Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar seboreik dermatite kesin çözüm bu dertten muzdarip olanlar dikkat

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
merhaba,ben yeni üyeyim o yüzden yeni gördüm yorumunuzu. Eşimde de var seboraik. Geçenlerde aktara gittiğimde ardıç katranı sabununu önerdi. 10. kullanımda farkı göreceksiniz dedi ama biz 2. kullanımda farkını gördük. eşim çok memnun size de öneririm. Geçmiş olsun
aynen yazdım ben okumuyormu mıllet anlamaıdm,kronık bızım ailde,ardıç sabunu ama katranlı olmayanıda denesın eşin,geçmiş olsun

ya geçen şampunla yıkyayım deidm,oda çok özellikli organıl bılmem,anında saçım battı,tıkanıklık derken?anlamadımki açarmısın
iyi günler şöyle ki saç dipler muhtemelen fazla yağdan gözenekleri tıkıyor ve saç nefes aşamayıp inceliyor yani saçlarımda vıcık vıcık bir yağ fakat kızarklk kepek yok

iyi günler şöyle ki saç dipler muhtemelen fazla yağdan gözenekleri tıkıyor ve saç nefes aşamayıp inceliyor yani saçlarımda vıcık vıcık bir yağ fakat kızarklk kepek yok
nasıl desem yani böyle ilginç bir yağ kafamda ciltte var mı tam olarak bilmiyorum ama hormonal olduğunu düşünüyorum.

yağı dengelemen lazım,yedıkleırn çok öenmli,beslenmem,bir aktara sor,şampuan değil,sabun istiyorum de,benım saçım asla yağlanmıyor,

yağı dengelemen lazım,yedıkleırn çok öenmli,beslenmem,bir aktara sor,şampuan değil,sabun istiyorum de,benım saçım asla yağlanmıyor,
ama sebore de olur mu anlamıyorum yağlanma inanılmaz bir yağlılık yani nasıl desem okadarki kökleri tıkıyor ketoral ile açtım mesela ve atıyorum pantene ile yıkadm tekrar tıkıyor muhtemelen yağlanma içten sanırım anlayamıyorum

panten ne yaa,of pantenle saç yıkanırmı,deneyımlı aktara git,sabun ıstıyorum de,yedıklerın sıkıntılı sanırım sneın,yüüzn falan öle ise,beslenmene dıkkat yaş kaç

panten ne yaa,of pantenle saç yıkanırmı,deneyımlı aktara git,sabun ıstıyorum de,yedıklerın sıkıntılı sanırım sneın,yüüzn falan öle ise,beslenmene dıkkat yaş kaç
yaşım 20 ve inanlmaz kilo aldm yani yedklerm az bile olsa muhtemelen karaciğer tarzı bişeyden şüpheleniyorum sunu öğrenmek istiyorum yani seboreik başladığında nasıl bir etkisi oldu sizde =? bende sabun alacağım ismi neyd

Arkadaşlar benim eşim ve arkadaşımda da aynı sorun vardı. Eşimde başlangıç seviyesinde arkadaşımın ise ileri seviyede yara falan oluyordu. Bi sürü ilaç ve şampuan kullandık ama fayda etmedi. Vücut için takviye ürünler ararken Aloa veralı ürünlar satan Forever Living'in tedarik etmiş olduğu Sonya Volume Shampoo adlı şampuanı ve yaninda bide cildi rahatlatmak için Aloe First sprey aldım ve arkadaş ile ortak kullandı eşim ve şimdi çok çok memnunlar. İleri seviye olan arkadaş tamamen kurtul eşim ise işinden dolayı yani stresten dolayı arada kaşıntı tutuyor ama onada sprey ile iki kere sıkıyor geçiyor hemen. Tavsiye ederim denemenizi. İlaçlarla uğraşmaktansa bunlarda iyi. Kaldı ki bu ürünler ilaç değildir arkadaşlar.

selam kızlar bu dertten bi ara bende çektim doktorlar filan ilaç verdi ama geçiciydi maden suyuda denedim fayda etmedi ki zaten oksijen suyu yaptı bnm birazda saç açmak için kullanştm diplerine fazla olmş baktm diplerimde geliyr sıkıldm açık renkten ve saçımı boyadım ve saçım hafifledi rahatladı resmn içindeki kimyasallar rahatlattı herkese etki etmeyeblr ama yazmak istedim

Arkadaslar oncelikle sunu soylemeliymki uzun ugraslar sonucu gittigim doktorlarda bu asiri yaglanmanin bir cesit sebore oldugunu ve bunu en buyuk ihtimal saclari cok yaglandiran sampuanlarin yaptigini belirtti. Eger daha dermatit asamasina gecmediyseniz size onerim avicap kullanmak ve xyzal tabi once olarak dermovate losyonla bes alti gun hic yikanmadan durdurarak basliyorsubuz ise. Dahasi butun sekerli mayali ne varsa kestim sadece su haslanmis yemekler. Duzenli uyku. 20 gundur savas icindeym ve en onemlisi. Bayanlar icin ozellikle saclarinizi kopurturken sakin tepeye direk bosaltmayin. Sampuani incelterek kopurterek kullanin ve 2 gunde bir yikanin. Daha 1 ay olacak tekrar buraya yazarm fakat suan basarili gibi duruyor tedavi dahasi yikanirken tek sampuan yapin ve tamamen temizlediginiz sacta yani dipleri cok temizlediginizde sac tepkisel olarak yag ureteceginden sakin ola iki uc yapip dipleri kurcalamayin ustten sadece. Umarim tamamen gecer simdi 3 ay ayni stil devam edicem. Tekrar yazarm fakat emin olun daha bas seviyesindeyseniz bu gecireblr. Dahasi bi doktor psikolojiyle seborenin cok baglantipi oldugunu bu uc ay icin mutlaka hafif rahatlatici bisey icmem gerektigini soyledi ama bilmiyorum. Deeneyen varsa veya iliskisi oldugunu yazarsa sevinirim. Iyi gunler

Takip.

Saç derimde bir kaç KIRMIZI benek var. Bundan 20 sene öncesi elde bulaşık yıkarken, deterjan ucuz deterjansa bu bir kaç kırmızı benek kaşınırdı. Daha sonraki yıllarda röfleydi boyaydı yara oldu. Bursada tanınmış bir cilt doktorunun verdiği ilaçlar şampuanlar fayda etmedi. Mantar var deride dedi. Hangi tür söylemedi. Kan testi istedi.

Saçlarımı clear men mentol lu ile yikiyorum geçiyor ama sadece bu nette bi site vardı saçmalama Org diye bizim gibi senoreli arkadaşlar yazmıştı o kadar çok şey denedim para döktüm ki sonuç hep aynıydı şimdilik 1 yıldır filan kafam cidden rahat 11 lira bişey a101 de filan var deneyimlerinizi yazın belki fayda olur

Ben gebelik de bile kullandım keterol
maalesef bu ilaçlar 3 yıl 5 yıl hep aynı sonuç neler neler kullandım clear men mentol kulanım inanin bu kadar ilaçtan daha çok fayda gördüm
Inşallah siz fayda görürsünüz
Hepimize geçmiş olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar . oncelikle arkadasin dedigi sampuani alip kullandim. ve bu baslik olmasaydi hala kasiniyor ve bu hastaligi cekiyor olurdum. bu yuzden kendime soz verdim geçerse yazicam belki biri görür faydalanir diye.

herkes gibi bende can sıkıcı sürec gecirdim. ketoral vb sampuanlar , kortizonlu kremler. kortizona cildim alerji yapti döküntü yaptı. vs vs. bu sampuani buradan okudum, aldım her gün saclarimi yikadim. tum ilaclari kestim ek baska tek sey kullanmadim. önce kasintiyi kesti sora sivilceleri gecirdi. henuz 1 ay oldu. cok da guzel kokuyor. cok tesekkur ediyorum . umarim birileri daha fayda bulur. tek diyebilecegim hemen pes etmeyin. her gun yıkayın.

Bende seboreik dermatit hastasıyım çay ağacı yağından çörek otuna elma sirkesine kadar kullanmadığım kalmadı doktora her gidişimde bana dayadıkları ketoral, zetion gibi şampuanlardan losyonlardan da faydadan çok zarar gördüm bu kortizon içerikli losyon ve şampuanlar ilk anda biraz rahatlatsada sonradan daha beter hale soktu saç derimi bu problemin acısını çok çektiğim için faydasını gördüğüm REMOLENT kepek ve saç derisi bakım şampuanını ürün arayanlara önermek isterim çok ama çok iyi bir şampuan kaşıntımı ve saç derimdeki lezyonları neredeyse yok etti diyebilirim kepeği bitirdi.

Arkadaşlar ben 8 sendir bu dertle uğraşıyorum bu zaman içerisinde 12 dermataolog değiştirdim saçlarım aşırı dökülüyordu ve saç derimde sivilceler mevcuttu özellikle ensemdekiler çıban gibiydi ne yaptıysam bir türlü onlardan kurtulamadım öncelikle kullandığım yöntemlerden bahsedeyim

Dermovate losyon+sebophane şampuan+ beklazon= dermovatan tam sonuç alamayınca doktorum beklazon vermişti sürdüğümde saç derim kudurmuşçasına kaşıntı yapıyordu zaten 3-4 kullanım için demişti seboreik dermatit baya azaldı ama kesin sonuç yoktu. tedaviyi bırakınca eskjisi gibi geri geldi

doktorlar tarafından yazılan eczanede yaptırılan solüsyonlar= kullanımda kısa süreli rahatlama ama hiçbiri kesin sonuç değil

roaccutan= kullanılan sürede sonrası 1 ay boyunca yok olan problem 2. ayda geri geldi

dermatolojik şampuanlar
ketoral: ensedekiler hariç diğerleri üzerinde etkiliydi ama uzun süre kullanınca etkisi yok oldu
nizoral: ketoralle aynı sonuç
prozinc: ilk zamanlarda gayet 2. şişede etkisiz
kükürtlü sabun: hiçbir şekilde etkisini görmedim
selsun blue: diğer şampuanlara göre daha etkiliydi saç gözeneklerini açtığını hissediyorsunuz ama ensemdeki o inatçı sivilceleri sadece bira hafifletti bırakınca şampuanı herşey yine aynı

medobiotin:4 kutu 5 mg kullandım uzun süre kullasnımda çözüm olabildiğini söylediler ama sonuç yine hüsran

sarımsak yağı ve diğer yağlar: hepsi etkisiz
çam terebentin esansı:artık canım o kadar yanmıştıki bu dertten direk saç derime uyguladım şampuanla da kullandım yine sonuç alamdım
çay ağacı yağı: hem saç derisine masaj hemde şampuana katıp kullandım yine hüsran

Artık bu kadar uygulama ve 8 sene süren mücadeleden bıktım her şeyi bıraktım zaten ilaçları da kullandığım sürece hiçbir işe yaramıyorlardı ve saç dökülmem felaket boyutlardaydı kesinlikle azalmıyordu daha sayısız ürün ve tarif uyguladım ama şimdilik aklıma gelenler bunlar. saçlarım o kadar yağlanıyordu ki 2 gün yıkamasam kaşıntıdan ölüyordum saçlar artık elime tutam tutam geliyordu hergün yıkamama rağmen doktorlar türlü testler yapıp ilaç verdiler dökülmede azalma yok
en son genetik yapacak bişey yok dediler. bu sorun aynı zammanda annem ve teyzemde de vardı hepimizin o gür saçları 1/3 e indi resmen.

gelelim asıl çözüme teyzem bundan 2 sene önce bir eczanenin ücretsiz yaptığı saç analizine girmiş bakan kişi saç gözeneklerinin tıkandığını bu yüzden döküldüğünü söylemiş ve vichy nin dökülmelere karşı olan kırmızı şampuanını vermiş teyzem 1 sene boyunca bu şampuanı düzenli kullandı saçlarındaçoğalma yoktu ama en güzel etkisi saçlarında artık sivilce de yoktu. tabi bundan bana bahsetmemişti teyzem saçındakileri sivilce sanıyormuş seboreik dermatitten haberi yoktu. banada onun için o zamanlar söylememişti. daha sonra annem taksimdeki ünlü eczaneye gitmiş ve saç dökülmesi için etkili bir ürün istemiş eczacı anneme vichynin kepek ve yağlanma sorunu için olan vichynin yeşil şampuanını ve rogan vermiş kullanın açılan yerler bir ayda dolacak demiş. Annem bu şampuandan 3 şişe kullandı ve onunda seboreik dermatiti yok olmuş. 5 ay önce ben artık iyice umudu kesmişken annem beni bundan haberdar etti teyzeme sordum sen bu markanın şampuanını kullanıyordun noldu dedim saçımdaki tüm sivilceler gitti dedi ve 1 senedir farklı farklı şampuanlar kullandığını geri gelmediğini söyledi. bende ilk başta kırmızı olanı almıştım saçlarımda dökülüyor diye sonra yeşil olanı kullanmaya başladım 1 şişe kırmızı 2 şişe yeşil olandan kullandım ensemdeki o inatçı sivilceler gitti yalnız üst kısımlarda 4-5 tane falan kalmıştı bu aradasaçımı kestirmeye gittiğimde kuaförüm hayret etmişti saçların çok güçlenmiş dedi.

sorun iyice seyrekleştiği için saçderim gerçekten rahatlamış ve dökülmelerim azalmıştı. sonra saçlarım çok gek uzadığından bu arada sinamekili karışımı uyguladım ve saçımdaki o 4-5 tane kaldı diye bahsettiğim sivilcelerde tamamen yok oldu

simdi şampuana hala devam ediyorum ne olur ne olmaz diye bu arada 1 hafta şampuanımı alamadığımdan evdeki hacişakir şampuanla saçımı yıkadım ve sivilceler gelmedi
kızlar ben annem va teyzem bu sayede kurtulduk şuan saç derim gayet sağlıklı ve saçlarım hacimlendi artık eskisi gibi kesinlikle dökülmüyor. bu arada bu şampuanı kullanıpta böyle bir etki gören var mı diye nette araştırırken bir kızın daha bu şampuanla kurtulduğunu gördüm google vichy yeşil yazarsanız sizde görebilirsiniz

ben kendi tecrübelerimi anlattım ve şuan gerçekten çok memnunun inşallah bu dertten rahatsız olan herkeste işe yarar

X