Seboreik dermatit kızarıklığına çözüm bulan var mı ?

poliyana

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2013
1.299
124
yüzüm dökülüyor ve en sonunda kırmızılaştı internette baktım
-seboreik-dermatit-egzama- çıktı ama doktorların verdikleri ilaçta etki etmiyor sanırım ama napıcam ben ya nemlendirici sürüyorum bana mısın demedim kırmızı burnumun etrafi çenem ;( bikaç gün sonra nikahım var hadi hepsini geçtim psikolojim bozuldu sokağa çıkasım gelmiyor ya dökülme ve kızarıklıktan :KK43:

Bunu buldum nette. Bir bilgim yok rahatsızlık hakkında malesef
Çok geçmiş olsun. Farklı sitelere de bak bir.

Eklentiler

• Screenshot_20160712-012034.png
    Screenshot_20160712-012034.png
    112,9 KB · Görüntüleme: 873
Beniö bildiğim seboreik dermatit saçta kaşta filan olmaz mı sırf? Saç için ketoral şampuanla, psovate losyon çok iyi geliypr anında geçiriyor kortizonlu olduğu için ama kısa sürede bünye alışıyor etkisi maksimum bir şişe bitene kadar sürüyor. Cildiyeden hızlı etki edecek kortizonlu krem istesen nikaha kadar dermotit'i baskılasa, nikahtan sonra zaten stresin azalacağı için kendi kendine toparlar cilt.

Bende bu hastalık uğruna soyuldum diye konu acmistim çokca tavsiyeler aldım.
Benim ellerimdeydi. Kimsayal ürünleri kestim. Sabun deterjan gibi. Ve cok basit bir krem var memocan di sanırım o biraz iyi geldi ayrıca pembe corasatin. Dene bi bakalım. .
kremi harf hatasiyla yazmış olabilirim google düzeltir zaten onu

yüzüm dökülüyor ve en sonunda kırmızılaştı internette baktım
-seboreik-dermatit-egzama- çıktı ama doktorların verdikleri ilaçta etki etmiyor sanırım ama napıcam ben ya nemlendirici sürüyorum bana mısın demedim kırmızı burnumun etrafi çenem ;( bikaç gün sonra nikahım var hadi hepsini geçtim psikolojim bozuldu sokağa çıkasım gelmiyor ya dökülme ve kızarıklıktan :KK43:
Nemlendirici daha fena yapıyor. Antifungal ilaçlar iyi geliyor eczaneden alıp günde 3 defa sadece kızarıklık olan yere sürerseniz 2 günde düzelir. Bende de aynısı var oran tecrübeliyim. Stresle arttığı için şu an artmıştır muhtemelen

Seboreik dermatit şiddetine göre önce saçta başlayıp bütün vücuda yayılabiliyor bu arada. Vücudun her bölgesine kullanılan ilaç farklıdır. Saç diplerine şampuan ve losyon veya salisilik asit içeren bademyağı karışımı. Yüzde göğüs arasında yada diğer bölgeler de antifungal kremler kullanılır. Stresle ciddi artış gösterir bazen de anlamadığınız bi anda artış gösterir gıcık bi hastalık. Geçmiş olsun çok ne kadar stres o kadar dermatit rahat olun o sebeple

nemlendirici olarak linola tavsıyemdr... kortizonlu kremler işini görür die düşünüorum nıkah olduğu için ...

Eşimde de var, betnovat merhem (turuncu) olan çok iyi geldi ama kalıcı bir çözümünü bulamadık. EN ufak streste, beslenme hatasında falan hemen dökülmeye kızarmaya başlıyor.

Bende de var ömür boyu bizimle tedavisi yok.İstanbulda lepra diye bir hastaneye gidiyorum sadece orası biraz azalttı iğne veriyor 3 ayda bir ama dikkat etmek lazım su sabun şampuan beslenme .İyi bir hastaneye muayene oldunuz mu?

kortizonlu kremler geçici iyileşme sağlayabilir ama bu bir kere çıkmışsa geçmiş olsun yapacak bir şey yok. kesin olarak hayat boyu geçmez. sürekli tekrarlayıp duracak.

ömür boyu saçma sapan bir fiyattan yeşil vichy şampuan almanız gerekiyor. ketoral falan hikaye, geçirmez. yeşil vichy seboreik dermatit diye aratın göreceksiniz.

Bende de var ömür boyu bizimle tedavisi yok.İstanbulda lepra diye bir hastaneye gidiyorum sadece orası biraz azalttı iğne veriyor 3 ayda bir ama dikkat etmek lazım su sabun şampuan beslenme .İyi bir hastaneye muayene oldunuz mu?
Kortizon iğnesi mi o kilo aldırıyor muş ya kortizonlu kremlerde Zaman'la deriyi inceltiyor muş ;(

Benim de yuzumde var :KK43:
Dermabel krem cok iyi geldi bana baya hafifledi.

piskolojık ,tamam ama asıl sıkıntı yedıklerın,ben yılarca uğraştım,bır doktora gittim,yedıklerını değiştir,düzelcek dedi,yuzde 80 düzeldi,

Sarı renk coresatin.
Bazen ayda bir bazen 2 ayda bir ne Zaman nüksederse iki üç gün üst üste kullanıyorum, neler kullandım ama hiçbiri bu sarı coresatin kadar etkili olmadı.

X