Şeker hastaları... Bilgileri ve Paylaşım alanı

aslında eczaneye gitmek doğru yöntem değil.en azından sağlık ocağına gitmen gerekir.onlarda teşhis koyabilir.hemen moralini bozma şeker hastalığının belirtilerine pek çok şey neden olabilir.yani bu belirtiler aslında hiçbirşeyin belirtisi olmayabilir.umarım seninki öyledir:) sağlık ocağına git 1-2 saatte için rahatlamış olarak çıkarsın.bizide haberdar etmeyi unutma....

eczanede de yapıldığını duymuştum da..doktora da gidicem zaten.. umarım değilimdir teşekkürler:smiley-cool:

bugün doktora gittim bilgisayarlar bozuk diye cuma günü gel dedi bende eczanede ölçtürdüm 88 çıktı normal dedi..acaba gizli şeker olabilir mi?:uhm:

Bişey sormak istiyorum doktor bana açlık ve tokluk kan şekerimi ölçürtmemi söyledi sağlık ocakları ücretsiz yapıyor dedi ama sağlık ocaklarında labaratuar varmı? yoksa beni devlet hastanesinemi sevk ederler??

Bir de açlık kan şekerimi açken tokluk kan şekerimi tokkenmi ölçtürmem gerekiyor??senağlama

sağlık ocakları şeker tahlillerini kendileri yapıyor,
sabah aç karna gidip kan vveriyorsunuz
sonra birşeyler yiyip ilk lokmadan tam 2 saat sonra yeniden kan veriyorsunuz
inşallah sonuç iyi çıkar
geçmiş olsun

benimde senelerdir şekerim hep 125 ve civarı çıkıyor diyabet kapını çalıyor içeri girmek üzere diyor. ilaç verdi ama kullanmadım çünkü şekerli gıdaları azaltrsam düşüyor aslında dikkatte etmiyorum sonum ne olcak bilmiyorumda.

eşimi ikna ettim ve bugün en sonunda kan tahlili yaptırdık aç karınla şekeri 268 çıktı....((

ne yer ne içer nasıl yaparız bilmiyorum arttk

bende şeker hastasıyım.gizli şeker di ama açığa çıkacak galiba.allah kolaylık versin kolay bir hastalık değil insanın sistemlerini bozuyor.herkese geçmiş olsun.kaydirigubbakcemile3

benim 77 çıktı normal demi? doktora gösteremedim daha. bide tokluğuma bakılmadı
bakılması gerekirmi mutlaka?

benim 77 çıktı normal demi? doktora gösteremedim daha. bide tokluğuma bakılmadı
bakılması gerekirmi mutlaka?

aaa canım sen bana sorsana yaaaaaaaa :)))
ben sürekli kan şekerimi ölçüyorum çünkü
sen şekerden şüphelendiğin için mi yaptırdın bu testi ?
açlık 70-110 tokluk ise 80-140 arası olmalı
77 evet normal ancak alt sınıra biraz yakın olduğu için glikoz yükleme testi yaptırıp gizli şeker olup olmadığına bakılıp işi garantiye almak daha mantıklı olur
nedir bu konuda son durum ?

canım doktora sordum bugün normal tokluga gerek yok dedi ama aralıkta tekrar gıdıcem
sende varmı seker canım ?

canım doktora sordum bugün normal tokluga gerek yok dedi ama aralıkta tekrar gıdıcem
sende varmı seker canım ?

bende gizli şeker var,yani kan şekerinin çok düşmesi.
şekere çevirmemesi için düzenli besleniyorum 7-8 öğün şeklinde,doktor ilaç vermek istemedi çünkü

bu testi doktorun mu istedi,senin bir şikayetin mi vardı ?

bi şikayetim yoktu şimdilik ama ailede olduğu için risk grubundayım, arada baktırıyorum böyle. 2 senedir baktırmamıştım sanırım aklımda kalmasın dedim ama banada çok düşük geldi. aralıkta tekrar açlık ve tokluğuma bakılcak, doktordan istedim. çok korkuyorum şekerden açıkçası ailemdekiler çok çekti çünkü, şekerli bişey yediğimde psikolojik olarak başım ağrıyo huzursuz oluyorum.

bide anlamadığım bişey var, şeker yüklemesi dediğiniz ne?
tokluk şekerini ölçmekmi?
yani yemek yiyoruz ve 2 saat sonra şekere bakılıyo, bumu şeker yüklemesi yoksa gerçekten şekermi yiyoruz=))))

hmmm anladım evet şeker genetik bir hastalık umarım sende de çıkmaz ama takip etmekte fayda var
şeker yüklemesi,tokluk şekerinden farklı bir şey
açlık işte bildiğin açken alınan :)
kan alındıktan sonra bişeyler yiyorsun,iki saat sonra gene kan alınıyor,bu da tokluk şekeri oluyor
ama bir de glikoz yükleme testi var ya da şeker yükleme testi de deniyor
açken önce kan alınıyor,sonra bir ara sana bol şekerli iki bardak kadardı sanırım su içiriyorlar,bu esnada hiç bişey yemiyosun,mümkünse su da içme demişlerdi bana
içtikten bir saat sonra gene kan alınıyor
kan alındı artı bir saat daha bekliyosun bir kez daha kan alıyorlar
yani biraz zaman gerektiren bir test
habire kan veriyorsun yani :))))
yani o şekerli suyun miktarını oranını onlar belirliyor,öyle kafana göre şekerli bişeyler yiyim olayı yok :)
o şekerli suyun içinde bildiğimiz şeker mi var yoksa artı tatlı başka bişey var mı onu bilmiyorum

77 dediğim gibi normal ama alt sınır olan 70 e yakın olduğu için glikoz yükleme yaptırmanı öneririm
şeker değil ama gizli şeker olması olasılığına karşı tedbirli olmakta fayda var
çünkü bende ilk olarak açlık tokluk ölçmüşlerdi ama normal aralıkta çıktığı için dikkate almamışlardı
fakat sonradan ben kendim glikoz testi istedim,sonuç 60larda çıkmasına rağmen doktor normal demişti,sonra endokrine gittiğimde doktor gizli şeker dedi

yani umarımmm gizli şeker de çıkmaz ama sen tedbirini al arkadaşım
bu arada gizli şeker şikayetleri aynı tiroid şikayetleri gibi,ayırt etmek çok güç nerdeyse

yaa bende dilediğim gibi jelibon lolipop yicem sandım
sevinmiştim be=(((
:roflol:saol canım, yaptırıyım onuda bari

ben de yaklaşık 6 yıldır diyabetliyim..
öyle korkulacak bir hastalık değil.. hatta hastalık değil bence.. :) sağlıklı yaşam klavuzu gibi bir şey. önceleri çok korkmuştum, ama sonradan alıştım.. hem insülin kullanmaya hem de yediklerime dikkat etmeye..

Ben de 15 günlük şeker hastasıyım. Tip1 miş benimkisi. Doğrusu biraz korkuyorum. Hayatımı değiştirdi sanki. Daha programlı ve sağlıklı yaşamaya çalışıyorum. Günde 5 kere de iğne oluyorum. Henüz tam rayına oturtamadık iğne sayılarıyla ünite miktarlarını. Ama düşmeye başladı. Yakında oturur sanırım.

eşimi ikna ettim ve bugün en sonunda kan tahlili yaptırdık aç karınla şekeri 268 çıktı....((

ne yer ne içer nasıl yaparız bilmiyorum arttk

ne belirtiler vardı ki şüphelenmiştiniz canımbilmiyorumkismile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…