Algoloji - Ağrıbilim Sebebi Anlaşılamayan Baş Ağrısı ve Kusma, Yardıma İhtiyacım Var

Ben bu anlattığınız belirtileri vertigo’da yaşıyorum daha çok. Fakat mide bulantısı eşlik etmiyor buna. Sizin durum ciddi. Mide bulantısı dediğiniz için endişeli bir durum. Vakit kaybetmeden görünün. Son olarak düşünmemeye özen gösterin ne kadar çok düşünürseniz psikolojik bir o kadar çekersiniz hastalığı kendinize.

Tekrar çok geçmiş olsun, gelişmeleri haberdar ederseniz çok sevinirim.

Çok teşekkür ederim. Haklısınız şimdi yazarken bile ağrı gelecek diye panik oldum yaşadım sanki bir an o ağrıyı 🤭 Haberdar ederim elbette.

Aurali migren olabilir mi ? Bende var. Agridan once cesitli belirtiler oluyor. Kulakta basinc hissi, gormede bulaniklik, bilinc kaybi gibi bir durum, konusamama, kelimeleri bulamama vs.
Benim öncesinde olmuyor dedikleriniz ama ağrının en şiddetli anında evet oluyor elimi kolumu da kullanamıyorum. En sonuncusunda gece eşim evde değildi, elime telefonu alamadığım için ambulansı veya eşimi arayamadım. Çocuğum uyansaydı ne yapardım bilmiyorum kıpırdayamıyordum.

Algoloji bölümü var, ağrı bilimi demek. Üniversite hastanelerinde var. Eğitim araştırmada da olabilir, dikkat etmedim. O bölüme de gidebilirsiniz.
Bugün baktım evet, hatta baş ağrısı polikliniği de var ancak şu an randevu yok. Takip ediyorum bakalım.

Merhaba yaşadığınız ağrıların çok benzerlerini ben de yaklaşık 20 yıldır yaşıyorum ,benim de kanımda 2 pıhtılaşma genim heterozigot çıkmıştı. Hatta gebelik kayıplarım da olmuştu pıhtılaşmaya bağlı olarak.Benim migrenim var ,mr falan ben de çektirdim anlamlı birşey çıkmamıştı .Çok ağrım olduğunda ben iğne yaptırıyorum ve sakinleştirici etkisi olan ağrı kesiciler içiyorum tabii ki dr tavsiyesiyle.En son 15 temmuz gecesi hastalandım sabaha kadar ne yaşadım Allah bilir.Yediğim yemek ,hava koşulları ,stres, hormonlar birçok şey tetikliyor benim nöbetlerimi.İnsallah şifa bulursunuz.

Merhaba yaşadığınız ağrıların çok benzerlerini ben de yaklaşık 20 yıldır yaşıyorum ,benim de kanımda 2 pıhtılaşma genim heterozigot çıkmıştı. Hatta gebelik kayıplarım da olmuştu pıhtılaşmaya bağlı olarak.Benim migrenim var ,mr falan ben de çektirdim anlamlı birşey çıkmamıştı .Çok ağrım olduğunda ben iğne yaptırıyorum ve sakinleştirici etkisi olan ağrı kesiciler içiyorum tabii ki dr tavsiyesiyle.En son 15 temmuz gecesi hastalandım sabaha kadar ne yaşadım Allah bilir.Yediğim yemek ,hava koşulları ,stres, hormonlar birçok şey tetikliyor benim nöbetlerimi.İnsallah şifa bulursunuz.

Merhabalar çok geçmiş olsun size de. Evet ben de gebelik boyunca günde 2 tane kan sulandırıcı iğne vurdum. Yani belki de migren ama ben doktoruna denk gelememiş olabilirim. Çok net konuşuldu migren degil diye, neden bilmiyorum. Hani ağrının sebebini anlasam, bu bile iyi gelecek bana. Bu şekilde patlamaya hazır bomba gibi çünkü neden tetiklendiğini anlayamıyorum, anlamlı bir sebep şeması da bulamadım o kadar rastgele gibi ki. Çok teşekkürler 💜

Çok çok geçmiş olsun okurken hissettim resmen. Belirtiler migrene benziyor ama bilemedim. Son çare bir psikoyatriye görünün madem beyinde sorun yoksa . KBB de Vertigo için bakabilir. Şifalar dilerim

Çok teşekkür ederim. Evde gebelikten kalma tansiyon aletim var, o anda ölçtüm ciddi bir yükseklik çıkmadı. Hazir tatildeyken bir doktora daha gorunmeliyim haklısınız.
Belirli bir durumdan sonra mı yaşıyorsunuz bu anlattıklarınızı. Yoksa rastgele herhangi bir zamanda mı oluyor. Mesela sinirlendiğiniz stres olduğunuz veya korktuğunuz bir durumdan sonra mı

Belirli bir durumdan sonra mı yaşıyorsunuz bu anlattıklarınızı. Yoksa rastgele herhangi bir zamanda mı oluyor. Mesela sinirlendiğiniz stres olduğunuz veya korktuğunuz bir durumdan sonra mı

Yani şöyle, çok mutlu geçirdiğim bir günün sonu, normal sabah uyanınca bir anda, her an olabiliyor. Mesela yaşadığım yerde -20lerdeyken hava, kesin olur dedim ama hiç olmadı. Aşırı sinirli olduğum günler oldu yine tık yok. Belirli bir durum bulamıyorum anlayacağınız.

Genelde migrenin net bir tanısı olmazmış ve tabii tedavisi de. Ben bu anlattıklarınızdan migren olabileceğiniz kanısına vardım ama son sözü hekim söylemeli. İhmal etmeyin lütfen.

Merhaba, çok geçmiş olsun. Ne zamandır yaşıyorsunuz bu ağrıları..?

Merhaba, çok teşekkür ederim. İlk olarak 2016'da yaşadım. Ancak bu derece ağır bir şey değildi. Acil yatış verdiler, mr da şüpheli pıhtı görünümü çıktı. Son mr temiz çıkınca taburcu oldum, ağrı da uzun süre kesildi. 2017'de bir kez daha oldu önceki mesajlarımda anlattığım acile gitme mevzusu oldu, sonra yine kesildi. Bu sene sürekli olmaya başladı ve her seferinde daha da siddetleniyor. Yani mesela son sefer yaşadığım hepsinden fenaydı. Önceden hareket edebilecek durumda olabiliyordum veya uyuyunca geçiyordu sonuncuda hareket edememeye başladım gücüm komple kesildi ve uyuyunca da geçmedi. Bu süreçte birkaç kez polikliniğe gittim tekrar olmasın diye, bir gelişme olmadı.

Iyi geceler , cok gecmis olsun iyi bir kbb ye ve norolojiye gorunun bence illa randvu alip devleti dusunmeyin , özel bi hekimede gorunun, bebeginizde varmis hic saka ya ihmale gelmez , benimde bazen tutuyor başim boyun damarlarim agriyor resmen , birde sigara kulaniyormusunuz oda cok bas agrisi yapiyor

İnanın çok gittim. Korkumdan tek ihmal etmediğim hastalik bu oldu diyebilirim. Randevu bulabilirsem bir profesöre gideceğim şu an yok ama takipteyim. Belki benzer bir şeyler yaşayan varsa ona göre başka bölümlere de giderim diye konu açtım biraz da. Çözülsün istiyorum artık çünkü. Çok teşekkür ederim 💜
Benzer şeyi yaşıyoruj ara ara
Mr çekildi
Migren değil
Ama başka bi dıkıntı da yok
Stres dendi en sonunda

Iyi geceler , cok gecmis olsun iyi bir kbb ye ve norolojiye gorunun bence illa randvu alip devleti dusunmeyin , özel bi hekimede gorunun, bebeginizde varmis hic saka ya ihmale gelmez , benimde bazen tutuyor başim boyun damarlarim agriyor resmen , birde sigara kulaniyormusunuz oda cok bas agrisi yapiyor

Sigara kullanıyorum evet, günlük yarım paketi bulmuyor. Sigaramı değiştirirsem bazen baş ağrım oluyor ama o da buna benzemiyor öyle gelip geçiyor kolayca. Bu ağrıdan sonra kolay geliyor yani bana 🤭 Baş ağrısı polikliniği için randevu açmışlar, gündüz yoktu şimdi alabildim çok şükür. Gideceğim bakalım ne diyecekler. Çok teşekkür ederim.

Benzer şeyi yaşıyoruj ara ara
Mr çekildi
Migren değil
Ama başka bi dıkıntı da yok
Stres dendi en sonunda

Olabilir evet stres de insanı hasta ediyor resmen. Belirli bir durumda olmadığı için strese bağlamadım ama belki genele yayılmış bir şeydir. Vücudun genel verdiği bir tepki gibi falan. Size de çok geçmiş olsun 💜

Sigara kullanıyorum evet, günlük yarım paketi bulmuyor. Sigaramı değiştirirsem bazen baş ağrım oluyor ama o da buna benzemiyor öyle gelip geçiyor kolayca. Bu ağrıdan sonra kolay geliyor yani bana 🤭 Baş ağrısı polikliniği için randevu açmışlar, gündüz yoktu şimdi alabildim çok şükür. Gideceğim bakalım ne diyecekler. Çok teşekkür ederim.
Hayatim gunluk yarim paket diyosun çook fazla :) sen daha aza indir sigarayi, bir de hafiflerden iç , hic içme diycem de ne mumkun :) slim ler daha hafif ve daha az bas agrisi yapiyor. Sigara anlik tansiyonu yukseltip sidettli bas agrilarida yapa biliyor.

Hayatim gunluk yarim paket diyosun çook fazla :) sen daha aza indir sigarayi, bir de hafiflerden iç , hic içme diycem de ne mumkun :) slim ler daha hafif ve daha az bas agrisi yapiyor. Sigara anlik tansiyonu yukseltip sidettli bas agrilarida yapa biliyor.

Günlük bir paket, bazen daha fazlasını içtiğim yıllar ağrımayıp, kendimce azaltmışken ağrıması tam da benim başıma gelebilecek bir olay zaten 😂 O günlerin acısı mı çıkıyor acaba. Daha da azaltmayı deneyeyim, çok teşekkür ederim 💜

X