arttırılıyor ama ben bir hafta daha arttırmayı düşünmüyorum çünkü 0.6 ml de yeterince etki ediyor ve hiçbir şey yiyemiyorum. iğne bende halsizlik, baş arısı ve mide bulantısı yapıyor, dayanamayacağım ölçüde değil ama. kullandıkça bu yan etkilerinin azalacağını umuyorum. iğneyi 3.226 tl'ye aldım, yılbaşından sonra gelecek zamdan etkilenmemek için iki kutu birden aldım. kullandıkça durum güncellemesi yaparım
Merhaba reçetesiz mi aldınız?

Hayırlı olsun sizin için , evet büyük bir zam bekleniyor..
Hafta 1.6 ayda 7 Kilo yakin yapıyor bence çok çok iyi
Yani bu kiloları 3 günde almadık bana göre çok iyi bir sonuç

Yani bu kiloları 3 günde almadık bana göre çok iyi bir sonuçç
sağ
sağolun. tabii dediğiniz gibi ayın geneline baktığımız zaman toplamda 6 kilo yapıyor, 3 ay devam edersem sonuç benim için süper olur. umarım kullandığım sürece aynı etkiyi görürüm

Bir kutuda kaç doz var kaç gün kullanılabiliyor?
3 adet iğne var
Eğer iğneyi 0.6 dozunda kullanıyorsaniz 1.5 2 ay gider 3 iğne
Dozu yüksek kullanırsanız 1ay gider ki ilk kullanım için önerilmiyor yüksek doZ
Bazıları 1 hafta kullanıyor ara veriyor 1 hafta daha kullanıyor uzatıyor süreyi tabi kilo vermeyi de 😌

Çok aşırı bir kilonuz yok dolayısı ile ilk etapta az gibi görünse de 1.6 kilo gayet iyi , spor yürüyüş ile de desteklerseniz bu rakamı yukarıya taşıyabilirsiniz . Baş ağrınız açlığa bağlı da oluşmuş olabilir. Toleransınız kullandıkça artacaktır. Farklı yan etkiler görürseniz doktora başvurmakta fayda var derim . Bu süreçte başarılar.

Çok aşırı bir kilonuz yok dolayısı ile ilk etapta az gibi görünse de 1.6 kilo gayet iyi , spor yürüyüş ile de desteklerseniz bu rakamı yukarıya taşıyabilirsiniz . Baş ağrınız açlığa bağlı da oluşmuş olabilir. Toleransınız kullandıkça artacaktır. Farklı yan etkiler görürseniz doktora başvurmakta fayda var derim . Bu süreçte başarılar.
çok teşekkürler, umarım iyi sonuçlar alırım

Saxenda eczanelerde satılıyor. Reçetesiz kullanılabiliyor. Ancak pek çok kişinin yaptığı en önemli hata belki de doktorlardan görüş almamak. Unutmayın doktor reçetesiyle almıyoruz bu ilacı tamamen kendi irademizle ancak sağlık açısından riskli gruptaysak hayatımız pahasına bir şey kullanmamız gerektiğidir.

Ben doktoruma danıştım gerekli testler yapıldı kullanmamda herhangi bir sakınca olmadığına kanaat getirdi.

Ancak vücut kitle endeksim Normal kilolu grubunda olduğu için kesinlikle tavsiye etmedi. Ancak ben geçtiğimiz iki ay çok kötü hastalandım ve yataktan çıkamadım ve kullanmış olduğum takviyeler nedeniyle 9 kilo aldım. Ve iyileştikten sonra her gün fitnes kardio ve yüzmeye gittim ancak kilomda radikal bir değişiklik olmayınca alternatif yollar aramaya başladım.

Saxenda’ yı bugün itibariyle alıp kullanmaya başladım. dozu uygulayalı 7 saat oldu ve herhangi bir yan etkisini görmedim şimdilik.

Henüz bir şey yemedim ve aç değilim. Üstelik ağır bir antreman yaptım. Şimdilik gayet iyiyim. Süreci merak ediyorum. Umarım hedef kiloma ulaşırım.

Güncellemeleri yapacağım.

Merhaba saxenda nın etkisi ne zaman başlıyor tam olarak? İlk dozu alır almaz mı?

ilacı aldıktan hemen sonra etkisini gördüm diyebilirim. Ancak şunu belirtmek gerekir. Duygusal yemeleriniz varsa bunun önüne geçemez. Ben bir tabak yemek koyuyorum önüme ancak tabağın 1/3 ünde doyduğumu hissediyorum. O zamanda bırakıyorum. Ancak alışkanlıklarımız var. Mesela buz dolabının karşısına geçip bakıyorum ne yesem diye. Sonra kendimi dinliyorum bakıyorum aç değilim. Dolabı geri kapatıyorum. Ama zorlasan yer misin bilemedim.

Yani bu saxenda’ nın mucizevi bir etkisi yok. Şekerinizi düzenlediği için şeker sorunu yaşayanlar için uygun bir ilaç diyebiliriz. Ancak sizdeki yeme bozukluğunun nedeni ne diye bakmak da lazım. Bana zaman zaman ani krizler geliyordu ve bazı günler dünyaları yiyip doymuyordum. Ben bu tarz atak dönemlerim için kullanmaya karar verdim.

Bana kilo aldıran şey yukarı da da bahsettiğim bazı dönemlerde aşırı yeme isteği ve doygunluk hissinin kaybolmasıydı. O dönemlerde kendimi durdurmadığımda ertesi gün de aynı şekilde beslenip sonrasında da bunun önünü almam bir haftayı buluyordu ancak o bir haftada ben çok kilo almış oluyordum. Bu da beni sürekli kısır döngüye sürüklüyordu.
En azından şimdi saxenda ile kriz başlar başlarmaz önünü keseceğim için sürekli o döngüye girmek zorunda kalmayacağım…

Bana kilo aldıran şey yukarı da da bahsettiğim bazı dönemlerde aşırı yeme isteği ve doygunluk hissinin kaybolmasıydı. O dönemlerde kendimi durdurmadığımda ertesi gün de aynı şekilde beslenip sonrasında da bunun önünü almam bir haftayı buluyordu ancak o bir haftada ben çok kilo almış oluyordum. Bu da beni sürekli kısır döngüye sürüklüyordu.
En azından şimdi saxenda ile kriz başlar başlarmaz önünü keseceğim için sürekli o döngüye girmek zorunda kalmayacağım…
Ben de aynı şeyi yaşıyorum. Psikolojik olarak yemek yiyorum ve rahat 5k kalori bir oturuşta alıyodum. Kendimi rahat hissettiğim zamanlarda akşamları yapıyorum bunu ve haftada 1-2 kez yapıyorum böyle olunca da kilo kontrolü sağlayamıyorum

Kızlar ben de saxenda'ya yeni başladım baş ağrım ve mide yanmam oldu 2 gün onun dışında şimdilik bir şey yok normal mi sizce.
87.00 kg ile başladım

Merhaba bende 04.02.de basladim kullanmaya ama calistigim icin ilaci muhafaza edecek biryerim olmadigindan yatmadan once vuruyorum bunun bir eksisi olurmu birde 1 hafta sonra seyahate cikacagim 3 gun kullanmamam gerekiyor nasil bir duzen kurmaliyim

X