Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar seboreik dermatite kesin çözüm bu dertten muzdarip olanlar dikkat

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
sevgili arkadaşım ben seboreik dermatitli birisi olarak 12 yılda iki şampuanı tek geçebilirim birisi selsun blue çok kullandım çok iyi bir şampuan fakat selenyum sülfit nedeniyle saç rengimde bozulma oldu birde REMOLENT şampuanı öneririm onun dışında vichy falan hikaye en azından ben hiç memnun kalmadım. sırf pazarlama yapmak amaçlı yazılmış yazılara inanmayın seboreik dermatit problemi olanlar en iyi şampuanı ( en iyi derken her şampuanın sonucu kişiden kişiye değişir yani bi şampuan birine çok iyi gelirken bir başka kişiye hiç iyi gelmeyebilir ) sadece ve sadece deneyerek bulabilir

selamlar canım

benim de var bu seboreik dermatitten. saçlarım aşırı derecede yağlı. sabah yıkıyorum geceye varmadan yağlanıyor. saçı hergün yıkamak ii değil diolar fakat yıkamayınca ne insan içine çıkabiliosunuz ne de rahat edebiliosunuz. bir de yıkamayınca bi gün ertesi gün yıkandığında dökülme artıyor.

saç derimde irinli irinli sivilceler var. sıkınca böle pıtır pıtır patlıo bildiğin sivilce. bi kaç yıldır belirli aralıklarla çıkıyor. ama bu sene hiç geçmedi. bir de büyük büyük sıkması da zevkli:)

ketoral ben de kullandım ama sivilce miktarını daha da artırdı. elma sirkesi iyi dediler kullanmamın ikinci günü sivilceler üç katına çıktı. ben de kendi haline bıraktım

bu kullandığın şampuanın adı tam olarak ne? bir de yağlanman da düzene girdi mi? yine hergün yıkıor musun saçını? yeni saçların çıkıyor mu?

ya kızlar ben saçlarımı yıkadıktan hemen sonra bile kaşınmaya başlıyor. Ayrıca saç derimde köklere yapışık kepekten biraz büyük kabuk gibi şeyler var yer yer küçük pembelikler... dr baktığında buna dair ilaç vs yazmadı dökülme için demir ve çinko yazdı sadece ama konuyu okuyunca benzer gibi geldi acaba bende de mi var :KK35:

Merhabalar, üç yıldır çektiğim bu hastalığın çözümü için ben de sizler gibi bu forumlarda gezinip durdum. Ducray, konazol, ketoral , vichy, head n shoulders, clear mentollü, ısırgan otlu şampuan, defne sabunu vs kullanmadığım saç ürünü kalmadı. Bu ürünler atak zamanlarında az da olsa hafifletti evet, ama kesin çözüm sunamadı ya da saç dökülmemi engelleyemedi. Ben de internette yeni çözümler aramaya başladım. Bende işe yarayan şeyleri madde madde paylaşmak istiyorum.
1- AZ SU İÇEN BİRİYSENİZ ELİNİZDEN SU ŞİŞESİ DÜŞMESİN. (Günde 4 litre su içmeye başladığımdan beri atakları daha kolay atlatmaya başladım.)
2- HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI KAŞINTIYI AZALTIP SAÇ KALİTESİNİ ARTTIRIYOR.
3- SEBODERM ŞAMPUAN "CLİMBAZOLE" DENİLEN MANTAR ÖLDÜRÜCÜ İÇERİĞE SAHİP TEK ŞAMPUANMIŞ. (Henüz başlamadım buna fakat kesin çözüm olduğuna baya eminim, içeriği hakikaten çok iyi araştırın derim)
4- ŞEKERDEN UZAK DURUN, TATLI, BEYAZ ŞEKER VS DİREK ALEVLENDİRİYOR.
5- SAÇLARINIZ ÇOK DÖKÜLÜYORSA İKİ HAFTADA BİR HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI MASKESİ YAPIN, HER GÜN DE ÇİNKO TABLETİ ALABİLİRSİNİZ. (Dökülmem bitmedi ancak en azından fazla saç çıkarıyorum, uzama da hızlandı gibi)
6- İRRİTE EDİCİ KİMYASALLARDAN UZAK DURUN, HER BULDUĞUNUZ ÜRÜNÜ SAÇINIZA, CİLDİNİZE KULLANMAYIN.
Bu hastalık gerçekten zor ve sabır isteyen bir hastalık, deneme yanılma yoluyla kendi tedavinizi oluşturmanız gerekiyor çünkü ne yazık ki doktorlar kortizonlu losyon önermek dışında çare bulamıyorlar. Hepinize geçmiş olsun.

OLUMLU SONUÇ ALDIM...Evet arkadaşlar bu dermatit denen illetle 1.5 yıldır mücadele ediyorum.Saç diplerimden muzdaripim.insan içine çıkamaz hale geldim.gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç, şampuan kalmadı.saçlarimdaki dökülme de geçmemişti.param da çöpe gitti.internetten tavsiye üzerine, eczaneden bir krem aldim bir kere kullandım ama yan etkisi çok diye ikinci gün cesaret edemedim.FAKAT doğal bir yöntemle bu iş süper sonuç veriyor arkadaşlar ben demedim ve sonuç harika..tavsiyem öncelikle kimyasal bütün şampuanlari hayatinizdan çikarin.Benim Kullandığım malzemeler:
1)Zeytin yağı(sızma)
2)%100 kükürtlü sabun(benimki koza diye bir marka)
3)Elma sirkesi( ama KESİNLİKLE doğal
katkısız olacak arkadaşlar şansliyim çünkü biz kendimiz yapiyorduk zaten evde sirkeyi ama piyasada da var bulabilirsiniz doğal olması gerekiyor)
UYGULAMA:
YARİM ÇAY BARDAĞİNDAN DAHA AZ ZEYTİN YAĞİNİ BİRAZCİK OCAKTA ISITIYORSUNUZ.SONRA SAÇ DERİNİZE MASAJ YAPARAK İYİCE YEDİRİYORSUNUZ.SONRA SAÇ BONESİ VE HAVLUYLA SARİP 30 YA DA 40 DK BEKLETİYORSUNUZ.SONRA KÜKÜRTLÜ SABUNLA SAÇINIZI YIKIYORSUNUZ.BAŞKA HİÇ BİR SABUN SAÇINIZI KULLANMAYİN.SADECE KÜKÜRTLÜ SABUN.SAÇİNİZİ DURULADİKTAN SONRA DA ŞÖYLE 4 BARDAK SUYA YARİM ÇAY BARDAĞİ SİRKE KOYUN VE BU SİRKELİ SU KARİŞİMİNİ SAÇİNİZA GÜZELCE YEDİRİN DÖKÜN SAKİN TEKRAR DURULAMAYİN SONRA KURUTUN.. haftada 2 kere.Ben
de sonuç mükemmel oldu arkadaşlar.. iyi günler diliyorum..

Son düzenleme:
OLUMLU SONUÇ ALDIM...Evet arkadaşlar bu dermatit denen illetle 1.5 yıldır mücadele ediyorum.Saç diplerimden muzdaripim.insan içine çıkamaz hale geldim.gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç, şampuan kalmadı.saçlarimdaki dökülme de geçmemişti.param da çöpe gitti.internetten tavsiye üzerine, eczaneden bir krem aldim Coresatin bir kere kullandım ama yan etkisi çok diye ikinci gün cesaret edemedim.biraz etki gösterdiği FAKAT doğal bir yöntemle bu iş süper sonuç veriyor arkadaşlar ben demedim ve sonuç harika..tavsiyem öncelikle kimyasal bütün şampuanlari hayatinizdan çikarin.Benim Kullandığım malzemeler:
1)Zeytin yağı(sızma)
katkısız olacak arkadaşlar şansliyim çünkü biz kendimiz yapiyorduk zaten evde sirkeyi ama piyasada da var bulabilirsiniz doğal olması gerekiyor)
UYGULAMA:
YARİM ÇAY BARDAĞİNDAN DAHA AZ ZEYTİN YAĞİNİ BİRAZCİK OCAKTA ISITIYORSUNUZ.SONRA SAÇ DERİNİZE MASAJ YAPARAK İYİCE YEDİRİYORSUNUZ.SONRA SAÇ BONESİ VE HAVLUYLA SARİP 30 YA DA 40 DK BEKLETİYORSUNUZ.SONRA KÜKÜRTLÜ SABUNLA SAÇINIZI YIKIYORSUNUZ.BAŞKA HİÇ BİR SABUN SAÇINIZI KULLANMAYİN.SADECE KÜKÜRTLÜ SABUN.SAÇİNİZİ DURULADİKTAN SONRA DA ŞÖYLE 4 BARDAK SUYA YARİM ÇAY BARDAĞİ SİRKE KOYUN VE BU SİRKELİ SU KARİŞİMİNİ SAÇİNİZA GÜZELCE YEDİRİN DÖKÜN SAKİN TEKRAR DURULAMAYİN SONRA KURUTUN.. haftada 2 kere.Ben

OLUMLU SONUÇ ALDIM...Evet arkadaşlar bu dermatit denen illetle 1.5 yıldır mücadele ediyorum.Saç diplerimden muzdaripim.insan içine çıkamaz hale geldim.gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç, şampuan kalmadı.saçlarimdaki dökülme de geçmemişti.param da çöpe gitti.internetten tavsiye üzerine, eczaneden bir krem aldim bir kere kullandım ama yan etkisi çok diye ikinci gün cesaret edemedim.FAKAT doğal bir yöntemle bu iş süper sonuç veriyor arkadaşlar ben demedim ve sonuç harika..tavsiyem öncelikle kimyasal bütün şampuanlari hayatinizdan çikarin.Benim Kullandığım malzemeler:
1)Zeytin yağı(sızma)
UYGULAMA:
Allah razı olsun canım şuan o kadar kötüyüm ki dediklerini mutlaka deneceğim

Merhabalar, üç yıldır çektiğim bu hastalığın çözümü için ben de sizler gibi bu forumlarda gezinip durdum. Ducray, konazol, ketoral , vichy, head n shoulders, clear mentollü, ısırgan otlu şampuan, defne sabunu vs kullanmadığım saç ürünü kalmadı. Bu ürünler atak zamanlarında az da olsa hafifletti evet, ama kesin çözüm sunamadı ya da saç dökülmemi engelleyemedi. Ben de internette yeni çözümler aramaya başladım. Bende işe yarayan şeyleri madde madde paylaşmak istiyorum.
1- AZ SU İÇEN BİRİYSENİZ ELİNİZDEN SU ŞİŞESİ DÜŞMESİN. (Günde 4 litre su içmeye başladığımdan beri atakları daha kolay atlatmaya başladım.)
2- HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI KAŞINTIYI AZALTIP SAÇ KALİTESİNİ ARTTIRIYOR.
3- SEBODERM ŞAMPUAN "CLİMBAZOLE" DENİLEN MANTAR ÖLDÜRÜCÜ İÇERİĞE SAHİP TEK ŞAMPUANMIŞ. (Henüz başlamadım buna fakat kesin çözüm olduğuna baya eminim, içeriği hakikaten çok iyi araştırın derim)
4- ŞEKERDEN UZAK DURUN, TATLI, BEYAZ ŞEKER VS DİREK ALEVLENDİRİYOR.
5- SAÇLARINIZ ÇOK DÖKÜLÜYORSA İKİ HAFTADA BİR HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI MASKESİ YAPIN, HER GÜN DE ÇİNKO TABLETİ ALABİLİRSİNİZ. (Dökülmem bitmedi ancak en azından fazla saç çıkarıyorum, uzama da hızlandı gibi)
6- İRRİTE EDİCİ KİMYASALLARDAN UZAK DURUN, HER BULDUĞUNUZ ÜRÜNÜ SAÇINIZA, CİLDİNİZE KULLANMAYIN.
Bu hastalık gerçekten zor ve sabır isteyen bir hastalık, deneme yanılma yoluyla kendi tedavinizi oluşturmanız gerekiyor çünkü ne yazık ki doktorlar kortizonlu losyon önermek dışında çare bulamıyorlar. Hepinize geçmiş olsun.
Peki haftada kaç gün banyo yaptınız nasıl saç tarağı kullandınız

Seboreik Dermatite iyi gelen yağlar araştırmam da bu dört yağa ulaştım kızlar, bir deneyin derim, geçirmese de iyi geliyor diye biliyorumm
Çay ağacı yağı
Hindistancevizi yağı
Tarçın yağı
Jojoba yağı

Naturalse'yi asla önermiyorum saçlarımı döktü

Son düzenleyen: Moderatör:
bu remolent şampuanı kullanan varmı.bir kaç reklamcı forumda yalandan yazmışlar.iyi geliyor filan diye milleti kandırmaya çalışmışlar.acaba kullanıpta yarar gören varmı

bu remolent şampuanı kullanan varmı.bir kaç reklamcı forumda yalandan yazmışlar.iyi geliyor filan diye milleti kandırmaya çalışmışlar.acaba kullanıpta yarar gören varmı
Ben kullandım saç dökülmem de vardı yanında Vichy dercos da kullandım birde kaşıntı icin betnovate diye bir losyon

Merhaba arkadaşlar aslında kullanalı 2 ay oldu ancak az önce saçımdaki kepeğin gittiğini düşününce yazayım dedim yaklaşık 5-6 yıldır egzema ile başım dertteydi önce yüzümde başladı sonra saçımda resmen kar gibi pul pul dökülme oluyordu ne denediysem olmadı doktora gittim kaç kez hemde ketoraldi sanırım hiçbir etkisi olmadı bilakis kaşıntıda başlamıştı ki çıldıracak duruma gelmiştim. İnternette tüm siteler bloglar vs. araştırdım neler yazıyordu neler sirkeler vs. sonunda nerede okuduğumu hatırlamadığım ama ya tutarsa gibisinden deneyim diye çıkıp eczaneden Vichy Dercos aldım ki umudum yoktu. Reklam gibi olacak biraz ama olsun bu egzemayı yaşayanlar çok iyi bilir nasıl bir sıkıntı olduğunu herneyse Vichy i aldım ilkinde tam bitirmesede azalttı ama şuan 2. aydayım bazen 3-4 günde yıkıyorum duruma göre kafamda kepek olduğunu unuttum kaşıntıda aynı şekilde eğer böyle bir probleminiz varsa asla saçlarınızı başka saçma sapan şeylerle yıpratmayın. Umarım sizde de faydası olur olacaktır.

Merhaba arkadaşlar aslında kullanalı 2 ay oldu ancak az önce saçımdaki kepeğin gittiğini düşününce yazayım dedim yaklaşık 5-6 yıldır egzema ile başım dertteydi önce yüzümde başladı sonra saçımda resmen kar gibi pul pul dökülme oluyordu ne denediysem olmadı doktora gittim kaç kez hemde ketoraldi sanırım hiçbir etkisi olmadı bilakis kaşıntıda başlamıştı ki çıldıracak duruma gelmiştim. İnternette tüm siteler bloglar vs. araştırdım neler yazıyordu neler sirkeler vs. sonunda nerede okuduğumu hatırlamadığım ama ya tutarsa gibisinden deneyim diye çıkıp eczaneden Vichy Dercos aldım ki umudum yoktu. Reklam gibi olacak biraz ama olsun bu egzemayı yaşayanlar çok iyi bilir nasıl bir sıkıntı olduğunu herneyse Vichy i aldım ilkinde tam bitirmesede azalttı ama şuan 2. aydayım bazen 3-4 günde yıkıyorum duruma göre kafamda kepek olduğunu unuttum kaşıntıda aynı şekilde eğer böyle bir probleminiz varsa asla saçlarınızı başka saçma sapan şeylerle yıpratmayın. Umarım sizde de faydası olur olacaktır.
Şuan bende o ürünü kullanıyorum gerçekten çok memnun kaldım

Ben de yaklaşık 1 senedir Vichy Dercos kuru saç için olanı kullanıyorum inanılmaz memnunum, kepek de kaşıntı da kalmadı. Her gün kullanıyordum şimdi haftada 1 e indirdim.

Sorunun şampuan yada kremlerler çözülemediği ortada.Mantar hastalığı olduğu için içerden gelen bir sorun.
Yağ şampuan krem vs sadece geçici bir çözüm.Doktorda kesin bir tedavisi olmadığını söyledi.
İsteyen yukardaki linkten bu hastalıktan şikayetçi olanların yorumlarını okuyabilir.

O yüzden boşuna kozmetik malzemelerine para kaptırmayın.Bende prozic şampuan kullanıyorum.Yanında kahverengi olan la birlikte.

Son düzenleyen: Moderatör:
stres ve yağ,tuz,şeker, susuzluk ve dönemsel ataklar bu hastaligi daha da azdiyor ..

krem onerisi bekliyorum kızlar ..acikcasi sac icin vich dercos veya clinical strength yeter ...Yüz icin de blue cap varmis ama cok pahali alamam onu :KK43:

stres ve yağ,tuz,şeker, susuzluk ve dönemsel ataklar bu hastaligi daha da azdiyor ..

krem onerisi bekliyorum kızlar ..acikcasi sac icin vich dercos veya clinical strength yeter ...Yüz icin de blue cap varmis ama cok pahali alamam onu :KK43:

Bende iki ürün önerebilirim
Corasatin sarı Kapaklı krem ve revigen şampuan
Benim ucuz kurtaricim Clear men mentollü nerdeyse tüm marketlerde var özellikle erkek ve mentol

Bendede 13 senedir var bu illet vichy şampuan aldım akşam ilk defa yıkadım saçlarımı kızarıklıklarda gözle görülür bir azalma var inşallah iyi gelir ve geçirir bıktım artık

Bendede 13 senedir var bu illet vichy şampuan aldım akşam ilk defa yıkadım saçlarımı kızarıklıklarda gözle görülür bir azalma var inşallah iyi gelir ve geçirir bıktım artık
Bendede 13 senedir var bu illet yorumları okuyup belki yarar diyerek vichy şampuanı aldım 2 aydır hergün düzenli yıkıyorum malesef bende işe yaramadı 🙁

Bendede 13 senedir var bu illet yorumları okuyup belki yarar diyerek vichy şampuanı aldım 2 aydır hergün düzenli yıkıyorum malesef bende işe yaramadı 🙁
Ben şunu farkettim stres ve üzüntü bu illeti tetikliyor tam geçti derken Şuan aşırı stres ve üzüntüden tekrar hortladı

X