Şehriyeli tavuk suyu çorbası

Orkide34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2020
1.485
1.024
Kızlar selam.
Şehriyeli tavuk çorbası yapacağım.
İş çıkışı yapacağım için vaktim pek kısıtlı canımda çekti. Evde tavuk göğsü var.. sizce yağda unu kavursam üzerine küp küp doğradığım tavukları atsam şehriye de atsam ve sıcak su ile yapsam olur mu ? Yada en kısa ve kolay nasıl yapabilirim..

zuzucuum

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2018
556
390
Ben çalışıyorum yeni de evliyim paket çorba kullanıyorum tabi bu sizlerin takdirine kalmış şehriyeli tavuk çorbası alıyorum knorr Marka yağda salça kavurup tozu ekliyorum ve suyun içine de haşlanmış tavukları atıyorum en son da bol nane ile harika ve pratik oluyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-12-2021

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 242 gün kaldı.

kalpÖnümüzdeki 32 gün bebeğin kol ve bacak gelişimi için çok önemlidir. Birkaç saat içinde bebeğin kollarını oluşturacak tomurcuk birdenbire görünecektir. Göremesenizde bebeğinizin kalbinin attığını söyleyebiliriz. Gün içindeki dinlenme zamanlarını planlayarak yorgunluğunuz ile baş edebilirsiniz. Planlı günlük yaşam sizi yorgunluktan uzak tutacaktır.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Orkide34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2020
1.485
1.024
Ben çalışıyorum yeni de evliyim paket çorba kullanıyorum tabi bu sizlerin takdirine kalmış şehriyeli tavuk çorbası alıyorum knorr Marka yağda salça kavurup tozu ekliyorum ve suyun içine de haşlanmış tavukları atıyorum en son da bol nane ile harika ve pratik oluyor
Tek sıkıntı ben de haşlanmış tavuk yok :) çok acil bi durum olmadıkça hazır çorba hiç yapmadım eşimden 1 saat önce geliyorum eve zaten 2 gunluk yemeğim oluyor çorba da hemen oluyo sıkıntı olmuyor

zuzucuum

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2018
556
390
Tek sıkıntı ben de haşlanmış tavuk yok :) çok acil bi durum olmadıkça hazır çorba hiç yapmadım eşimden 1 saat önce geliyorum eve zaten 2 gunluk yemeğim oluyor çorba da hemen oluyo sıkıntı olmuyor
Anladım ben çoğunlukla kayınvalidemde yiyorum ya da yemeği alıp eve getiriyorum nadiren evde yapıyorum onda eşimle aramız çok Kısa olduğu için anca hazır yapabiliyorum 🤦🏻‍♀️

kalpÖnümüzdeki 32 gün bebeğin kol ve bacak gelişimi için çok önemlidir. Birkaç saat içinde bebeğin kollarını oluşturacak tomurcuk birdenbire görünecektir. Göremesenizde bebeğinizin kalbinin attığını söyleyebiliriz. Gün içindeki dinlenme zamanlarını planlayarak yorgunluğunuz ile baş edebilirsiniz. Planlı günlük yaşam sizi yorgunluktan uzak tutacaktır.

zuzucuum

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2018
556
390
Bu Arada tavuğu haşlayıp karton bardağa suyu ile koyuyorum buzluğa atıyorum çorba yaparken içine bardağı soyup atıyorum ☺️

Yarimm66

Sabırla bekledigim en güzel yarınımsın...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2016
3.196
9.494
28
Yalancı tavuklu işkembe çorbası tavsıye ederım çok güzel oluyor

zuzucuum

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2018
556
390