Sersemlik hissi ve bas donmesi

Jolyss

Guru
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2011
3.712
2.364
Merhaba arkadaslar,

Yaklasik iki yildir doktorlarin bile cozemedigi sersemlik ve bas donmesi hissi tarzinda sorunlar yasiyorum her gun olmazsada, her 15 gunde bir bunu yasiyorum..

Bu hisler gelince kendimi cok yorgun hissediyorum.. gozlerini kapattigim zaman kendimi cok iyi hissediyorum.. is yerinde konsantre olamiyorum.. tansiyonumu olcuyorum normal cikiyor. basim donuyor gibi Ama donmuyor gibi tuhaf bir his.. testlerimi yaptirdim hic birsey cikmadi, nereden geldigini tam olarak bilmiyor doktorlar.. kbb uzmaninada gittim kulagimda herhangi bir sorun yok.. bazen beynimin icinde birseyler kipirdiyor gibi, boynumda karincalanmarlar oluyor.. bu arada Arnold nevraljisi tanisi konulmustu bundan yaklasik 4 yil once ..

Benimle ayni sorunu yasayan varsa tavsiyelerinizi alabilirim.. tesekkurler

Merhaba arkadaslar,

Yaklasik iki yildir doktorlarin bile cozemedigi sersemlik ve bas donmesi hissi tarzinda sorunlar yasiyorum her gun olmazsada, her 15 gunde bir bunu yasiyorum..

Bu hisler gelince kendimi cok yorgun hissediyorum.. gozlerini kapattigim zaman kendimi cok iyi hissediyorum.. is yerinde konsantre olamiyorum.. tansiyonumu olcuyorum normal cikiyor. basim donuyor gibi Ama donmuyor gibi tuhaf bir his.. testlerimi yaptirdim hic birsey cikmadi, nereden geldigini tam olarak bilmiyor doktorlar.. kbb uzmaninada gittim kulagimda herhangi bir sorun yok.. bazen beynimin icinde birseyler kipirdiyor gibi, boynumda karincalanmarlar oluyor.. bu arada Arnold nevraljisi tanisi konulmustu bundan yaklasik 4 yil once ..

Arnold nevraljisi nedir? Mr çekildiniz mi ? Bende de oluyor ama benim demir eksikliğinden

Arnold nevraljisi nedir? Mr çekildiniz mi ? Bende de oluyor ama benim demir eksikliğinden
Baş boyun bölgesinde ortaya çıkan nöropatik ağrı karakterinde sinirin kendisinin hasarından kaynaklanan kronik, yanıcı, batıcı ya da soğuk hissi şeklinde, bazen sürekli, bazen şimşek çakar tarzda şiddetli vurucu ve geçici tarzda ağrılar.

Mr cekildim hic bisey cikmadi.. kkb uzmanina gittim yine birsey cikmadi.. sadece boynumun kemiklerinde sorun gozukuyor ve boyun duzlesmesinden suphelendiler..

Tansiyonum dusuncede oluyor.. nereden kaynaklangini bulamadilar iki yildir..

Sizede Gecmis olsun..

Baş boyun bölgesinde ortaya çıkan nöropatik ağrı karakterinde sinirin kendisinin hasarından kaynaklanan kronik, yanıcı, batıcı ya da soğuk hissi şeklinde, bazen sürekli, bazen şimşek çakar tarzda şiddetli vurucu ve geçici tarzda ağrılar.

Mr cekildim hic bisey cikmadi.. kkb uzmanina gittim yine birsey cikmadi.. sadece boynumun kemiklerinde sorun gozukuyor ve boyun duzlesmesinden suphelendiler..

Tansiyonum dusuncede oluyor.. nereden kaynaklangini bulamadilar iki yildir..

Sizede Gecmis olsun..
Merhaba aynı sorun 2 yıldır bendede var başımda sersemlik ağırlık dönme hissi gibi şeyler yaşadım sanki taş bağlamışlardı baş ve boyundan mr çekildim boyun düzleşmesi dışında bişey çıkmadı bunların dışında gezen ağrılarım vardı kolum bacağım hergün biyerim ağrıyordu beyin cerrahı olan doktor romatoloji bölümüne gitmemi söyledi ve orada belli testler sonucunda fibromiyalji tanısı konuldu bende onunla birlikte basladı bu bas dönmesi sersemlik ve basta agırlık hissi gecmiyor testlerdede bisey cıkmadıgı icin doktorlar psikolojik olabılır diyor antidepresan icmeyi uygun buluyolar bilemiyorum ben cok az bi dönem kullandım sonra bıraktım zaten cok düsük bi dozdu 10 mg kadar yani hacamat tavsiye edebilirim o biraz iyi geliyor umarım en kısa zamanda sizde şifa bulursunuz 🤲🏻

Merhaba arkadaslar,

Fonksiyonel tıp doktorları var eliminasyon diyetleri vs tavsiye edip hangi besin grubunun ne tarz belirtilere sebep olduğunu buluyorlar. Genelde modern tıbbın çare bulamadığı şeylerin altından beslenme çıkıyor . Bazı kişilerde gluten, süt ürünleri tüketimi gibi şeyler beyin sisi, yorgunluk, halsizlik yapıyor kişi yıllar yıllar boyunca farkında olmadan çekiyor. Bağırsak-beyin bağlantısını biraz araştırın isterseniz. Magnezyum eksikliğine de bir bakın bazı insanlar vücudu magnezyumu yeterince emmiyor. Takviye kullanmak gerekiyor. Çok çeşitli şeyleri tetikliyormuş örneğin kabızlık, halsizlik, anksiyete, huzursuz bacak sendromu, beyin sisi, el ayakta uyuşukluk vs. Amerikalı bi doktorun instagram sayfasında okumuştum bunları da

X