Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Seboreik dermatit yardım.

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Arkadaşlar sac derimde oldukça fazlalaşmıs durumda şuan çok sinirlerim bozuldu gittikçe çoğalıyor . Buna bir çözüm bilen olan azaltan birşey var mi biraz önce sirke karbonat yaptım saçlarımı çok seviyorum gür uzun ve kıvırciklar aynaya sac diplerime dokunmuyorum bile ellerime gelecek kazıyacağım moralim daha da kötü olacak diye çaresini bulan bilen var mı... Bu durumda olanlar yazabilir mı lütfen 🌸

Kadolin şampuan,eczanelerde satılıyor

Ardıç katranı sabunu diyorum başkada bisey demiyorum. Tam 10 senedir kullanmadığım ilaç kalmadı hepside kortizonlu ama yok geçmiyor bide yüzümde benimkiler. Oda arkadaşımın da saçında varmış aktar bu sabunu vermiş bi tanede bana verdi. Hiç inanmadım iyi geleceğine yinede kullandım . Allah ondan razı olsun 2 günde bitti ve bi dahada çıkmadı hala yüzümü yıkarken günlük kullanıyorum.
Merhaba benimde kaşlarım da çikıyor bu illet ara ara alnımdada kuruluk kabuklanma kaşlardamı çıkiyordu sizin de

Ben kas göz alın yanak ve baya kötü durumdaydı görenler şaşırıyordu o kadar kötüydü şimdi hiç yok bilseydim 10 senedir o kortizonlu kremleri kullanmazdım
Ya bende de kaş ve alnımda oluyor kaşlarda dokülme yapiyordu şimdilik dökulme yok ama kabuk gibi böyle kullamicqm inş iyi gelir teşekkür ederim

ben de yaklasık 6 yıldır bununla uğraşıyorum. Hatta bir ara saçımdan göz kapaklarıma alnıma kadar indi.
Gemide çalışıyorum, başkasının baretini hayatta kullanmam ama stajyerdim, gemide de baret yoktu. İkmal yapılana kadar 2-3 gün başkasının baretini kullandım sonra bi anda yaralar çıkmaya başladı. Sonra çok ilerledi. Geçen sene düğünümden göz kapaklarımda, alnımda çıktı. Eşimde de ürtiker var stresten mi artık Antalya araştırma hastanesinde bir doktora gittik, kadında da aynı problem varmış. Doktor bu problemi kesin çözemezsin ama ben en azından semptomları azaltmak amacıyla Vichy dercos kullanıyorum dedi. Tam bir yıldır kullanıyorum, günden beri o kadar fazla ilerlemedi. Geçen ay göz kapağımda yine oluştu, en fazla 10 gün sonra düzeldi.

Ben saçımda yıllardır bu sorundan muzdaribim. Denediğim yöntemleri teker teker yazayım, belki faydalanan olur:

1-Doktorun verdiği kortizollü şampuan ve çeşitli asitlerden damlalar. Damlayı kullanırken 15 günde bir ara veriyorsunuz. Şampuana da birkaç ayda bir ara veriyorsunuz. Bu medikal tedavi beni yaklaşık 2 sene idare etti. Bu iki senede reçeteyle satılan farklı şampuan ve damlaları dönüşümlü kullandım memnun kaldım. Ancak piyasadaki neredeyse tüm reçeteli ürünleri kullanmak zorunda kaldım ve hepsine direnç gelişti, artık işe yaramadı.

2-Sizin bahsettiğiniz sirke. Ben şampuana karıştırmamıştım. Banyodan çıkmadan önce saçıma döküyordum, tam durulamadan çıkıyordum, hâlâ saç diplerinde kalıyordu. Sirke, tüm yöntemler, ilaçlar, şampuanlar içinde en memnun kaldığımdı. Kullandığım dönemde tamamen kurtuldum, harikaydı. Tek kötü yanı kokmasıydı, dışarıda gerçekten sirke kokuyordum, ama o kaşıntılar ve yaralar gitmişti, kokuyu pek önemsemedim. Fakat bu yöntem de 1 sene idare etti, sonra yine direnç gelişti, işe yaramadı.

3-La roche posey antipelliculaire önerdiler. Küçücük şampuana 100 tl verdim, hiç ama hiç işe yaramadı.

4-Kekik suyu. Tamamen bitkisel. İlk kullanımdan itibaren işe yaradı. Ancak kıyafetime damlayabiliyordu, kıyafetime leke yaptığı için her zaman kullanamıyordum, bıraktım.

5- Uçucu yağlardan kekik yağı, lavanta yağı, çay ağacı yağı ilk kullanımdan itibaren işe yaradı yine. Saçımdaki yara yerlere damlatıyordum ve sorun anında kesiliyordu. Fakat ne kadar kullanmam gerektiğini bilmiyorum.

6-Bıttım sabunu. İnternette işe yaradığını okudum, orjinali olsun dedim, en pahalılarından birini aldım. Fayda vermeyi bırak çoğalttı ve saçımın sorunsuz bölgelerine de yaydı. Tavsiye etmem.

7-Şekerli, paketli gıdalar, hamur işi, kızarma yediğimde sorunun arttığını fark ettim. Yediklerimize dikkat etmeliyiz.

8- Yazın denize gitme fırsatım olmuştu. Deniz suyu çok iyi gelmişti, tatilde olduğum süre boyunca hiçbir ürün kullanmamış, sorun yaşamamıştım. Ama şehire dönünce tekrar başladı :)

Sorunun vücudun içinden geldiğine kanaat getirdim. Bağırsak mikrobiyatası düzeldiği takdirde bu sorunun da çözülebileceğini düşünüyorum, bu sebeple GAPS Diyeti’ne başlayıp deneyeceğim.

Sonuca gelecek olursak, modern tıpta birçok doktora gittim, kalıcı tedavisi olmadığı söylendi. Artık alternatif tıpa yöneldim tek tek deniyorum. İnsanoğlu kusursuz değil, elbette sorunları olacak. Bize düşen, küçük-büyük her türlü imtihanımıza sabırlı olmak, razı olmak, isyan etmemek. Bir taraftan çözüm yolları aramaya da devam edeceğiz tabiki.

Yıllardır muzdarip olduğum bu rahatsızlıkta denediklerimi paylaşmak istedim, belki faydalananlar olur.

X