Çorbalar Şehriyeli tavuk suyu çorbası

Orkide34

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2020
1.968
1.441
Kızlar selam.
Şehriyeli tavuk çorbası yapacağım.
İş çıkışı yapacağım için vaktim pek kısıtlı canımda çekti. Evde tavuk göğsü var.. sizce yağda unu kavursam üzerine küp küp doğradığım tavukları atsam şehriye de atsam ve sıcak su ile yapsam olur mu ? Yada en kısa ve kolay nasıl yapabilirim..

Ben çalışıyorum yeni de evliyim paket çorba kullanıyorum tabi bu sizlerin takdirine kalmış şehriyeli tavuk çorbası alıyorum knorr Marka yağda salça kavurup tozu ekliyorum ve suyun içine de haşlanmış tavukları atıyorum en son da bol nane ile harika ve pratik oluyor

Ben çalışıyorum yeni de evliyim paket çorba kullanıyorum tabi bu sizlerin takdirine kalmış şehriyeli tavuk çorbası alıyorum knorr Marka yağda salça kavurup tozu ekliyorum ve suyun içine de haşlanmış tavukları atıyorum en son da bol nane ile harika ve pratik oluyor
Tek sıkıntı ben de haşlanmış tavuk yok :) çok acil bi durum olmadıkça hazır çorba hiç yapmadım eşimden 1 saat önce geliyorum eve zaten 2 gunluk yemeğim oluyor çorba da hemen oluyo sıkıntı olmuyor

Tek sıkıntı ben de haşlanmış tavuk yok :) çok acil bi durum olmadıkça hazır çorba hiç yapmadım eşimden 1 saat önce geliyorum eve zaten 2 gunluk yemeğim oluyor çorba da hemen oluyo sıkıntı olmuyor
Anladım ben çoğunlukla kayınvalidemde yiyorum ya da yemeği alıp eve getiriyorum nadiren evde yapıyorum onda eşimle aramız çok Kısa olduğu için anca hazır yapabiliyorum 🤦🏻‍♀️

Bu Arada tavuğu haşlayıp karton bardağa suyu ile koyuyorum buzluğa atıyorum çorba yaparken içine bardağı soyup atıyorum ☺️

Yalancı tavuklu işkembe çorbası tavsıye ederım çok güzel oluyor

X