Deniz Ürünleri Sebze Yatağında Somon Şiş- Eren Balıkçılık Sponsorluğunda

Kelebek2356

Nam-ı diğer Tuzsuz_ruh 🙃🙃🙃🙃
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2015
25.788
73.561
33
Selam canlarrr :KK200:herkese başarılar :anne:dilerim konu balik olunca katılmadan duramadim :KK49:ki hergün olsa hayır demem yerim.:kk77:

Bu aralar en çok taktigim balığı kullanarak bir tarif paylasayim dedim somon balığı gerçekten çok lezzetli bir balik bu tarifte de çok güzel oluyor :hamarat:denemeniz tavsiye edilir :kk77:değişik şeyler yemeyen eşim bile bayilarak yedi :kahve: şimdi geçelim tarifimize

Sebze yatağında somon şiş
malzemeler
1 dilim küp küp doğranmış somon
Bir soğan
Bir kabak
Bir kapya biber
Biraz brokoli dallarına ayrılmış
Iki tane havuç
2 dış sarimsak
Biraz tereyağı
Zeytinyağı
Tuz
Karabiber
Pul biber
Tahta şiş
Malzemeler küp küp dogranacak

20171209_101135.jpg

20171209_095743.jpg

Doğranmış somonlari marine etmekle başlıyoruz az zeytinyağı tuz karabiber pul biber ile karistiriyoruz
20171209_101902.jpg

Sonra tahta şişlere resimdeki gibi geçiriyoruz
20171209_102114.jpg

Hazırladığımız şişleri bir kenarda bekletiyoruz sebze yatağı için tereyağı ve zeytin yağı karıştırıp isittigimiz tavamiza sarımsak hariç sebzelerimizi koyuyoruz ve kısık ateşte ağzına kapak kapatarak yumusayana kadar pişiriyoruz
20171209_102515.jpg

Yumuşamaya başladığında sarimsaklari dograyip ekliyoruz tuz ve karabiber de ekliyoruz

Ve geldik şişleri pişirmeye ben grill tava kullandım iyice ısıtıp içine bir parça tereyağı bıraktım ve şişleri tavaya yerleştirdim
20171209_103216.jpg
kısık ateşte çevirerek yavaş yavaş pişiriyoruz
20171209_095951.jpg

Veeeee sunummmm pişen sebzeleri alta somon şişleri üste koyarak afiyetle yiyiyoruz :kk77:
20171209_100010.jpg

Ben birde sofrada fotoğraf çekecektim ama eşim bir şişi yemişti :KK70:
20171209_103812.jpg

Bana eşlik ettiğiniz için teşekkür ederim kızlar :KK68::KK68::KK68:

Selam canlarrr :KK200:herkese başarılar :anne:dilerim konu balik olunca katılmadan duramadim :KK49:ki hergün olsa hayır demem yerim.:kk77:

Bu aralar en çok taktigim balığı kullanarak bir tarif paylasayim dedim somon balığı gerçekten çok lezzetli bir balik bu tarifte de çok güzel oluyor :hamarat:denemeniz tavsiye edilir :kk77:değişik şeyler yemeyen eşim bile bayilarak yedi :kahve: şimdi geçelim tarifimize

malzemeler
Bir soğan
Bir kabak
Bir kapya biber
Iki tane havuç
2 dış sarimsak
Biraz tereyağı
Zeytinyağı
Tuz
Karabiber
Pul biber
Tahta şiş

Eki Görüntüle 2076933
Eki Görüntüle 2076935

Doğranmış somonlari marine etmekle başlıyoruz az zeytinyağı tuz karabiber pul biber ile karistiriyoruzEki Görüntüle 2076939
Sonra tahta şişlere resimdeki gibi geçiriyoruz Eki Görüntüle 2076940
Hazırladığımız şişleri bir kenarda bekletiyoruz sebze yatağı için tereyağı ve zeytin yağı karıştırıp isittigimiz tavamiza sarımsak hariç sebzelerimizi koyuyoruz ve kısık ateşte ağzına kapak kapatarak yumusayana kadar pişiriyoruz
Eki Görüntüle 2076942
Yumuşamaya başladığında sarimsaklari dograyip ekliyoruz tuz ve karabiber de ekliyoruz

Ve geldik şişleri pişirmeye ben grill tava kullandım iyice ısıtıp içine bir parça tereyağı bıraktım ve şişleri tavaya yerleştirdim Eki Görüntüle 2076944 kısık ateşte çevirerek yavaş yavaş pişiriyoruz Eki Görüntüle 2076945
Veeeee sunummmm pişen sebzeleri alta somon şişleri üste koyarak afiyetle yiyiyoruz :kk77:
Eki Görüntüle 2076946
Eki Görüntüle 2076950
Ellerine sağlık canım hoş geldin :)

malzemeler
Bir soğan
Bir kabak
Bir kapya biber
Iki tane havuç
2 dış sarimsak
Biraz tereyağı
Zeytinyağı
Tuz
Karabiber
Pul biber
Tahta şiş

Eki Görüntüle 2076933
Eki Görüntüle 2076935

Doğranmış somonlari marine etmekle başlıyoruz az zeytinyağı tuz karabiber pul biber ile karistiriyoruzEki Görüntüle 2076939
Sonra tahta şişlere resimdeki gibi geçiriyoruz Eki Görüntüle 2076940
Eki Görüntüle 2076942

Ve geldik şişleri pişirmeye ben grill tava kullandım iyice ısıtıp içine bir parça tereyağı bıraktım ve şişleri tavaya yerleştirdim Eki Görüntüle 2076944 kısık ateşte çevirerek yavaş yavaş pişiriyoruz Eki Görüntüle 2076945
Eki Görüntüle 2076946
Eki Görüntüle 2076950
Oo balikci guzeli eline saglik :super::KK19: basarilar dilerm:KK68:

Canım ellerine sağlık çok güzel olmuş :KK200:
Yalnız bazı resimler bulanık çıkmış uyarayım dedim, başka varsa değiştirirsin diye :KK60:
Sağol canımın ici evet bende sonradan farkettim ama yakinlastirinca öyle oldu yaaa kırpmak zorunda kaldım birde aceleyle çok dikkat etmemişim çekerken en iyilerini seçtim artık bu defa boyle

Anam anam anammm o kadar leziz görünüyor kiiiiiii :kk77:harika olmus canim benim ellerine sağlık basarilar diliyorumm:KK74:
Yaaaa vallahi hic bisey diyemiycem bu konuda sebzeleri ayrı kendi ayrı bir harikaydı inan bu hafta bir gün tekrar yapicam eşimde beğendi cok:kk77: sağol kuzum teşekkür ederim:KK200:

X